Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • fsb1000

    nagyúr

    válasz fsb1000 #15730 üzenetére

    Kész a rövid tesztecske. Nincs új a nap alatt...
    Ami eddig is evidencia volt: a LINX terheli legjobban a CPU-t.
    Én azért nem vetném el a Prime95-öt sem, főleg mert van egyszerű RAM-ot is stresszelő beállítása is (ez a default!)
    Csak 1 játékot néztem meg (+winrar +videokonverter), de ezektől jobban melegti a CPU-t a Prime és az AIDA is. Én még az AIDA tesztjét is szoktam néha használni, ha lusta vagyok elindítani a Lynx-et.

    Összefoglalva: Kénytelen vagyok azokkal egyetérteni akik szerint a használt alkalmazásoknak kell stabilnak lennie nem a teszteknek.
    Viszont a tesztelés segít (gyorsan) az optimális paramétereket megtalálni.
    És ha Linx / Prime T ideig stabil, akkor nagy valószinüséggel bármely valós alkalmazás is az lesz X futási ideig. (ahol X<T)

    A leadott hő is tanulságos, az AIDA által kalkulált számok nagyon összecsengenek az általam mértekkel/számítottal. Az a fura, hogy a tuningolt SB a gyári max. TDP-jét csak a Linx-el lépi tul.
    A hőfokok nem túl alacsonyak még igy sem, pedig egy közepesnél jobb hűtővel, de csak (1500rpm) átlagos légszálítással lett hűtve. A ház nyitott volt, hogy a környezeti hőmérséklet ne változzon, kb 30 percnyi GTA4 melegítette be az egyéb alkatrészeket.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák