Hirdetés

2014. április 25., péntek

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Vírus a gépben! (kiemelt téma)

(#2051) PumpkinSeed válasza marcusa (#2050) üzenetére

PumpkinSeed
(őstag)
LOGOUT blog

Amit eltudok képzelni, hogy túlfeszt kap valahonnan. Nem sok olyan vírust láttam ami újradúrás után is ezt csinálja ha csaknem a régi rendszerből maradt vissza. Ugyanis a formázás nem töröl csak újra írhatóvá teszi a lemezterületet.

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#2052) kispx válasza marcusa (#2048) üzenetére

kispx
(őstag)

Melyik folyamat terheli a merevlemezt?
A Proces Explorer-ben meglehet nézni, hogy az adott pillanatban melyik folyamat terheli le a merevlemezt. Rendszergazdaként futtasd.

Disk I/O résznél a
Disk Wirte Bytes
Disk Read Vytes
Disk Other Bytes oszlopokat keresd.

(#2053) severance

severance
(lelkes újonc)

Sziasztok!

2-3napja belassult a gépem, azt vettem észre hogy a játékok szaggatnak és a programok lassan töltenek be. Futtattam a Malwarebytes anti malware progit és az Advanced System Care-t is. Mindent kitakarított de még mindig akadozik.

Eddig fullhd-ban tudtam játszani fix60 fps-el mediumon most már 1280x1024 low beállítások mellett is szemmel láthatóan akadozik.

Az összes ramot látja, mint régen.

A10 5700
Asrock fm2a55m-dgs
2x2GB 1600mhz Dual channel

Lehetséges hogy vírus az okozója?

(#2054) Visormail válasza severance (#2053) üzenetére

Visormail
(PH! addikt)

Lehetséges, de nézd meg a HD Sentinel-t is hogy mit mutat.

N.E.M. http://href.hu/x/iwti - Athlon X4 740, 4GB RAM, HD4850

(#2055) black ops

black ops
(újonc)

FIGYELELEM!!!

ÚJ VÍRUS

Máma a gépemen megjelent egy "GPU monitor" nevű alkalmazás.
Az a lényege hogy a gépedet visszafogja minimumra, ez alatt azt értem még egy minecraft is laggol rajta,
a kijelölés is, tehát minden.

Már az ujratelepítés mellet döntöttem de akkor vettem észre ezt az alkalmazást.
uninstaláltam és jó lett a gépem rögtön! :) :)

(#2056) nelsonmanian

nelsonmanian
(fanatikus tag)

Üdv!
A következő a problémám:

...\windows\syswow64\msiexec.exe fájra folyamatosan figyelmeztet az avast web védelem ezt akarja megnyitni: "dn#.su/billing.php" a # helyén más karakter szerepel.

Malwarebites, hitmanpro, avast nem talál semmit kereséskor.

Neten se találok semmi értelmeset egyedül ezt: [link]

1-2percenként jön a figyelmeztetés, elég zavaró. Vírus ez, vagy mi ez? Mi a teendő?

(#2057) Visormail válasza nelsonmanian (#2056) üzenetére

Visormail
(PH! addikt)

Az az oldal nem elég? Leírják, hogy vírus és hogy a saját cuccukkal el lehet távolítani csökkentett módban, ott van a lap alján lépésről lépésre. Vagy megcsinálod azzal ahogy írják, vagy amikkel eddig kerestél azokkal most csökkentett módban is megpróbálod.

(#2058) sunny1

sunny1
(újonc)

Sziasztok! Légyszíves segítsetek.Egy ilyen alkalmazás win32 bundle toolbar.google.d van a gépemen.
Olvastam hogy külön eltávolító progival lehet csak ettől megszabadulni.Mit tanácsoltok mit tegyek?
Válaszokat nagyon szépen köszönöm.

(#2059) demyen

demyen
(tag)

sziasztok.
Valószinü bekaptam egy fura Virus félét.
----
ha nem nyulok a géphez pár perc után felmegy a videókártya max órajelre a gpu ugyan ugy a memória órajele is..

Itt sikerült megtalálnom
[link]
zmjqddvgrx.exe lenne az, de nem találom sehol a gépen...

Látni amikor megjelenik beindul a GPU, majd ha megmozgatom az egeret, befejezi, és egy idő után eltünik.
De nem tudom megtalálni sehol a gépen, se viruskereső semmi nem jelzi, találja.
Hogyan tudom megfogni???

Ja, ha a feladatkezelő van megnyitva fura módon nem aktiválódik, amuyg mindig ha 2 percig nem nyulok a géphez.

[ Szerkesztve ]

(#2060) Visormail válasza demyen (#2059) üzenetére

Visormail
(PH! addikt)

mbam-ot futtattál már?

(#2061) demyen válasza Visormail (#2060) üzenetére

demyen
(tag)

Szia. Bocs, az pontosan mi?

