Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • makaveli666

    senior tag

    válasz compi.hu #11749 üzenetére

    Nekem nincs semmi bajom veled, csak Kali feltett egy kérdést amit szemen kívül hagytál:
    ha számodra froyo alatt sem lesz jó a gps, akkor ugye eladod/lecseréled a telcsit? :C
    Én szeretem a gps fikázós posztjaid, mert amúgy engem gyalogos üzemmódban még mindig cserben hagyott.

  • compi.hu

    senior tag

    válasz makaveli666 #11752 üzenetére

    ha számodra froyo alatt sem lesz jó a gps, akkor ugye eladod/lecseréled a telcsit?

    Errol mar irtam, Desire Z lesz belole ha nem javitjak zaros hataridon belul.

  • compi.hu

    senior tag

    válasz tariattila #11760 üzenetére

    Bocs ha kicsit desztillalom amit leirtal: Egy olyan firmware-rel aminek a felrakasa a garancia veget jelenti, es egy olyan navigacios szoftverrel ami legalisan nem telepitheto a keszulekre mar elfogadhatoan navigal. Hat koszi... Amugy jo esellyel nem a GPS mukodik jobban a "rendes" iGO-val csak jobb a fuzzy logic/heurisztika a programban.
    Hetvegen en is ranezek mit futyul hivatalos firmware-rel a rigo.

    [ Szerkesztve ]

  • tariattila

    veterán

    válasz compi.hu #11762 üzenetére

    azt gondoltam, hogy nem javította az sgs gps modulját... ezért is írtam, hogy meglepett a dolog...
    valószínű az van amit írsz... bár én a fuzzy logic ra csak a ritchey kormánycsapágyat tudom asszociálni... :DDD

  • Dare2Live

    nagyúr

    Akit érdekel itt az egyik legkorrektebb összefoglalás a GPS problémáról. [link]

    Ez a kép pedig már magában sokat mond:

    [ Szerkesztve ]

    don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

  • ForRedGlory

    félisten

    válasz uzsz #11768 üzenetére

    no para,,, Hetek múlva, amikor már nem nyomod napi 6 órát a cuccot, az akksi is fellélegzik. Nekem most reggel 7 és 17 között 100%-ról leesett kerek 70%-ra. Nem nyomtam ki a szemét, de néha játszottam kicsit, zenét hallgattam vagy 30 percet.

    más:
    Amúgy nem tudom mit vagytok már oda úgy a GPS-sel, van a kemény mag, akinek ez kevés, van akinek ez bőven jó. Viszont egyet nem lehet nem észrevenni a topicban: ahogy telnek a hetek, egyre több az elégedett a GPS-el, pedig semmi hivatalos javítás nincs. Gondolom mert feltoltak rá egy normális navi progit és nem google térképpel szenvednek, ami jelen állapotában szar. :)

    [ Szerkesztve ]

  • t-real

    tag

    Na a JM9 fent van nálam is voodoo lagfix-el... impozáns... ;)

    Érdekes módon a gps-t én jobbnak találom(pedig ebben is jm4-es modem van), házon belül talált pár mp-en belül fix-et ráadásul eddig úgy volt hogy szűkült a pontosság, most meg egyből 10m-et mutatott...

    mostmár biztos vagyok hogy a hivatalos froyoban senki nem fog csalódni... :C

  • rankesz

    veterán

    válasz Space marine #11838 üzenetére

    1.) Az altalad említett felhasználással simán elmegy 2 napot.
    2.) mivel igen elterjedt készülék lett így nagyon sok helyen tudsz hozzá tartozékot venni, hülye az a bolt aki kihagy ilyen ziccert.
    3. Elsőre a GPS jut eszembe, ehhez a driverek elég gyatrára sikeredtek, sok ember panaszkodik rá... elvileg készül rá a javítás, ha jelenleg centire pontos helymeghatározást szeretnél akkor a telefon nem igazán tud ebben segíteni. Átlagos navira, útvonaltervezésre most is jó.

    GML: a mailcímedre ment elvileg egy visszaigazoló mail rendeléskor, ez tartalmaz egy számsort amire klikkenve leellenőrizhető a státusz.
    De úgy is csak annyi lesz ott hogy rendelés/kiszállítás alatt, mikor én augusztusben szívtam vele akkor is ezt írta.

    [ Szerkesztve ]

  • Space marine

    aktív tag

    Köszönöm mindenkinek! :)

    Arra a bőr tokra tudsz esetleg linket adni?

    Nálam a gps max. akkor kell ha idegen helyen vagyok és rá akarok nézni hol is vagyok. Erre a felbontásra melyik szoft az ideális? Azt hallottam, hogy az iGo androidon szutyok :S

  • tariattila

    veterán

    válasz Space marine #11838 üzenetére

    szerintem jelenleg nem is találsz a piacon jobb ár/érték arányú okostelefont...
    nagyot nem hibázhatsz ha megveszed.

    akksi intenzív használat mellett egy napot bír.
    konkrétan ismétlődő hiba itt a fórumon nem hiszem, hogy lett volna
    / :DDD ha a gps instabilitását nem rójuk fel neki... bízván a szoftveres javításban... froyo/

    tok és fólia kérdés azt hiszem szintén ki lett itt tárgyalva... ha rákeresel akkor pár napi olvasmányod meg is lesz... ( én semmit nem használok speckó dolgot csak egy vastag neoprén szerű belül puha anyagú tasit ...semmi fólia)
    szűk nadrágban nem lenne jó ha nagyon feszülne mivel elég nagy a felület a vastagságához viszonyítva...

