Hirdetés

2016. február 8., hétfő

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  UPC Digital TV (kábeles) (téma lezárva)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2013-03-26 19:57:37

PROHARDVER!

- Az USB, és Ethernet csatlakozó nem jó semmire. Le vannak tiltva, nem működnek. (Na jó, az USB csatin ott az 5V, szóval USB-s töltőként használható)
- A felvételeket digitális úton (fájlként) nem lehet kinyerni. Az egyetlen járható út, hogy az analóg kimenetre kötött magnóval/digitalizálóval mented ki a felvételeket.
- Nem találsz meg egy műsort/MUX-ot? Nézd meg a hivatalos listában, hogy melyik frekvencián jön.
-Bizonyos csatornákon akadozik/kockásodik a kép. Ellenőrizd a jelszintet, minőséget. Digitális adás esetén a minőség a fontosabb paraméter, minnél közelebb a 100-hoz, annál jobb. A jelszin 40-50% felett okés.
A jelszintet ellenőrizheted a UPC által adott mondemen is a http://192.168.100.1 címen. A következő paraméterk olvashatóak itt:
Receive Power Level
A bejövő jel nagyága, kb -6 dBmV felett jó. Ha kevesebb, kevés a bejövő jel. Meg kell nézni a belső kábelezést. Elosztók, csillapítók, csatlakozások.
Transmit Power Level
A kimenő jel nagysága, kb 50 dBmV alatt jó. Ha több, akkor is át kell nézni a kábelezést, mert túl nagy jelszinten kell adnia a kapcsolat fentartásához.
- Ha szakad a net és olyan hármas splitter van a modem előtt amelynek egyik kimenete -3,5, másik kettő -7,5, meg kell nézni hogy a -3,5be van-e a modem, leágazó esetén ha tapba van a modem és outba analóg tévé a kábelek felcserélésével lehet próbálkozni. Ha 50 felett van az adási(Transmit...) és van csillapító, akkor csillapító nélkül meg lehet próbálni hátha a kritikus szint alá csökken.
- A mediakártya használata esetén nem érhető el a médiatár. Felvétel készítésre/time shift-re is csak akkor van lehetőség, ha TVkészülék tudja.
- Mediacard használatának feltétele, hogy CI+ interface legyen a készüléken. A CI nem elég! Nézz szét a UPC hivatalos(az oldal alján!), vagy a nem hivatalos listán. (Ez utóbbi szerkesztető, szóval ha van olyan készüléked, ami nincs a hivatalos listán, de nálad működik a mediacard, légyszi oszd meg velünk a pontos modellszámot, és egyéb tapasztalatokat)
Érdmes átlapozni a TV útmutatóját (annak apró betűs részével együtt) is, általában ott is feltüntetik, hogy van-e benne CI+ foglalat.
- Amennyiben ékezet-gondok vannak az EPG-ben akkor szlovák területi beállítással kell hangolni, de ekkor a nyári időszámításkor egy óra csúszás lesz, amit bizonyos készülékek tudnak kezelni, mások viszont nem. Utóbbi a régebbi, a hivatalos listán nem szereplő TV-knél fordulhat elő.

Összefoglaló kinyitása ▼

(#1) TomiFiu

TomiFiu
(tag)

Sziasztok!

A múlthét péntek óta hozzám is beköszöntött a digitális TV korszak.
Én a UPC digital HD gold csomagra fizettem elő.

Eddig tapasztalatom az, hogy a HD műsorok se mindig valódi HD-k de ami az az gyönyörű.
Hozzá tartozik a dologhoz hogy egy 82cm-es képátlójú Samsung TV-n nézem az adásokat. (HD Ready)

A többi csatorna viszont van hogy elfogadható, de van hogy meglehetősen gyatra. Olyan mintha ill. pontosan olyan mikor a 3órás film 2 rétegü DVD ről 1 rétegüre van tömörítve. Alacsony lesz a bitráta és kockásodig a kép.
Szóval nem fenékig tejfel a dolog.

Viszont ami nagyon tetszik, hogy a mediabox amit ehhez a csomaghoz kaptam sok jó funkcióval bír pl. műsorfelvétel.
De ezzel kapcsolatban lenne egy kérdésem: miként menthetném le a PC-mre a felvett műsorokat?

(#2) PEPE85 válasza TomiFiu (#1) üzenetére

PEPE85
(senior tag)

Hello, a havi díj végül is 6750Ft? A két HD csatorna az Eurosport és a National Geographic? Emellett van még 73 csaotrnád? Bekötésnél ki kell fizetni azt a 10.000Ft-os kiegészítő díjat vagy sem? HD adásból mennyit tudsz felvenni ha csak azt veszel fel? A mediabox-nak van külön havi bérleti díja vagy bármi egyéb költsége? Bocs, ha sokat kérdezek, de erősen gondolkodom, hogy beköttessem én is ezt a programcsomagot. Jelenleg T-home TV-m van, gyanítom, hogy UPC esetében is csak úgy lehet PC-re átjátszani a felvett anyagot, hogy megnyomod a lejátszás gombot és valamelyik kimeneten összekötöd a gépeddel.

Watch HD movies with Telekom

(#3) TomiFiu válasza PEPE85 (#2) üzenetére

TomiFiu
(tag)

Hali!
A havi díj stimmel! 6750Ft.
A két HD csatiból ami az EuroSport és a National G. lenne csak a National van. De emellett jelenleg még fogható HD-ban a HBO is.
Emellett a Cinemax és a Cinemax2 és a HBO2 valamint az HBO Comedy is jön jelenleg.
A 73 csatorna a HD-s Eurosportot leszámítva megvan, sőt (fentebbiek +). Még nem érdeklődtem miért nem nyomatják az EuroSport HD-t.
A bekötéskor nem kellett fizetni, gondolom a következő csekkel jön a nagyobb számla képében a 10e-es belépési díj.
Extra bérleti díj nincs.
És augusztusban kell ill. lehet majd hűségnyilatkozatot tenni addig ez a havi díja.

Ami az összekötést illeti. Ezen a mediabox-on van 2db LAN. Ebből az egyiket aktívnak látja a Router. Kivillant a led a Routeren. A másik teljesen csöndbe van.
Egyébb csatlakozók tekintetében van a LAN mellett még egy USB, valamint 2db Scart, opti és RCA aljzatos digitális audió kimenet és emellett sztereó audió kimenet is.

[ Szerkesztve ]

(#4) Tibiajax válasza TomiFiu (#3) üzenetére

Tibiajax
(PH! kedvence)

Szia,
Kérdezném, a eurosport2 tényleg benne van-é a kínálatban?

„Ed és Lorraine Warren paranormalitás kutatók számtalan feldolgozott esetei között akadt egy, mely annyira döbbenetes és hátborzongató volt, mely után éveken keresztül nem mertek ők maguk sem lekapcsolt lámpa mellett aludni…”

(#5) Suki

Suki
(újonc)

Vki tudna segiteni hogy nekem van egy Philips HD Dvr készülékem és ugye van rajta egy usb kimenet de rá dugom a gépbe és nem jelez semmit routerem meg nincs de sztem arrol fese tudnám rakni a merezlemezen lévö dolgokat:S aki tudna vmit mondani az irjon plz :(

(#6) Suki

Suki
(újonc)

amugy eu sport2 benne van

(#7) TomiFiu válasza Tibiajax (#4) üzenetére

TomiFiu
(tag)

Hali!
Igen. Benne van.

(#8) Tibiajax válasza TomiFiu (#7) üzenetére

Tibiajax
(PH! kedvence)

:R
e tény tudatában, kedden nekünk is érkezik, végre :B

„Ed és Lorraine Warren paranormalitás kutatók számtalan feldolgozott esetei között akadt egy, mely annyira döbbenetes és hátborzongató volt, mely után éveken keresztül nem mertek ők maguk sem lekapcsolt lámpa mellett aludni…”

(#9) Tibiajax válasza Tibiajax (#8) üzenetére

Tibiajax
(PH! kedvence)

És meg is érkezett, és eddig elégedett vagyok a minőségével, tömörítési hibák még nem jelentkeztek. A srác infoi szerint, egy transzponderre kb 30-35mega sávszélt engednek, amire egyenlőre, 5-6 max 7 csatornát engednek rá. Ha ez így is marad még jó ideig, nem lesz baj.