(#2062) S-IW válasza demyen (#2061) üzenetére

S-IW
(kvázi-tag)

(#2063) Visormail válasza demyen (#2061) üzenetére

Visormail
(PH! addikt)

Beírod a googlebe és egyből kiadja.

(#2064) demyen

demyen
(tag)

megtalálta, sőt többet is, köszönöm mindkettőtöknek. :R :R

(#2065) péter28

péter28
(lelkes újonc)

Sziasztok!Egy kérdéssel fordulnék hozzátok!Tudjátok-e mitől lehet ez:ha merevlemezt vagy pendrive-ot dugok a gépemre,a mappák helyett parancsikonok jelennek meg.Ha leformázom és egy másik géppel rakok rá valamit és vissza dugom az enyémbe,szintén parancsikonok vannak.Hozzá tudok férni a mappákhoz az usb show programmal,de hiába szedem le és rakom vissza őket formázás után,mindig ugyan az történik.Ez valami vírus miatt lehet?Tudtok erre valami megoldást?

(#2066) Visormail válasza péter28 (#2065) üzenetére

Visormail
(PH! addikt)

Igen vírus, a géped is fertőzött ezért mikor rádugod megint vírusos lesz a pendrive is.

(#2067) péter28 válasza Visormail (#2066) üzenetére

péter28
(lelkes újonc)

Köszi!Akkor a megoldás újratelepítés?A külső merevlemezemmel is ez a helyzet,akkor azt is formázni kellene?Meg tudom róla menteni valahogy az adatokat?

(#2068) Visormail válasza péter28 (#2067) üzenetére

Visormail
(PH! addikt)

A gépen inkább vírusirtásra gondoltam mint formázásra. Ha a külső merevlemezen is parancsikonok lettek, azt nem tudom hogy helyre lehet e állítani az adatokat. Pl ha már megtaláltad és leírod a vírus nevét, talán akkor jobban tud segíteni valaki, rá lehet keresni.

[ Szerkesztve ]

(#2069) csixy válasza péter28 (#2067) üzenetére

csixy
(senior tag)

Lehet, hogy a megoldás itt van ?

vers: .......................................látod! A guggli a ....................barátod.

(#2070) riska1982 válasza demyen (#2059) üzenetére

riska1982
(fanatikus tag)

Helló!

Én a Spybot 1.6.2-re esküszöm, az meg szokta találni az ilyen vírusokat is. (Elsősorban kémprogram kereső, de hatékonyan segített már rajtam).
Amiben én hiszek:

Spybot
Microsoft Security Essentials
Ccleaner (felesleges registry maradványokra)

A lehető legvégső megoldás
A Windows Repair All In The One

Mindegyik full ingyenes!

http://autofejlesztes.hu Ahol az autódhoz szinte mindent megtalálsz. 06/70-507-08-38

(#2071) péter28 válasza Visormail (#2068) üzenetére

péter28
(lelkes újonc)

Kösz mindenkinek a választ!Úgy néz ki vírusirtóval sikerült megoldani a problémát a gépen és a külső merevlemezen is.

(#2072) (Bundás)

(Bundás)
(PH! addikt)

Cryptorbit-ről hallott már valaki? Irtásáról találtam infot, meg hogy állítólag nem visszaállíthatóak az általa lekódolt fájlok. Utóbbi viszont nem világos. Csak azért nem lehet, mert kamu a pénzkifizetés, vagy mert a program telepakolja szeméthalommal a fájlok tartalmát, vagy esetleg tényleg lekódolja.

(#2073) (Bundás) válasza (Bundás) (#2072) üzenetére

(Bundás)
(PH! addikt)

PS: van eredeti és fertőzött fájl minta is; hol a hekker aki ezt megoldja? ;]

(#2074) kispx válasza (Bundás) (#2072) üzenetére

kispx
(őstag)

Tényleg lekódolja.

(#2075) Gabor8634

Gabor8634
(lelkes újonc)

Nekem ma a police vírus akart rámászni de csak a böngészőt bénította meg ja meg kérte hogy fizessek 25000 :C vicc azt hiszik bedőlök egy ilyennek hogy a rendőrség neten keresztül lezárta a gépet és ha nem fizetek akkor börtön ! Egy gyors újraindítás után már semmi gond nem volt vírusirtó lefutott talált 9 kártevőt ki is irtotta!
Bár csak annyit kívánok ,hogy aki ilyeneket csinál meg kitalál essen össze a gép előtt !!

(#2076) Pityu.

Pityu.
(senior tag)

HijackThis programmal néztem át a gépet és jó pár dologhoz azt írja ki a végére file missing,ez jelentheti azt hogy esetleg az vírus?Meg megjelent itt a feladat kezelőben vagy csak nem figyeltem egy atieclxx.exe meg atiesrxx.exe utánna olvastam és azt mondták az ati videokártyához tartozik de lehet vírus is,egyik vírusírtó sem adott rá találatot de ezt is írták hogy nem mindíg ismerik fel.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Vírus a gépben! (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2014 PROHARDVER Informatikai Kft.