Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • Reset Elek

    aktív tag

    válasz RockHaRD #54 üzenetére

    Káprázatos, mikre képes a modern technika!
    :DDD

    Az elmélet és a gyakorlat viszonyának elméletét már jól ismerjük a gyakorlatból. Indoklás nélkül a hozzászólásod csak a ''vélemény'' szintjét éri el...

  • Reset Elek

    aktív tag

    válasz rob210 #72 üzenetére

    Na igen.
    A vízhűtőblokkok új generációja.
    Nem zavarja, ha más blokkal sorosan vagy párhuzamosan kötöd, bármien szivattyúval és radiátorral ugyanazt a teljesítményt produkálja, sőt, szivattyú és radiátor nélkül is hozza ezt a teljesítményt!

    Az elmélet és a gyakorlat viszonyának elméletét már jól ismerjük a gyakorlatból. Indoklás nélkül a hozzászólásod csak a ''vélemény'' szintjét éri el...

  • Reset Elek

    aktív tag

    válasz OC #185 üzenetére

    Ilyen volt nekem is, pár éve.
    Egy 1100-es duron indult random újra.
    Pár hét nyűglődés után kiderült, hogy a nagy hőmérsékletváltozások hatására szeret kimozdulni a foglalatból.
    Na nem nagyon, észre sem leeht ám venni, csak épp nem érintkezik az egyik lába, és újra is indult.
    Ecsettel kontaktsprével megkentem a lábait, és minden rendbejött...

    Az elmélet és a gyakorlat viszonyának elméletét már jól ismerjük a gyakorlatból. Indoklás nélkül a hozzászólásod csak a ''vélemény'' szintjét éri el...

  • Reset Elek

    aktív tag

    válasz OC #189 üzenetére

    Nemtudom.
    Ezért rejtélyes az egész.
    Most van nálam egy rambuszos gép. Ott működött, szétszedtem, hazahoztam, összeraktam, itt már csak sípol....
    Ez is rejtélyes.

    Az elmélet és a gyakorlat viszonyának elméletét már jól ismerjük a gyakorlatból. Indoklás nélkül a hozzászólásod csak a ''vélemény'' szintjét éri el...

  • Reset Elek

    aktív tag

    válasz Silex #442 üzenetére

    Pár százalékos teljesítménynövekedés sok-sokszoros áron.

    Az elmélet és a gyakorlat viszonyának elméletét már jól ismerjük a gyakorlatból. Indoklás nélkül a hozzászólásod csak a ''vélemény'' szintjét éri el...

  • Reset Elek

    aktív tag

    válasz #72042496 #752 üzenetére

    Második tágulási tartály???
    Ilyenkor elkezd pittyegni a szemem, hogy ki az, aki ezeket a hülyeségeket kitalálja, és miért terjednek tova.....

    Az elmélet és a gyakorlat viszonyának elméletét már jól ismerjük a gyakorlatból. Indoklás nélkül a hozzászólásod csak a ''vélemény'' szintjét éri el...

  • Reset Elek

    aktív tag

    válasz OC #755 üzenetére

    A legfontosabb, amit nagyon benéztél, az az, hogy a szem pittyegése nem könnyezést jelent, hanem azt, mikor a szem körüli mimikai izmok egyike akaratod ellenére elkezd rángatódzni. Majdnem mint a csuklás.


    A Fikázni könnyű - Alkotni nehéz ! frázisra csak annyit, hogy sok pénzen mindent megvenni/megvetetni szintén könnyű, úgy felépíteni egy rendszert, hogy az alehető legkevesebb elemből álljon, még mindig nehéz. Ezzel nem egyes emberek képességeit akarom minősíteni, csak azt szeretném, hogy alapból mindenki ellenállna a ''propaganda'' nyomásának. Hogyha Zoli elhiszi, hogy egy számítógépbe vízhűtéshez két D5 kell, párhuzamosan, akkor ott nagy baj van. Ha valaki beadja egy kezdő vizesnek, hogy annyira erős gépe van, hogy oda már két különálló kör kell, külön szivattyúkkal, külön tágulási tartállyal, csak mert anyagilag érdekelt az üzletben, akkor ott nagyon nagy baj van.

    Szóval fikázni tényleg könnyű.
    Fejlődni meg tényleg nehéz, ha mindenhol azt szajkózzák, amit az alfakúl mond, vagy más, külföldi, ''hozzáértő'' fórumokon olvasható.


    -Párhuzamos rendszer több szivattyúval
    Először igazolni kéne a párhuzamos rendszer létjogosultságát, utána meg azt, hogy miért jobb, ha két különálló kör van, vagy azt, hogy miért jobb, ha a két szivattyú külön körben van.

    -Olyan esetben, ha a tartály hőleadóként is funkcionál
    Ez esetben pedig szeretnék látni egy Q-dT grafikont, (komoly gyártó kiad ilyet, lásd Swiftech) amiből megállapíthatom, hogy mennyi hőt ad le egy ilyen tartály, és érdemes-é mégegyet beépíteni, illetve nem lenne-e jobb plusz radiátort beépíteni.


    ''És nem személyeskedés, csak megfontolandó: ''Fikázni könnyű, alkotni nehéz!'' Persze ha láttunk volna Tőled bármit is elkészítve, ami a magas szintű elméleti tudásod fizikai beteljesedése, akkor lehet, hogy nem idézgetek.''
    Ha visszalapozol első hozzászólásaimhoz, átolvasod őket, rájössz, hogy én az elején is azt mondtam, hogy az elméleti rész az én asztalom. Amihez hozzátartozik a hibás konstrukciók kritizálása is. Amit te fikázásnak veszel.

    Az elmélet és a gyakorlat viszonyának elméletét már jól ismerjük a gyakorlatból. Indoklás nélkül a hozzászólásod csak a ''vélemény'' szintjét éri el...

  • Reset Elek

    aktív tag

    válasz R.Zoli #855 üzenetére

    Az ilyen fajta arrogáns, fölényeskedő, ''mindenki szájába beletaposom a saját véleményem'' stílusú hozzászólásokat kéretik mellőzni.

    Ha tényleg be akarod bizonyítani shteernek, hogy jobb egy D5 21 rugóért, mint a meglévő szivattyúja (ami neki tökéletesen megfelel...) akkor azt vagy priviben, vagy a saját topicodban.

    Az meg aztán végleg nem idevaló, hogy külföldön mennyi egy szivattyú és te mennyiért adod. Elég, ha az aláírásodban reklámozol, nem kell mindenbe beleszőni.

    Az elmélet és a gyakorlat viszonyának elméletét már jól ismerjük a gyakorlatból. Indoklás nélkül a hozzászólásod csak a ''vélemény'' szintjét éri el...

  • Reset Elek

    aktív tag

    válasz R.Zoli #914 üzenetére

    Csak egy gondolat ehhez az ''új-nemjó-gariztasd'' dologhoz.

    Te mikor rendelsz valamit, mondjuk D5-öt (mert említetted, hogy mostis van nálad pár) rendelsz vagy ötöt. Egyet elvisz a vevő, másnap visszahozza, hogy ereszt, adsz neki egy másikat, a hibásat meg visszaküldöd, molyoljanak rajta a gyárban. Neked mindegy, nem te építesz belőle rendszert...