  • BoSSanCS

    tag

    válasz Sdmv8 #11890 üzenetére

    Barátomnak Wave van, testvéremnek Desire, nekem SGS, így valami fajta összehasonlítást élőben is tapasztalhattam. Alapjában véve a Wave GPS-ével sincsen gond, megfelelő szoftverrel az is jól működik. Az általad felsoroltak közül viszont én is az SGS-t tudnám ajánlani. A Nokia a Symbian miatt sajnos valóban nem túl kecsegtető, a 4. telefonról meg ebben a topicban ne is nagyon beszéljünk, ítélje meg az, aki szeretné :) Szóval én is az SGS-re szavazok, ettől függetlenül a Wave sem egy rossz példány.

  • Dare2Live

    nagyúr

    válasz Sdmv8 #11890 üzenetére

    galaxy S nél ez a GPS probléma:
    Míg a desire/evo használ 8-9müholdat, ugyanott, ugyanakkor az i9000 4et!!! Nálam utca távolságokat simán képes téveszteni....

    Ami nagy előnye a készüléknek az az Android. gmail szinkronizáció....
    Viszont a felsorolt telefonok közül messze a leggyengébb anyagokból van összerakva.

    Badara nincs használható navi. Meg baromi szükös a program kínálat tényleg alap dolgok nincsenek. innen szvsz a leginkább felejtős.

    N8ra jön a teszt jövő héten mobilarenan azt várd meg. Ahoz ugye kapsz ingyen Navigációt, ami tényleg jó. viszont kell egy SPB, hogy csillivilli legyen az UIje + csak jövő hónapban jön az új browsere a régi meg nincs egy skyfire szintjén. Nesze ennek is van baja.

    szifon4ről nemírok. merjönaflém.

    [ Szerkesztve ]

    don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

  • t-real

    tag

    Megerősíteném mégegyszer hogy a JM9-es rom NEKEM idáig a legjobb! És mindenkinek nagyon melegen ajánlom hogy rakja fel, mert fantasztikus! Akku időben is, és GPS-ben is hihetetlen javulásokat tapasztaltam!
    Tehát pl délelőtt 11kor szedtem le töltőről, azóta 2 útvonalat is vettem mytracks-el, ez kb összesen 40km, és most 16kor az akksi 93%-on áll. Mindezek mellett a két útvonal szerintem hibátlan!!! :Y

    ÍME

    Most mindjárt elsírom magam örömömben... :DDD :DDD :DDD

    (még mielőtt compi verné a nyálát, előre megírom hogy standalone módban volt, és semmilyen fix-et nem raktam fel, és tudom hogy hihetetlen, de műholdfixet is gyorsabban talál, és még a gps test programban a holdak jelerőssége is magasabb mint eddig volt)

    [ Szerkesztve ]

  • milanmylo

    aktív tag

    válasz Sdmv8 #11923 üzenetére

    Jelenleg GPS progiként a motonav a leghasználhatobb. Most úgy olvastam jött valami IGO, de arról más többet tudna mesélni. A memora az belső. A zenelejátszó rendben van, lezárt képernyőn is tudod kezelni a számokat, a gyári füles az én egyéni SZUBJEKTÍV véleményem szerint szar.

    ROM frissítést nem lehet elrontani, csak nem a leírtak alapján végezni.

  • compi.hu

    senior tag

    válasz t-real #11916 üzenetére

    (még mielőtt compi verné a nyálát, előre megírom hogy standalone módban volt, és semmilyen fix-et nem raktam fel, és tudom hogy hihetetlen, de műholdfixet is gyorsabban talál, és még a gps test programban a holdak jelerőssége is magasabb mint eddig volt)

    Na akkor mar csak az kene hogy kiadja a jm9-et vegre a samu es megerositse, hogy ez az a riliz amiben fixaltak a GPS-t is. Oszinten megvallom a froyo engem sokkal kevesbe izgat mint a GPS fix.

    Masreszrol viszont nem szokasom verni a nyalam, max reflexbol vissza szoktam kerdezni ilyenkor hogy milyen beallitasok/hekkelesek voltak fent, mert kurvara nem mindegy. de hidd el en lennek a legboldogabb ha tenyleg fixalnak vegre ezt a gixert, mert mas bajom nekem nincs ezzel a telefonnal. (csak hogy egy kicsit a helyembe kepzeld magad: gondold vegig mi a legfontosabb ficsor SZAMODRA az SGS-ben. aztan kepzeld el, hogy veletlenszeru szituaciokban eleg surun hasznalhatatlan lenne az az egy dolog benne - pl ha videobuzi vagy akkor minden fel oraban 1 percig kek csikok lennenek a kijelzon videolejatszas kozben, vagy audiofil letedre minden 3. lejatszott szam kozepen fel percig recsegne a hang - mennyire lennel kiakadva?)

  • tariattila

    veterán

    válasz compi.hu #11969 üzenetére

    köpve hiszem, hogy legcsekélyebb energiát fektessenek 2.1-es szoftverbe mikor hivatalosan úgy sem fog már kijönni...
    a 2.2-t reszelik ezerrel, hogy a megkövezés előtt ki tudják adni...
    tehát ez az egész sántít nekem...

    Dare2Live....én sok gépet ledaráltam mire ennél kikötöttem és megmondom az egyik legjobb hangú masina...
    abban igazat adok, hogy minimális zaja van... de az egyéb top okostelókhoz képest szinte 0
    xm 5800-hoz képest kicsit magasabb a zaj de kárpótol, hogy frekvenciaátvitele nem kicsit jobb...
    szóval minimális kompromisszumot kell csak kötni vele ha valaki a hangot tartja az elsődlegesnek...
    nemúgy a gps :DDD

    [ Szerkesztve ]

  • compi.hu

    senior tag

    válasz tariattila #11973 üzenetére

    Vibrantra kitoltak kevesebb mint 1 hete egy uj 2.1 OTA-t. egyre tobb olyan bennfentes infot hallani hogy kiadjak a gps fixet meg a froyo elott. 2.1 es 2.2 kozott rendszerszinten nincs akkora kulonbseg hogy a fixet szivas lenne attolni egyikbol a masikba.

  • TwentySix

    aktív tag

    válasz ForRedGlory #12024 üzenetére

    En rendeltem az E-Bay-rol 2 db potakkumlatort + asztali toltot anno regen a galaxy-hoz, nagyon jol szuperalnak, ugyanannyit birnak mint az eredeti akksik. Mivel nekem nagyon surun cserelgetni kell (geocaching, folyamatos GPS, kamionban allando halozatkereses), naponta minimum egyszer cserelem, szoval tesztelve van rendesen.
    A masik: Sosem jonnel ra, hogy melyik az eredeti, es melyik a potakkumlator, tokeletesen ugyanazok a feliratok, ugyanaz a gyar, csak a gyartasi datum eltero, meg par aprobetus szoveg.
    Meg az elejen elfelejtettem bejelolni a gyarit, azota sem jovok ra, pedig mar telefonos segitseget is kertem az azonositashoz.....
    Maganvelemenyem, hogy ez is ugyanabbol a gyarbol jon ki, mint amit adtak hozza.

    [ Szerkesztve ]

    Samsung Galaxy S9+ / TomTom HD6000 HDTraffic / Garmin Montana 650T offroad/

  • Dare2Live

    nagyúr

    válasz Bagan #12061 üzenetére

    Ha mindennel meg vagy elégedve akkor miért nem tudod megvárni a hivatalos 2.2t, és mért pazarolsz időt energiát a JM9re? Az annak kell aki agyfaszt kap a készülék hibáitól ld pl GPS hiba.

    justmy2cent.

    don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

  • tariattila

    veterán

    válasz woodpaul #12075 üzenetére

    volt valahol már... amúgy a kötelet még nem kötöttem meg de azért a gps miatt várom a nagy csodát én is...

    twine új nyelvet ne tanulj! csak egy szót: google :DDD azt a outlúkot meg felejtsd el szerintem :K

  • rankesz

    veterán

    Hát gyerekek, ma voltam CoPilot-al Bp-en, Örs téri IKEA-ba (hiba volt, kib###tt sokan voltak meg a lányom is nyüszmörgött) és amit a GPS Bp-en csinál az tényleg botrány. :((( Eddig csak külterületen használtam, ott úgy ahogy elment, bár ott is volt hogy az autopályán csak úgy spontán jelet vesztett, de eeeez?! :W

    Mikor kifele jöttünk a mélygarázsból és azon imádkoztam hogy találjon normális jelet mire jön a kanyar, és ne kelljen kilómétereket plusszban kóvályogni egy rossz irány miatt...
    Volt hogy mentünk a kerepesin, és egy utcával arrébb mutatott... meg lámpánál induáskor kb 15 másodperc mire haladást jelzett...

    compi.hu: jogos a sírás, ezt a mai nap után már én is tudom...

  • OutsideR

    aktív tag

    válasz Deeday #12095 üzenetére

    Mert nem a navi programmal van a baj hanem a GPS vevővel (vagy a driverével)

  • compi.hu

    senior tag

    válasz Deeday #12095 üzenetére

    Miért nem próbálod ki az IGO-t ? vagy a Motonavot !!! nekem semmi gondom nem volt velük

    Ja hat akinek az nem gond hogy szerzoi es szomszedos jogok megsertesevel buncselekmenyt kovet el, annak lehet hogy semmi gondja nincs veluk. Copilotot, sygicet legalabb megveheted ha akarod (nekem a szajgyik van meg az elso PNA-m ota, (es ok vannak olyan jo fejek, hogy szinte mindenretelepitheto termeket csinalnak) De igot es motonavolt neked nem adja el a gyarto (jo, ertem, ez bennem is kivaltja azt a reakciot, hogy "ha nem hagyjatok hogy fizessek erte akkor majd hasznalom fizetes nelkkul b@sszatokmeg!"), de azt hogy semmi gond nincs vele, azt azert ezek utan nem mondanam.
    Ne erts felre, en is hasznalom oket ha muszaj (bar leginkabb csak tesztelesre), de pontosan tudom hogy a jog (es nem a sajat igazsagerzetem) szerint ez minek minosul, de abban a pillanatban ahogy nem kell egy iGO fusson ami valamilyen voodoo varazslattal tenyleg mintha hasznalhatova idomitana a GPS-t - komolyan nem hiszem el. ha az igo fut, a hatterben dolgozo my tracks szinte tokeletes tracket rogzit) - szoval amint enelkul is normalisan mukodik majd a GPS, iGO baratunk megy a pixisbe es hasznalom tovabb a legalis szajgyikomat.
    Ez az androidos iGO es motonav amugy hasznalhatosagban a beka segge alatt van. Nem tudsz pl elore megtervezni egy bonyolultabb utvonalsorozatot, elmenteni, es amikor kell, visszatolteni. Egyetlen elonye a topmapes magyarorszagterkep, de ugye ez is csak addig amig csak itthon vagy a vadkeleten navigalsz.

