Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Bashir

    csendes tag

    Üdv Fórumtársak!

    Egy 65-ös XG950-et néztem ki vásárlásra, legutóbb a Sony születésnapkor jól lementek az árak, remélhetőleg lesz még ilyen.

    Az erősebb proci, tovább frissülő Android, jobb táv, és egyébként, az újabb modell miatt lesz ez (feltehetőleg), és nem a tavalyi.

    Mit lehet róla tudni, azon felül, hogy Sony minőség, szép színek, jó mozgás, elfogadható fekete? Android stabil? Wifi-t nem dobálja? Van-nincs alkalmi restart? Egyéb valami, amire érdemes felkészülni majd?

    Köszönöm.

    J-B

  • Bashir

    csendes tag

    válasz DzsonKonor #48058 üzenetére

    Ejha!
    Remélem, ugyanilyen boldog leszek én is a "kis"-tesójával.
    Amit eddig láttam és olvastam róla, az mind elkapott, színek, mozgás, nem full dark szobában, részletek, árnyékok. Hangját nem nagyon dicsérték, oda egy 3.1 valamit tervezek mellékelni, de majd előbb meghallgatjuk, pláne, a "felsőbb hatalom" is kérdés, mit szól hozzá.
    :)

    (#48059) Dareiosss

    Miben gyengébb? Fekete? Visszatükrözés? Színek? Mozgás? Rendszer? Hang?
    Otthon kellene látnom, de így csak áruházi tapasztalatokra és netes infókra hagyatkozhatom.

    J-B

  • Bashir

    csendes tag

    válasz Piftuka #48081 üzenetére

    Eléggé egyetértek veled.

    Megnéztem élőben, XG950, feliratokkal, kis megvilágításban - nulla blooming volt. Sem a sötét háttér előtti feliratozás, sem a robbanások körül, sem pl nagy fehér alakzatoknál. Kevés zóna ide-vagy oda. Vincent mondja is, hogy a képek csalókák, mert a kamera másképp láttatja a zónák miatt.
    Azonkívül, ha a Samsung-nál leveszi a LD-et alacsonyra, akkor teljesen befelhősödik, ha pedig visszarakja legalább közepesre, hogy jól mutasson, akkor láthatóan elvesznek részletek. A kérdés az, hogy a Sony gyengébb feketéje egy TV mögötti enyhe ledsoros (például) megoldásnál annyira rossz-e? Én nézném full sötétben, a család többi tagja a kis megvilágítást jobban kedveli.

    A Samsung tükröződés-elnyelése zseniális. Élőben még jobb, mint azt videókból gondolnánk. A fekete is klassz, de, mondom, ha elmossa a "majdnem fekete" részleteket, és nem látni, akkor ügyeskedni kell a fényerővel, gondolom én. Mivel javarészt nem pure 4k menne nálunk, én erősen tartok tőle, hogy a Samsung algoritmusa mindig jobban tudná nálam, hogy én mit is akarok látni, az pedig minimum nem frankó. Nekem.

    Na, és az ár...

    Sony Bravia KD-65XG9505B - már volt 500.000,- huf alatt
    Samsung QE65Q90RA - legalacsonyabb ár eddig: 760.000,- huf

    A különbözetből olyan hi-fi, hangfalszett, lejátszó, akármi vehető, amilyet az ember szeretne (nyilván, olyat szeressen, ami belefér a keretbe).

    Rengeteget gondolkodtam már, én erre jutottam.

    J-B

  • Bashir

    csendes tag

    Üdv!

    Beszálltam a klubba egy 55XG95-tel.
    5 év garival vettem, múlt heti BF pénteken, maximálisan elégedett vagyok a céggel, 2 nap alatt itt volt.
    Összeszerelés könnyű, mazzag(!) elég rövidke, távirányítót még bűvölöm össze a t-home távjával.
    Mindent megtalált elsőre, kodi fel, Android megy simán, bár már látom, hogy túl sokat nem fogok vele találkozni (mert minek).

    Clarity-t picit állítottam a SOE el is múlt. Színek extrém természetesek, emberi bőr, ég, víz, állatok, félárnyékok rendben. Kontraszt, világosság marad, nézegettem avsforums owners topic-ban a srácok beállításait, egyelőre olyan custom-ot állítottam be, ami a nagyon gyenge felbontású régi szerzeményekre hasznos, egyébként normál és mozi, szemre (teljesen egyéni módon) a normál jobbnak tűnik. Verzió júliusi biztonsági frissítésű, egyelőre nem piszkálom, újat nem dobott fel. Hang közepes, egyáltalán nem olyan rossz, mint olvastam, blooming hdr-ben tapasztalható, ez van, nem vészes, direkt erre kihegyezett videókban látszik. A sarkokban a sötétedés nagyon semmilyen, ha figyelem, akkor sem mindig veszem észre. Mozgás állati jó, a hosszú, lassú mozgásoknál nem látni megakadást, röccenést, vannak erre is remek videók a YT-on. Minden részlet látszik, a fekete elég jó, van a készülék mögött-felett egy halvány led sor, azt leszámítva sötét a szoba - remek! A képernyő tükröződik, ha van mit, ha fekete az egész, ha kikapcsolt - de filmnézés közben szinte észrevehetetlen. Oldalra fakulása, színvesztése elhanyagolható, nagy kanapé két szélén, 3 méterről: semmi változás.