[ Szerkesztve ]

(#10) veber2

veber2
(lelkes újonc)

HI

nálatok a 16:9es tévén a hbo-nál van fekete csík alul felül, akár hova állítom a beltérit és a tévét mindig van fekete csík?

toki

(#11) Tibiajax válasza veber2 (#10) üzenetére

Tibiajax
(PH! kedvence)

én 4:3-ason nézem, nem tudok nyilatkozni, de azt hiszem, ha az éppen vetített film cinemascope (2:35)-ös arányú, akkor fekete csíkod mindenképp lesz alul felül. Normál 16:9-es film esetében (1:85) nem szabad h legyen. upc beltéridet állitsd 16:9-re és hagyd ugy. Többi automatikusan állitja a tévéd.

(#12) WonderCSabo válasza TomiFiu (#3) üzenetére

WonderCSabo
(PH! félisten)

Helo! A LANon mi jön? A chello interneted?

- Tommy was weak. Tommy was stupid. Tommy is dead. - I'd drink to that.

(#13) Core2duo6600 válasza WonderCSabo (#12) üzenetére

Core2duo6600
(PH! kedvence)

Ez engem is érdekel
Vagy a Set top boxot látod lan ból a gépeddel
Nekem ezekkel a digitálisokkal legyen bármelyik szolgáltató, és akár ip alapú akár dróton jön, az a gondom, hogy a decoder, vagy hivjuk bármi miatt nem lehet közvetlenül bekötni a számítógépbe, és itt el is vesztette az értékét, hiszen ha a tv tunerrel digitalizálom, akkor talán ott vagyok, ahol a part szakad....
Jah és a reklámokat ki lehet vele vágni ?

[ Szerkesztve ]

Asus Z97 Deluxe , Core i7 4790, Asus ATI Radeon 5870, 32 GB Kingstone DDR3 1600, Samsung SSD, Dell Latitude 6430

(#14) WonderCSabo válasza Core2duo6600 (#13) üzenetére

WonderCSabo
(PH! félisten)

Tudtommal reklámokat nem lehet kivágni, csak manuálisan, ha a reklámoknál mindig kinyomod a felvevést. Utólag sztem nem lehet szerkeszteni a felvett anyagot.

(#15) djsomi válasza Tibiajax (#11) üzenetére

djsomi
(újonc)

Sziasztok!

Tegnap hozzám is elért a digitális tvzés az UPC-től (HD GOLD csomag Philips HD DVR). Összességében jók a tapasztalataim, viszont néhány adás csak analógban jön a digin nem. Az analóg adások a ház többi tv-jén változatlanul mennek (nem a stb-ből van visszaosztva hanem előtte)

Egy gondom van viszont vele ami elég idegesítő:
HDMI-vel van összekötve a TV-vel (Sony HD) és néha el-el megy a kép. (teljesen random)
Egy pici időre mintha megszakadna a kapcsolat a tv és a stb között, ilyenkor újra kiirja a tv a bemenetet felbontást stb. Nektek nincs ilyen jelenség?

Továbbá amelyik filmnél irja hogy DD5.1 hang van az az erősítőm csak 2 csatornásnak látja.

Kinek mi a tapasztalata?

Üdv: Somi

Somi

(#16) Jadro

Jadro
(PH! kedvence)

Nálam is bekötötték a cuccot, éppen az elmúlt órában. Egyelőre nyomkodom. Határozottan nem rossz. Júli 1-től lesz igazán jó, ha az adók maradék része is digitálissá válik.

Huawei P7

(#17) Jadro

Jadro
(PH! kedvence)

Közben rájöttem hoyg nekem a Pace cucc van. :)

Hogyan tudnám a távirányítót a DVD lejátszóval összehozni? A szerelő a tv-vel megoldotta kóddal, de a dvd-t elfelejtettem mondani neki.

Huawei P7

(#18) Jadro

Jadro
(PH! kedvence)

Megvan a megoldás, a kézikönyvben benne van. Felületesen olvastam.

Huawei P7

(#19) WonderCSabo

WonderCSabo
(PH! félisten)

Na mi is megrendeltük ezt a szolgáltatást (hd gold), pénteken szerelik be. Nagyon kíváncsi vagyok!

