Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Redpho

    csendes tag

    válasz Pr3s #29483 üzenetére

    Köszi!

    Próbáltam nézni banchmark-ot is a MHz értéken túl, linkelve itt is, hátha mást is érdekel: OpenWRT bancmark
    A SoC teljesítménye valóban alkalmazés függő. 13 értékből 9 esetben a 4300 ér el magasabb értéket, 4 esetben a DIR-825, a BogoMIPS-et figyelmen kívül hagyva.

    Találtam részletesebb SoC infót:
    OpenWRT Table of Hardware és Atheros SoCs and Chipsets
    Érdekes, itt a 9344-re 600 MHz-et ír, gondolom a 4300-asban lejebb vették az órajelet.

    Összeszedve a kapott és gyűjtött infók alapján az előnyök, ha más is döntés elé kerül (4300 vs DIR-825):
    -A dupla méretű RAM egyértelmű érv a 4300 mellett
    -a 4300-as ára kedvezőbb még mindig, ez is lehet lényeges szempont! Árban a 1043 NDmég mindig verhetetlen..
    -Az 5 év gari is erős szempont a 2 évhez képest, remélem sosem lesz féltégla.
    -Az azonos flash méret ellenére nagyobb kihasználható flash terület: nagyobb custom FW lehetséges (8MB vs 6MB)
    -2 USB, bár utána már itt is ugyanúgy kell USB HUB

    Közben megtaláltam: DIR-825-nél is készült Vargalex Build, csak kisebb a mérete a (beépÍtett recovery mód miatt) kevesebb rendelkezésre álló flash területnek köszönhetően: max 6 MB vs 8 MB.
    Sztem hatalmas segítség Vargalex Build-je kezdőknek.
    Láttam az OpenWRT site-on, hogy rev A1 kerülendő! Wikidev szerint létezik egy rev C1 a 4300-assal megegyező AR9344-es SoC.

    Végül a TP-LINK TL-WDR4300-ra esett a választás, megrendeltem, este érte is megyek..

    Először próbálgatom gyári állapotban, majd Vargalex Build-el kezdek biztosan, úgy láttam Build 1.1.3 (2012.07.09) a legfrissebb. Elképzelhető, hogy lesz kérdésem.. :)

    Köszönöm mindenkinek az infókat és segítséget!

Új hozzászólás Aktív témák