Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • stigma

    addikt

    Sziasztok!

    Egy furcsa jelenség miatt írok, ami már felütötte a feját a topicban de remélem tudtok benne segíteni.
    Adott egy Zyxel NSA325v2-es nas melyet a 1043nd-s routerre kötöttem, viszont olyan problémám akadt, hogy azt írja Transmission port nincs nyitva pedig megnyitotttam. (Nas topcijába is írtam)

    Lényeg az, hogy a NAs-om melyet transmission, mycloud, ffp,stb midnent megcsináltam nálam, majd mivel HTPC-re változztam ismerösnek akartam beüzemelni nagy bánatomra.
    A Nas-t ha routerre kötöm akkor az okostv-k nem látják, IP cím alapján elérem a számítógépről vagy okostelefonról:

    Amit megcisnáltam és érdemes tudni:

    TP-link1043ND router: (Gyári FW van rajta)
    - DHCP engedélyezve, DHCP LIst-ben nem látom a NAS-t.
    - Fowarding menüben engedélyeztem 32132-es portot, de próbálkoztam már más porttal is sikerteüelül
    - DMZ kikapcsolva, UPnP bekapcsolva
    - Nas tarománya melyet ha új eszközt dugsz rá 100-199-ig osztja ki az IP-t.

    NAS:
    - Nas felületén az IP címet fixre tettem 192.168.1.199

    Windows:
    - Tűzfalhoz hozzáadtam a port számot, magát a programot és is észt is hogy minden olyan porot engedélyezzen amit ahsznál a transmission.

    Transmission remote gui-ban 5.0.1-et ahsználok, amit én is ahsználtam annó a gépemen, és működik tökéletesen.

    Lövésem sincs mi baja lehet még , de tengap 3,5 órám ment el vele, de passzolom mi lehet a gond.

    Ha tudtok segíteni nagyon megköszönném, de nálam az enedgia és a törelem is elfogyott.

    [ Szerkesztve ]

    ....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

Új hozzászólás Aktív témák