Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • KaiotEch

    nagyúr

    Üdv kollégák. Rengeteg problémával fordulok hozzátok bizalommal.

    Június 30.-án visszakaptam egy ASUS P8Z68-V Pro alaplap árát, mert hibás volt, nem kaptam helyette másikat, mert nem is ajánlották. Június 4.-én megvásároltam egy MSI Z68A-GD65-ös alaplapot, de ezzel is vannak problémák. Letöltöttem a Memtest86 4.0-t, mert gondoltam, hogy a régebbivel van baj, de ugyan úgy nem tudom futtatni, mert újraindul a 2x2GB Corsair Vengeance rammal, külön külön modulonként nem futtattam sokáig, de nem indul egyből újra. Érdekességképp az i5-2500K-s procimat i7-nek ismeri fel. :F UEFI BIOS-ban az egér villog, szerintem ennek nem kellene, nem frissítettem BIOS-t, mert ez a legújabb ami rajta van. Intel Turbo Mode nem működik rendesen, mert csak 100MHz-el emeli az i5-2500K-s processzoromat, holott ilyenkor 3,7GHz-n kéne járassa. Bekapcsoltam alaplapon a turbo-t akkor meg 4,2GHz-ra állítja be az meg már túlhúzás rendesen, úgy nem akarom a sima gyári hűtővel futtatni. Illetve a CPU szorzó sem 103.4 hanem csak 99.8, mondjuk nem számottevő, de ezt nem is lehet állítani valamiért.

    CPU-Z csomószor befagy a betöltésnél a Monitoring résznél. Kilövöm (elvileg) feladatkezelőben, de csak fut tovább úgy, hogy a procit is tekeri.

    Mióta ez az alaplap van 11.5b VGA driverrel a GPU-Z a 6850-embe nem írja az OpenCL-t se. Van ezek között összefüggés?

    Köszönöm előre is! Szeretnék már a végére járni és magamnak tudni egy normálisan működő jó gépet. :R

Új hozzászólás Aktív témák