Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Redpho

    csendes tag

    Sziasztok!

    Villám segítségre/infóra lenne szükségem..
    Megadta magát a router-em, így kedden újat kell vennem. Elsődlegesen a TL-WR1043ND-at néztem ki.. OpenWRT-t szeretnék használni, az alap Wifi router funkciókon túl torrentezni (Transmission), USB HDD-vel kis NAS-ként, Samba-val ill. FTP-vel, stb. Lenne néhány gyors kérdésem a vásárlás előtt:

    1. Milyen max torrent letöltést tud biztosítani OpenWRT-vel (egy 25 vagy 50 Mbps-os internet elérést ki tud használni?) illetve milyen gyors a Samba fájl átvitel kb?

    2. Mekkora gond, hogy csak 32 MB RAM van benne? Ha jól láttam az első hozzászólásban, csak forrasztással lehet bővíteni. :(

    3. Érdemes lehet a WR2543ND-t venni inkább +4e forintért (a Dual Band Wifi részét nem használnám ki), amiben 64MB RAM van eleve illetve újabb SoC (AR7242 vs. AR9132)? Esetleg gyorsabb a torrent letöltés is, s kihasználható egy 25 vagy 50 Mbps-os net torrentnél? Úgy látom az utolsó stabil OpenWRT (Backfire 10.03.1) még nem támogatja a 2543-at, de nem stabil trunk snapshotok igen? Ezek közül nyugodtan lehet rakni a legutóbbit?

    4. Most látom, hogy a TL-WDR4300-ban pedig már 128MB a RAM és abban AR9344@560MHz SoC van és 2 USB, ami viszont még plusz 7e Ft. Vagy (csak) itt érezhető minőségi ugrás a torent/Samba sebességben? Szeretném kihasználni a teljes sávszélességet Torrentre, de nem drágább router-t vásárolva a szükségesnél.

    Köszi előre is, sokat segíteni, ha még délelőtt kapnék válaszokat, mert kora délután már vásárlás. Bocsánat, nincs időm most végignézni 1 ekkora forum history-t! Persze amint megvan, belevetem magam.. :)

    [ Szerkesztve ]

  • Redpho

    csendes tag

    válasz Intruder2k5 #29458 üzenetére

    Köszönöm az értékes és hasznos hozzászólásokat, tanácsokat! :)
    Az elvárásaimat ezek szerint menedzselem! Nem várok 2MB/s-es letöltésnél akkor többet torrent esetén pl.
    Ma szerettem volna vásárolni, csak nem értem volna sehova sem oda zárásig.
    Viszont elég sokat elolvastam a fórumon délelőtt, rengeteg hasznosat tanultam, de még messze a vége.

    Azt még nem tudtam eldönteni a sok olvasás alapján sem, hogy a torrent sebesség korlátot a kevés RAM vagy a proci korlátai okozzák inkább. 825-nél, amiben 64 MB RAM van, mennyi a max torrent letöltés? Tudom, sok mindentől függ, de csak kb.

    A 4300-as felé hajlottam, mert 128 MB RAM van benne, ami 2-4x több mint a 1043/2543-ashoz képest illetve a SoC is gyorsabb (400 vs 560 MHz). Viszont most látom, hogy a fórumon sokszor etalonként emlegetett DIR-825 ára is kedvezebb lett (a 2011-es 30e feletti árszintről), már nem sokkal drágább mint a 4300-as, igaz nem 5 év a gari, csak kettő.

    Látom, hogy RAM téren a 4300 az előnyösebb (128 vs 64 MB), viszont a SoC a 825-ösben erősebb: 680 vs 560 MHz. Sőt, mintha azt olvastam volna egy korábbi bejegyzésben, hogy a 825-ös AR7161 csak a router műveletekért felel, a wifit külön chip kezeli, míg az AR9132 (ami a 1043-ban van, ott mindent 1 proci végez).

    Ez vajon hogy van az AR9344-nél a 4300-ban?

    Biztos, hogy OpenWRT-t szeretnék használni, s a normál wifi router használat mellett torrent kliensként és kis "NAS"-ként is használni, a sebességbeli korlátok/lehetőségek figyelembevételével, de persze úgy, hogy ne menjen a wifi hálózat rovására akkor sem, ha megy a torrent, s 1 nem HD vagy esetleg HD(?) film vagy zene megy az USB HDD-ről..

    Most a 4300-as felé hajlok még mindig, de meg kéne fontolnom a DIR-825-öt is, mit gondoltok? A RAM fontosabb vagy a picit erősebb SoC?

