Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #41133696

    törölt tag

    válasz MuzikJunkie #1096 üzenetére

    A saját véleményem a következő.

    Hatékonyságban nálam a Vatera eddig a nyerő. Elkezdtem az évek alatt felgyülemlett dobozokban lévő cuccaimat értékesíteni. Máshol már meg sem hirdetem, mert hiába van egyik másik helyen ingyenes lehetőség, nem vették meg. Például hibátlan VGA kártyát - nyilván nem potomáron hirdettem meg, hanem rendesen árában - a Vaterán megvásárolták méghozzá villámáron, ami magasabb mint a kikiáltási ár!

    Aztán ott van a Vaterafutár, ami háztól házig viszi a csomagjaimat 950 Ft-ért. Azért is érdekes ez, mert a többi helyen nincs ilyen, bár a Vateránál is nem is nem olyan régen fedeztem fel, mert nem is gondoltam, hogy ilyen jó, és olcsó, azaz nem klikkeltem rá, így a korábbi vevőimnek sima MPL csomaggal ment vagy ajánlva a küldemény, azaz ők fizettek többet a termékért, mert az ajánlott levélkénti küldemény itt a postán 1000-1200 Ft, az MPL pedig 1690 Ft-tól kezdődik, és akkor még nekem kell felmenni, meg ott megírni a kitöltendő nyomtatványokat.

    Aztán az egyik vevőm mondta, hogy lenne ez a Vaterfutár dolog, ugyanaz a posta viszi el, MPL-es kocsi, és nem kell felmennem a postára, csak kinyomtatom a szállítási dokumentumot, odaadom a csomaggal együtt + a futárdíjjal és 950 Ft-ból le van tudva az egész.

    A %-os részesedést pedig belekalkulálom az árba.

  • #41133696

    törölt tag

    válasz #41133696 #1105 üzenetére

    De eddig volt, belefutottam egy olyan mukiba aki:

    "nem ellenőrzött felhasználói" státusszal bírt - ez még nem lenne baj, mások is vásároltak így tőlem, de aztán bonyolódott a dolog, mert:

    Az emailt más néven küldte, a vatera megrendelő lapon megint másnév szerepelt, és ahova küldenem kellett volna a csomagot az már a harmadik név, az első kettő férfi név, a harmadik női, és a negyedik aki utalt volna, az a barátnője volt állítólag, de addig nem jutottunk el, mert, nem utalt, én meg kiosztottam egy negatívot, amit szintén egy negatívval ajándékozott, így hiába volt 27 futó aukcióm, mindet lejárttá tettem, és kezdeményeztem a felhasználói fiókom törlését.

    Megjegyzem, én teljes jogú felhasználó voltam 100%-os pozitívval, amibe ez a csóka belerondított.

  • #41133696

    törölt tag

    válasz PHM #1107 üzenetére

    A kedvem nekem is elment, egyébként ez volt a profilom, az egyetlen negatívomat meg az orákulum adta :D

    Egyébként csak eladni jártam oda, de nekem nem volt szimpatikus már az sem, hogy boldog boldogtalan vásárolhatott, tegnap szigorítottam, hogy csak azok licitálhatnak, akik minimum 80%-os pozitívval rendelkeznek.

    Előbb utóbb, egyébként is megtalálna valami tuskó, ebbe a rendszerbe ez kódolva van jelen feltételek mellett :( Többi konkurensnél még nem néztem, de majd megnézem valószínűleg, mert lenne még mit eladni. Lehet majd írok nekik...

    Na írtam nekik:

    "isztelt Vatera Ügyfélszolgálat!

    A mai napon kaptam indokolatlanul egy negatívot. A vásárlóról azt érdemes tudni, hogy:

    "nem ellenőrzött felhasználói" státusszal bírt - ez még nem lenne baj, mások is vásároltak így tőlem, de aztán bonyolódott a dolog, mert:

    Az emailt más néven küldte, a vatera megrendelő lapon megint másnév szerepelt, és ahova küldenem kellett volna a csomagot az már a harmadik név, az első kettő férfi név, a harmadik női, és a negyedik aki utalt volna, az a barátnője volt állítólag, de addig nem jutottunk el, mert, nem utalt, én meg kiosztottam egy negatívot, amit szintén egy negatívval ajándékozott, így hiába volt 27 futó aukcióm, mindet lejárttá tettem, és kezdeményeztem a felhasználói fiókom törlését, mivel lerontotta az addig 100%-os pozitív minősítésemet úgy, hogy arra alapja nem volt, csak a bosszú, amit az én általam indokoltan kiosztott negatívomra adott válaszként. A kérdésem az lenne, hogy nem e lehetne a jogosulatlan negatívot eltávolítani, tekintve, hogy vaterán a felhasználói neve oxxxxxt (XXXXXXXX névről küldi az emailt), az adatlapján már YYYYYYY szerepel mint vevő, átvevőnek ZZZZZZZZ van feltüntetve, az utalást meg a barátnője intézte volna, tehát ez így mindjárt négy különböző név, egy felhasználóhoz. Szerintem indokolt volt az aggodalmam, így szeretném is felhívni rá az Önök figyelmét, hiszen a Vatera számára is nyilván fontos a felhasználóinak a védelme. Amennyiben lehetséges szeretném kérni a fiókom újbóli aktiválását is.

    Tisztelettel : Vas László

    [ Szerkesztve ]

  • #41133696

    törölt tag

    válasz Aramir #1109 üzenetére

    A leütés pillanatában azt írta, hogy már utalja is. Aztán még harmadikán azt írta, hogy holnap reggel azaz 4-én utalja (még mindig egyesszám első személyben). Utána 4-én írta, hogy a barátnője bénázik, pénzt kell tenni a kártyára, és majd a barátnő utalja még 4-én, itt még bepróbálkozott, hogy jó lenne azért ha vaterafutár holnapra odaérne a csomaggal, és még 4-én feladnám. Itt mondtam neki, hogy nem, majd ha megérkezett a pénz. Vártam 5-éig, nem jött meg, plusz ugye láttam, hogy már lassan 4 különböző név fog forogni az ügyletben az ő oldaláról, és még előre el is akarta küldetni. Hozzávettem azt is, hogy volt már egy negatívja nem ellenőrzött felhasználó, nem bíztam benne, és kapott egy negatívot, szerintem jogosan.

  • #41133696

    törölt tag

    válasz Aramir #1111 üzenetére

    Tudod az a helyzet, hogy én oda csak eladni jártam / korrekt módon azon belül /. Szóval nem ott akartam karriert csinálni. A megunt, vagy évek óta dobozban pihengető dolgaimat értékesítettem. Vásárolni sosem vásároltam ott, én mindig csak új dolgokat veszek, és olyan helyekről mint Edigital és társai. Azt viszont elvárnám, hogyha ott licitál valaki, azt ne ész, és ne pénz nélkül tegye, amikor én vásárolok nem írom a webshopnak, hogy bocsika, majd 1-2 nap múlva lesz pénz, de azért szállítsák már ki!

    Mielőtt kiosztottam volna a negatívot, arra számítottam, hogy viszonozza, mégis kiosztottam, mert a magam részéről indokoltnak véltem, ha pedig kiosztja megpanaszolom, aztán majd meglátjuk mi is lesz belőle. Legrosszabb esetben törlöm a fiókom aztán onnan vagy soha nem megyek arra, vagy majd egyszer újraregisztrálok viszont neki ott marad a negatív :D

    Vaterán kívül is van élet.

  • #41133696

    törölt tag

    válasz Aramir #1113 üzenetére

    "Viszont ő könnyebben csinál megint egy ellenőrizetlen nevet..."

    Ez igaz, pontosan ezért álltam már úgy a dologhoz, hogy csak eladom amim van feleslegesen, aztán ott hagyom, legfeljebb akkor megyek vissza amikor megint van eladó cucc. Nos ez maradéktalanul nem jött össze a csóka miatt, de áprilistól voltam regisztrált, ezen idő alatt ő volt a második ipse aki problémás volt, annak is kiosztottam egy negatívot, de miután belátta, hogy tévedett, így azt én töröltettem, és változtattam semlegesre. Cserébe a problémás meg adott egy pozitívot (todika az értékeléseimnél) :)

    Szóval nekem ez az egész koncepció, hogy nem ellenőrzött felhasználók is lehetnek - a nem regisztráltak már csak hab a tortán - annyira unszimpatikus, hogy pont az ilyesmi miatt nem is tervezem, hogy ezen oldalon sokáig aktív lennék, ugyanis ez pont az általad leírt visszaélésekre ad lehetőséget, miszerint a rendes teljes jogú felhasználókat éri hátrány. A profit oltárán feláldozásra kerül az az érték, ami a becsületes, nem ügyeskedő felhasználók számára élhetővé tenné. Itt a topicban is sok panaszt olvastam erre vonatkozóan.

    Itt pedig:

    http://www.vatera.hu/segitseg/ertekelesek/eltavolithato_a_rolam_keszult_ertekeles/20/66

Új hozzászólás Aktív témák