    (ja es a track JM1/2 + jm6 gps fix + captivate JI5 gps fix allapottal keszult)

    [ Szerkesztve ]

  • compi.hu

    senior tag

    válasz rankesz #12105 üzenetére

    JM9-et erdemes lehet kiprobalni allitolag. tobbek szerintnagysagrandekkel jobb tole a GPS. ha mar egyszer flesselted odinnal, sokat nem veszithetsz ha ezt is feltolod.

  • sztrogoff19

    tag

    válasz twine #12118 üzenetére

    Egyetértek twine-al,

    nekem is van gyári Igo-m, de mióta tavasszal megvettem, csak egy frissítést kínált fel a naviextras.com és komolyan mondom, az sem volt valami nagy élmény, míg ott tudtam frissíteni.

    Abban sem vagyok biztos, hogy a még hátralévő egy ingyenes frissítést ki tudom használni, ha október elejéig csak egy frissítést kínált fel tavasztól, akkor nem hiszem, hogy decemberben is dobna fel egyet.

    Aztán meg persze vegyen meg, drágán...

    Direkt választottam olyan PNA-t amin gyári, jogtiszta navi van, hogy ne kelljen mókolni és b*szakodni mindenféle warez-el, de tényleg leveszik az ember kedvét a jogtiszta (fényes :DDD ) ösvényen való közlekedéstől.

    Olyan világot élünk, ahol a fogyasztás generálja a gazdaság fejlődését, mi vásárlók tartjuk életben a cégeket, de a sok hülye hozzáállással csak az okosságok felé terelik az embert, ahelyett, hogy pöpec szolgáltatásokkal igyekeznének a kedvünkben járni, így megtartva bennünket - és a pénzünket - rendszeres, elégedett vásárlónak.

    Egyik legjobb példa a fentiekre a 2.2-es frissítés. Mint előzőekben írtam nekem 2.1-el és a JM1/JM2-vel is röffen a gép rendesen, de ugye sok felhasználónak van gondja - többek között - a GPS-sel és nem hiszem el, hogy egy ilyen világcégnek, mint a Samu nehezére esne minden egyes országban - ahol forgalmazzák a termékeit - egy munkatársat ráállítani a fórumokra, blogokra, hogy azokat figyelve is szondázzák a vásárlókat.

    Bocs, ez kicsit hosszú lett :U

    Morituri Te Salutant

  • compi.hu

    senior tag

    válasz muveszur #12131 üzenetére

    Es a tobbi telefonnal is gyakorlatilag hasznalhatatlan a GPS meg fem boritas nelkul is?

  • tariattila

    veterán

    válasz muveszur #12138 üzenetére

    feladatot nem tudok... max azt, hogy a routeremre adj tanácsot mit állítsak be, hogy mindig felmásszon rá az SGS... ha a határmezsgyén mászkálok es ki be kapcsol akkor egy idő után megunja és nem mászik vissza :( már sávot is váltottam, a jelszót is leszedtem... wpa/wpa2 psk val nyomom... azt a wep-et még nem próbáltam...

    amúgy nagy unatkozásban a JM9-et szívesen kipróbálnám de csak a GPS iránti mérhetetlen kíváncsiságból... (de sajna a froyo-ról már nem mozdulok vissza... megszoktam a fícsöreit :DDD )

    compi! valamelyik reggeli klassz tesztem a rigóval az csak is véletlen lehetett :O
    ma még a motonav szintjét sem érte el... ez bammeg nőből van :Y

    [ Szerkesztve ]

  • Dare2Live

    nagyúr

    válasz compi.hu #12139 üzenetére

    ne panaszkodj hanem rakd fel a JM9et/2.2t és mond el nekem, megjavult e a GPSed.... :DDD

    és ez nem fém függő. Az E72 fémhátuljú és tökéletesen navigál. Ráadásul van hozzá ingyen navi, ~havonta az OVI letölti az új térképeket és BTn automatice telepíti. 0 szivás és mindig friss térkép. :)

    [ Szerkesztve ]

    don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

  • muveszur

    addikt

    válasz compi.hu #12139 üzenetére

    Nem értem az állandó GPS probláidat... Nekem egyszer volt JF5-tel problémám, azóta sehol semmi...Szerencsére nekem nincs negatív tapasztalatom ezzel.

    tariattila: Router kérdésben nem tudok okos lenni... Vagy pedig ne mászkálj határterületen ;]

    Ovi Maps és a frissesség két külön dolog szvsz... :DDD

    pasionales:
    Nekem JF5-tel voltak állandóan kilépő programjaim...
    Neked a JM2-re nincs nagyon megoldásom, de ha más nem, egy factory reset biztosan segít, bár ez a legradikálisabb megoldás.

    [ Szerkesztve ]

  • Dare2Live

    nagyúr

    válasz aTom_DJ #12162 üzenetére

    Én is tapasztalatból beszélek rendszeresen navigálok E72vel, fél perc alatt jelet talál, nem dobja el.

    Egyetlen baj vele, hogy 2.4" a képernyője, de ugye a full qwerty miatt ez bocsánatos bűn.

    Igazából ami miatt nem zavar az I9000 GPS problémája, hogy ott van velem mindig az E72. :)

    don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

  • sz.zs.

    senior tag

    Ahogy olvasgatom itt a fórumot látom hogy sokaknak baja van a gps-szel. Én idáig ezt nem tapasztaltam, de a wifije viszont szerintem brutál sz@r. Már a Spicánál sem voltam megelégadve, de ez aztán még azt is alulmulja. Alig van olyan amire renedesen képes csatlakozni. Ebben azért még lenne mit fejlődnie pl. még a symbianhoz képest is. Az mindenre felmászott szinte.

    Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

  • tariattila

    veterán

    válasz woodpaul #12282 üzenetére

    hallod én már megelégednék a JM széria utolsó példányainak gördülékenységével az új froyoban + annak újdonságaival...
    +gps javítás...

    ha ezeket tudják hozni akkor lesz olyan a telefon amilyennek ki kellet volna adniuk alapon....és amilyen hiszemben mi megvettük!
    :U

  • masterful87

    senior tag

    Sziasztok Galaxis lakók! :DDD

    Tegnap szert tettem egy SGS-re 119 ezerért a PhotoHallban (reklám helye).
    7 éve nyúztam egy Nokia 7210-est! (Igen, mind a mai napig semmi baja, sose kapott frissítést se, gyári akksija most 2 napot bír, telefon burkolata kicsit megkopott)

    Tehát ez az első okos, és tapicskolható telefonom! Először féltem, hogy nem lesz jó ez a tapizás, meg mekkora batár telefon. A qwerty gépelés csodás, szinte hibátlan, igaz hogy nincsen nyomáspont, de ha nincs hiba akkor minek is az? A kijelző meg... hát ez kicsi! :D Nem is értem, hogyan lehet 4"-nál kisebb kijelzőn elférni.

    (1) Egyik legfontosabb kérdésem hozzátok: milyen tokot? Sima műanyag bumpert tegyek rá, kiegészítve kijelző védő fóliával? Vagy ki miben tárolja, hogy megóvja a külsejét? Sajnos nagyon szereti az ujjlenyomatokat összegyűjteni én meg nem szívesen nézem azt rajta!

    Andorid meg... nem olvastam a könyvét, de már mindent értek, átlátok, widgetek rendezése home képernyők rendszere, beállítások, adatok, stb. Lehet ez annak tudható be, hogy már olyan régóta, és olyan sokat olvastam róla, hogy mindent megtanultam, csak épp telefon nem volt még a kezembe! :DD

    Direkt megnéztem indításkor 160MB-ot igényelt a rendszer, ez használat közben általában felmegy 250MB-ig, és nem is értem hogy miért?! Minden kivan kapcsolva, de mégse kúszik vissza 200mega alá. Ez a (2)-ik kérdésem hozzátok, sokat látottakhoz!

    I9000XXJM1 van rajta, és nem szándékozom rootolni, meg egyelőre ROM-ot se cserélgetni! Egyelőre minden rózsaszín, sebessége csodás, szóval nem is értem minek a ROM csere! :))

    GPS hogyan működik rajta, azt eltudnátok nekem mondani? Ugyanis ha kivan kapcsolva, akkor is megmutatja a Maps hogy kábé hol vagyok, azt még nem néztem hogy jön-e velem, ha mozgok. Viszont amikor bekapcsolom a GPS-t akkor méterre pontosan megtalál! Tehát akkor mi az a GPS nélküli közelítő adat, azt hogyan? (3)

    Na és még egy negatívum így fél nap tapasztalatai után: TpLink 1043ND N-es, MIMO-s router van itthon, engedélyeztem a b/g/n mixed sebességet, a csatorna frekije automata és a max Tx rate meg 300Mbp. Ennek ellenére a telefon mégis csak 65Mbps csatlakozik! Sőt néha mintha eldobná a jelet, és hiába választ el egy fal a routertől csak egyszer mutatott kiváló jelet, amúgy max jót, de volt hogy ugyanott csak gyengét, és ilyenkor néha eldobta, pont néztem amikor elment! Valaki tapasztalt hasonlót, hogyan lehetne gyorsítani a tempón?! (4)

    Mindezeken felül mit tudtok tanácsolni, milyen beállításokat kell rajta mindenképpen eszközölni, milyen app-ok elengedhetetlenek a kényelmes használathoz? Az első hsz-t elolvastam, fényerő auto-n van, beszereztem az ASTROt, meg az Task Killert!

    Köszönöm a segítségeket előre is! :)

  • sztrogoff19

    tag

    válasz masterful87 #12348 üzenetére

    Üdv masterful87,

    először is gratula, Isten hozott a klubban, kívánom, hogy minél több örömet okozzon neked eme csodás készülék :K

    Én magam is Nokiáról váltottam mint Te, szintén első androidos, első érintőképernyős és első okostelefonom volt az SGS :Y

    A tok és fólia témában csak annyit, hogy én nem használok fóliát, inkább óvatosan bánok a készülékkel, nem teszem le sima fa, kő, üveg felületre, csak a tokjára ha azon kívül van, így nem karcolódik. Az ujjnyomatokról annyit, hogy Clin és puha papír törlőkendő bőven megteszi, szépen leszedi a zsíros tapicskolást és nem is karcolja.

    Nekem is JM1/JM2 rom van rajta, meg advanced task killer, szabad memó általában 100 fölött van, vagy ahhoz, vagy a 200-hoz közel, viszont mindig mindenre elég, nem lassúbb a telefon, ha éppen 101 mintha 199. Az általad írt értékek szerintem csökkenni fognak, ahogy szép lassan belakod a telefont.

    Rootolni nem muszáj én is csak a fizetős Market elérés miatt tettem, de aztán találtam olyan oldalt, ahol nincs is szükség fizetős Marketre :U

    A GPS érzékeny téma itt, de ha sokat olvastál a telefonról, akkor tudnod kell ;) Nekem speciel jól muzsikál, megyeszékhelyen, nagyvárosban lakom, itt a belvárosban és a magas panelek között is teszi a dolgát, de talán a 2.2-es frissítés majd javít rajta, aminek sokan örülnének :C

    Alkalmazások terén, pedi a Te személyes preferenciáid fognak dönteni. Az Astro mindenképpen kell, de javaslom az Apps Installer, a Barcode Scanner, a Color Flaslight, a Documents to Go, a Landscape Wallpapers, az MP3 Music Download, az nVideoPlayer, a Quick Settings, a Soundhound, az Uninstaller alkalmazások telepítését is.

