Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Peethy

    őstag

    válasz Greyfoot #11629 üzenetére

    Akkor amit az Úr maga jelent ki azzal hányadán állunk? Kinek milyen kijelentése fontos illetve fontosabb a másikénál?

    Mi ezzel akkor szoktunk találkozni, mikor a gyülekezetben, vagy bármilyen hívő közösségben megbeszélés van, ahol 10-15 embernek kéne közös nevezőre jutni és valaki bedobja, hogy "Az ÚR nekem ezt mondta!". Na ezzel mit lehet kezdeni? Ha megnézed, az Újszövetségben, az első egyházban ez alapján nem döntöttek el semmit. Olyan volt, hogy mindannyian ugyanazt a kijelentést kapták, de mindent jól átgondoltak és megbeszéltek. Az Isten nem ad paradox kijelentéseket, innen kell kiindulni, és az elsődleges kijelentése az Ige, azon az alapon kell megmérni mindent.

    Az általad idézett szakasz nagyon érdekes, és azt hiszem, nem vagyok teljesen felkészült, hogy 100%-ra megválaszoljam. Mindössze arra szeretném helyezni a hangsúlyt, hogy mindez a bűnbeesés előtt történt, ami alapvetően megváltoztatta a teljes világ rendszerét. Ahogyan korábban írtam, a Bibliában van a kijelentésnek egy bizonyos fejlődési folyamata, amely Jézus Krisztusban éri el a csúcsát. Ábrahám feladata csak az volt, hogy higgyen és elinduljon. Isten azonban a következő nemzedékeknek egyre nagyobb mértékben jelenti ki magát (Jób könyve is lényegében erről szól).

Új hozzászólás Aktív témák