    Egyszóval: gyönyörű.
    Fél óra alatt kiismerhető az egész rendszer, elégedett vagyok.
    Sokáig a Q90 volt a versenytárs, de 150k,- huf különbség az nekem sok.
    Ja, igen. Kb. másfél éve nem nézünk rendszeresen tv-t, tegnap ment 10 órát, kábelről, annyi sárga-piros logó meg minden más istennyila random szemét volt a képernyőn, hogy az oled nálunk nem lett volna pálya.

    Ha van kérdés, ötlet, tipp, javaslat, szívesen fogadom, ha tudok, válaszolok.
    Hatalmas megkönnyebbülés, aki egy cipőben jár velem, az érti, mire gondolok. Huh. Hurrá!

    J-B

  • Bashir

    csendes tag

    válasz jófejsrác #48939 üzenetére

    Nincs mit. :)

    Ha nincs kereskedelmi tévézés, akkor ne gondolkodj, OLED, és kész.
    32-es Samut váltott, azt is szerettük, de ég és föld a különbség.
    Színekben a Sony nagyságrendekkel jobban rendben van, főleg arcok, fények.

    Túl sok kábeltévét mi sem nézünk, de azért előfordul, néha háttérben. Tegnap próbából vmelyik adón a Majmok bolygója ment, belenéztünk 20 percet. Végig a sárga karika, 2 sarokban esztelen logók, néha átlátszók, néha sárgák, aztán a képernyő tizedét beborító önreklám, sárgán, kinn 15 másodpercig - ha ezt így ott hagyom órákra, mehet évente a panelcsere az LG-hez. Na, átkapcsoltunk 2 másik csatornára, egyiken egy nagy piros perjel a logóban, a másikban az egész sárga. Lehet kizoomolni, lehet nem nézni - de semmi kedvem ezzel foglalkozni. Ahhoz drága játékszer. Netflix is oké, a feliratokkal nem volt olyan nagy gondja, mint korábbi videókban láttam, a direkt blooming-bemutató lg oled videókban látható azért, ezt el kell fogadni. Nem elvérzik, de tagadhatatlanul ott van. LD kikapcsolható, egyébként.

    [ Szerkesztve ]

    J-B

  • Bashir

    csendes tag

    válasz pinnacle #48945 üzenetére

    Üdv!

    Megnéztem, előbb gépen, ips acer monitorral, szaggatott rendesen. Aztán samu note oledjén teljesen sima, na, mondom, akkor ehhez viszonyítunk.

    usb, kodi - tökéletesen viszi a sony tv, nincs röccenés, megakadás, hiba. Szép sima a kép, éles.

    Én elsőként azonnal ezzel teszteltem: Real 4K HDR: Drifting in HDR

    Teljesen folyamatos a kép, a lassú kamera-mozgások is.

    4k-t mi is ritkán látunk, de TV-t az ember sok évre vásárol, ki tudja, mit hoz a jövő, a Sony felskálázását nagyon dicsérték FHD - 4K felbontásra, eurosport, sport1 - remek.

    Az egyetlen, ami tényleg gyengéje, az a kevés zóna, rászántam 2 órát, és végignéztem a tesztvideókat, aztán többet nem veszem elő. Színátmenetek, LD kis négyzet-rohangálás a fekete képernyőn, tele színek, feketéből szürkébe - felhősödés, ha van is pici, nem vészes, és élő adásban nem látszik semmi (pl. csillagos égnél a black uniformity megvan, mindenhol ugyanolyan fekete)

    J-B

  • Bashir

    csendes tag

    válasz salapp #48962 üzenetére

    Kb. Vincent beállításai alapján, közepes és alacsony.

    Avsforums-ról volt pár pattern, de azokat csak megnéztem, jók voltak, ide-oda tologattam, rám jellemző módon, természetesen, csak elállítani tudtam. :))
    Hasznos videóik vannak, néhányat meg is néztem, úgy voltam vele, eltelik majd pár hét, ha több jelenetben kijön zavaró "valami", pl. nem látom, amit kéne, vagy túl világos, egybemosódik, akkor végigzongorázom. Ja, eco módot kikapcsoltam, mindjárt nem kímélt annyira, de ez nem gond.

    A set-top box távját nem tudtam még mindig párosítani, eleve nincs is olyan menüpontom, amiket a Sony is rajzolgat a netes help-ben, a beépített help is írja, hogy na, innen ez az almenü, de az nekem nincs is. Sebaj, majd lesz valahogy.

    J-B

  • Bashir

    csendes tag

    válasz salapp #48964 üzenetére

    Ha bármi kérdésed lenne még, konyhanyelvi szakzsargonban tudok segíteni.
    Mozgásnál mindkét értéket 1-1-re vettem, az auto tényleg szappanoperás volt.

    J-B

  • Bashir

    csendes tag

    válasz Celtis #48967 üzenetére

    Nem tudtam képfrissítést változtatni.
    Viszont belső lejátszóval mintha jobban rángatna, vagy csak rosszul láttam?

    J-B

Új hozzászólás Aktív témák