Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • szab.tam

    nagyúr

    válasz Воланд #36867 üzenetére

    igen. most újból leellenőriztem, hogy a sok lépés közben (recovery próbálkozás is volt 2), nem lett-e rossz a végeredmény.

    Partíció kezdetének eltolása 1 048 576 bájt
    osztva 4096 = 256 (egész szám, tehát ok...)

    én nem használtam semmilyen partíció és bútortologató progit, egyszerűen bedokkoltam egy gépbe, amin jwin7-et futtattam, és az alatt partícionáltam. utána jött rá a régi hdd-ről acronis-al készült backup image recovery, mbr visszaállítás elöl pipát kivéve.
    így még az ssd-ről az xp nem áll fel.
    az előbb említett win7 alatt, a win7 telepítőlemezéről a bootsect-et bemásoltam az ssd (akkor éppen "g" meghajtó), azaz g\windows\system32 -be. majd rendszergazdaként parancssorból

    g:\windows\system32\bootsect /nt60 g

    értelem szerűen ha a sajátgépben más elérési betűjele van az ssd-nek, akkor az kerül a parancssorba.

    majd erről lehet már bootolni, és feláll a klónozott xp-nk.

    utána 1-2 xp finomhangolás:
    -a meghajtón az indexálás kilő,
    -regeditben prefetch értékre 0-t adni. (elrése: Számítógépnév\HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Session Maneger\Memory Management\PrefetchParameters -(gépltem, lehet elütés...)
    itt az EmablePrefetcher-nek adni egy kövér nullát.

    ennyi. többen segítettek, de ha ez így le lett vona írva valahová, nem reggel fél 8-tól majd délután 3-ig szívok, hanem másfél óra alatt végzek. több leírás is van, de valahogy mindegyikben valami kicsit más, vagy hiányzik. pont elég, hgoy ne legyen tökéletes.

    win7 átmentése sokkal egyszerűbb, de több finomhangolás szükséges...

    szerk:
    annyi, hogy nálam végig minden ide módban volt/van, nem kellet achi sehol...

    [ Szerkesztve ]

    fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

Új hozzászólás Aktív témák