Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Patito94

    újonc

    Üdv!

    A következő a problémám:
    Van egy interfészem, ez az IHálózatiEszköz interfész. Ez a FogadottBájtok, az ElküldöttBájtok (és esetleg a KapcsolódóEszközök) tulajdonságok implementálását írja elő az implementálók számára. Van egy abstract HálózatiEszköz osztályom, ami implementálja ezt és az IComparable interfészt is. Az osztály leszármazottjai a Szerver, Router, Switch, Hub, UserPc osztályok). Ezen osztályok példányai elküldött_bajtok és fogadott_bajtok adatokat tárolnak (integer). (Tegyük fel, hogy a küldő hálózati eszköztől a fogadóig minden eszközön pontosan ugyanannyi bájt ment keresztül.) A feladat, hogy a rendszer ebből az újabb és újabb beadott kommunikációs adatok segítségével építsen fel egy kapcsolati gráfot az eszközök között. A gráf megvalósítása tetszőlegesen választható (az IHálózatiEszköz-ben lévő KapcsolódóEszközök lista - ami szintén HálózatiEszköz elemekből áll - esetleg egy alkalmas módszer lehet, de nem kötelező így megvalósítani).

    Én úgy indultam el, hogy létrehoztam egy generikus LancoltLista osztályt (ugyanis nem használhatjuk a feladatban a Visual Studio-ban előre generált LinkedList/List osztályt), megvalósítottam az interfészt (a KapcsolódóEszközök-kel együtt) és létrehoztam a megfelelő osztályokat. A főprogramban létrehoztam egy LancoltLista<HalozatiEszkoz> lista-t és ehhez hozzáadtam (saját metódussal) a lista végére pár elemet (Szerver, Router, Switch, Hub, UserPC példányok).

    Itt akadtam el, hogy hogyan lehetne ebből a generikus láncolt lista elemeiből létrehozni egy gráfot, vagy hogyan tudnám felhasználni a KapcsolodoEszkozok tulajdonságot ennek a megvalósítására. Ez lenne a legjobb, ha ezzel lehetne, de természetesen bármilyen megoldást elfogadok.

    Nem tudom, hogy mennyit számít, de eddig mi egy integer elemekből álló gráfot hoztunk csak létre és csúcsmátrix valamint szomszédsági listában való tárolásról tanultunk. Próbáltam érthetően fogalmazni, ha mégsem sikerült volna csatoltam egy linkben a feladat szövegét.

    https://drive.google.com/file/d/0B8mq8kxqh9XNRjF0WHZYS0dfSVk/view?usp=sharing

    Segítségeteket előre is köszönöm. :)

Új hozzászólás Aktív témák