Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • OC

    őstag

    válasz Reset Elek #762 üzenetére

    Na jó. Ha egy vízhűtéses topicban a ''legfontosabb, amit benéztem'' az, hogy milyen arcmimikát próbáltál írásban kifejezni, akkor egye fene: bocs. :DDD

    Én még betűegyezést sem látok a R.Zoli és az OC nickek között. :F Na jó, ott az O, de az nálam nagy, nála kicsi. :DDD Azért mert jóban vagyok Zolival, sőt lehet, hogy üzleti összefonódás is lesz, még nem vagyok az ő szócsöve és közel sem egyezik mindíg a véleményünk, szóval ha velem beszélsz, akkor az én dolgaimat hozd föl, nem kell idekeverni R.Zolit. De ha már felhoztad, akkor láss néha kicsit tovább az orrodtól és talán rájösz, hogy nem mindenkit mozgat ''csak'' a pénz. De ezt hagyjuk, priviben beszélhetünk róla, ha szeretnéd, bár meglátásom szerint nincs nagyon miről.


    Egyébként egyetértek Veled abban, hogy egy normális szivattyú elég egy rendszerbe, bármennyi blokk is legyen benne, bármekkora ellenállással -természetesen a józan ész határain belül. Az Alphacool nekem még smmit sem mondott, külföldi fórumok irományait is szelektíven szemezgetem, mert vannak okosságok, amiket fellhete hasnálni, meg sok a sületlenség, ez természetes.

    -Először is igazolni kéne...: Igen, ez valóban nagyon jó lenne. Kíváncsi lennék, hogy egy High-End sli-s konfigban van-e komoly javulás, ha párhuzamosan, vagy sorosan vannak a nagy hőtermelők, meg arra is, hogy pölö passzív radinál mennyit nyom a latba, hogy mondjuk a ház két oldalán lévő radi sorosan vagy párhuzamosan van kötve. Azt aszem biztosra vehetjük, hogy áramlási sebesség növelése ebben a tartományban nem igen hoz számottevő teljesítmény javulást.

    -Plusz radiátort? :Y Emlékeim szerint pont Te voltál az, aki azt írta, hogy egy radi kell, ami jól méretezett, neincs szükség másikra. Akkor is pittyegve :DDD néztem a h.sz-t, mert nem értettem, hogy hogy lehet egy radival passzívan hűteni komlyabb konfigot úgy, hogy az még a gépházon elférjen. No mindegy. Hát pölö nem tudom, hogy ha mondjuk a gépen nincs több hely, csak hátul, akkor ezt a tartit:[link] milyen radival helyettesítenéd. Komolyan érdekel a dolog. Komoly gyártó kérdésére? Hát jah, talán oda is eljutunk egyszer. De Nekem megfelelő lenne az is, ha lenne egy annyira megbízható teszt, amiben ezt pár méréssel megállíptják.

    És a végére: Okés, elméleti ember vagy, akkor:
    -Hol van az a megrajzolt vízhűtéses cpu blok, ami jobb, mint a gyári társai?
    -Esetleg passzív radiátor?
    -rendszer?

    Nemkell készen, elég csak a fellás, a csövezés, méretezett rajz stb. Ez még elméleti sík ugye? Nem kell legyártatnod, csak lássuk mire gondolsz!

  • R.Zoli

    őstag

    válasz Reset Elek #762 üzenetére

    A Fikázni könnyű - Alkotni nehéz ! frázisra csak annyit, hogy sok pénzen mindent megvenni/megvetetni szintén könnyű, úgy felépíteni egy rendszert, hogy az alehető legkevesebb elemből álljon, még mindig nehéz. Ezzel nem egyes emberek képességeit akarom minősíteni, csak azt szeretném, hogy alapból mindenki ellenállna a ''propaganda'' nyomásának. Hogyha Zoli elhiszi, hogy egy számítógépbe vízhűtéshez két D5 kell, párhuzamosan, akkor ott nagy baj van. Ha valaki beadja egy kezdő vizesnek, hogy annyira erős gépe van, hogy oda már két különálló kör kell, külön szivattyúkkal, külön tágulási tartállyal, csak mert anyagilag érdekelt az üzletben, akkor ott nagyon nagy baj van.

    Azzal van nagy baj ,hogy szerintem életedben nem láttál D5-öt egyes fokozatban egy nagyobb rendszerben működni... Ha láttál volna nem mondanál ekkora hülyeséget ,hogy az át fog nyomni neked 10 blokkot és 2 radiátort... Tudom Te egy radiátorral megoldod az egész rendszert és majd tervezel ezt is (mennyi mindent nem láttunk Tőled még amiket mondtál már....)....Namost a realitás talaján maradva passzívban nem egy de még 3-4 radiátorral is nehéz lehűteni 350-400 wattot passzívban... Jah persze ha azt akarod ,hogy a gépen elférjen mind, ha nem és telepakolod a szobát radiátorokkal akkor igénytelen és hordozhatatlan lesz de a fél szobát kitöltő radi kétségtelenül elég lesz bármihez mint ahogy Te mondanád...