    Shteer vesz EGY D5-öt, hazaviszi, összerakja, pont az az egy ereszt. Két lehetőség van:
    - Másnap visszaviszi. Lehet, hogy elhajtják a vérbe, lehet, hogy kicserélik azonnal, lehet, hogy visszaküldik a gyárba, és molyolnak vele két hetet.
    - Tudja, hogy kell megcsinálni, ezért nekiesik, és pár percen belül folytatódhat a gépépítés.

    Egy fanatikusnak nem éri meg össze-vissza rohangálni egy olyan problémával, amit ő is meg tud csinálni. És ez nem amerika, itt nem tökhülyék az emberek.

    Az elmélet és a gyakorlat viszonyának elméletét már jól ismerjük a gyakorlatból. Indoklás nélkül a hozzászólásod csak a ''vélemény'' szintjét éri el...

  • Reset Elek

    aktív tag

    válasz R.Zoli #877 üzenetére

    Na bocs, hogy fél percen belül kétszer megtalállak, de ha már meg lettem szólítva.........:D

    ''Reset Elek és sokan mások is sokszor hallgatnak ha bődületesen nagy baromság van a topikban...''

    Ühüm.
    Mikor jöttél azzal, hogy amerikaiak feltalálták, hogy gyémántport kell keverni a hűtőfolyadékba, teljesen belelkesültél, és örvendeztél, hogy mennyire jo lesz.... Szóltam, lehurrogtál.
    Meg amikor Németországból hozattál 20 eFt-os aluminiumtömböket, hogy te majd abból csinálsz radiátort, mert az az überkirályság... Szóltam, lehurrogtál.
    Ezek nem voltak baromságok? Csak mert te mondtad? Vagy szerinted csak kötekedni akartam?
    Mikor még régen mondogattam, hogy a D5, na abban van fantázia, TTS kollégával együtt lehurrogtatok...
    Tudnék még pár ilyen kisebb-nagyobb dolgot felhozni, amikor sokan lelkesedtek, csak én kontráztam bele. Mint utólag kiderült, nem véletlen.

    ''De amikor velem kell kötekedni akkor egyből ezek az ember iszonyat aktívak lesznek...''

    Nem erről van szó. Ha valaki nem ért veled egyet, az nem kötekedés. Eddig kéne csak felnőni. Hidd el, sokak szemében nem számít semmit, hogy neked van egy boltod, és már 20-30 szivattyú vagy blokk vagy bármi átment a kezeden. Ez nem érv. Maradjunk annyiban, hogy a '' Mert sz@rt azért nem forgalmazok!'', meg ''Nekem már jopár ilyen átment a kezem alatt.'' beszólásokon kívül nem sok tanujelét adtad műszaki érzékednek. Majd ha pontról-pontra megindoklod, hogy egyik miért jobb a másiknál, leborulunk előtted. Addig meg neked is tiszteletben kell tartanod mások tudását.
    Jah, és amíg diplomás emberként meg sem próbálsz helyesen írni, nemtudom mit vársz. Ki vegyen így komolyan ???? Nem személyeskedés, csak tény, hogy azokat, akik egy általános iskolás szintjét sem ütik meg, nagyon kevesen tisztelik.

    De én azért maradok legkiválóbb tisztelettel:
    Reset Elek



    És most OC azt mondaná, hogy kussoljak, és reszelgessem a blokkom, úgyhogy a szomszédok nagy örömére megyek is sablont flexelni :DDD
    Akinek vannak tippjei vörösréz lemez hidegalakításával (konkrétan kalapálás) kapcsolatban, az megoszthatná velem!

    Az elmélet és a gyakorlat viszonyának elméletét már jól ismerjük a gyakorlatból. Indoklás nélkül a hozzászólásod csak a ''vélemény'' szintjét éri el...

  • Reset Elek

    aktív tag

    válasz R.Zoli #918 üzenetére

    Na igen.
    20 eFt-nál már elvárja az ember a minőséget.
    DE!
    Amint mondtam, az ember mérlegel, és ha úgy ítéli meg, nem veszi a nyakába a garanciális ügyintézést, mert ha még gördülékenyen megy, az akkor is nyüg és idő. Fogja, megcsinálja.
    Amúgy erős a gyanúm, hogy shteernek nem a tető és szivattyúház között szivárgott, hanem a két 3/4''-os csonk valamelyike. Ami ugye nem garanciális gond.

    Amúgy nekem DDC-m van.
    Fiókban.
    Oké, tudom tudom.....
    :DDD

    Az elmélet és a gyakorlat viszonyának elméletét már jól ismerjük a gyakorlatból. Indoklás nélkül a hozzászólásod csak a ''vélemény'' szintjét éri el...

  • Reset Elek

    aktív tag

    válasz R.Zoli #921 üzenetére

    Na, a gyémántporos dologhoz még valami, mielőtt valaki komolyan veszi.
    Belsőégésű motor. Ott belekerülhenek a motorolajba kisméretű kemény szemcsék, és ezeket szűrik is igen komolyan, különben tönkrevágná a kocsit.

    De nem kell nekem hinned. Szerezz cézium-oxidot (a legfinomabb polírpor), szórd bele apu/anyu/saját kocsi olajterébe. Hirtelen leesik 15 e km-re az élettartama.

    NASA technológiákra meg tényleg nincs rálátásom, de sokmindenre van, amire neked nincs.

    Az elmélet és a gyakorlat viszonyának elméletét már jól ismerjük a gyakorlatból. Indoklás nélkül a hozzászólásod csak a ''vélemény'' szintjét éri el...

  • Reset Elek

    aktív tag

    válasz R.Zoli #927 üzenetére

    Igazából most már nem tudom eldönteni, hogy csak játszod a hülyét, vagy ennyire antiműszaki vagy:DDD

    Nekifutok utoljára, csak mert nem szeretném, hogy te, vagy bárki más téveszmékben éljen.

    Hogyha abrazív szemcsék* valaminek nekiütköznek vagy hozzádörzsölődnek, akkor az az anyag
    el
    fog
    kopni
    .
    Pont.
    Ez ellen nincs orvosság, ez ellen nem lehet semmit feltalálni. Hogyha valamilyen folyadék is jelen van, akkor a folyamat még gyorsabban játszódik le. Ha az abrazív szemcsék két, viszonylag kemény felület közé kerülnek, akkor hatványozott lesz a két felület elhasználódása. Ez nem NASA technológia, meg mittomén, ezek pár száz éve ismert tények, amit jobb, ha mindenki elfogad.

    Az, hogy pár emberke ezt most föltalálta, mint hűtési megoldás, és szabadalmaztatta, még nem jelent semmit. A szabadalom (patent pending) önmagában még nem biztosíték a műszaki megoldás minőségére. Egyszerűen csak azt jelenti, hogy működik valamien szinten. Legtöbbször ez egyszeri alkalommal jelent kb. öt perces időtartamot. (Vagyis Magyarországon valamiképen be kell mutatni, hogy a szabadalmaztatni kívánt eljárás tényleg működik. Aztán hogy odakint mi van.... Lehet, hogy csak a papírokat kell beadni.) Szóval a hülye abrazív szemcse jobban tudja a fizikát bárkinél, és koptatni fog mindent.

    Kiegészítő olvasmánynak javaslom a vízsugaras vágás részleteit áttanulmányozni, meg nézz szét, hogy a különösen szennyezett vízben dolgozó szivattyúk élettartama hogyan változik a gyári adatokhoz képest.


    Szóval egyelőre maradjunk ennyiben.
    Majd ha már eladtál pár hűtést, ami ennek az elvén működik, mondhatod, hogy jo valamire, és akkor az én véleményem is változni fog.

    Abrazív szemcse: valamien kemény (gyémánt, korund, bórnitrid, wolfram-karbid, szilicium-dioxid, stbstb), kisméretű (pár tized mm-től egészen a nanométeres tartományig), hegyes, éles anyagdarabka, illetve ezek összesége.




    [Szerkesztve]

    Az elmélet és a gyakorlat viszonyának elméletét már jól ismerjük a gyakorlatból. Indoklás nélkül a hozzászólásod csak a ''vélemény'' szintjét éri el...

  • Reset Elek

    aktív tag

    válasz Játékos #991 üzenetére

    A szilárd test anyagi minősége nem befolyásolja a hőátadást. Magyarán mindegy, hogy réz, vagy alu, vagy beton, csak a felületi hőmérséklete számít.
    Magyarán nincs olyan, hogy egyik anyag gyorsabban szabadul meg a hőtől.

    Az elmélet és a gyakorlat viszonyának elméletét már jól ismerjük a gyakorlatból. Indoklás nélkül a hozzászólásod csak a ''vélemény'' szintjét éri el...

  • Reset Elek

    aktív tag

    válasz R.Zoli #993 üzenetére

    Te, mint hozzáértő, mesélhetnél bővebben, hogy miért is vannak elcseszve a mai réz radiátorok. És biztosra veszem, hogy többeket érdekelne az is, hogy mégis, technológiailag mit jelent az a tökéletesebben megoldható hőátadás az alu radiátoroknál.

    Az elmélet és a gyakorlat viszonyának elméletét már jól ismerjük a gyakorlatból. Indoklás nélkül a hozzászólásod csak a ''vélemény'' szintjét éri el...

  • Reset Elek

    aktív tag

    #1006 Fuzzik

    Jo kis ''cikk''. A Koolance méltatja saját magát, hogy mennyire jo radiátorokat készít... Pláne viccesnek tartom, hogy ők már hegesztik a tized mm vastag alu lamellákat, ami hogy is mondjam.... Képtelenség. Az a cikk egy vicc, hozzá nem értő írta, pusztán reklám céllal. Ami a legrosszabb, hogy csak kihasználja benne a vevőközönség tudatlanságát. Cserébe ajánlom a testvérét, ezt [link]. Nagyon komoly cikknek néz ki ez is, de ekkora áltudományos blődséget ritkán láttam. Remélem a többiek nem hitték el szórul szóra. Fel is ajánlok egy Túró Rudit annak, annak, aki megmondja, hol követték el a legdurvább hibát! Érdekelne az is, hogy mit gondolsz a teszt körülményeiről.


    #1008 Játékos

    A tölgyfával az a baj, hogy ha vizet ér, megdagad. A beton meg túl rideg, ezért is nem készítenek belőle zongorát. Ellenben ha gránitból kifaragnád, különös tekintettel a belső járatok éleinek lekerekítéseire....:DDD


    #1007 R.Zoli

    Nem, nem olvasok utána, én a TE véleményedre voltam kíváncsi.
    Miért van az, hogy ha szakmai kérdésekre kéne válaszolnod, te mindig fáradt vagy, vagy álmos vagy, vagy fáj a fejed? :DDD
    Érvekkel meg technikai részletekkel kéne alátámasztanod az állításod, nem hisztizéssel....

    Szóval, mivel még mindig nem kaptam tőled választ (a Koolance saját magát istenítő cikkeit most ne vegyük ide) arra, hogy miért van elcseszve egy réz radi, és miért is tökéletesebb egy alu radiban a hőátadás.

    Az elmélet és a gyakorlat viszonyának elméletét már jól ismerjük a gyakorlatból. Indoklás nélkül a hozzászólásod csak a ''vélemény'' szintjét éri el...

  • Reset Elek

    aktív tag

    válasz Játékos #1010 üzenetére

    Merjünk nagyok lenni ! :DDD

    Az elmélet és a gyakorlat viszonyának elméletét már jól ismerjük a gyakorlatból. Indoklás nélkül a hozzászólásod csak a ''vélemény'' szintjét éri el...

  • Reset Elek

    aktív tag

    válasz OC #980 üzenetére

    OC!
    Gratulálok a cikkedhez!
    Végigolvastam, igen jo lett!

    Pár dolgot azért találtam benne.
    Az elején a táblázatban az első két oszlopban az ezresek és a százasok közt vessző van, ami angolszász jellegzetesség, a magyar nyelvben ilyet nem csinálunk. Az uccsó oszlopban pedig a tizedeseket pont választja el, amit én vesszőre cserélnék.
    És ha már a magyar nyelv szépségeinél tartunk, én a ''single'' szót is lecserélném ''szimplá''-ra.

    Amit hiányolok a cikkből, hogy nincs benne, hogy a két szimpla radi sorosan vagy párhuzamosan van-é kötve. Gondolom sorosan. Ha időd engedi, én kíváncsi lennék, hogy a másik fajta bekötési módban mit hoz a két szimpla radi.

    A táblázatból látszik a lényeg, de talán odaírhattad volna, hogy ezek a különbségek a proci hőfokában is megvannak, tehát másik radival ugyanannyi a különbség a proci hőfokában, mint amennyi a vízhőfokban.


    Na, szóval télleg tetszik a cikk!
    Van pár ötletem, hogy áldozd fel a szabadidőd, ha bővíteni akarok ezt a cikket:DDD

    [Szerkesztve]

    Az elmélet és a gyakorlat viszonyának elméletét már jól ismerjük a gyakorlatból. Indoklás nélkül a hozzászólásod csak a ''vélemény'' szintjét éri el...

  • Reset Elek

    aktív tag

    válasz fuzik #935 üzenetére

    Régi hsz, de még adós vagyok pár válasszal.

    Szóval én gépész leszek, a BME padjait koptatom jelenleg. Koszon kívül remélem más is ragad rám...

    A vízsugaras vágás és e közt a gyémántszemcsés hűtés között sebességben tényleg nagyságrendi különbségek vannak, de ez csak a kopás sebességét befolyásolja, maga a kopás jelensége ettől még megmarad.
    Igen, nekem is dereng valami a folyadékban szállított lebegő szemcsékről. Kopásálló, vastagfalú öntöttvas csövek, nagyteljesítményű szivattyú, a csőfalnál és a szivattyú anyagánál puhább szállított szemcsék.

    Ezzel szemben a gyémántnál nem lehet keményebb anyagú csövet találni, se szivattyút, se blokkot.

    Említetted az élettartamot. Kardinális kérdés, de az ilyenekkel általában nem foglalkozik az egységsugarú felhasználó. Persze más témakör, de vajon hányan figyelik a vincseszterük üzemidejét, és cserélik le, ha lejárt az élettartama (és hány megy tönkre idő előtt) ? Vagy a másik véglet, hányan cserélik le a ventilátort a gépükben az előírt élettartam előtt, csak mert már hangosabbnak találják, mint mikor megvették? De hogy témánál maradjunk, ki az, aki kiad egy zsák pénzt egy különleges hűtésre, és vállalja, hogy félévente-évente majd lecseréli a folyadékon kívül az egészet? Szóval ez az élettartam dolog meglehetősen ingoványos terület, ha..... Na mindegy. Mindig is népszerűbbek azok a dolgok, amik nem romlanak el, mert nem tudnak elromlani.