    A lehetőségekhez képest minél jobb teljesítményt szeretnék (torrent, "NAS"), semmiképpen sem a wifi rovására/lassulására. Mert olyat is olvastam, volt aki külön wifi AP-ot tett a hálózatra, hogy ne lassuljon be a wifi. Mi ér többet vajon a 128MB RAM vagy az erősebb proci a DIR-825-ben? (Úgy látom a 825-ön gyárilag csak 1 USB port van kivezetve.)

    128 MB RAM már elég, hogy ne kelljen swap fájlokkal ügyeskedni, pl.?

    Bargalex Build nincs 825-re csak 4300/2543/1043-ra? Ez is billenthet a mérleg nyelvén. :)

    Köszi még1x.

    [ Szerkesztve ]

  • Redpho

    csendes tag

    válasz Pr3s #29483 üzenetére

    Köszi!

    Próbáltam nézni banchmark-ot is a MHz értéken túl, linkelve itt is, hátha mást is érdekel: OpenWRT bancmark
    A SoC teljesítménye valóban alkalmazés függő. 13 értékből 9 esetben a 4300 ér el magasabb értéket, 4 esetben a DIR-825, a BogoMIPS-et figyelmen kívül hagyva.

    Találtam részletesebb SoC infót:
    OpenWRT Table of Hardware és Atheros SoCs and Chipsets
    Érdekes, itt a 9344-re 600 MHz-et ír, gondolom a 4300-asban lejebb vették az órajelet.

    Összeszedve a kapott és gyűjtött infók alapján az előnyök, ha más is döntés elé kerül (4300 vs DIR-825):
    -A dupla méretű RAM egyértelmű érv a 4300 mellett
    -a 4300-as ára kedvezőbb még mindig, ez is lehet lényeges szempont! Árban a 1043 NDmég mindig verhetetlen..
    -Az 5 év gari is erős szempont a 2 évhez képest, remélem sosem lesz féltégla.
    -Az azonos flash méret ellenére nagyobb kihasználható flash terület: nagyobb custom FW lehetséges (8MB vs 6MB)
    -2 USB, bár utána már itt is ugyanúgy kell USB HUB

    Közben megtaláltam: DIR-825-nél is készült Vargalex Build, csak kisebb a mérete a (beépÍtett recovery mód miatt) kevesebb rendelkezésre álló flash területnek köszönhetően: max 6 MB vs 8 MB.
    Sztem hatalmas segítség Vargalex Build-je kezdőknek.
    Láttam az OpenWRT site-on, hogy rev A1 kerülendő! Wikidev szerint létezik egy rev C1 a 4300-assal megegyező AR9344-es SoC.

    Végül a TP-LINK TL-WDR4300-ra esett a választás, megrendeltem, este érte is megyek..

    Először próbálgatom gyári állapotban, majd Vargalex Build-el kezdek biztosan, úgy láttam Build 1.1.3 (2012.07.09) a legfrissebb. Elképzelhető, hogy lesz kérdésem.. :)

    Köszönöm mindenkinek az infókat és segítséget!

  • Redpho

    csendes tag

    válasz vargalex #29509 üzenetére

    Szia Alex,

    Látom hibajavítás és funkció bővülés is lesz a készülő build-ben..
    Mikor várható az 1.1.3 utóda? Úgy olvastam már build-eled. Csak azért érdeklődöm, mert akkor már azt tenném fel első nem gyári FW-ként a 4300-asra!
    Eddig elégedett vagyok, de az igazi főpróbája a Vargalex Build lesz. :)
    Köszi

    [ Szerkesztve ]

  • Redpho

    csendes tag

    Sziasztok.

    Egy barátomnál régebbi Linksys BEFSR81 8 portos DSL/Cable Router mellé szeretnénk elhelyezni egy meglévő WDR4300-at 2 okból: Legyen Wifi is és lehessen korlátozni a 8 eth portra kötött gépen a látogatható weboldalakat. Az még nem eldöntött, hogy access vagy deny list lesz szükséges

    Három konkrét kérdés lenne:
    1. Hogyan kell/érdemes összekötni és konfigurálni a két router-t? Nem csináltam még ilyet. A net ADSL-en jön.
    2. Ilyenkor melyik router-re érdemes kötni a DSL modemet?
    3. OpenWRT alatt (pl. Vargalex/Poli27 Build esetén) miképpen lehet kivitelezni a különböző (a 2 routerre vezetékesen és wireless módon csatlakozó) gépekre eltérő Deny vagy Access listet és hogyan kell beállítani OpenWRT alatt? Esetleg kombinálni is lehet, hogy egyik gépen access list a másikon deny list alapú a korlátozás?

    Köszönöm a válaszokat előre is.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák