Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mr_ricsi

    veterán

    válasz JOEPAPA #8435 üzenetére

    "de az nincs, hogy ez az elektronika nem az akku érdekeit, ill a robbanásveszélyt "tartja szem előtt", hanem direkt "beprogramozták", hogy egy idő után kelljen akkut venned, akkor is, ha minden cella "hibátlan" azaz még menne évekig"
    A cellák elhasználódását nem lehet pontosan mérni, ezért az elektronikák a "legrosszabb eshetőségre" vannak beállítva.

    "Waste ink reset nekem pár másodperces munka, és szintén direkt ilyen dolog volt."
    Ha csak reseteled, az szakszerűtlen buherálás. A tintagyűjtő állapotát is minimum ellenőrizni kell, mert ha megtelik, vagy nem működik tovább a fejtisztítás, vagy kifolyik a tinta a nyomtató alá. Én úgy számoltam a fél órát, hogy nyomtató teteje is le van szedve, majd visszarakva. A Canon technológiája szerint viszont a tartályt mindig cserélni kellett volna, függetlenül a használtságától.

    "Az Eneloop reményt adott, hátha li-ionból is ezt a felhasználóbarát politikát követte. Bár lehet liion nem sikerült neki, de miért ne sikerülne?"
    Tudomásom szerint a Sanyo a GP-től vette az Eneloop technológiáját.

    különben nem lenne fizetős progi az akku resetelésre.
    Ha csak resetelnek, az egy nagyon veszélyes buher megoldás!!!
    A korrekt megoldás az, amikor a cellákat egyenként feltöltik, majd lemérik a megmaradt kapacitásukat, és az elektronikát a legrosszabbhoz állítják be.

    Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

Új hozzászólás Aktív témák