    Ebből a szilárd szemcsével kevert hűtőfolyadékos dologból eddig sem volt semmi, ezután sem lesz semmi. Sem a NASA-nál, sem a haditechnikában, sem sehol. Nem azt mondom, hogy maga az elv nem működik, csak nem lehet átültetni a gyakorlatba.
    Pont, mint a peltier-es hűtés. Sokkal több nyűg van vele, mint amennyi előny származik a használatából.

    Persze R.Zoli majd megcáfol, ha nem így van, és remélem azonnal belinkeli az első tesztet, amit talál.


    A vízsugaras vágás pedig, úgy tudom, még mindig hirhedt arról, hogy zabálja a sugárformáló fúvókát, pedig az zafírból van, az abrazív szemcse pedig nála jóval puhább SiO2.


    Az elmélet és a gyakorlat viszonyának elméletét már jól ismerjük a gyakorlatból. Indoklás nélkül a hozzászólásod csak a ''vélemény'' szintjét éri el...

  • Reset Elek

    aktív tag

    No akkor, réz kontra alu.
    Koolance kontra józan ész.

    Először is szeretném leszögezni, hogy nem az alu radiátorokkal van bajom. A baj ott van, hogy ezt a koolance (és egyes emberek) erőből próbálják lenyomni a torkomon, áltudományos tényekkel alátámasztva. Olvastam a koolance eredeti cikkét, olvastam a HWLabs válaszát, és olvastam a koolance függetlennek mondott tesztjét is.Ezek a után a koolance bármien állítását fenntartásokkal kezelem.
    Erről van most szó:
    [link]
    A koolance elküldött egy ''független'' tesztlaborba pár radiátort. (Háromról biztosan tudunk, aztán hogy valjójában mennyi volt, ki tudja. Akár a koolance aluradiátoránál jobb radi is szerpelhetett köztük, ami véletlen lemaradt ebből a remek cikkből.)
    Hogy miért a térfogatra eső hőleadást vették döntő tényezőnek, számomra teljesen érthetetlen. Biztos így jöttek ki a legnagyobb számok. Élő ember nincs, aki ez alapján választana radiátort. Ez olyan, mintha egy processzornál a térfogatára eső számítási teljesítményét adnák meg... Szóval ha én értenék ilyesmihez, akkor a felületre (mármint szélesség X magasság) eső hőleadást adnám meg. Méginkább az egy db 12 cm-es ventilátor által lefedett területre eső hőleadást adnám meg. Így bárki ránézésre össze tudná hasonlítani a radiátorokat, de akár szimpla-dupla-tripla radik is könnyen összehasonlíthatóak lennének.
    A teszt körülményeiről többen írták, hogy eléggé távol állnak az otthoni felhasználástól. 5 m/s-os légsebesség... Az 160 cfm egy 12 cm-es ventire nézve. Nekem van itthon egy 220 voltos Papst ventim, az ennyit fújhat, de szó szerint lepipálja a porszívót hangban. Ha már független tesztlabor, a koolance odaszólhatott volna, hogy mi 0,1-1 m/s közti légsebességeket szeretnénk, mégiscsak az a felhasználási profilja ezeknek a radiknak. De a jegyzőkönyvben van 3 m/s-os levegősebesség is. Miért nem az került bele a cikkbe? 84 fokos vízhőmérséklet? A legtöbb proci ilyen hőfoknál már rég megadta magát. 25 fokos levegőhőmérséklethez inkább 35 fokos víz passzolt volna.
    Apropó vízhőfok. Mikor az adatokat ismertetik, ott van, hogy ''Water Inlet/Outlet Delta: 60°C'', azaz ''Belépő/kilépő víz különbsége: 60°C''. Közvetlenül alatta a táblázatban belépő vízhőfok 84,5 °C, kilépő vízhőfok 66°C. A kettő különbsége ránézésre 18,5°C. Nemtom, hova tette a józan eszét, aki a cikket írta. Az már csak hab a tortán, hogy az eredeti jegyzőkönyvben ''Temp diff. between hot water and air at inlet: 60°C '' szerepel, ami nagyjából ''Hőmérséklet különbség a forróvíz és a belépő levegő között: 60°C''. Nálam ez adta meg a cikknek a kegyelemdöfést. Ezek szerint a koolance ''mérnökei'' vagy nem tudnak olvasni, és/vagy annyira sem értenek a munkájukhoz, hogy ilyen alapvető dolgokkal tisztában lennének. (Kíváncsi lennék, ezek után R.Zoli hogyan vélekedik ezekről a ''szakemberekről, akik nálam többet tettek le az asztalra'' :DDD )


    Én elhiszem, hogy jok az alu radiátorok, de ezt nem a koolance hozzá nem értésével és stílusában kéne elmagyarázni.

    Az elmélet és a gyakorlat viszonyának elméletét már jól ismerjük a gyakorlatból. Indoklás nélkül a hozzászólásod csak a ''vélemény'' szintjét éri el...

  • Reset Elek

    aktív tag

    Réz kontra alu
    Round 2


    #1014 Fuzik

    A gyártók tényleg bajban vannak, mikor két vékony anyagot kell hegeszteni. A ponthegesztés emlékeim szerint pont nem jo erre, mivel ott, főleg aluminiumnál az oxidréteg miatt, nagy erővel össze kell nyomni a két anyagot, amit ezek a vékony lamellák nem nagyon bírnának. Sem azt az áramerősséget, amivel az anyagot megömlesztik. Ha mégis, hogy lehet olyan tökéletes kontaktust kialakítani, hogy mind a százegynéhány ''lamella'' egyformán hozzáérjen a ''cső''-höz és egyszerre, egyformán kialakuljon a hegesztés?

    A virtuális radiátor jó ötlet, szerintem szedd össze a paramétereket, és akkor kiszámolhatnánk. Szerintem a fontos paraméterek:
    az anyagok hővezetési tényezői,
    a radiátor geometriai paraméterei,
    a beömlő és kiömlő vízhőfokok,
    a víz fajhője, jobbanmondva a hőmérsékletfüggő fajhője
    a belépő és kilépő levegő hőmérséklete,
    a belépő és kilépő levegő sűrűsége, és a sűrűség-hőmérséklet függvénye
    a belépő és kilépő levegő fajhője, és a fajhő-hőmérséklet függvénye
    a levegő térfogatárama,
    a levegő térfogatáramának eloszlása, különös tekintettel a ventilátor geometriája miatti holtterekre és a sebesség-vektortérre (ugye nem a ventilátorra merőleges a kilépő levegő sebessége, és nem is homogén az eloszlása)
    a levegő és a radiátor test közötti hőátadási együttható, a koszolódás és korrozió miatti eltérésektől asszem eltekinthetünk
    a radiátorban található, lamellát és cső közti kötések hővezetési tényezője
    a folyadék-csőfal közti hőátadási együttható, különös tekintettel a radiátorokon belüli egyenlőtlen térfogatáram-eloszlásra

    És ezeket persze külön-külön mindegyik radiátorra.
    Mivel itt nagyon kicsi mennyiségekről van szó, mindet pontosan kéne meghatározni. A fentiek közül csak az utolsó négy lesz egy picit problémás.
    :DDD
    Viccet félretéve, nem véletlen nincs még képlet az ideális radiátorra. Még most is brutális számítási teljesítmény és napok (napok!) kellenének egy komplett radiátor lemodellezéséhez. Egy ideje foglalkozok végeselemes modellezéssel, és arra jutottam, hogy valahogy máshogy kéne megközelíteni ezt a problémát. Elemenkénet, darabonként kell modellezni, különböző paraméterezéssel. Csak egy lamellát, különböző légsebességgel. Különböző lamellákat ugyanakkora légsebességnél. Csak a csőhálózatot, különböző térfogatáramokkal. Csak egy lamellán belüli hővezetést. Aztán ha elég ''tapasztalatot'' gyűjtött az ember, fejben összerakni egy egyszerű modellt (egy cső-egy lamella), és ha úgy működik, ahogy gondoltad, akkor lehet nagyban gondolkodni.


    #1026 OC

    Igen, HA hinni lehet a képnek.
    Hogy hinni lehessen a képnek, ahhoz két, geometriailag tökéletesen egyforma, de különböző anyagú radiátor kéne. Ettől a Magicool radijai is messze vannak. De véleményem szerint az ilyen, és ehhez hasonló radiátoroknál sokkal fontosabb a jo geometriai kialakítás, mint az anyagválasztás.


    #1029 R.Zoli

    ''A Koolance tesztjében semmi hiba nincsen.'' - [link]
    Ja, hogy ezek neked nem tűntek föl? Vagy a hibák egy cikk szerves részét képezik, mint a windowsnak a kékhalál?

    ''A két radi felépítésben ugyan az mellesleg.''
    ''A full alu radi ami egy az egyben ugyan azon méretekkel bír mint a ''réz'' társa és a kettő ugyan az a modell (csak egyik ''rézből'' a másik aluból)'' (#1034)
    Az egyikben 2x6, a másikban 2x7 kis csövecske hozza-viszi a vizet. Ez nagyjából 14%-kal rövidebb lamellákat jelent.
    Az egyik radi réz (8,94 kg/l), 50 dkg. A másik aluminium (2,7 kg/l), 35 dkg. Ez nagyjából 2,3-szor nagyobb térfogatú anyagot jelent, ami a falvastagságoknál igen keményen megjelenik.
    Ha én értenék hozzá, azt mondanám, hogy a két radiátor legfejebb ránézésre hasonló, de semmiképp sem ''ugyan az a modell''.
    Persze ezek apróságok, nem kell, hogy ilyeneket észrevegyél.
    Nem kell, hogy érdekeljen, mit adsz el.
    Nem is kell értened ahhoz, amiről beszélsz.
    De az ilyen beköpéseidet - megfelelő magyarázattal - tegyük már ki a subcooling-ra is, a cikkek közé.


    [Szerkesztve]

    [Szerkesztve]

    Az elmélet és a gyakorlat viszonyának elméletét már jól ismerjük a gyakorlatból. Indoklás nélkül a hozzászólásod csak a ''vélemény'' szintjét éri el...

  • Reset Elek

    aktív tag

    válasz #72042496 #1054 üzenetére

    Alu.
    Vagy valami szívós, kemény műanyag.

    Az elmélet és a gyakorlat viszonyának elméletét már jól ismerjük a gyakorlatból. Indoklás nélkül a hozzászólásod csak a ''vélemény'' szintjét éri el...

  • Reset Elek

    aktív tag

    válasz #72042496 #1057 üzenetére

    Könnyebb megmunkálni és olcsóbb.

    Az elmélet és a gyakorlat viszonyának elméletét már jól ismerjük a gyakorlatból. Indoklás nélkül a hozzászólásod csak a ''vélemény'' szintjét éri el...

  • Reset Elek

    aktív tag

    válasz R.Zoli #1059 üzenetére

    Örülök, hogy hirtelen ilyen fontos lett minden apró részlet, és egyben engedd meg, hogy gratuláljak, hogy végre, életedben először hibát találtál az okfejtésemben.

    Nézzük, miről is van szó!
    A réz sűrűsége 8,94 kg/l, a sárgarézé 8,4...8,7 kg/l. Vegyük a legrosszabb esetet, a teljes radi sárgarézből készült, aminek a sűrűsége 8,4 kg/l. Ekkor az alu radiban lévő anyag térfogata 2,2-szerese a sárgaréz radiban lévő anyag térfogatának. Ez durván kétszeres anyagvastagságban mutatkozik meg.
    Tudod, ha az életben valamit PONTOSAN akarsz meghatározni, az nem szőrszálhasogatás, hanem precizitás. Az én szakmámban sokszor tized-század-ezred milimétereken múlik, hogy működik-é valami.
    Ennyi.


    ''Nézd meg a Black ICE GT és GTX radikat...Messze a legjobb geometria és a tesztben bőségesen elkalapálja őket a Koolance radi...''


    Akkor vagy a geometria rossz, vagy a teszt.

    ''Ha belegondolok ,hogy van egy alu kb. 235 W/mK és van egy réz kb. 390 W/mK akkor nyílván a jobbik anyagból építek radit ha lehetséges, DE ha már a vörösrézből nem építek radit mert ott sárgaréz (kb. 150W/mK) kell a csövekhez és forrasztó ón (kb. 70 W/mK) is kell a teljes radi (illetve komponensek) összeillesztéséhez akkor eleve bukta a dolog egy teljesen aluminiumból kivitelezhető eljárással szemben...''

    Eleve bukta a dolog? Honnan veszed ezt? Meg tudod magyarázni? Gondolom nem...
    Hogyha radiátorokról akarsz beszélni, akkor nem árt tisztába lenni pár dologgal. Gondolok itt a radiátorok felépítésére, működési elvére, pár hőtani és áramlástani összefüggésre.
    Ha egy radiátor teljesítményét vizsgálod, az nem abból áll, hogy megnézed a hozzá felhasznált anyagok hővezetési tulajdonságait, és azokat átlagolod.
    Tudom, hogy már neked is szívügyed a precizitás, ezért talán ne a szín fémek hővezetési tényezőjét lobogtasd.
    Minden radiátor úgy működik, hogy a víz átadja a csőfalnak a hőt, a csőfal a lamellának, a lamella a levegőnek. De eddig is tudta mindenki, ehhez tényleg nem kell gépészmérnökit végezni.
    Vegyünk egy egyszerű példát: sárgaréz csövezés, réz lamellák.
    Mivel a víz-csőfal hőátadásnál a csőfal anyagának nincs jelentősége, számunkra onnantól érdekes a dolog, hogy a hő belép a csőfalba. Ez a falvastagság sárgaréznél sacc 0,15 mm, alunál, mint a magicoolos példa is mutatja, durván duplája. Ha a hővezetéshez szükséges hőmérséklet lépcső az anyagvastagsággal egyenesen arányos, a hővezetési tényezővel pedig fordítottan, akkor melyik konstrukció a rosszabb hővezető? Segítek, az alu, mert dupla olyan vastag, de a hővezetési tényezője csak másfélszeres.
    Menjünk tovább. Sárgaréz cső, réz lamella, ami közt ott a forrasztóón, ami nem tiszta ón, hanem ón-réz ötvözet, így a hővezetési tényezője is inkább a tiszta óné fölött van. De ami fontosabb, hogy ez csak egy nagyon vékony réteg a cső és a lamella közt. Pár mikron csak. Hogy mennyi ellenállást jelent ez a hővezetésben? Ha egy nagyon kicsi számot elosztasz 100-zal, még kevesebbet kapsz. Szinte semmit. A forrasztás kb annyira befolyásoló tényező, mint a radi felületén lévő festés. Nagyjából semennyire. Ha nagyon pontos akarok lenni, max 1 %. Elérkezett a hő a lamellához. Réz lamelláknál a vastagság olyan 0,05 mm, alunál ez kb. duplája. A hővezetési tényezők meg pont fordítva, így a bordahatásfokok nagyjából egyenlőre jönnek ki. TALÁN az alunak van valami minimális előnye, ha tényleg legalább kétszer vastagabb.

    Ha jól sejtem, erről neked eddig fogalmad sem volt. Na ezért kell elvégezni egy gépészmérnökit, mert az orvosin ilyet sosem tanulhatsz...

    Amit a koolance-ről írtál, teljesen hülyeség. A koolance elírta a sorokat? Nem, nem írták el a sorokat, hanem a jegyzőkönyvből nem tudtak kimásolni egy sort. Nem mérnök írta a cikket? Igen, ebben egyetértünk, a koolance-nál nem dolgoznak mérnökök. Semmi érvet nem tudtam felhozni, miért is lenne hülyeség a koolance tesztje? Leírtam, hogy mi a baj a koolance cikkjével, ha te nem értetted meg, akkor csak sajnálni tudlak. Vagy elmagyarázom mégegyszer, ha NORMÁLIS HANGNEMBEN teszed fel a kérdéseidet.

    Ez egy szakmai topic. Ha valamihez nem értesz, az nem baj. Senki nem fog lenézni érte. Sőt, nagyon sokan szívesen segítenek. Csak ne csinálj úgy, mintha értenél hozzá. Pláne ne csinálj úgy, mintha mindenkinél jobban értenél hozzá. Mert az gáz. Nagyon hamar kiderül.
    Ne csinálj úgy, mintha fogorvos létedre te el tudnád dönteni, hogy egy hőtani/áramlástani cikk jo vagy rossz. Mert nem tudod megindokolni, hogy miért.
    Attól, hogy vízhűtéses alkatrészekkel kereskedsz, még nem feltétlenül értesz hozzá.
    Attól, hogy eladtál 10-20-30 réz/sárgaréz/aluminium radiátort, még nem fogod tudni, milyen elv alapján működnek.
    Azt te is el tudod dönteni OC cikke alapján, hogy melyik radiátor jobb/rosszabb, de amíg nem tudod megindokolni az állításod, addig ne menj bele szakmai vitákba.
    Ez egy szakmai topik. Szakmai hiányoságaidat ne aroganciával próbáld pótolni. Attól nem lesz igazad, hogy habzó szájjal vered az asztalt.
    Ez egy szakmai topic. Itt ha megkérdezik, hogy miért, akkor precízen, pontosan, adatokkal, képletekkel, tényekkel kell alátámasztani az állításodat.
    Ennyi.

    [Szerkesztve]

    Az elmélet és a gyakorlat viszonyának elméletét már jól ismerjük a gyakorlatból. Indoklás nélkül a hozzászólásod csak a ''vélemény'' szintjét éri el...

  • Reset Elek

    aktív tag

    válasz #72042496 #1197 üzenetére

    Nem lett rossz!
    Kár, hogy a koolance cuccát másoltad :DDD
    Ha egy kockából indulsz ki, kevesebb anyagból is kijönne egy univerzális elosztó. Minden oladalára egy menet, igy hat csatlakozót is bele lehet csavarni.
    Ami fontos, de a te rajzodról lemaradt, az egy 45 fokos letörés a menetnél az o-gyűrűnek.

    Az elmélet és a gyakorlat viszonyának elméletét már jól ismerjük a gyakorlatból. Indoklás nélkül a hozzászólásod csak a ''vélemény'' szintjét éri el...

  • Reset Elek

    aktív tag

    válasz #72042496 #1203 üzenetére

    Jah, értem. Akkor jogos.

    A letörés 2x45°, de szerintem Tody tudni fogja.

    [Szerkesztve]

    Az elmélet és a gyakorlat viszonyának elméletét már jól ismerjük a gyakorlatból. Indoklás nélkül a hozzászólásod csak a ''vélemény'' szintjét éri el...

  • Reset Elek

    aktív tag

    válasz #72042496 #1205 üzenetére

    Képzelj bele egy 2 mm-es o-gyűrűt, már nem is olyan brutális az a 2x45°

    Az elmélet és a gyakorlat viszonyának elméletét már jól ismerjük a gyakorlatból. Indoklás nélkül a hozzászólásod csak a ''vélemény'' szintjét éri el...

  • Reset Elek

    aktív tag

    válasz #72042496 #1215 üzenetére

    Plusz tömítésre nincs szükség ha a csatlakozón van o-gyűrű, és a letörést ehhez kell igazítani. Azért írtam 2 mm-t, mert az az o-gyűrű eléggé 2 mm-esnek nézett ki. Ha kisebb az o-gyűrű átmérője akkor kisebb letörés is kell.
    Túl kicsi azért ne legyen, mert akkor meghúzáskor károsodhat az o-gyűrű.

    Az elmélet és a gyakorlat viszonyának elméletét már jól ismerjük a gyakorlatból. Indoklás nélkül a hozzászólásod csak a ''vélemény'' szintjét éri el...

  • Reset Elek

    aktív tag

    válasz djadji #1995 üzenetére

    Bocs, de ezt miért a vízhűtés topicban?
    Van pár ventis topic, ott hamarabb választ kapsz.
    Amúgy 6 voltos venti nem nagyon van, inkább 5 voltos az elterjedt.
    De minek neked pont 6 voltos?

    Az elmélet és a gyakorlat viszonyának elméletét már jól ismerjük a gyakorlatból. Indoklás nélkül a hozzászólásod csak a ''vélemény'' szintjét éri el...

  • Reset Elek

    aktív tag

    válasz R.Zoli #2034 üzenetére

    Elveri?
    Hmmmmmmmmm..........

    Hányszor tesztelt OC egy pasztát?

    Az elmélet és a gyakorlat viszonyának elméletét már jól ismerjük a gyakorlatból. Indoklás nélkül a hozzászólásod csak a ''vélemény'' szintjét éri el...

  • Reset Elek

    aktív tag

    válasz fuzik #2251 üzenetére

    Mit üzen a TÉVÉKuckó rovatunk...

    A modell elemei:
    Egy egyszerű blokk, 9x9 db 1,5x5 mm-es tüskével, a tüskék távolsága 1,5 mm; beömlés a két átellenes sarokban
    Két egyszerűsített csatlakozó G1/4-es menettel
    2x 25 cm enyhén ível cső
    Egy Laing DDC modellje

    Ez gyakorlatilag egy blokkból + 2 csatiból + fél méter csőből + egy Laing DDC-ből álló rendszer modellje.

    Gyors modellezés eredménye:
    8-as csövezés: 5,42 l/min
    10-es csövezés: 6,12 l/min
    13-as csövezés: 6,18 l/min

    A következő részben megvizsgáljuk, hogyan befolyásolja a hűtési teljesítményt a térfogatáram-változás.

