Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • gurabli

    senior tag

    Sziasztok!

    Adott egy TP 1043ND v1-es router amin a legújabb ddwrt van. Minden rendben működik. Szeretném az openVPN klienst beállítani, ezzel nem is lenne gond, de úgy, hogy csak az általam meghatározott két fix ip a hálózatomon menjen a VPN-en keresztül, a többi ip mind direktbe érje el a netet. Azt sejtem, hogy a policy based routing a megfelelő hely ehhez, de mit kell beírni, beállítani?

    Konkrétan, 192.168.1.103 és 104 a VPN-en keresztül, minden más helyi IP direktbe.
    Tudnátok ebben segíteni?

    (Nem szeretném pl. kizárni magam a routerből, hogy a router ip címét is VPN-re rakja...)

    Előfizetek egy VPN szolgáltatóra, ez alapján be is tudom (elvileg) állítani a VPN klienst, csak Policy Based Routinggal van gond.

    Ha jól tudom, akkor a Policy Based Routing mezőbe egyszerűen be kell írni a megfelelő IP-címet, ami a VPN kapcsolatot használja! Vagyis amit itt megadok, az megy VPN-en keresztül, minden más direktbe a netre.

    De nem csak simán az IP címet kell beírni, hanem valami ilyen formában IP/SUBENT vagy NETMASK.
    Értem, hogy ez kb. mi, de nem tudom, hogy akkor nekem pontosan mit kell megadnom. A pldában ez szerepel:

    "Used the 'Policy Based Routing' field in dd-wrt OpenVPN config to create an IP range to go through VPN:
    192.168.0.128/26
    192.168.0.192/27

    IP's in range 192.168.0.128 through 192.168.0.223 go through VPN, all others do not."

    Ez a /26 és /27 a két IP címnél nekem nem világos. Ha én csak ezt a két IP-t akarom, akkor milyen formátumban kell beírnom:

    192.168.1.103/?
    192.168.1.104/?

    Köszönet!

    "Akinek pénze van, az ne zavarja dolgozással a mások munkáját " R.J.

Új hozzászólás Aktív témák