Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • rootmin

    tag

    Hali!
    Tervezgetem egy használt X61t megvásárlását. Egyetemre kellene, elsősorban jegyzetelni, meg a koliban asztali gép helyett is (külső monitor/bill?/egér+optikai meghajtó,ha kell)
    Már régóta vágyok egy ThinkPadre, ez lenne az első saját notebookom. Egyébként sokféle masinát használtam már hosszabb-rövidebb ideig, többek között a kiszemelt típust is volt alkalmam kipróbálni. Nagyon tetszik, az egyetlen kérdéses dolog a következő: a gép apró méretéből fakadóan a billentyűzet nem teljes értékű, az ékezetes betűk némelyike kisebb a normálisnál. Meglehetősen nagy kezem van, ami nem könnyíti meg a gépelést egy ilyen apróságon. Kipróbáltam, eleinte rengeteget ütögettem mellé, de aztán kb. 1 A/4es oldal gépelése után már egészen ritkán vétettem, tehát úgy érzem, szokható a használta. Ennek ellenére még mindig bizonytalan vagyok, hogy alkalmas-e a gép hosszútávú gépelésre.

    (Igen, tudom, hogy tábla PC, és lehet a tollal is jegyzetelni, tervezem is, de csak ott, ahol az célszerűbb, az egyszerű, folyó szöveget szerintem praktikusabb gépelve tárolni, már csak azért is, mert az írásképem hagy némi kívánnivalót maga után...)

    Kíváncsian várom a tapasztalatokat.

    Ja, még valami: szerintetek 200e HUF korrekt ezért a konfigért?

  • rootmin

    tag

    Tim82: Szerintem nem machinált semmit, serial alapján le lehet csekkolni a garit, ha jól emlékszem, szeptembertől számítva még két évig érvényes.

    Dr. Akula: X200at ismerem, régóta szemezgetek ezzel a típussal is. Igazából egy X200 tabletre fáj a fogam, de újonnan még mindig fél millió környékén mozog az ára, használtat meg egyelőre nem is láttam belőle. A linkelt ajánlat tényleg elég jónak tűnik, fontolóra veszem, tisztában vagyok az X200 előnyeivel is.

    A dilemmám továbbra is az érintőképernyő létjogosultságában rejlik. Mivel még nem vagyok egyetemista (ha minden összejön, akkor szeptembertől a BME padjait fogom koptatni, kipp-kopp), nem tudom kellően megítélni, hogy valóban segítene-e a tábla mód, vagy nem használnám ki...
    Fórumtársak között akad olyan, aki esetleg használja/használta ilyenre a notebookját?

  • rootmin

    tag

    válasz Dr. Akula #8357 üzenetére

    Az egyik ismerősömnek kb. fél éve van X61 tabletje, és volt már alkalmam jópárszor nyüstölni a kicsikét. Pont a múltkor néztük, hogy vajon karcos-e a képernyő, és sasoltunk néztem, egyetlen alig észrevehető karcolást találtunk rajta csak... A kijelzőt védő plexi nekem elég masszívnak tűnik, bár ahogy az eladónk előző gépéből kiderült, nem lehetetlen betörni. Ha ütődések ellen ugyan nem is, de akár komolyabb karcolások ellen is hatásosan véd az Invisible shield nevű spéci képernyővédő fólia (US Army fejlesztés, bővebb infó itt).

    Ami a színét illeti, nekem használat közben nem volt semmi problémám vele, de most így visszaemlékezve nincs olyan nagy kontrasztja és fényereje, mint pl. annak a gépnek, amin a hozzászólást írom (HP 6730s).

    A tábla PC-k hasznáról egy X61 tabletről született cikk hozzászólásai között parázs vita alakult ki a Technet (egykori PDAMánia) fórumán, belinkelem magát a cikket, és a szerintem legátfogóbb hozzászólást.
    Ugyan itt-ott feltehetőleg túloz a kolléga, de postban lévő információk így is hasznosak a tábla PC-k világában kevésbé járatos érdeklődőknek.

    A másik kedvenc hozzászólásom a témában:
    "Ingerszegény dizájn-t felhozni IBM-nek olyan, mint BMW-nél felhozni a hűtőrácsot, hogy nem tetszik." :C

    [ Szerkesztve ]

  • rootmin

    tag

    Üdv!

    Lassan időszerű beszerezni a kicsikét, amiről pár hete beszéltem: X61t
    Ha meg tudok egyezni az eladóval az árról és az átvételről, akkor akár 1 héten belül is meglehet.

    Memóriát és merevlemezt szeretnék benne cserélni, illetve bővíteni.
    Gyárilag 2*1 giga van benne, az eladó azt mondja, kérésre kicseréli 1*2-re a bővíthetőség kedvéért. Ha jól tudom, akkor a merevlemez és a memória egyaránt cserélhetők házilag garanciavesztés nélkül.
    Azt viszont nem tudom, mindkét slot elérhető-e. (X61 tablet, ugyebár) Erről van valakinek infója? (Mondjuk az eladó ajánlatából úgy tűnik, igen)

    Örülnék, ha a memória menne dual channelben. Mekkora rá az esély, hogy 2 különböző gyártmányú, de azonos méretű memóriát tud így kezelni az alaplap? Nem vennék rögtön 4 gigát ezért, ha nem muszáj...

    Ami a merevlemezt illeti, némi utánaolvasás után arra jutottam, hogy a jelenlegi legnagyobb,320 gigás WD Scorpio Black lesz nekem a legjobb, ami 7200at pördül percenként és a tesztek tanúsága szerint igencsak gyorsnak számít notebook érában.
    Van valakinek ilyenje? 2 változata kapható, a különbség a free fall szenzor meglétében rejlik. Mivel a gépben már alapból van ilyen, úgy gondolom teljesen megfelelő a szenzor nélküli (és nyilván ezáltal olcsóbb) változat is nekem. Ha valaki tud bármilyen okot, amiért ez a vinyó, és az APS inkompatibilisek lennének, most szóljon, vagy hallgasson mindörökké. ;]

    Ámen. :R

  • rootmin

    tag

    Hmm, #8716-ra valaki?

    Fontos és sürgős is lenne, mert beindultak az események. Csütörtökön megyek a notebookért.

    Összeszedem rövidebben, áttekinthetőbben:

    1.Memória, winchester cserélhető házilag garanciavesztés nélkül, ugye?

    2.X61tabletben cserélhető mindkét memória? (Elérhető házilag mindkét slot?)

    3.Két eltérő gyártmányú, azonos méretű memória mekkora eséllyel dolgozik dual channelben?

    4.WD Scorpio Black (320 GB, 7200 RPM, free fall szenzor nélküli verzió) kompatibilis az APS-el?

    Köszi.

  • rootmin

    tag

    válasz Otisz #8754 üzenetére

    Köszönöm a gyors választ. :R

    A #8753 4. kérdés továbbra is él.

    [ Szerkesztve ]

Aktív témák