    A CSÖVEK ellenállása függ a cső átmérőjétől, a cső hosszától, a csőfal érdességétől és a térfogatáramtól.
    Egy cső ellenállása a cső átmérőjének ötödik hatványával fordítottan arányos. Ha tehát a cső átmérőjét felére csökkentjük az ellenállása a 32-szeresére növekszik.
    Egy cső ellenállása egyenesen arányos a cső hosszával. Kétszer olyan hosszú cső - kétszer akkora ellenállás.
    A számtech vízhűtésekben a csőfal hidraulikailag simának tekinthető minden átmérőre és anyagra.
    Egy cső ellenállása a térfogatáram négyzetével arányos.

    Dióhéjban ennyi.

    Az elmélet és a gyakorlat viszonyának elméletét már jól ismerjük a gyakorlatból. Indoklás nélkül a hozzászólásod csak a ''vélemény'' szintjét éri el...

  • Reset Elek

    aktív tag

    válasz tomyoy #2333 üzenetére

    A szükséges szállítómagasság a geometriai és a veszteségmagasság összege.

    Geometriai szállítómagasság a szívócsonk fölötti vízoszlop és a nyomócsonk fölötti vízoszlop különbsége. Ez nálad is és mindenki másnál NULLA.
    A veszteségmagasság a rendszer áramlási ellenálásainak összege.

    Olvasgasd!

    Az elmélet és a gyakorlat viszonyának elméletét már jól ismerjük a gyakorlatból. Indoklás nélkül a hozzászólásod csak a ''vélemény'' szintjét éri el...

  • Reset Elek

    aktív tag

    válasz tomyoy #2351 üzenetére

    kWh

    Legyünk már pontosak, ha egyszer pontosak vagyunk:)

    Az elmélet és a gyakorlat viszonyának elméletét már jól ismerjük a gyakorlatból. Indoklás nélkül a hozzászólásod csak a ''vélemény'' szintjét éri el...

  • Reset Elek

    aktív tag

    válasz rii #2481 üzenetére

    Mennyire lenne sürgős?

    Mert tervbe van véve, de egyenlőre csak a rajzasztalon tesztelődik.
    3-4 hét múlva viszont terveim szerint materializálódik.

    Az elmélet és a gyakorlat viszonyának elméletét már jól ismerjük a gyakorlatból. Indoklás nélkül a hozzászólásod csak a ''vélemény'' szintjét éri el...

  • Reset Elek

    aktív tag

    válasz rii #2484 üzenetére

    Egyelőre passz.
    Nem lesz drága, de nem akarok hülyeséget mondani.
    Mihelyst elkészül az első darab, meg tudom mondani, mennyibe kerülne.

    Az elmélet és a gyakorlat viszonyának elméletét már jól ismerjük a gyakorlatból. Indoklás nélkül a hozzászólásod csak a ''vélemény'' szintjét éri el...

  • Reset Elek

    aktív tag

    válasz Gülümaci #2490 üzenetére

    Porszívókhoz lehet kapni nyomáskülönbség hatására működő kapcsolót.
    A szivattyú elé és után teszel egy-egy nyomásmegcsapolást, és ha a kettő közt nincs különbség, a gép lekapcsol.

    Az elmélet és a gyakorlat viszonyának elméletét már jól ismerjük a gyakorlatból. Indoklás nélkül a hozzászólásod csak a ''vélemény'' szintjét éri el...

  • Reset Elek

    aktív tag

    válasz kiborg #2492 üzenetére

    Én valami ilyesmiről beszéltem.
    A P1-es szériát használják porszívóban, én a lomex-ben vettem asszem 200 forintért.

    Az elmélet és a gyakorlat viszonyának elméletét már jól ismerjük a gyakorlatból. Indoklás nélkül a hozzászólásod csak a ''vélemény'' szintjét éri el...

  • Reset Elek

    aktív tag

    válasz fuzik #2512 üzenetére

    Há jo ez!
    :C

    De igazság szerint minden szivattyút minden blokkal le kellett volna tesztelni.
    És minden blokk-szivattyú párost minden pasztával.

    :))

    Az elmélet és a gyakorlat viszonyának elméletét már jól ismerjük a gyakorlatból. Indoklás nélkül a hozzászólásod csak a ''vélemény'' szintjét éri el...

  • Reset Elek

    aktív tag

    válasz Joshi #2517 üzenetére

    Tehát igen, azzal a kis módosítással, hogy nem a hatásfoka, hanem a hűtőteljesítménye jobb.

    Ezeknek a hűtésre használt berendezéseknek alapvetően nincs hatásfokuk.

    Az elmélet és a gyakorlat viszonyának elméletét már jól ismerjük a gyakorlatból. Indoklás nélkül a hozzászólásod csak a ''vélemény'' szintjét éri el...

  • Reset Elek

    aktív tag

    válasz Joshi #2528 üzenetére

    Leírva: dT, kiejtve: hőmérséklet-különbség.
    :D

    Az elmélet és a gyakorlat viszonyának elméletét már jól ismerjük a gyakorlatból. Indoklás nélkül a hozzászólásod csak a ''vélemény'' szintjét éri el...

  • Reset Elek

    aktív tag

    válasz Goldye #2531 üzenetére

    Mér, mi a kettő közt a különbség?

    Az elmélet és a gyakorlat viszonyának elméletét már jól ismerjük a gyakorlatból. Indoklás nélkül a hozzászólásod csak a ''vélemény'' szintjét éri el...

  • Reset Elek

    aktív tag

    Aki tudja esetleg, hogy Mo.-n, méginkább Budapesten hol lehet collos csavarokat kapni, az legyen oly kedves, ossza meg velem.
    Konkrétan #6-32 UNC kellene (ez megy a vincseszterekbe), 5/8" vagy nagyobb hosszúságban.

    Előre is köszi a segítséget.

    [ Szerkesztve ]

    Az elmélet és a gyakorlat viszonyának elméletét már jól ismerjük a gyakorlatból. Indoklás nélkül a hozzászólásod csak a ''vélemény'' szintjét éri el...

  • Reset Elek

    aktív tag

    válasz zekm #2705 üzenetére

    Ha a hossza 3/4", az már jo lenne.
    De inkább valami D-fejű kéne, sima bambusz nem férne el.
    Lehet, fel kell hívnom a faboryt, de lusta vagyok hozzá....
    :DDD
    Azért köszi a választ!

    Az elmélet és a gyakorlat viszonyának elméletét már jól ismerjük a gyakorlatból. Indoklás nélkül a hozzászólásod csak a ''vélemény'' szintjét éri el...

  • Reset Elek

    aktív tag

    válasz #56573440 #2719 üzenetére

    "vízhőfok volt olyan magas, hogy gáz lett belőle..."

    Ha te mondod, Scully.....

    :DDD

    Na, de komolyan, mi történt tulajdonképpen?

    Az elmélet és a gyakorlat viszonyának elméletét már jól ismerjük a gyakorlatból. Indoklás nélkül a hozzászólásod csak a ''vélemény'' szintjét éri el...

  • Reset Elek

    aktív tag

    válasz banderasz77 #2997 üzenetére

    Jah.
    Passzív üzem mindig jo:)

    Mien radi is ez?
    Mert én asszem lemaradtam, mikor mutogadtad.

    [OFF]Amúgy majd jön R.Zoli, és megmondja a frankót, hogy amúgy a procid egy kis pöts, és egy rendes, komoly procival, ami minimum egy 4GHz-re húzott, 1,6 volttal feszelt QX-es procival, meg két GeF 8800 GTXXX-szel (persze túlhúzva) már nem bírkózna meg a radid.Mert ahhoz már nagyon komoly passzív rendszer kell. Amit még mindig nem tudunk, hogy hogy néz ki...

    :DD[/OFF]

    [ Szerkesztve ]

    Az elmélet és a gyakorlat viszonyának elméletét már jól ismerjük a gyakorlatból. Indoklás nélkül a hozzászólásod csak a ''vélemény'' szintjét éri el...

  • Reset Elek

    aktív tag

    válasz R.Zoli #3012 üzenetére

    "designos"

    Igen, ezt el is felejtettem. Ezekszerint még mindig megvan az ezüstszínű lakkfilccel, kézzel feliratozott "WATERCOOL"-os előlapod :DD

    [link]
    Viccet félretéve, mi lett azzal a két kiegészítő radival, amihez Németországból rendeltél anyagot? Elkészültek végre?

    A blokkról csak annyit, hogy már komplett rendszerben gondolkozok, de szeretném alaposan átgondolni, átszámolni és lemodellezni az egészet, mielőtt a gyártásra kerülne sor. Nincs több százezer forintom, hogy blokkcserékbe meg kiegészítő radikba, második szivattyúba, meg ilyesmikbe feccöljem. Pedig úgy milyen könnyű lenne...

    :DD

    Meg még sokáig fikázhatjuk egymást, de a végén úgyis az jön ki, hogy ha ezt a 300-400 eFt-ot, amit a gépedre költöttél odaadod egy ********* *******nak, épít belőle egy ugyanilyen gépet. Vagy még jobbat.
    Szóval meglátszik rajta a beleölt pénz, de semmi több.Nem látom benne azt sok kis apró műszaki különlegességet, amit mondjuk boltban nem kapsz meg. Amik egyedivé tennék a géped.
    Ezért nem értem sosem, mikor az egekig magasztalod magad meg a gépedet.

    Ja, és hogy Magyarországon a tiéd a legjobb, ami 7/24-ben folyamatosan működik?
    Gratulálok hozzá!
    Ennyi a minimum, amit elvárhatsz tőle.

    Na bocs, ha megint túl kritikus voltam veled szemben.

    S még két kérdés, ami szerintem másokat is érdekel.
    Említetted, hogy a te géped hordozható.
    Hány kiló cakk-pakk, vízzel feltöltve, menetkészen?
    Milyen messzire tudod egyedül elvinni maradandó károsodás nélkül?

    [ Szerkesztve ]

    Az elmélet és a gyakorlat viszonyának elméletét már jól ismerjük a gyakorlatból. Indoklás nélkül a hozzászólásod csak a ''vélemény'' szintjét éri el...

  • Reset Elek

    aktív tag

    válasz R.Zoli #3027 üzenetére

    Maróst shteer kartás is tud, és nekem is van egy jóbarátom, aki kisebb-nagyobb munkákat el tudna végezni.
    Ha érdekel, keress meg bátran!

    Az elmélet és a gyakorlat viszonyának elméletét már jól ismerjük a gyakorlatból. Indoklás nélkül a hozzászólásod csak a ''vélemény'' szintjét éri el...

  • Reset Elek

    aktív tag

    válasz R.Zoli #3047 üzenetére

    Jaja, én sejtem hogy csináltátok.

    Fogtatok egy réztömböt, és egy öttengelyes maróval leszedtétek a fölösleget. Aztán a belsejét egy 50x120x180-as kanyarfúróval kifúrtátok.

    Jajj, nem is....

    Vettetek egy U alakú lukat és köréöntöttétek a rézcső falát.

    Izé, hogy is tanultuk...

    Fogtatok egy rudat, meghajtottátok U alakban és utána kifordítottátok, hogy belül legyen a levegő.

    Ha essem, akkor szabad a gazda!

    Az elmélet és a gyakorlat viszonyának elméletét már jól ismerjük a gyakorlatból. Indoklás nélkül a hozzászólásod csak a ''vélemény'' szintjét éri el...

  • Reset Elek

    aktív tag

    válasz R.Zoli #3030 üzenetére

    [OFF]
    Ez mind szép és jo, de mint te is írogattad, ezek mind a gépen kívül vannak.
    Majd ha a benne lesznek, akkor mondogasd, hogy mennyire nem egyedi:DDD

    A pénzzel kapcsolatban pedig ne legyenek illúzióid. 300-400 eFt-ból simán össze lehet ezt hozni.
    [/OFF]
    Örömmel látom, hogy egy csomó ember keze benne van abban, hogy mennyire ne legyen egyedi a géped!
    Az a Fuzion talp, amit saját kezeddel martál ki, kísértetiesen hasonlít arra, amit én mutattam itt a fórumon, mikor kérdezgettél felőle.
    A teteje meg ha jóltudom, OC tervezőmunkáját dícséri!
    Ha jól emlékszem, a cape cora tömbökben az én javaslatomra cseréled le a derékszögű csatikat U-alakú idomokra.
    A táp, mint írtad dydman és iceage révén jöhetett létre
    A többi meg még csak terv.
    Szóval van egy gyári alkatrészekből összeállított géped, amibe belemesélted, hogy milyen lesz majd... Kis túlzással élve az én gépem is ilyen.

    Igazából jo érzés, hogy hozzájárulhattam, hogy ne legyen egyedi a géped, még ha ezt el is felejted említeni. De talán a többi balek is így van vele, aki joérzésből segít neked :DDD

    De ami a legjobban bosszant, hogy képes vagy a 2 (oder 3) spéci radidért 80 rugót kiadni, hogy Németországból hozass hozzá anyagot. A legnagyobb balekság, amit csinálsz. Inkább menj be a lomexbe vagy a conrádba, és 30 rugóért vegyél hozzá extrudált alubordát. Jah, hogy ez nem 99,99%-os aluból van? Hűtési teljesítményben max 5% difit jelent.
    Bár lehet, hogy a többi "nem egyedi" cuccod is ilyen "Németországból hozassuk drágán a baleknak" márkájú. Akkor tényleg nem áll meg a vízhűtés 500 eFt alatt :DDD
    De legalább ne hintsd el itt a többeiknek, hogy olcsóbban nem megy.

    Remélem érzed, hogy ezt az egészet nem személyeskedésnek, b@szogatásnak szántam, inkább csak egy kis filozófiai eszmefuttatás a gépek értékéről, áráról, ár/érték arányáról.

    [ Szerkesztve ]

    Az elmélet és a gyakorlat viszonyának elméletét már jól ismerjük a gyakorlatból. Indoklás nélkül a hozzászólásod csak a ''vélemény'' szintjét éri el...

  • Reset Elek

    aktív tag

    válasz H_Zozo #3067 üzenetére

    Frecsog a víz mindenfelé, a henger mellet meg ott vannak a fénycsövek meg minden elektromos bizbasz....
    Szervdonornak való gyerek ez is.

    A jó öreg szivacsos megoldás segíthet rajtad.

    Az elmélet és a gyakorlat viszonyának elméletét már jól ismerjük a gyakorlatból. Indoklás nélkül a hozzászólásod csak a ''vélemény'' szintjét éri el...

Aktív témák