    Ez nem a miért jobb ha 2 szivattyú van....Ha teljes kusst akarsz akkor 1-es fokozatban tudod csak menetni a D5-öt... Persze 3-mas fokozatban biztos át lehet nyomni mindkét kört de ki a franc akarja hallani a szivattyú hangját...Nekem ez volt a fő szempont ,de még vannak apróságok amik a párhuzamosítás mellett szólnak...De ezt hányszor elmondtam már, olyan mintha egyesek nem is ezt a fórumot olvasnák...Mind1... Jah és én szoktam ajánlani embereknek cuccokat valóban ,de pl. Balika full maga választotta ki ezt a megoldást... Én hasonló felépítést javasoltam neki mint ami nálam van de ő mást szeretett volna...

    Olyan esetben, ha a tartály hőleadóként is funkcionál
    Ez esetben pedig szeretnék látni egy Q-dT grafikont, (komoly gyártó kiad ilyet, lásd Swiftech) amiből megállapíthatom, hogy mennyi hőt ad le egy ilyen tartály, és érdemes-é mégegyet beépíteni, illetve nem lenne-e jobb plusz radiátort beépíteni.


    KÖNYÖRGÖM.....Te ezt most tetteted vagy direkt csinálod...Tuti ,hogy direkt mert ne is haragudj...De mi a különbség egy XSPC passzív tartály és egy passzív radiátor között??? A zalman pl. ilyen tartállyal hűti a rendszert....Kérdezd meg tőlük mért nem radiátort raktak a rendszerbe... Az okát már leírtam ,hogy pl. én mért tettem ezt oda a gép hátuljára...Mert plusz felület és semmi már nem fért volna el ott ami passzív és a kábeleket nem zavarja és a többi cuccot sem...Ha minden részét ki kell használni a gépnek,hogy radiátort rakj oda mert kell a felület akkor ez az egyetlen megoldás... Ezt már kb. 5-ször írtam le neked...Mellesleg ha megnéznéd a rendszerem és nem csak vaktában beszélnél nálam 4 körre jut egy kiegyenlítő...

    Párhuzamos rendszer több szivattyúval
    Először igazolni kéne a párhuzamos rendszer létjogosultságát, utána meg azt, hogy miért jobb, ha két különálló kör van, vagy azt, hogy miért jobb, ha a két szivattyú külön körben van.


    Igazolom: 1 szivattyú 3-mas fokozatban hangos , 2 szivattyú 1-es fokozatban halk... Nekem ez volt a fő célom és bevált... Kipróbáltam, nem a levegőbe beszélek...

    És hagggyá máá ezekkel a pénzorientált hülyeségekkel ,hogy én kire mit tukmálok rá...Én azt ajánlom ami bevált ,az más kérdés ,hogy az emberek nagy részének saját elképzelése van és általában SENKI sem azt veszi amit az ember ajánl neki, az igények/tetszések különbözőek...Ezt emézd meg és ne engem cseszegess a hülyeségekkel nem ebből a bizniszből élek ez jó lenne ha már világossá válna mindenki számára...

  • #72042496

    törölt tag

    válasz Reset Elek #762 üzenetére

    Ha már tőlem indult, közbeszólok én is... :)

    Úgy látom, Nálad a célszerűség az elsődleges szempont, ami magával hozza a felesleges elemek rendszerből való kizárását, az optimalizálást. Ezt meg is tudom érteni, ilyen irányelvek melletti rendszer megtervezésében, megépítésében van kihívás, s ha elkészül, méltán lehet rá büszke az ember.

    Én azonban máshogy közelítettem meg a dolgot. Ami elvárás volt, hogy a vízhűtés legyen:
    - nagy teljesítményű, mert tuning az ''kell''
    - a lehető leghalkabb
    - a lehető legdögösebben kinéző
    - viszonylag egyszerűen összeszerelhető

    A dögös külső és minél halkabb üzem passzív radiátort kíván. Ezért kerestem meg Zolit emlékeim szerint azzal, hogy tud-e többek között két db Convekt-O-Matic Ultra-t szerezni. Egy üzenetváltás után lefixáltuk, hogy sorba kötött Cape Cora lesz ebből, úgy jóval hatékonyabb. Emellé ajánlotta a párhuzamos rendszert, de az bonyolultabb és drágább - soros mellett döntöttem. Így viszont a 20 profil és 8 blokk egy szivattyúnak már talán sok...
    A két sor nagy ellenállású radiátor, a két tartály (ez a döntés jórészt érzelmi alapon született) és a sok blokk két külön kört kívánt - logikus lépés a két szivattyú.

    Ez a hűtés várhatóan erős lesz, halk, megjelenésében impozáns. Ezt vártam / várom tőle. Számomra a két teljesen külön kör egyszerűvé, átláthatóvá és logikussá teszi, ami szintén kritérium volt.
    Ezek mellett egy nagy hátránya van csak: az ára, de erre már a tervezés fázisában is lehetett is számítani.

    ''pénzen mindent megvenni*/megvetetni** szintén könnyű''

    *Ezt cáfolnám, számomra nagy szopás volt megdolgozni mindezért, egyetem mellett főleg.
    **Zoli nem akart megvetetni velem semmit, viszont sokmindent ajánlott. Visszatekintve majdhogynem csak annyit fogadtam meg a tanácsaiból, hogy Innovatek rendszert NE vegyek. :)


    Nem a legoptimálisabb hűtést akarom megépíteni, nem is leghatékonyabbat, nem is legprecízebben összeállítottat, de még csak nem is legoptimalizáltabbat. Pusztán egy olyat, ami az igényeimhez lehetőség szerint a legközelebb áll. Úgy vélem, ez ilyen lett / lesz.

    Ennyit szerettem volna hozzáfűzni. :)

    [Szerkesztve]

Aktív témák