Hirdetés

Aktív témák

  • Jamboo529

    senior tag

    Üdv!

    2 dolog miatt írok.

    Az első egy kisebb gond, ami 1-2 napja jelent meg nálam.

    Körülmények:
    Samsung LE40C550 TV - Cisco HD box Digital gold előfizuval.
    Körzet: Kazincbarcika (Miskolc mellett)
    Kábelezés 1 bejövő osztódik 3 részre ezzel, a 3,5 ös ág megy a modemre, a 2db 7,5-ös egy analóg tvbe, és egy a boxba.
    A box felé menő kábel egyik végéről (ami az osztóhoz csatlakozik) kénytelen voltam levágni a UPC-s kompressziós vagy milyen csatit, és tettem rá egy menetes F-csatlakozót.
    Nemrég volt egy nagy-reset is a boxon, teljes telepítéssel mindennel.
    Azóta minden rendben működött (leszámítva, hogy a hiba ami miatt a reset volt, még mindig előjön) :)

    A régi hiba az volt, hogy kb 10 perc tv műsor "pause" után ha folytatom a tvzést, nem a megállítás pillanatától folytatja az adást, hanem onnan, amikortól az adott csatornát nézem.

    Viszont 1-2 napja olyan új hibát vettem észre, ami eddig nem volt. Tvzés közben 1-1 pillanatra random időközönként elfeketedik a képernyő, majd rögtön vissza is jön a hang és a kép is. Szóval "csak" 1 mp marad ki az adásból. HBO comedy és M2 csatornák voltak amiken eddig észleltem.

    Másnak esetleg hasonló, vagy megoldás rá?

    A másik dolog csak a saját tapasztalatom a box nélküli tv-zésről.
    Szóval Samu LE40C550 készülékkel megpróbálkoztam a digitális csatornák keresésével.
    Nincs még mediacardom, de szemezgetek vele.
    Magyarországon hagyva a beállítást, megtalálta a csatornákat, bejött az m2, szar az ékezet, de jó az idő.
    Észtországra állítva (elfelejtett minden digitális csatornát)megvannak a csatornák, m2 szintén megy jó az ékezet, szar az idő.
    Átváltottam manuálisra az időt (eddig ugye automatán volt) Beállítottam a pontos időt, viszont az EPG így egy órával kevesebbet mutatott. Jó volt a műsor előrehaladtát jelző csuszka, de 1 órával kevesebbet mutatott kezdésnek, és befejezésnek.
    Idő beállításnál ez a modell még nem tudja a nyári/téli időszámítás beállítását.
    Szóval ez még nem lesz az igazi így.
    A csatornaszámokról annyit, hogy automata kereséssel talált 159 tv+radio+egyéb helyet.
    Majd a további manuális kereséssel 112-n 8, 120-on 6, 128-on 10 csatornát.
    Ez összesen 183 program.
    Mindenkinek ennyit talál összesen a gyomlálás előtt?

    [ Szerkesztve ]

Aktív témák