    Ha nem haragszol ezeket nem linkelem be, meg tudod keresni a Marketen őket, pontosan úgy szerepelnek, ahogy fent leírtam a nevüket. Ott meg is tudod nézni, hogy mire valók (egy kis házi feladat ;] )

    Végül a router gondra én értelmes megoldást nem tudok, de vannak itt nálam jóval nagyobb tudású fórumozók, valaki biztos tudja a választ :K

    Morituri Te Salutant

  • aTom_DJ

    tag

    válasz GML #12393 üzenetére

    Semmit nem jelent szerintem.
    Ugyanúgy jónak érzem a JPK-s ~1000 pontomat, mint a JP8+oclf-es 2200-at.
    Mármint használhatóságra!
    Ráadásul még a boltban sem lehet levásárolni ezeket a pontokat :)

    más
    Előbb kicsit nézegetni kezdtem az "új" igo-t. Kérte, hogy kapcsoljam be a GPS-t. Bekapcsoltam(a szobám közepén), és 15-20 másodperc múlva, látta, hogy hol vagyok!
    Hozzáteszem, hogy olyan gyenge árnyékolás van a szobában, hogy 1-2es térerő van, pedig ha kimegyek az udvarra akkor 3G, HSDPA! Napok óta nem használtam pedig, az se lehet, hogy megjegyezte a műholdakat!

    [ Szerkesztve ]

  • ilyen_85

    senior tag

    Sziasztok!

    Épp nagyban melózok, gondoltam hasznosan töltöm az időt és kérdezek :D

    Tehát, ha minden igaz szombaton de.-t én is beállok a sorba, néhány nagyobb boltban 139.990-ért megvehető a gyári független SGS, gondoltam benevezek rá én is...

    De lenne egy kérdésem, ha valaki most venne telefont mik lennének azok a dolgok amiket leellenőrizne a telefonon a vásárlás előtt/után/közben ?

    Nem vagyok egy hirtelen alak, szépen végig olvastam mind a 12k hozzászólást, így mondok egy párat én is, de talán valakinek eszébe jut más is.

    1. kikapcsolt állapotban! Hangerő fel + home bill. + bekapcsoló gomb és a Hangerő le + home bill. + kikapcsoló gomb (mind a kettő működik-e)

    2. talán érdemes a készülék házat átnézni sérülések, festési hibák miatt, picit megszorongatni, nem recseg-e vagy hasonló.

    3. kijelzőt megnézni bekapcsolt állapotban pixelhibát keresve (mennyire néznének hülyének, ha hirtelen átnyomnék egy full piros, kék és zöld 800x480-as képet a telefonra blútyúkon keresztül?) a * # 0 * # kódokon keresztül elérhető kijelző teszt érhet ebből a szempontból bármit is?

    4. szoft verziót megnézni: * # 1234 # ha újabb, vagy más van rajta mint a hivatalos azért az szerintem a felejtős kategória vásárlás szempontjából (főleg ha valaki gyári függetlent akar)

    Hirtelen ennyi jutott eszembe, kicsit álmos vagyok, elnézést a helyesírási hibákért, ha vannak :)

    nem gyakran adok ki ennyi pénzt egy telefonért, de ha már megteszem biztosra akarok menni, ezért sem veszem meg valami sarki mobil boltban 10-15 eFt-al olcsóbban.

    Ti már használjátok, biztos van pár olyan tapasztalatok a telefonnal kapcsolatban, aminek örültetek volna ha a vásárlás előtt tudjátok :)

    Jajj... közel a szombat, és muszáj megvennem, nem bírom tovább :DD

    A GPS dolgot tudomásul vettem, és megpróbálok vele együtt élni. Köszönöm compi.hu-nak, hogy nem adta fel és folyamat felhívta rá a figyelmet, szerintem, ezt jó ha minden új tulaj tudja!
    ForRedGlory köszönöm az 1.hsz-t! nagyon hasznos darab! Esetleg egy ilyen, "vásárlás előtti jó ha tudod" résszel érdemes lenne bővíteni szerinted?

    [ Szerkesztve ]

  • compi.hu

    senior tag

    válasz compi.hu #12468 üzenetére

    Ja es megvalami:

    "There are also reports FM is stereo, and that GPS is working VERY accurately"

  • user137

    őstag

    CoPilot teszt.

    Jó kis navi progi ez (köszi ForRedGlory :R), de fenntartásokkal kell kezelni, nem egy no-brainer.

    Negatívumok:
    1) nincs áttekintő térkép navigáció előtt (nem tudod merre fog vinni).
    2) menet közben nem tudsz kizoomolni 1-2km-nél messzebb (nincs áttekintő térkép) 3D módban, és nem tudsz elmászkálni az autó adott helyzetétől (álló helyzetben igen)
    3) nincs pinch-zoom (vannak gombok rá, de kámááán!)
    4) tervezés nincs a toppon. A kiskörúton az Astoriánál el akart fordítani nagyívben balra, pedig ott az elmúlt 20 évben nem volt ilyen opció (nem térképhiba), 1-2 helyen be akart még fordítani, ahol mindig is tiltott volt, vagy másfelé van a kötelező haladási irány.
    5) néha álló helyzetben "elkóvályog". állok a pirosnál egy X kereszteződésben, és átrak a merőleges utcára, újratervezi az útvonalat, elforog a kijelző, stb. Nyilván a GPS pontatlansága miatt (nem SGS-hiba, S60-on is ilyen volt a CoPilot), de reálisan elgondolva az autóval kivitelezhetetlen, figyelni kéne erre jobban.
    6) a hangnavigációt sztm nem tesztelte senki, a navigátor hangja saját magába vág bele, borzasztó :W. Majd neki kell esni a wav fájloknak egy picit. Magyar navigáció ugyan létezik, de idegesítő és félrefordításokkal teli. :( azon is manuálisan kell egy picit reszelgetni.

    Pozitívumok:
    1) megjelenítés nagyon szép, áttekinthető, megfelelően személyre szabható.
    2) kezelés egyértelmű, könnyű, szép nagy gombok vannak, minden logikusan ott van, ahol kell
    3) szarásig van POI-val, amik nagyrészt jók is.
    4) az implementált dolgok hibátlanul működnek (auto day-night színek váltása), nem találtam benne hibát, nem fagyott, nem futott sehol sem hibaüzenetre.
    5) Wifiről/3G-ről a programon belülről húzhatóak a térképek és update-ek külön fizetés meg aktiváció nélkül
    6) újratervezés, úttorlasz, kerülőutak kiválasztása és megadása teljesen zökkenőmentes és jól követhető.

    Egyszómintszáz: elvisz A-ból B-be, de ésszel kell menni, nem lehet ráhagyatkozni, sajnos. Ha van még kérdés, szóljatok :)

  • compi.hu

    senior tag

    válasz zoli62 #12499 üzenetére

    Huhh, mar megijedtem, hogy JPM utan is sz@r a GPS.

  • duc

    aktív tag

    válasz compi.hu #12502 üzenetére

    a JPM-el a GPS jónak tűnik elsőre. Gyors teszt: (amin eddig elbukott)
    beállításokban ki van kapcsolva a "segítő érzékelő", bármi is legyen az
    Udvarra kimegy, GPSstátusz elindít
    10 mp-en belül 9/9 hold (most itt a gép előtt bent 5/5)
    Mytrack izzít, majd elmentem a kapuig és vissza (kb 15m)
    gyönyörűen felrajzolta és végre nem mozog magától a jelzés ha megállok!
    Ha ez ilyen marad, a végén még geocachingra is jó lesz :)

    üdvöske, redmondi óriás, tetszetős, rendre, légkavaró, akár, megoldás, kicsike, ipar.

  • Attila_565

    csendes tag

    Elolvastam az összes hozzászólást, közeljövőben tervezem SGS vásárlását. Nekem a GPS funkció nagyon fontos, tehát várok még a hétvégére, majd az azutáni tapasztalatokra. Nem akarom a vitát tovább szítani, csak úgy érzem, hogy compit mindenki csak támadta. Én azonban szeretném neki megköszönni, hogy publikál itt és elmondja tényszerű véleményét, "méricskélésekkel" alátámasztva. Személy szerint ha kiadok ennyit egy telefonért, az igenis működjön az elvárásoknak megfelelően és garanciális keretek között! Gyakorlatilag ott tartok, hogy a fórumban már csakis compi hozzászólásai miatt követem.
    Más: nemzetközi fórumokat is olvasgatva, az az érzésem, hogy ez a GPS probléma soha nem lesz javítva. Ha szoftveres hiba, akkor ezt korrigálni pár hét lenne, éjjel-nappal ráálítva pár fejlesztőt. Ami még árulkodó a témában, bár lehet hülyeség: ennek a telefonnak kirívóan jó az SAR értéke (sugárzás). Ez részben köszönhető a műanyag doboznak is, de ez még kevés. Ahogy hallom wifi is gyenge. Úgy érzem mégiscsak hardveres probléma lesz itt sajnos....:(

  • duc

    aktív tag

    válasz duc #12504 üzenetére

    Helyesbítek. Most kimentem megint, elmászkál de 5-10 métert. Ennyit ír a GPSStátusz is hibahatárnak, a mászkálás ezen belül maradt. Egzaktabb mérés kellene... Jobb mit eddig, de a tökéletestől azért messze van.

    [ Szerkesztve ]

    üdvöske, redmondi óriás, tetszetős, rendre, légkavaró, akár, megoldás, kicsike, ipar.

  • Qru

    MODERÁTOR

    válasz compi.hu #12513 üzenetére

    Szerencsére azért többnyire szte is ott vagyok ahol valójában, de néha elbizonytalanodik. E66-om gps-e pontosabb volt. De amúgy elégedett vok az SGS csak az tény, hogy a gps-e nem tökéletes.

    #nincsbennetarcsi

  • masterful87

    senior tag

    Már megint GPS kérdés! :D

    De nem a teljesítményét firtatom, sőt egész pontos, ha az úton vagyok, akkor ő is oda tesz, ha meg lemegyek az útról akkor ő is látja.
    Szóval az a gondom, hogy a Maps-ot megnyitom, engedélyezem a GPS-t és 10mp alatt megtalál! Ekkor viszont a kijelző elmegy pihenni! Én nyomok egy Home gombot, és a GPS kezdi előlről feltárni, hogy hol is vagyok!

    Ez így természetes?
    Hogyan lehetne ezt egyáltalán használni? Mert ha csak a térképen állok, semmi navigálás, akkor a kijelző mindig kikapcsol, és a GPS mindig kezdheti előlről az egészet!

    Meg a Family Guy-os hibakeresős játékban is elég zavaró, hogy kikapcsol a kijelző, és nyomhatom meg a Home-t. Nem ártana, ha néha tudná a telefon, hogy mikor nem kéne kikapcsolni a kijelzőt! :D

    PS: És még egy kérdés: hol tudnám megnézni, vagy milyen appal, hogy hány műhódot lát, és milyen a jel minősége, pontossága? Jah és egy komolyabb akku szint jelző app tippnek is nagyon örülnék, had ne kelljen kersnem! :D Köszöntem.

    [ Szerkesztve ]

  • fuximaxi

    senior tag

    válasz masterful87 #12543 üzenetére

    A GPS - Global Positioning System azaz a műholdas helymeghatározás. A rendszert először az Amerikai Egyesült Államok fejlesztette ki katonai célokra. A rendszer 1995 óta működik hivatalosan, a katonai felhasználásra szánt változata (PPS-Precise Positioning System) mellett immáron a polgári változata (SPS - Standard Positioning Service) is engedélyezett. A polgári változat "pontatlanságát" mesterségesen az USA védelmi minisztériuma (DOD - Department of Defense) szabályozza

    Ennek ellenére navigációra én eddig alkalmasnak találtam a gyári jm2-vel is. Viszont a geocashing már nem tuti jelen állapotában.

    masterful lehet, hogy meg kellene nézned a telefon beállításait és a programokét is
    én nem tapasztaltam még olyasmit ami nálad jelentkezik

    Ha segítséget szeretnél kérni, akkor azt ne privátban tedd. Valószínűleg mások is tudnak segíteni illetve nem csak neked lehet szükséged az információra.

  • migabi24

    nagyúr

    Kicsit jobb lett a gps de ne sokat várjatok tőle, összevissza dobált most is pár helyen :F

  • JJ hunter

    aktív tag

    sziasztok!

    nekem is lenne egy gps-esz kérdésem:D guglimapon, motonavban, copilotban (ezek vannak fent nálam), hol a fenébe tudom megadni gps koordinátákkal a célt? mert sehol nem találok iilyen funkciót a navikban, a guglimapon meg ha beírom, akkor did you mean usa? netán erre van külön progi?

    Samu GalaxyS » S3 Neo » Mi A1

  • rolcsibácsi

    őstag

    válasz tariattila #12540 üzenetére

    miért jobb szted a galaxy kijelzője? az nemhiszem hogy elég lesz ahhoz hogy lenyomja az iphone-t...

    jelenleg iphone 3g-m van és köv hó elején fogok venni egy új telót. az iphone-t nagyon megszerettem, de nem vagyok olyan elvakult apple fan.. jó telót csináltak nagyon is de magával az apple-lel nem értek mindenben egyet. ezért csillant fel a szemem az android rendszer láttán.. oyannak tűnik mint az iphone jailbreakelve.. lenne pár kérdésem, hogy ha váltanék samsungra akkor miket buknék el? gondolom azért nagyjából ismeritek az iphoneokoat, appokat, stb. igazából tehát az android ill ez a konkrét teló hátrányaira volnék kíváncsi. SGS vs iphone4 videókat már elég sokat láttam de azokban általában nem a hibákra térnek ki.. amiről így tudok és nem tetszik a samuban az az hogy hiányzik belőle az a rugalmas effektus a görgetéseknél mikor eléri a szélét.. de ezzel még meg tudok barátkozni, ill az döntene még az iphone mellett hogy nem műanyag vagyis nem kelt olyan gagyi hatást de ez sem annyira érdekel. nekem az lenne a lényeg hogy gyors legyen, legyenek olyan programok amik mindenre nézve kiszolgálnak és azok gond nélkül futnak..
    egy pár oldalt elolvasva itt azt látom hogy a GPSvevőjével vannak még gondok? egyéb?
    miért vegyek galaxyt és ne iphone 4et? segítsetek légyszi, és nem az iphone fikázására vagyok kíváncsi az elfogult samsungosoktól.. köszi:)

  • masterful87

    senior tag

    Még új a telefonom, és nem tudok elszakadni a GPS-től! :DDD

    Leszedtem a GPD Test nevű appot, az talál kábé 8 holdat, abból 6ra csatlakozik, de mindegyik nagyon gyenge, csak 30% körüli a jel! És el is dobálja, Maps-ot leszedtem újra de nem értem hogy ott miért megy készenlétbe a kijelző! És sehol se lehet beállítani, ha meg elment a kijelző, akkor a holdak is. :(

    Na és akkor még egy ráadás... sehogy se tudom előcsalogatni a recovery meg a download mode-t! Aszem akkor így jártam. :DDD

  • ForRedGlory

    félisten

    válasz rolcsibácsi #12593 üzenetére

    Nem gáz a 2.1-es Eclair, csak vannak ilyen hm... fanatikusok, akik mindent egyből akarnak. Akkor sem sírnám el magam, ha nem jönne ki soha a Froyo, ez is jó cucc. Nyilván vannak nyűgjei, mint mindennek, de nem akkorák hogy a kurvák vérének folyását akarjam, meg felkúrjam az agyam, az amúgy (bizonyos romokkal) kielégítően használható GPS "problémák" miatt :)

    szerk:
    Amúgy az 1-es hozzászólásit is olvasd át, abban sok okosság van. Mondjuk Én csináltam, ki más :DDD

    makaveli666: lol, sonyk nem vesznek részt a versenyen, lol :C
    nem megy tönkre a cucc 1 évig valószínűleg. Ahhoz azért eléggé össze van téve. Én nem parázok hogy megadná magát gari időn belül. Mondjuk ha szervizben ránéznének, hányszor frissítettem... lol
    Mondjuk T-be vinném gariztatni, ott tuti nem szarakodnak annyit, mint hivatalos szervizben. Persze T függő telefonra értem.

    [ Szerkesztve ]

Aktív témák