Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • suste

    veterán

    válasz r3dsnake #52300 üzenetére

    igen jól érted
    akkor legideálisabb a helyzet, ha a mostani router és a lehetséges legtávolabbi kliensek közötti távolság feléhez tudod tenni a WDS-t (persze egyéb zavaró tényezők eltolhatják a távolságot valamelyik irányba, pl fa, fal, szomszéd wifi, stbstb)

    és mindezt én openwrt-re tudom csak biztosan mondani, gyári fwnem tudom mit tud

    A 841-re miért esett a választás? A 300Mbit miatt?
    Ha csak webezéshez és kis netforgalmat bonyolító dolgokhoz kellene az udvarra a wifi, akkor én a helyedben inkább a kompaktabb eszközöket nézegetném (710, 750, 850).
    Ezeknek tényleg csak egy konnektor kell -akár egy hosszabbító végén. A normál doboz+táp -os routereket macerásabb lehet elhelyezni az ideális helyen, persze ez a helyi adottságok fügvénye.

    A nyáron csináltunk ilyen udvari WDS-t ismerősnek a 710-essel, és az elmodása szerint tökéletesen teszi a dolgát: web + xvid-DLNA.
    Az még fontos lehet, hogy DLNA -t csak a 710-essel (vagy másik USB-ssel) lehet megoldani, mert valamiért a wifi továbbszórás nem engedi át a DLNA-t, így csak külön DLNA szerverrel oldható meg.

Új hozzászólás Aktív témák