Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kolosszus87

    senior tag

    válasz abrtom87 #63025 üzenetére

    A helyedben bekalibráltatnám azt az XF90-et, elég jó kis tv az és HDR képességekben sincs miért szégyenkeznie. Le merem fogadni, hogy hdr-ben túl kivilágosodottnak, kifakultnak találod a színeket. Ez sok Sony lcd-nél így van gyárilag, mert a Sony megközelítése az, hogy lásd a képrészleteket a sötét jelenetekben, csak ezt néha túltolják és már túl fátyolos és kivilágosodott lesz a kép. Ezt kalibrálással tökéletesen helyre lehet hozni. Amennyiben mégsem kalibráltatnád itt egy érdekes videó XJ90 beállításról, de a többi Sony lcd tv-re is alkalmazható, én pl. kiprobáltam XH90-nél és működik a dolog! A lényeg, hogy a 10 pontos fehéregyensúly beállításoknál, csak az 1-es pontban vedd le az RGB értékek mindhárom pontját -15-re (az én esetemben -10re vettem csak le, mert a -15ös értéket már túl sötétítettnek találtam), ezzel heléyreállt a HDR-ben a túlszürkült és túlfényesített feketeszint és a színek is, sokkal jobb most ránézni egy HDR filmre, videóra!
    Itt a beállítási video, az említett rész 15:15-től van: [link]

    Panasonic TX-65LZ980E oled tv - Sony Playstation 5 - HyperX Cloud Alpha headset - Samsung HW-Q800C Soundbar - Dune HD Real Vision 4K media player

Új hozzászólás Aktív témák