Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Treff

    aktív tag

    Néhány hozzászólással feljebb többek részéről felmerült, hogy a Samsung LE40C650 tvjükben most akkor milyen panel is van.

    A kérdés halál egyszerű, amire már 1000x elhangzott a válasz:

    1. A tv bal oldalán (szemből nézve jobb oldalt) ennél a méretnél van egy kis felragasztott cimke, a Version-nál ott vagy, hogy SQ01... vagy csak 01, ...04 Ez ugyebár nem mindig mond sokat (mostanában semmit)

    2. Van a szervizmenű, amiben meg lehet nézni. AZONBAN ez macerás, be kell üzemelni hozzá a tvt, stb-stb., szóval felejtős.

    3. A MEGOLDÁS: szemben állva a tvvel annak a jobb felső részénél hátul felülről a hátlap szellőző nyílásain át nézz be és csekkold le a panelon lévő címkét. Ez asszem 3 sornyi vonalkód meg számok halmaza, DE téged CSAK a legfelső vonalkód feletti szöveg-számsor érdekeljen. Ha LTFxxxxxxxx kezdetű, akkor Samsung panel van benne. Pont.

    Tesóm pasija most vett egy Samsung LE40C530-at. Oldalán a címkén a Version-nál 04-van (nesze semmi, fogd meg jól). Bekukkantottam hátul - amihez segítségül hívtam egy kis elemlámpát, mert olyan mélyen volt a panel címkéje - és bevilágítva meglestem. Made in China, panel LFT400HM01, tehát Samsung panelos. Még a Samsung logó is rajta van a cimke jobb felső sarkában. Semmi szervizmenű túrkálás, kisérletezés. Ráadásul így még a dobozt is hajlandóak kibontani a boltban, nem kell bekapcsolni a lecsekkoláshoz. Ennyi. :C

Új hozzászólás Aktív témák