(#20) WonderCSabo válasza WonderCSabo (#19) üzenetére

WonderCSabo
(PH! félisten)

Na be is kötötték, rendesek voltak. Teljesen meg vagyok elégedve, csak a csatorna váltás és a műsorújságba belépés picit lassú. A képminőség gyönyörű, főleg a HD adásokban, a mediabox is nagyon jó.

(#21) DonDragonka

DonDragonka
(senior tag)

No nekem is meghozták ezt a kütyüt.
Meg is volnék vele elégedve szinte 100%, de egy valami borzasztóan idegesít.
A távirányítója.

Én még ilyen elcseszett valamit még életemben nem fogtam. :((
Olyan nehéz vele "távirányítani", hogy az már felér egy direkt kicseszéssel. Konkrétan arra gondolok, hogy olyan erővel kell megnyomni egy-egy gombot, hogy csináljon valamit, mintha éppen egy diót akarnék feltörni pusztán a két ujjam segítségével. Ez persze makacs kézfájáshoz vezetett kb. 1/2 nyomkodást követően. :O

Szerencsémre tudtam beszélni azzal aki kihozta a UPC-től a cuccost. :C (Valamit nem adminisztrált le amikor beszerelte, így visszajött) Mondtam is neki a távirányítós problémámat. :W

Két javaslata volt:
1. Elem csere. :F
2. A készülék elforgatása kb10-20°-os szögben :Y . Ok: túl közel van az LCD TV-hez (konkrétan balra tőle 3cm-re) és bezavar, mármint az LCD tv. :F

Hát nem tudom, hogy ennek van é valami igazság tartalma de tény, hogy most már nem kell izomból nyomkodni a távirányítót, de még mindig nem az igazi. Tízből kétszer nem veszi, hogy nyomkodom. Arról már nem is beszélek, hogy így azért nem egy épületes látvány az egész... :DDD

A döntésképtelenség legnagyobb akadálya, ha túlságosan nagy a tudásbázis...

(#22) WonderCSabo válasza DonDragonka (#21) üzenetére

WonderCSabo
(PH! félisten)

Csá! A távirányítóval speciel nekem semmi gondom nincsen.

1.: Van benne vmi, mert ha kis feszültség van az elemben, az infrared nem tud elég erős jelt küldeni a STB felé, ezért nem irányíthatja.

2.: Szvsz ez hülyeség... Esetleg, ha letakarná az érzékelőt...

(#23) Cifu válasza DonDragonka (#21) üzenetére

Cifu
(PH! kedvence)

Egy ismerős hasonló problémával találkozott, a vicc az, hogy először sose csinált neki ilyet. Arra gyanakszik, hogy az egyik szoftver frissités után lépett fel a hiba. Ezek a beltérik ugyanis automatikusan frissitik magukat a kábelhálózaton keresztül.

Az elforgatás amúgy hülyeség... Szerintem...

A csapatmunka nagyon fontos: rajtad kívűl másra is lőhetnek!

(#24) WonderCSabo

WonderCSabo
(PH! félisten)

Valóban frissíti magát, minden nap reggel 6-ra van időzítve (már van frissítés). De sztem ez nem okozhat problémát.

(#25) core2

Sziasztok!

A kérdéseim a következők lennének:

1. Milyen típus (stb.) a Set-top box?
2. Milyen OP rendszer van rajta?
3. Hány HD adás van rajta? :F
4. Nekem van egy távirányítóm és van rajta egy STB felirat (Set-top box) Össze lehet vele szinkronizálni?
5. A digi jelnél már nem lesznek 16:9-es képaránynál (ez a maximum) "tojás fejű" emberek?
6. A csatorna kiosztásnál (UPC.hu) szerepel az analóg jelnél a fix.tv, pedig az analógon nincs... No comment... :DDD

Elite Dangerous: Cmdr. core2

(#26) DonDragonka válasza core2 (#25) üzenetére

DonDragonka
(senior tag)

1. Philips DCR8111/03
2. ? passz
3. 2+1 (EurosportHD, NatGeoHD, +HBOHD)
4. passz, ki kell próbálni
5. De. Abban az esetben, ha a tv-d 4:3-as és te 16:9-es adást nézel rajta mindig tojásfejűek lesznek az emberkék.. Ez nem függ az stb-től
6. Oszt? :DDD

(#27) core2 válasza DonDragonka (#26) üzenetére

1. :R
2. szvsz vagy DSL vagy ubi
3. OK!
4. Rájöttem, lehet...
5. 16:9-es a TV, a digin is 16:9 jön? Akkor OK lesz? :F
6. Mit oszt? :DDD

(#28) DonDragonka válasza core2 (#27) üzenetére

DonDragonka
(senior tag)

5. Elvben lehet állítani, hogy milyen képarányban küldje ki a jelet, mármint az STB, de még nem az igazi, vagy én még nem jöttem rá, hogy pontosan hogyan állítsam be, hogy jó is legyen.
6. Oszt: a UPC már csak ilyen, semmi szokatlan. :DDD

(#29) core2 válasza DonDragonka (#28) üzenetére

:R

(#30) WonderCSabo válasza core2 (#27) üzenetére

WonderCSabo
(PH! félisten)

A 16:9-es TV-re gondolom HDMI kábellel küldöd a jelet. A HDMI kábellal mindenképp 16:9-es kép jön, bármit is állítasz be a STB menüjében. De te nem UPC Digital Goldot rendeltél, amihez nem jár HD-s csatorna, HD-s készülék?

[ Szerkesztve ]

(#31) core2 válasza WonderCSabo (#30) üzenetére

EZ az :DD
HDMI-vel, persze (adnak a HD goldhoz HDMI kábelt? :F)
HD ready a drága

[ Szerkesztve ]

(#32) DonDragonka válasza WonderCSabo (#30) üzenetére

DonDragonka
(senior tag)

"A HDMI kábellal mindenképp 16:9-es kép jön, bármit is állítasz be a STB menüjében"

Ebben 100%-ig biztos vagy? :)

(#33) WonderCSabo válasza DonDragonka (#32) üzenetére

WonderCSabo
(PH! félisten)

Igen. :) Legalábbis az én TV-men, a Philips HD DVR STB-vel. Ennek az állítgatásnak akkor van értelme, ha nem HDMI kábellal kötöd mondjuk egy CRT TV-re. (Én most a videójelről, nem az adás arányáról beszélek, tehát a menü nem torz se 4:3-ban, se 16:9-ben.)

[ Szerkesztve ]

(#34) DonDragonka válasza WonderCSabo (#33) üzenetére

DonDragonka
(senior tag)

"Én most a videójelről, nem az adás arányáról beszélek, tehát a menü nem torz se 4:3-ban, se 16:9-ben"

Így már korrekt... :DDD :R

(#35) core2 válasza WonderCSabo (#33) üzenetére

Szia!

Megkaptuk, 16:9-ben az összes torz, így csak 14:9-ben tudjuk használni, őket kivétel a HD adás HBO, HBO2 nyista, pedig az előbb még a normál adáshoz volt beírva nem pedig a MaxPAK-hoz... KI érti ezt... :F
A képproblémára van valami gyógyír? HDMIvel van összerakva... :)

(#36) WonderCSabo válasza core2 (#35) üzenetére

WonderCSabo
(PH! félisten)

Helo! A torz az mit jelent? Nekem a 4:3 adások 16:9-re van széthúzva, de vhogy annyira nem feltűnő. Majd mindjárt linkelek egy képet 4:3 adásról. A HBO, HBO2 egy ideig (pár napig jön) csalogatónak. Aztán letiltják. :( Sajna ezt a problémát nem lehet megoldani. Sztem eleve így küldi az UPC a coaxon.

(#37) WonderCSabo válasza core2 (#35) üzenetére

WonderCSabo
(PH! félisten)

Hát nem lett vmi jó a kép, de a 12+ karikán lehet látni jól a torzítást. Engem vhogy annyira nem zavar, sokéig észre sem vettem. :)

DonDragonka: Lehet én fogalmaztam először félreétrhetően, bocs. :)

(#38) core2 válasza WonderCSabo (#36) üzenetére

Szia!

Nekem az LG-n 4:3-ban "lófejűek" 14:9-ben olyan mint a régi TV-n 4:3-ban 16:9-ben átmegy tojásba, de itt viszont kirakja teljes képernyőre... Megnéztem az ES HD-t+A NATGeo HD-t és az az első benyomásom, hogy 2008-ban minden adásnak így kellene kinézni... :) Mondjuk ez itt még a Balkán, nem pedig az USA, de hát akkor is... :( :((( Mindegy ez már nagyon messzire visz...

Már várom azt a napot amikor az RTL+a TV2 átáll HD-re... (Előbb fognak életre utaló jelet találni a Marson. minthogy ez bekövetkezzen :DDD)

Szerinted a HD lejátszást csak a BR vagy a HD-DVD-tudja? :F

[ Szerkesztve ]

(#39) core2 válasza WonderCSabo (#37) üzenetére

Basszus jönnek az UFO-k, segíccség!!! (képre mondom) :DDD
Bocsi... :B

(#40) WonderCSabo

WonderCSabo
(PH! félisten)

Szerinted a HD lejátszást csak a BR vagy a HD-DVD-tudja? :F
Mi van? :) Mind a 2őt HD felbontású videók tárolására fejlesztették ki elsődlegesen, azóta a HD-DVD szabvány már kihalt. Vagy mit kérdeztél?

(#41) core2 válasza WonderCSabo (#40) üzenetére

Azt, hogy csak a BluRay tudja a filmeket megjeleníteni HD-ben vagy a sima DVD (hagyományos lejátszó) is? Hogy is van ez? :F

[ Szerkesztve ]

(#42) WonderCSabo válasza core2 (#41) üzenetére

WonderCSabo
(PH! félisten)

Csak a BluRay. Egy sima dvd-lejátszó csak 576 sort tud megjeleníteni max. De mi volt azzal a HD-DVD-val? Vagy csak elírtad? :)

[ Szerkesztve ]

(#43) gex75

gex75
(fanatikus tag)

Használja valaki más rajtam kivül Sony Bravia LCDvel ?
Csak mert a philips csoda meg a bravia HDMI-n valahogy érdekesen viselkedik - random
időszakonként a TV úgy érzékeli mintha megszakadt volna a kapcsolat a hdmi-n majd
újra létrejött volna = elmegy majd visszajön a kép 0,2 másodpercre.
Van olyan hogy 2 perc alatt megcsinálja vagy tízszer, de van olyan nem csinálja 1 órán keresztül.
A TV maga jó, mert eddig is hdmi-n használtam dvd lejátszóval, xbox360-al.

Mostanában ritkán vagyok itt a Fórumon....

(#44) WonderCSabo válasza gex75 (#43) üzenetére

WonderCSabo
(PH! félisten)

Én használom egy Bravia KDL32V2500-al és semmi ilyen problémám nem volt. Se ezzel, se semmivel.

(#45) core2 válasza WonderCSabo (#42) üzenetére

igen... :W

(#46) gex75 válasza WonderCSabo (#44) üzenetére

gex75
(fanatikus tag)

nekem egy KDL-40U2000 van - és ahogy olvasom a fórumokat nem én vagyok
az egyedüli akinek Sony TV kontra UPC HD gondjai lennének.
Sajnos megoldást még nem tud adni a UPC :(

Mostanában ritkán vagyok itt a Fórumon....

(#47) WonderCSabo válasza gex75 (#46) üzenetére

WonderCSabo
(PH! félisten)

Igen, én is olvastam ilyen hsz-eket. Egyébként nem UPC kontra Sony, hanem UPC kontra Philips gond szerintem ez.

(#48) WonderCSabo

WonderCSabo
(PH! félisten)

Látom forródróton van a topik. A UPC-szerelők azt mondták, hogy iszonyatosan sokan rendeltek UPC Digitalt. Vagy nem igaz, vagy semmi gond nincs vele. :)

(#49) Lord Myn

Lord Myn
(senior tag)

Hali!

Azt meg tudja valaki mondani, hogy miért nem jelenít meg feliratot olyan csatornákon, ahol elvileg meglenne a lehetőség rá? (Hiába választom ki a feliratot).

"War does not determine who is right - only who is left."

(#50) Tibiajax válasza Lord Myn (#49) üzenetére

Tibiajax
(PH! kedvence)

A szolgáltatás még nem elérhető.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  UPC Digital TV (kábeles) (téma lezárva)
Copyright © 2000-2016 PROHARDVER Informatikai Kft.