Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • arn

    félisten

    válasz AirBooms #2478 üzenetére

    felraktam, de le is irom.

    core i5 2500k [@4500, zalman cnps10x performa] asrock p67 pro3 [intel p67] 2x4g kingmax ddr3-1333 [spd] gigabyte gtx560ti [@950/5000] dell 2209wa [22 col e-ips] samsung hd753lj [750g, sata2) asus dvdrw [sata, 20x] cooler master 690 + corsair tx650w

    en tobb erdekesseget is eszrevettem, ami szerintem nem normalis, es nem igy kellene mukodnie. kezdjuk azzal, eleg szar dbot fogtam ki, ahol elnezem a tobbiek feszultsegeit. lehet ez osszefuggesben van azzal, hogy eleg nagy az elteres a maghomersekletek kozott (~8 fok is lehet). a hutot leszedtem tobbszor is, ujra atkentem, de nem segitett. lehet a kupak ilyen. passz.

    masik furcsasag, hogy stabilitas szempontjabol egyaltalan nem mindegy, hogyan erem el az adott feszultseget. auto 1.375ot ad a procinak tuningnal. ennel stabilabb a fix beallitott ertek, de pl fixen beallitva 1.35on is lefut a linx, addig 1.375-0.025on ez mar nem igaz. osszessegeben fix-auto-relativ beallithato a sorrend nalam. a hab a tortan, hogy lehet ehhez meg turbofeszultseget is adni, aminek ertelme nem tudom, hogy hol van, mert szinten a maximumerteket tolja ki - tehat ha 1.35vhoz hozzaadok 0.025 turbo feszt, akkor ugyanugy 1.375re allitja.

    4500hoz nalam 1.35v kell a linxhez, p95hoz. ezen a heavenbench elbukik 10 perc alatt - 1.375ttel mar lemegy a 15 perces teszt, de csak fix feszbeallitassal, mert auto megint kifekszik.

    harmadik... meg mindig nem ertem, hogy a fixen beallitott 1.375v alatt hogyan lehet ugyanannyi a fogyasztasom idle, mint 0.95von. az lehet, hogy a labon merheto fesz 1.375, de a magoknal ugyanugy csokkenti? mas ertelmes magyarazatot nem tudok ra igy hirtelen. tobb fele keppen is probaltam leellenorizni (auto 0.95-1.375 vs 1.375 fix): egyik modszernel a maximum fogyasztast vizsgaltam. megneztem idle, filmek alatt, cb alatt, 3dmark alatt, p95 alatt. nincs elteres, noha folyamatosan tekeri autonal a feszultsegeket, es a szorzot is (ezt mindkettonel persze). utana azt is megcsinaltam, hogy a heavenbench alatt felvettem videora ket percet, es folyamatosan hasonlitottam, hogyan alakulnak a fogyasztasertekek. megint nincs elteres. :F

    ***

    (#2493) rankesz: aramerteket allitottad, a tdp erteket told ki - pl 300/250 vagy ilyesmi. hogy tuti ne verje le. ha eleri, akkor visszaszabalyoz. gyk a "gyari" turbo nem is mukodne, ha nem ugy allitottak volna be a tdp ertekeket, hogy a max engedelyezett szorzoval ne szabalyozzon vissza.

    [ Szerkesztve ]

    facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

Új hozzászólás Aktív témák