Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • tariattila

    veterán

    válasz makaveli666 #9272 üzenetére

    ennek lélektani hatása van... jól kibeszéled a problémát és másnap mint ha minden jobb lenne... a GPS is... és máris nem akarod a GalaxyS-t hibáztatni hanem a szoftverfejlesztő brigádot... ;]

  • Dotcom

    aktív tag

    az USÁban hamarosan 2 millió ember fog össze vissza kóvályogni a GPS miatt...

    az Alma az agyban csodákra képes...Az Apple az új Chuck Norris...

  • sztrogoff19

    tag

    ***GPS***

    Üdv Hölgyek/Urak,

    az SGS-re én feltettem egy Motonav nevű progit, amit csak eddig egyszer használtam városban (megyeszékhely). A beállítások után jött az éles bevetés, nekem kicsit furcsa volt a progi (egy Igo8-a szerelt Navon N470-esem van), attól bizony butább, de a feladatát és azt amit elvártam tőle azt teljesítette.
    Egyszer fordult elő, hogy miközben álltunk egy lámpánál egyszer csak elkezdtünk távolodni a céltól. De szerintem a jel megtalálásával és annak tartásával sem volt probléma (mondjuk a kollégám aki vezetett persze elkezdett okoskodni, hogy Ő nem a progi által kijelölt úton megy, hanem arra hol megszokta és persze, hogy az általunk nem ismert utca a progi által javasolt útvonalon egyszerűbben lett volna megközelíthető).
    A pontosság is rendben van, csak a progi szaggat egy kicsit a beállításoknál, mikor lépkedek az ablakok között (bár mivel a progi ingyen volt :DDD így nem lehet egy szavam sem)
    Mivel nekem nem létszükséglet a navi, így megfelel nekem (plusz meg ugye van rendes navim, mert a telefonban lévőt nem tekintem annak, elsősorban telefon és csak aztán GPS, meg játékkonzol meg a többi).

    Más téma:

    amin meglepődtem, hogy a net kapcsolat viszont igen jó. Nemrégiben voltam vidéken, ahol egy nagyobb város is több tíz kilométerre van, de 3G-vel is egész jól el tudtam netezni, Persze kicsit lassabb volt, de annak is örültem, hogy egyáltalán volt :DD

    Morituri Te Salutant

  • compi.hu

    senior tag

    válasz #94793216 #9266 üzenetére

    !!!FIGYELEM!!! GPS tema fobiasok NE OLVASSAK EL EZT A HOZZASZOLAST!!!!!

    Teljesen a gyári jm2 van rajta, semmit sem nyúltam hozzá. Még root-sincs rajta.
    Egy tartóban van.

    Erdekes, ezek szerint a ket telefon annyiban kulonbozik, hogy nalam rootolva van a ketyere. A tarto ugyan az (szerintem meg ugyan attol a sractol is vettem) csak a kart lecsereltem egy wayteq-es masszivabb muanyag karra mert a galaxys bolcso tarokarja nekem nem volt eleg massziv. (be-berezonal nagyobb menet kozben, nekem meg kiesik a szemem ha a terkepre kell nezzek)

    Ma sikerult az eddigi legrosszabb autos teljesitmenyet nyujtania a galaxynak. Keszulek tartoban, szelvedo kozepen kozel a muszerfalhoz. Rom: JM1/JM2. Navigacios szoftver Sygic (NMEA logot rogzit) Dravarol kanyarodtam a vacira, es itt jottek a meglepetesek. magas epuletek eleg messze, kb 140 fokos ralatas az eboltra oldaliranyban, elore a horizontig hatra a teto takarasaig lathato az egbolt (ez egyutt saccra 90+30 fok lehet). Mar a kikanyarodas utan sikeresen noszogatott a kedves Laura, hogy vissza kene huzzam a belem a vaci utra, a szoftver ugyanis hol ugy erezte hogy az ut melleti szerviz uton, hol meg ugy, hogy valamelyik keresztuccan vagyok eppen.
    Egy pontyhalaszlevel, egy tatarbeefsteakkel es egy hazauttal kesobb megertettem miert: GPSBabellel atkonvertalva a logot majd betoltve a google mapsbe ezt a borzadmanyt kaptam a pozicio tob bheleyn ugy 50 meterrel a valosagos utvonaltol jobbra vezet, aztan atvag balra vagy 20 meternyire a valodi helyzettol, aztan a Duna Plazanal elboklaszik kicsit a susnyakosban ujfent ugy 50 meternyire a valos utvonaltol. Szamitasaim szerint valahol a DP mozijanak ferfivecejeben jarhattunk, lehet hogy autostol beugrttam brunyalni egy isteneset, csak nem emlekszem ra.
    Ami meg erdekes hogy a DP elott tomegkarambol volt, lepesben lehetett csak haladni, ez ujfent megerositi az eddigi tapasztalatomat, hogy minel lassabban haladok, a GPS annal pontatlanabb.

    Szoval aki szerint ez a GPS teljesitmeny elfogadhato egy csucskategorias telefontol, annak van egy elado Porsche-m. Ami igaz ugyan, hogy Skoda Octavia, de bizisten a porschetol vettem, es ilyen aprosag ugye nem lehet akadalya a boltnak.

    [ Szerkesztve ]

  • makaveli666

    senior tag

    válasz compi.hu #9314 üzenetére

    Amúgy miért nem próbálod meg , hogy csinálsz mondjuk 15 ilyen útvonalmentést vagy minek mondjam, és mész be a samsung servízbe, hogy a készülékedben rossz a gps, tessék megnézni mit művel? kíváncsi lennék mit mondanának.
    Amúgy egyszerű lenne a megoldás, ha froyo val nem javítják... szépen sorban mindenki elkezdi bevinni a készüléket szervízbe... meg fogyasztóvédelem kb a 100.000 ember után lehet történne is valami....

    [ Szerkesztve ]

  • compi.hu

    senior tag

    válasz makaveli666 #9315 üzenetére

    Mit tippelsz miert csinalgatom ezeket a menteseket? Mondjuk autoval eddig nem csinalt ilyen szemetet mint ma, bart emlekeim szerint nem sokszor hasznaltam stock JM1/2 fw-rel, valamelyik XDA-s GPS fix tobbnyire fent volt (meg a jm6-bol kioperalt volt eddig talan a legjobb)

    Amugy meg en is azt varom, hogy betartja-e samu bacsi az igeretet es szeptemberben fixalja-e a problemat. Ha nem akkor beindul a "hivatalos" ut, negy szervizbe a telefon, barmennyire is nem szivesen valnek meg tole hosszu tavon. Mert szerintem 2 hibaja van mindossze a galaxynak hogy szamomra tokeletes keszulek legyen: eszmeletlen gagyi benne a gps es nincs qwerty billentyuzete. Ebbol a 2 dologbol a qwerty nyilvanvalo volt vasarlas elott is, de azt megoldanam majd egy BT billentyuzettel ha a GPS problema vegre megnyugtatoan rendezodne.

    Masik ok ami miatt egyelore kivarok, hogy ugye Abszurdisztanban semmi sem olyan egyszeru mint amilyennek elsore latszik. Bar gyari garanciaval vettem a galaxyt, biztos vagyok benne hogy meg az elo faba is bele fognak kotni, hogy megse kelljen visszaadni a keszulek arat amennyiben nem javithato a problema. Elso korben jo esellyel azt fogjak allitani hogy naluk teljhesen jol mukodik a GPS, ha egyaltalan a garanciaval nem vagott at a bolt ahol vettem. Innentol meg mar maceras a dolog, birosagok nem arrol hiresek hogy pikkpakk lezavarnak egy-egy ugyet.

    Oszinte leszek, sok remenyt nem fuzok hozza hogy ez a szervizes ut vezetne majd barhova is, valoszinubb, hogy par tizezret bukva eladom inkabb a galaxyt ha nem oldodik meg a problema es a szervizben akadekoskodnak, es veszek egy olyan androidos telefont, ami kevesbe csucsmodell, de azt amit iger azt valoban tudja is teljesiteni.

    Na nyugodalmas joccakat mindenkinek.

    [ Szerkesztve ]

  • t-real

    tag

    válasz compi.hu #9314 üzenetére

    nem azt mondtam hogy hazudik, nem azt mondtam hogy nem ért hozzá, nem azt mondtam hogy hülye, hanem azt hogy hülye ahhoz hogy felfogja hogy más romokkal máshogy működik a gps, ebből pedig le lehet vonni hogy szoftveres eredetű a hiba, és dolgoznak a javításon. majd ha kijön a froyo és akkor is lesz olyan hogy ne adj Isten egy utazás alatt 2x elveszti a jelet 8mp-re, vagy 2x nem 3méterre pontosan veszi a jelet, akkor lehet durrogni (szerintem még ez is bőven hibahatáron belül van) és ha visszaviszed szervízbe és azt mondod hogy néha elveszíti a jelet akkor ki fognak röhögni barátom, mert szerintem ez bőven nem az a kategória hogy szar lenne a gps. ez egy mobil készülék, és én személy szerint nem hiszem azt el hogy létezne bármilyen olyan mobil, ami soha nem veszti el a jelet és mindig 3méterre pontosan veszi a tracklogot merre jártál...lol :C

  • compi.hu

    senior tag

    válasz Dotcom #9324 üzenetére

    !!!GPS SAGA WARNING!!!
    !!!Ugord at ha irrital!!!

    "például? csak hogy mondhassunk arra a csodamodellre egy-két dolgot, amit nem tud teljesíteni..."

    Szerintem felreertesz. Pontosan azt mondtam, hogy nem erdekel, hogy nem csucsmodell. Eredetile Milestone volt becelozva, mert nekem fontos tud lenni a QWERTY, az amiatt bukott el, mert a motorola bootloadere csak egy 2084 bites RSA kulccsal alairt romot hajlando bebootolni. Nekem az Android az osszes tobbi platformmal szemben legfokeppen a szabadsagot jelenti, azaz nem fogok olyan telefont venni ami pont ezt veszi el az egeszbol.

    Akkor dontottem a galaxy s mellett amikor kiderult hogy az a telefon amit az androidos fejleszoknel lattam a nyar elejen (meg prototipus keszulekhazban) es amit ugy tippeltuk hogy a galaxy s pro neven a neten megszelloztetett jovobeli keszulek lehet az az epic 4G neven az USA-ban kerul majd forgalomba es a telefon resze nem tud majd GSM-et, csak az usa 4G halozatain lesz majd hasznalhato.

    Szoval ha nem oldodik meg ez az ugy akkor ket dolog lehet. Varok amig kijon egy olyan telefon ami minden igenyemnek megfelel (nem, nem kell tokeletes legyen) azaz van legalabb 800x480 kapacitiv multitouch kijelzoje, hasznalhato GPS van benne (ha azt mondja hogy a pontossag epp 5m, akkor ne 50m-re mutasson attol ahol vagyok, mert a tegnapi esetben szerintem ez zavarta meg a navigacios szoftvert: abban nem bizik a szerencsetlen hogy pontos a GPS, de abban igen, hogy a sajat pontossagarol nem allit baromsagokat. ha a kijelolt utvonaltol 10 meterre ad poziciot de a pontossag >10m, nem esik panikba es keres masik utat amire railleszthet.). Ja es a hab a tortan: van QWERTY billentyuzete.
    Ha kijon egy ilyen ketyere, akkor megy a vaterara a Galaxy, es veszek egy olyat ami nem kompromisszum az igenyeimhez kepest.
    Egy biztos, ha erre sor kerul (mert a samu nem javitja a GPS problemat) akkor no fucking way, hogy meg egyszer olyan termeket vegyek amin a Samsung markanev szerepel.

    mindig ott van a baj, hogy az emberek az igényeket nem tudják meghatározni vásárlás előtt, aztán vesznek valamit, rájönnek, hogy arra amire nekik kell nem annyira jó, és megy a szarozás.

    Mar megbocsass, hol talalhato meg (illetve lassan 2 honappal ezelott hol volt megtalalhato) a gyarto HIVATALOS kommunikaciojaban hogy a Galaxy S-nek minimum problemas a GPS resze a jelenlegi hivatalos firmware-ek barmelyikevel? Szoval nem rajottem hogy amire nekem kell arra nem jo, hanem arra jottem ra, hogy a Samsung HAZUDIK mert a keszulek nem teljesiti azt, ami a specifikacioja alapjan elvarhato lenne tole. (GPS szinten en csak annyit varok el, hogy a nala sokkal olcsobb androidos telefonok - mit tudom en, a pelda legyen mondjuk a G1 - teljesitmenyet hozza.)

    De mivel a lepenyhal megy elsonek, a remenyhal meg utoljara, meg mindig remenykedem hogy a samu kepes lesz a sajat maga altal - ha nem hivatalosan is - vallalt hataridoig (szeptember) orvosolni a problemat. Erre azert latok meg mindig - Samsunk elcseszett kommunikacios strategiaja ellenere is - remenyt, mert a holdak SNR-ja kifejezetten jo, azaz jo esellyel nem veteli problema all fent. Amit mindenkeppen megtanultam az az, hogy a Samsunggal vigyazni kell. Pont ugyan azt a taktikat folytatja mint a hon szerettett almas cegunk, ha kijon valamilyen problema - megprobalunk ra nem reagalni, ugy tenni mint ha elszigetelt, jelentektelen gebasz lenne, es ami a szomoru hogy ehez sokszor azok akiket a problema valamilyen okbol nem erint, lelkesen onszantukbol asszisztalnak is (nincs is baj a GPS-szel mert nekem mukodik jol)

    Azoknak akik meg mindig ugy gondoljak hogy ez a problema nem mukodik, az XDAdeven talalhato poll jelenlegi allasa (Van-e problemad a GPS-szel Galaxy S-en)

    Sokat hasznalom es jol mukodik: 15.33%
    Sokat hasznalom es neha jo, neha hasznalhatatlan: 21.48%
    Sokat hasznalom es nagyon rossz: 22.21%
    Keveset hasznalom es akkor jo: 15.43%
    Keveset hasznalom es akkor nagyon rossz: 12.30%
    Egyeb: 13.24%

    Bar meg mindig GPS, de kicsit mas: Minden tolem telhetot megtettem,hogy a galaxy s-ben valoszinuleg dolgozo gps vevorol (BCM4751) kicsit melyebb technikai infokat kiassak valahonnan - sikertelennul. Meg azt sem tudtam kideriteni hany csatornas. Ha valaki tud errol a csiprol valami komolyabb infot, kerem ne tartsa magaban.

  • compi.hu

    senior tag

    válasz t-real #9339 üzenetére

    !!!GPS WARNING!!!
    !!!Ugord át, ha agyf@szt kapsz tőle!!!

    "nem azt mondtam hogy hazudik, nem azt mondtam hogy nem ért hozzá, nem azt mondtam hogy hülye, hanem azt hogy hülye ahhoz hogy felfogja hogy más romokkal máshogy működik a gps"

    Az a szerecsen csak nem fog kifeheredni barmennyire is mosdatod. Erzesem szerint korodbol adodoan nem jottel meg ra magadtol, ugyhogy most elarulok neked egy titkot: Baratokat sokkal nehhezebb szerezni mint ellensegeket, ugyanakkor ez utobbiakat elvesziteni joval nehezebb. Szoval egy jo tanacs: ne hulyezz le olyan embereket akikrol lof@szt sem tudsz.

    De amugy mondj legy szives olyan hivatalos samsung romot amivel normalisan mukodik a gps.

    "akkor is lesz olyan hogy ne adj Isten egy utazás alatt 2x elveszti a jelet 8mp-re,"

    Szerintem mar itt is emlitettem valamikor, hogy a nyaron egy laza 8500km-t toltam le autoval skandinaviaban. A 8500 km alatt 500m-nel hosszabb alagutakban fordult csak elo olyan, hogy a szelvedon talalhato 2 keszulek (nem vagyok hulye, a parom oldalan is volt 1, mert az enyemre o nem latott ra, es jol jott neha, hogy "a szivem hol van benzinkut Narvik kornyeken" kerdesre az lehetett a valsz, hogy pillanat, megnezem ). Az, hogy varosi vagy akar suru erdos kornyezetben elvesztette volna barmelyik ketyere is a jelet, az SOHA nem fordult elo. Pedig ezek "mezitlabas" keszulekek, nincs segitseguk GPS tornyokbol vagy az Internetrol.

    "mindig 3méterre pontosan veszi a tracklogot merre jártál..."

    Azt hiszem mar ezt is leirtam egyszer. Nem az izgat igazan, hogy nem mindig 5m pontossaggal ad poziciot, - bar ma egy modern GPS vevotol ez is elvarhato lenne jo korulmenyek (nyilt terep) eseten - hanem hogy hazudik arrol is, hogy milyen pontossagu az adott pozicio. Azt allitja peldaul, hogy a pontossag jelenleg 10m, kozben meg 100 meterre mutat attol, ahol vagyok.

    Lehet hogy az a koztunk tatongo szakadeknak az egyik oka hogy engem jo ideje igencsak erdekel a muholdas navigacio, sokat foglalkoztam a temaval, eleg sok keszuleket kiprobaltam, es ez alapjan tudom mi varhato el 2010-ben egy GPS vevotol (fuggetlenul attol hogy egy telefonba kerult beepitesre vagy nem). Biztosithatlak, hogy amit Galaxy S GPS vevoje jelenleg nyujt, azt az elso - meg a mult evezredben vasarolt - Garmin e-map vevom is messze tulszarnyalja.

    [ Szerkesztve ]

  • Sentinel80

    aktív tag

    válasz Lall #9350 üzenetére

    már egy ideje olvasom és roppant irritál a stílusa és a reagálásai (másokat is ahogy olvasom), lejáratja a ph!-t és a mérnököket (már ha ő az), szomorú.

    Twitteren megerősítette egy hivatalos forrás, hogy a froyo-val együtt érkezik a GPS javítás is, és itt a pont, felesleges 09.23 ig további ezzel kapcsolatos hsz.

  • KeFe

    tag

    válasz Sentinel80 #9351 üzenetére

    Áruld el hogy minek olvasod el a hozzászólásait ha irritál? Amióta a post elején kiemeli hogy GPS problem szépen áttekerem és nem olvasom el. Javaslom hogy tedd te is ezt ahelyett hogy feleslegesen spammeled te is a topicot.

    Amúgy elhiszem hogy idegesíti a gps pontatlansága. Mert én is tapasztaltam ezt, de én túlléptem rajta :) Mondjuk mivel kb évente 4-5x fogom navigálásra használni ezért számomra nem akkora para.

    [ Szerkesztve ]

  • ForRedGlory

    félisten

    válasz KeFe #9354 üzenetére

    Nem az a baj, hogy zavarja a pontatlansága, hanem hogy folyamatosan ezen a hülyeségen lovagol. És tényleg kurva irritáló a megnyilvánulása, mert lenéz mindenkit, akinek megfelel e GPS így ahogy van. Amúgy tényleg Everman lehet inkognitóban :D
    Én is már alig írok ide, mert ilyen faszságokat kell olvasnom, és nagyítóval keresem az értelmes hozzászólásokat, de egyre kevésbé találok...

  • makaveli666

    senior tag

    válasz Romvr #9416 üzenetére

    szedd le az adv task cleanert amíg, meg minden olayt amivel a rendszerhez tudsz nyúlni... és onnantól nagy bajod nem lehet. Telepíts fel minden szart és válogasd ki azt ami neked kell ( mivel egy hét múlva lesz froyo, ezért úgyis lemegy minden a telódról, és akkor már csak azt rakod vissza ami kell)
    Én per pill ezeket használom:
    app barin market
    fast web installer
    3g watchdog
    quick settings
    appinstaller
    motonav
    műsorújság
    msn talk
    battery indicator pro
    iwiw
    smooth calendar
    gps test
    angol szótár

    [ Szerkesztve ]

  • lalakov

    senior tag

    A lehúzható részen, ahol a wifi, bluetooth, gps, rezgés van. Ezeket meg lehet változtatni? A rezgésre nincs szükségem, oda betenném a repülő módot.

  • cousin333

    addikt

    válasz Bagan #9491 üzenetére

    Alapból elég gyors, bár egy Lagfix nevű cuccal még gördülékenyebbé tehető.
    Van MSN kliens, úgy hívják, hogy MSN Talk. Emellett ami jó lehet - bár ez nyilván egyénfüggő:

    RealCalc - számológép
    Barcode Scanner - vonalkód olvasó, négyzet alakú QR ábrákat is olvas pl. App Brain-en
    Compass - iránytű
    GPS Test
    Shazam - zene felismerése
    Battery Indicator
    NetCounter - adatforgalom számlálásra
    RoboDefense - játék
    mVideoPlayer
    Műsorújság
    Audiobooks
    handyCalc
    Google Translate
    Light - a teljes kijelző fehéren világít (zseblámpa helyett...)
    Frodo C64 - C64 emulátor
    Album Art Grabber
    gReader
    Ghost Commander - fájlkezelő a'la Total commander
    Twitter
    Dialer One - tárcsázó program
    MSN Talk
    Bluetooth File Manager
    Goggles
    File Expert

    Szerintem a hivatalos, marketes Twitter kliens minden igényt kielégít, igényes darab. Van widget is, amit ki lehet tenni a főképernyőre.

    ui: Szerintem a mostani szoftver verzióval érdemes mindenfélét próbálgatni (azért csak óvatosan), és mondjuk Froyo-ra frissítés után (ami nem sokára jön) csak azokat feltenni, ami beváltak.

    [ Szerkesztve ]

    "We spared no expense"

  • ForRedGlory

    félisten

    Holnap folyt. köv... Jöhetnének igazán ötletek, hogy mi kerüljön bele. Olyan rohadt sok kérdés volt, ami ismétlődött a fórumon, erre most egy sem jut eszembe. Lehet mert már agyilag zokni vagyok. Szóval Help, mindent én sem tudhatok. :)
    (plusz kéne a Vodafone APN beállítás is, mert nem találom.

    Kb ilyen lesz az eleje... Még holnap bővül, átalakul, kikerülnek-bekerülnek dolgok, de mára hagyom, mert nem megy a gondolkodás.

    SAMSUNG GALAXY S

    A világ és ami mögötte van

    Frequently Asked Questions

    Rövid ismertető:
    A Samsung Galaxy S a Samsung legújabb telefonja, melyen jelenleg az Android 2.1-es operációs rendszer fut, de hamarosan a Froyo (2.2) is érkezik rá, amelytől jelentős gyorsulást vár mindenki. A telefonról a mobilarénán is olvasható teszt, ami itt érhető el. A jelenleg kapható legjobb Androidos telefon, mely paramétereit tekintve is sok mindenben első.
    Kétféle "kiszerelésben" kapható: függetlenül és szolgáltatótól (T-Mobile, Telenor) is vásárolható. A telefonhoz 1 év gyári garancia jár, ami a Samsung oldalán beregisztrálva 2 hónappal kibővíthető. A T-Mobile további egy év korlátozott garanciát biztosít. A független és a szolgáltatói telefonok között lényeges különbség nincs, egyik szolgáltató sem nyúlt bele túlságosan a telefon lelkébe, mindössze pár csengőhang, előre beállított APN, weboldalak, könyvjelezők különböztetik meg a gyári független telefontól. Szerencsére a ROM frissítés is ugyanúgy működik, a frissítés menete nem változik egyik esetben sem. Erről később.
    Első bekapcsolás után az Androidban még járatlan felhasználók könnyedén elveszhetnek a beállítások között, ezért mindenféleképpen javasolt elolvasni a felhasználói kézikönyvet. Nem véletlenül 128 oldal, és ezek tényleg csak az alapok. Azért is érdemes ezt forgatni, mert a telefon dobozában rejtélyes okok miatt ez az "apróság" nem található meg. Amennyiben valaki szórakozva akar ismerkedni a telefonnal, akkor ajánlom a galaxys.samsung.hu oldalát, ezeket a videókat, vagy az interaktív bemutatót.

    ROM frissítés:
    A frissítésnek két lehetséges módja van: hivatalos (KIES*), és nem hivatalos (Odin). Mindenek előtt, ahhoz hogy bármit is tudjunk kezdeni a telefonnal, fel kell tenni ezt a driver packet (WinXP és Win7hez is).
    Miután ez megvan, akkor jöhet a frissítés. Tekintettel arra, hogy itt szépen le van írva, nem írom le még egyszer. Inkább arra térek ki, hogy miért érdemes frissíteni:
    A gyári ROM jó, de közel sem lehet kiaknázni a telefonban rejlő lehetőségeket. A ROM frissítéssel a telefon SOKAT javul, sokkal gyorsabb lesz, gördülékenyebb minden. Érdemes tehát frissíteni, mivel tényleg nagy különbség van a gyári ROM és a legújabb ROM között.
    Figyelem! ROM frissítés során törlődik minden adat, ezért célszerű előtte lementeni.
    Az APN beállítások itt találhatók:
    - T-Mobile
    - Telenor
    - Vodafone

    *KIES: a Samsung gyári programja, olyan, mint például a Nokia PC Suite, vagy manapság az Ovi, leszámítva hogy nagyjából semmire sem jó/kell. Minden megoldható nélküle, egyedül a hivatalos módon történő frissítés nem.

    A telefon optimalizálása:
    Fentiekből következik, hogy a telefonra (mely bár alap rommal is jó) ráfér az optimalizálás. Én a következő triumvirátust ajánlom:
    ROM: JM8 (vagy JM5)
    Lagfix: RyanZA, esetleg Voodoo LagFix (ezzekkel további gyorsulás érhető el)
    Optimalizáló: Advanced Task Cleaner Pro*.

    *Az Advanced Task Cleaner Pro ingyenes program, amivel a futó alkalmazásokat lehet kilőni, mellyel megakadályozható a telefon esetleges belassulása, illetve nem utolsó sorban az akkumulátor üzemidejét is hosszabbítja. Az Androidban nem lehet máshogy bezárni a programokat. (Az operációs rendszer magától bezárja őket, de nem hatékony). A beállítása nem nehéz, de leginkább tapasztalattól függ, attól hogy ki mit mennyiszer is használ. A programban beállítható kétféle mód:
    1. a képernyő kikapcsolásakor záródjon be program
    2. 1-5-10-30-60 perc inaktivitás után múlva záródjon be a program
    Beállítható hogy bizonyos programokat sose zárjon be (ignore list), ilyenek például a rendszer alkalmazások, amiket felesleges kilőni, egyből újraindulnak.
    Egyén függő hogy ki hogy állítja be. Aki sokat internetezik annak nem célszerű például azt beállítania, hogy 1 perc után kapcsoljon ki böngésző, mert ha vissza akar lépni, akkor újra írhatja be az internet címet. Célszerű megadni mondjuk hogy 5-10 perc után kapcsolja ki. Ugyanakkor felesleges beállítani hogy például a beállítások menü sokáig aktív legyen, mivel oda azért ritkábban jár az ember, ezt lehet tenni 1 percre, vagy "screen off"-ra, stb-stb.

    Hasznos oldalak:
    PDA Fan Club
    XDA
    Appbrain

    Szervízkódok:
    *#1234# Rom verzió
    * # 0 * # Teszt (LCD, kamera, szenzorok, hangszóró, ...stb)
    * # * # 4636 # * # * Telefon, akkumulátor adatok, használati statisztikák
    * # * # 8255 # * # * GTalk Service Monitor
    * # * # 7594 # * # * Engedélyezni lehet a kikapcsolást az End Call gomb nyomva tartására
    * # 197328640 # Szervizmód

    Specifikációk:
    Általános
    Technológia GSM/UMTS
    Méret 122,4 x 64,2 x 9,9 milliméter
    Tömeg 119 gramm
    Színvariációk fekete
    Kijelző
    Kijelző átlója 4 hüvelyk
    Kijelző felbontása 480 x 800 pixel
    Kijelző típusa Kapacitív Super AMOLED érintőkijelző
    Színárnyalatok száma 16 millió
    Memória
    Telefonkönyv kapacitása dinamikus
    SMS memória dinamikus
    Memória 512 MB RAM
    8/16 GB flash memória
    Memória bővíthetősége microSDHC
    Adatátvitel
    Frekvenciasávok GSM 850/900/1800/1900 MHz
    UMTS 900/1900/2100 MHz
    GPRS / EDGE van / van
    UMTS / HSDPA / HSUPA van / 7,2 Mbps / 5,76 Mbps
    IrDA / Bluetooth nincs / 3.0 (A2DP)
    WiFi 802.11b/g/n
    USB microUSB 2.0
    Push-to-talk / RSS nincs / van
    GPS vevő van
    Alapfunkciók
    Profilok vannak
    Vibra funkció van
    Kihangosás van
    Hangtárcsázás / hangvezérlés van / van
    Hangrögzítés van
    Ébresztés van, kikapcsolva is
    Prediktív szövegbevitel van
    Szoftverek
    Platform Android 2.1
    WAP / HTML böngésző van / van
    E-mail kliens van
    Java van
    Játékok Asphalt 5
    Valutakonverter nincs
    Extra szoftverek Layar, ThinkFree Office, Aldiko eBook, Daily Briefing, Google Maps, Road SMS, Facebook, YouTube
    Multimédia
    Fő kamera 5 megapixeles, autofókuszos
    Másodlagos kamera van
    Videófelvétel van (1280 x 720 pixel, 30 fps)
    Zenelejátszó szoftver van, háttérben is fut
    Hangszínszabályzó van
    FM-rádió van
    Üzemidő
    Alap akkumulátor 1500 mAh-s lítium-ion
    Készenléti idő 750 óra (2G) / 576 óra (3G)
    Beszélgetési idő 13 óra 30 perc (2G) / 6 óra 30 perc (3G)
    Egyebek
    DLNA támogatás, DivX és XviD videólejátszás, giroszkóp, 3,5 milliméteres fülhallgató kimenet

    [ Szerkesztve ]

  • ForRedGlory

    félisten

    Mit írjak erre a kérdésre?

    "Milyen a beépített GPS a telefonban?"

    Eléggé érzékeny téma, hogy fogalmazzak diplomatikusan? :U :B

    Hm, itt a válasz. :DDD jobbat nem tudok és nem is akarok ;]

    [ Szerkesztve ]

  • ForRedGlory

    félisten

    Na akkor az első hozzászólás BETA verziója. Kérek véleményeket, javaslatokat :K :R :R :R
    (Vodafone APN beállításokat valaki plíz, aki vodás nézze már meg, sehol nem találom)

    SAMSUNG GALAXY S

    A világ és ami mögötte van

    Frequently Asked Questions

    Rövid ismertető:
    A Samsung Galaxy S a Samsung legújabb telefonja, melyen jelenleg az Android 2.1-es operációs rendszer fut, de hamarosan a Froyo (2.2) is érkezik rá, amelytől jelentős gyorsulást vár mindenki. A telefonról a mobilarénán is olvasható teszt, ami itt érhető el. A jelenleg kapható legjobb Androidos telefon, mely paramétereit tekintve is sok mindenben első.
    Kétféle "kiszerelésben" kapható: függetlenül és szolgáltatótól (T-Mobile, Telenor) is vásárolható. A telefonhoz 1 év gyári garancia jár, ami a Samsung oldalán beregisztrálva 2 hónappal kibővíthető. A T-Mobile további egy év korlátozott garanciát biztosít. A független és a szolgáltatói telefonok között lényeges különbség nincs, egyik szolgáltató sem nyúlt bele túlságosan a telefon lelkébe, mindössze pár csengőhang, előre beállított APN, weboldalak, könyvjelezők különböztetik meg a gyári független telefontól. Szerencsére a ROM frissítés is ugyanúgy működik, a frissítés menete nem változik egyik esetben sem. Erről később.
    Első bekapcsolás után az Androidban még járatlan felhasználók könnyedén elveszhetnek a beállítások között, ezért mindenféleképpen javasolt elolvasni a felhasználói kézikönyvet. Nem véletlenül 128 oldal, és ezek tényleg csak az alapok. Azért is érdemes ezt forgatni, mert a telefon dobozában rejtélyes okok miatt ez az "apróság" nem található meg. Amennyiben valaki szórakozva akar ismerkedni a telefonnal, akkor ajánlom a galaxys.samsung.hu oldalát, ezeket a videókat, vagy az interaktív bemutatót.

    ROM frissítés:
    A frissítésnek két lehetséges módja van: hivatalos (KIES*), és nem hivatalos (Odin). Mindenek előtt, ahhoz hogy bármit is tudjunk kezdeni a telefonnal, fel kell tenni ezt a driver packet (WinXP és Win7hez is).
    Miután ez megvan, akkor jöhet a frissítés. Tekintettel arra, hogy itt szépen le van írva, nem írom le még egyszer. Inkább arra térek ki, hogy miért érdemes frissíteni:
    A gyári ROM jó, de közel sem lehet kiaknázni a telefonban rejlő lehetőségeket. A ROM frissítéssel a telefon SOKAT javul, sokkal gyorsabb lesz, gördülékenyebb minden. Érdemes tehát frissíteni, mivel tényleg nagy különbség van a gyári ROM és a legújabb ROM között.
    Figyelem! ROM frissítés során törlődik minden adat, ezért célszerű előtte lementeni. Erre tökéletes a Titanium Backup nevezetű ingyenes program.
    Az APN beállítások itt találhatók:
    - T-Mobile
    - Telenor
    - Vodafone

    *KIES: a Samsung gyári programja, olyan, mint például a Nokia PC Suite, vagy manapság az Ovi, leszámítva hogy nagyjából semmire sem jó/kell. Minden megoldható nélküle, egyedül a hivatalos módon történő frissítés nem.

    A telefon optimalizálása:
    Fentiekből következik, hogy a telefonra (mely bár alap rommal is jó) ráfér az optimalizálás. Én a következő triumvirátust ajánlom:
    - ROM: JM8 (vagy JM5)
    - Lagfix: RyanZA, esetleg Voodoo LagFix (ezzekkel további gyorsulás érhető el)
    - Optimalizáló: Advanced Task Cleaner Pro*.

    *Az Advanced Task Cleaner Pro ingyenes program, amivel a futó alkalmazásokat lehet kilőni, mellyel megakadályozható a telefon esetleges belassulása, illetve nem utolsó sorban az akkumulátor üzemidejét is hosszabbítja. Az Androidban nem lehet máshogy bezárni a programokat. (Az operációs rendszer magától bezárja őket, de nem hatékony). A beállítása nem nehéz, de leginkább tapasztalattól függ, attól hogy ki mit mennyiszer is használ. A programban beállítható kétféle mód:
    1. a képernyő kikapcsolásakor záródjon be program
    2. 1-5-10-30-60 perc inaktivitás után múlva záródjon be a program
    Beállítható hogy bizonyos programokat sose zárjon be (ignore list), ilyenek például a rendszer alkalmazások, amiket felesleges kilőni, egyből újraindulnak.
    Egyén függő hogy ki hogy állítja be. Aki sokat internetezik annak nem célszerű például azt beállítania, hogy 1 perc után kapcsoljon ki böngésző, mert ha vissza akar lépni, akkor újra írhatja be az internet címet. Célszerű megadni mondjuk hogy 5-10 perc után kapcsolja ki. Ugyanakkor felesleges beállítani, hogy például a beállítások menü vagy a játék sokáig aktív legyen a háttérben, ezeket lehet tenni 1 percre, vagy "screen off"-ra, stb-stb.

    Hasznos oldalak:
    PDA Fan Club
    XDA
    Appbrain
    andro-id.info

    Szerviz kódok:
    *#1234# Rom verzió
    * # 0 * # Teszt (LCD, kamera, szenzorok, hangszóró, ...stb)
    * # * # 4636 # * # * Telefon, akkumulátor adatok, használati statisztikák
    * # * # 8255 # * # * GTalk Service Monitor
    * # * # 7594 # * # * Engedélyezni lehet a kikapcsolást az End Call gomb nyomva tartására
    * # 197328640 # Szervizmód

    FAQ

    Mi az az Android, milyen fajtái vannak?
    A Google által fejlesztett nyílt operációs rendszer. Itt elolvashatod az Android fejlődéstörténetét.

    A ROM frissítés garanciavesztéssel jár?
    Amennyiben a KIES-el frissítesz, nem veszted el a garanciát. Odinnal történő frissítésnél sem feltétlenül, ha nem rontod el. Viszont a kérdésre addig nincs biztos válasz, amíg nincs precedens.

    Tönkre mehet a telefon ROM frissítés közben?
    Nem, ha jól csinálod. Amíg a download mode (hangerő szabályozó le, home gomb és a bekapcsoló gomb egyszerre történő megnyomásával jön elő) és a recovery mode hangerő szabályozó fel, home gomb és a bekapcsoló gomb egyszerre történő megnyomásával jön elő) bejön, nincs különösebb gond.

    ROM frissítéshez kell a telefont ROOT-olni?
    Nem kell rootolni.

    Nem tudom download illetve recovery módba tenni a telefont, mi a teendő?
    Ez mint nemrég kiderült, nem hiba, hanem telefon függő. Itt a megoldás.

    Mi az a ROOT és a rootolásnak mik az előnyei/hátrányai?
    Az alábbi linken megtalálod a választ.

    Hol tudom megnézni, hogy jelenleg milyen ROM érhető el a készülékhez?
    Samfirmware.com (ingyenes regisztráció szükséges hozz)

    Android Marketen (legálisan) elérhetőek a fizetős programok?
    Jelenleg még nem, csak az ingyeneseket lehet hazánkban használni.

    Mennyire módosítható a TouchWiz3? (alap Samsung kezelőfelület)
    Teljesen megváltoztatható. Vannak különböző programok, amikkel egy az egyben eltüntethető. llyen például a LauncherPro.

    Hogy tudok legegyszerűbben a telefonra másolni a számítógépről?
    A telefonon bemész a „beállítások -> alkalmazások -> fejlesztés menübe” és bepipálod az „USB-hibakeresést”. Ezután összedugod a telefont a PC-vel, a kezeddel „lehúzod” a telefonon az információs sávot. Rákattintasz az „USB csatlakoztatva” menüre, majd a „Csatolás”-ra. Ha ez megvan, akkor már a PC úgy látja a telefont, mint egy memória kártyát. innentől egy egyszerű total commanderrel másolhatsz rá.

    Kikapcsolt állapotban ébreszt a telefon?
    Nem.

    Miért merül le olyan gyorsan a telefonom?
    Nincs optimalizálva, sok (felesleges) program fut a háttérben. Fentebb olvasható, hogy lehet ezt megakadályozni. Egy példa: A World War című játék adott esetben 20-40% (!) processzor használatot generál, és ha folyamatosan fut, az akksi rendkívül gyorsan merül. Ez nagyjából igaz az összes programra, ha nem kell, le kell lőni. Este érdemes repülő módba tenni a telefont, azzal további százalékokat lehet nyerni, esetleg ki lehet kapcsolni az internet adatforgalmat (pl.: APNDroid vagy Quick Settings). Okos telefon lévén folyamatosan szinkronizál, mindig frissít valamit. Akinek nem fontos, hogy 10 percenként frissüljön a twitter, facebook stb, érdemes beállítani, hogy ritkábban frissítsen.

    Egy töltéssel mennyit bír az akkumulátor?
    1 napot biztosan, feltéve, ha nem nyomkodod folyamatosan. Pár töltés után fogja elérni az akkumulátor a maximális kapacitását, be kell „járódnia”. Nincs szükség az úgynevezett "formázásra", amit a korábban használatos nikkel-bázisú akkumulátoroknál végre kellett hajtanunk. Az első töltés semmiben nem különbözik az ötödiktől, vagy akár az ötvenediktől. A forgalmazók azt tanácsolják, hogy első alkalommal töltsük az akkumulátort 8 órán át, de ez a tévhit még a nikkeles időkből maradt fenn. A töltő 3-4 óra után automatikusan kikapcsol a benne lévő túltöltés védelem miatt.

    Forgalom korlátos a mobilnetem, hogy tudom leellenőrizni, hogy mennyit használtam eddig?
    A 3G Watchdog nevű program az egyik legjobb. Rengeteg beállítási lehetőség van benne.

    Rá lehet tenni a telefonra a HTC Sense felületét?
    Nem. Ugyanakkor a LauncherPro Plus program Sense felületet varázsol a telefonra. A videó már régi, azóta a program is bővült: people, bookmarks, naptár, üzenet, twitter, facebook. A Beautiful Widgets programmal Sense stílusú óra és időjárást lehet beállítani.

    Milyen navigációs programok használhatók a telefonhoz?
    Motonav, Navigon, Ndrive.

    Milyen a beépített GPS a telefonban?
    Nehéz lenne egyszerűen megválaszolni, inkább olvasd el.

    Melyik a jobb telefon: Samsung Galaxy S vagy az iPhone4?
    Ezt a kérdést ne tedd fel a fórumon, ha jót akarsz. A választ mindenki tudja: kinek a pap…

  • makaveli666

    senior tag

    válasz ForRedGlory #9560 üzenetére

    Milyen a GPS kérdésre a válasz: 23. jön ki a hivatalos froyo ami elvileg ígér gps fixet mivel jelenleg nem áll a helyzet magaslatán...Azaz legkésőbb 25. ére már lesz info arról, hogy a froyo valóban javította a gps problémákat. Tehát vagy az a része meg lesz változtatva, vagy utólag kéne berakni...
    El is felejtettem, hogy a tudok meg tudom e változtatni a teló kinézetétre (launcher pro stb) hez én még odaírnám, hogy ha felrakod akkor a kies csak akkor működik ha a touchwiz az elsődleges, és oda lehetle linkelni egy switchert... Mert aki felrakja a Launcher t vagy hasonló progit az tuti meg fogja kérdezni, hogy miért nem tudom csatlakoztatni a géphez a készüléket...

    [ Szerkesztve ]

  • zorromoto

    senior tag

    Aki már hiányolná GPS-es tesztanyagot :)

    [link]

    sajna vannak bibik de nem vészes

    [ Szerkesztve ]

  • compi.hu

    senior tag

    válasz zorromoto #9583 üzenetére

    Ha gyalogos akkor kifejezetten jonak mondhato. Ha autos akkor kb atlagosnak mondanam, legtobb telefonba epitett GPS vagy PNA (ahol ugye nincs aGPS sem) ennel azert joval pontosabb egy szelvedon.

  • compi.hu

    senior tag

    válasz ForRedGlory #9588 üzenetére

    Szerintem FAQ-ba bele kene tenni a *#*#1472365#*#* alatt szukseges beallitasokat lassu GPS lock esetere.

  • compi.hu

    senior tag

    válasz ForRedGlory #9592 üzenetére

    Application settings alatt::
    Operation Mode: MS Based (ez a legfontosabb, Standalone modban a pontossag is csapnivalo)
    Start Mode: Hot Start (Ilyenkor probalkozik az elozo session alatt gyujtott Almanac es Ephemeris adatok ujrahasznositasaval, Cold Start eseten nullarol indit)

    SUPL/CP settings alatt (ezek csak elerheto internetkapcsolat eseten segitenek valamit, internetrol szukseg (es lehetoseg) eseten letoltott Almanac-kal)::
    Server FQDN Type: Custom config
    Server: Supl.google.com
    Server Port: 7276
    SUPL Secure Socket: OFF
    AGSP Mode: Supl

    Ha ez megvan akkor Delete GPS Data, aztan reboot.

    Hasznos lehet meg a GPS Status applikacioban (marketrol letoltheto - erosen hunglish a kicsike, a fele le van forditva magyarra a fele meg nem) a Beallitasok altt az Erzekeloknel a Manage A-GPS state alatt letoltetni az Almanac-ot amikor van internetkapcsolat. Ec cca 100km-es korben 3-4 napig jo ha jol emlekszem, szoval ha mondjuk repulovel utazol, es van az erkezesi repteren free wifi akkor nem art erkezes utan ezt gyorsan meg a repteren megejteni, igy elkerulheto elvileg a Cold Start ami nagysagrendekkel lassabb mint a warm vagy a hot.

    [ Szerkesztve ]

  • compi.hu

    senior tag

    válasz tariattila #9601 üzenetére

    skyhook az valami wifis basz. ellentmondo eredmenyek vannak a bekapcsolasaval vagy nem bekapcsolasaval kapcsolatban. az az alapveto szivas, hogy ezek mind csak woodo magic praktikak a pontatlan gps vevo (es itt a hardver es szoftver egyutteset ertem alatta) megsegitesere. ha szigoruan a gps vevo pontossagat akarod lecsekkolni, hasznalj standalone modot, ha a gyengelkedo GPS vevo ellenere nem akaszt szaz meterekkel a valos pozicio melle trafalni, akkor ms-based-et. ket megjegyzesem van meg ezzel kapcsolatban -
    1: MS-based hokuszpokus semmit nem er ott, ahol nincs lefedettseg, vagy a cella nem sugarozza az infot ami ehez kell
    2: egy GSM nelkuli GPS (mondjuk egy PNA) mindig standalone modban mukodik, azaz ha ossze akarod hasonlitani oket pontossagra, a telefont is standalone modba kell tenned. Azok a tracklogok amiket regebben csinaltam WQ N800-zal osszehasonlitva, ilyen szempontbol csaltak a telefon javara, mert az MS-Based uzemmodban ment, a PNA meg ugye standalone-ban.

  • ForRedGlory

    félisten

    Na leugrottam egy GPS próbára. 25 perces séta gyalogosan. Kétszer zavarodott össze picit. Az elsőnél (Mindszenty tér) nem csodálkozom, parkon át mentem nem az úton :DDD

    [ Szerkesztve ]

  • tariattila

    veterán

    válasz compi.hu #9590 üzenetére

    a FroYo (JPH) nem reagál a gps-es kódra...*#*#1472365#*#* :Y

    kali:
    ezzel úgy vagyok, hogy az első JPC-re illett volna a repartitiont is választani ahogy a samfirmware oldalon le volt írva... és utána már nem kell a JPH-nál

    viszont én kétszer téglásítottam azzal a módszerrel (igaz utólag rájöttem, hogy a woodoo lagfix kavarhatott be és simán működött volna az a megoldás) és harmadszor úgy csináltam ahogy a többiek...
    ha újra kezdeném akkor teljesen az eredeti (samfirmware) leírás alapján csinálnám megint...

    [ Szerkesztve ]

  • HeartBreak O

    csendes tag

    Helló!
    Múlt héten vettem meg a galaxym a vodkától és nagyon elégedett vagyok vele, egy dolgot kivéve. Semmi pénzért nem akar gps jelet fogni. Tudnátok segíteni?

  • makaveli666

    senior tag

    válasz HeartBreak O #9667 üzenetére

    Kapcsoldx be a gps -t:) Sok mindent lehet mondani az sgs gps ére, de hogy nem talál jelet azt nem. Esetleg töltsd ezt le
    ForRedGlory: A samsung lépést tart.... LoL ne hazudjunk:) már szinte minden telefonra van 2.2

    [ Szerkesztve ]

  • compi.hu

    senior tag

    válasz HeartBreak O #9667 üzenetére

    Uj telefonnal siman elofordul ilyen. JM1/2 valamit javit rajta de a tuti az az, hogy beallitod ezeket (a rejtett gps menube a *#*#1472365#*#* tarcsazasaval jutsz). Engedelyezd a vezetek nelkuli halozatok hasznalatat is a Hely es biztonsag beallitasok alatt.

    Alternativa hogy nagy nyilt ter kozepen varsz ugy 5-10 percet hogy meglegyen az elso fix, de standalone modban a galaxy s GPS-e barmelyik hivatalos firmware-rel gyajkorlatilag hasznalhatatlan, mindekeppen ajanlott az MS Based uzemmod beallitasa.

    [ Szerkesztve ]

  • compi.hu

    senior tag

    válasz ForRedGlory #9673 üzenetére

    MS Based leginkabb azt az idot roviditi le, ami alatt a GPS a bekapcsolastol szamitva lockot talal, de mivel a galaxy s haljamos eldobni a fixet menet kozben is, ilyenkor is segit gyorsan ujra felszedni. Abban a kornyezetben amiben a te tracked keszult jo esellyel nem lesz ilyen problemad (az alacsony hazak nem blokkoljak jelentos reszet az egboltnak), valamint a nem hivatalos romoknal JM6-tol allitolag mar valamit javult a GPS teljesitmenye is.

    De azert hajra, kivancsi vagyok mi lesz az eredmeny. Azt is ird majd meg hol volt a telefon a seta alatt, mert tapasztalatom szerint nagyon nem mindegy.

  • ForRedGlory

    félisten

    Na akkor szerintem a végleges. Ha még valakinek valami hiányzik, szóljon:

    SAMSUNG GALAXY S

    A világ és ami mögötte van

    Rövid ismertető:
    A Samsung Galaxy S a Samsung legújabb telefonja, melyen jelenleg az Android 2.1-es operációs rendszer fut, de hamarosan a Froyo (2.2) is érkezik rá, amelytől jelentős gyorsulást vár mindenki. A telefonról a mobilarénán is olvasható teszt, ami itt érhető el. A jelenleg kapható legjobb Androidos telefon, mely paramétereit tekintve is sok mindenben első.
    Kétféle "kiszerelésben" kapható: függetlenül és szolgáltatótól (T-Mobile, Telenor) is vásárolható. A telefonhoz 1 év gyári garancia jár, ami a Samsung oldalán beregisztrálva 2 hónappal kibővíthető. A T-Mobile további egy év korlátozott garanciát biztosít. A független és a szolgáltatói telefonok között lényeges különbség nincs, egyik szolgáltató sem nyúlt bele túlságosan a telefon lelkébe, mindössze pár csengőhang, előre beállított APN, weboldalak, könyvjelezők különböztetik meg a gyári független telefontól. Szerencsére a ROM frissítés is ugyanúgy működik, a frissítés menete nem változik egyik esetben sem. Erről később.
    Első bekapcsolás után az Androidban még járatlan felhasználók könnyedén elveszhetnek a beállítások között, ezért mindenféleképpen javasolt elolvasni a felhasználói kézikönyvet. Nem véletlenül 128 oldal, és ezek tényleg csak az alapok. Azért is érdemes ezt forgatni, mert a telefon dobozában rejtélyes okok miatt ez az "apróság" nem található meg. Amennyiben valaki szórakozva akar ismerkedni a telefonnal, akkor ajánlom a galaxys.samsung.hu oldalát, ezeket a videókat, vagy az interaktív bemutatót.

    ROM frissítés:
    A frissítésnek két lehetséges módja van: hivatalos (KIES*), és nem hivatalos (Odin). Mindenek előtt, ahhoz hogy bármit is tudjunk kezdeni a telefonnal, fel kell tenni ezt a driver packet (WinXP és Win7hez is).
    Miután ez megvan, akkor jöhet a frissítés. Tekintettel arra, hogy itt szépen le van írva, nem írom le még egyszer. Inkább arra térek ki, hogy miért érdemes frissíteni:
    A gyári ROM jó, de közel sem lehet kiaknázni a telefonban rejlő lehetőségeket. A ROM frissítéssel a telefon SOKAT javul, sokkal gyorsabb lesz, gördülékenyebb minden. Érdemes tehát frissíteni, mivel tényleg nagy különbség van a gyári ROM és a legújabb ROM között.
    Figyelem! ROM frissítés során törlődik minden adat, ezért célszerű előtte lementeni. Erre tökéletes a Titanium Backup nevezetű ingyenes program.
    Az APN beállítások itt találhatók:
    - T-Mobile
    - Telenor
    - Vodafone

    *KIES: a Samsung gyári programja, olyan, mint például a Nokia PC Suite, vagy manapság az Ovi, leszámítva hogy nagyjából semmire sem jó/kell. Minden megoldható nélküle, egyedül a hivatalos módon történő frissítés nem.

    A telefon optimalizálása:
    Fentiekből következik, hogy a telefonra (mely bár alap rommal is jó) ráfér az optimalizálás. Én a következő triumvirátust ajánlom:
    - ROM: JM8 (vagy JM5)
    - Lagfix: RyanZA, esetleg Voodoo LagFix (ezzekkel további gyorsulás érhető el)
    - Optimalizáló: Advanced Task Cleaner Pro*.

    *Az Advanced Task Cleaner Pro ingyenes program, amivel a futó alkalmazásokat lehet kilőni, mellyel megakadályozható a telefon esetleges belassulása, illetve nem utolsó sorban az akkumulátor üzemidejét is hosszabbítja. Az Androidban nem lehet máshogy bezárni a programokat. (Az operációs rendszer magától bezárja őket, de nem hatékony). A beállítása nem nehéz, de leginkább tapasztalattól függ, attól hogy ki mit mennyiszer is használ. A programban beállítható kétféle mód:
    1. a képernyő kikapcsolásakor záródjon be program
    2. 1-5-10-30-60 perc inaktivitás után múlva záródjon be a program
    Beállítható hogy bizonyos programokat sose zárjon be (ignore list), ilyenek például a rendszer alkalmazások, amiket felesleges kilőni, egyből újraindulnak.
    Egyén függő hogy ki hogy állítja be. Aki sokat internetezik annak nem célszerű például azt beállítania, hogy 1 perc után kapcsoljon ki böngésző, mert ha vissza akar lépni, akkor újra írhatja be az internet címet. Célszerű megadni mondjuk hogy 5-10 perc után kapcsolja ki. Ugyanakkor felesleges beállítani, hogy például a beállítások menü vagy a játék sokáig aktív legyen a háttérben, ezeket lehet tenni 1 percre, vagy "screen off"-ra, stb-stb.

    Hasznos oldalak:
    PDA Fan Club
    XDA
    Appbrain
    andro-id.info

    Szerviz kódok:
    *#1234# Rom verzió
    * # 0 * # Teszt (LCD, kamera, szenzorok, hangszóró, ...stb)
    * # * # 4636 # * # * Telefon, akkumulátor adatok, használati statisztikák
    * # * # 8255 # * # * GTalk Service Monitor
    * # * # 7594 # * # * Engedélyezni lehet a kikapcsolást az End Call gomb nyomva tartására
    * # 197328640 # Szervizmód
    További szervizkódok

    Frequently Asked Questions

    Mi az az Android, milyen fajtái vannak?
    A Google által fejlesztett nyílt operációs rendszer. Itt elolvashatod az Android fejlődéstörténetét.

    A ROM frissítés garanciavesztéssel jár?
    Amennyiben a KIES-el frissítesz, nem veszted el a garanciát. Odinnal történő frissítésnél sem feltétlenül, ha nem rontod el. Viszont a kérdésre addig nincs biztos válasz, amíg nincs precedens.

    Tönkre mehet a telefon ROM frissítés közben?
    Nem, ha jól csinálod. Amíg a download mode (hangerő szabályozó le, home gomb és a bekapcsoló gomb egyszerre történő megnyomásával jön elő) és a recovery mode (hangerő szabályozó fel, home gomb és a bekapcsoló gomb egyszerre történő megnyomásával jön elő) bejön, nincs különösebb gond.

    ROM frissítéshez kell a telefont ROOT-olni?
    Nem kell rootolni.

    Hogyan kell frissíteni a ROM-ot?
    A PDA Fan Club oldalán több verzió is le van írva, de fontos ROM frissítés előtt az adatok lementése, mert minden törlődni fog. A fentebb már említett Titanium Backup (Marketből letölthető) illetve a most linkelt oldalon lévő Clockwork recovery erre tökéletesen alkalmas.
    ROM frissítés videó 1-2. rész
    ROM frissítés videó 3. rész
    Frissítés Kies programmal:
    A telefonon bemész a „beállítások-> névjegy -> USB beállításokba”, kiválasztod a Samsung Kiest. Csatlakoztatod a telefont a számítógéphez, miután felismerte a program a telefont, rákattintasz a frissítésre. Ha van elérhető frissítés, akkor már mehet is a frissítés. Amennyiben biztos vagy benne, hogy van újabb frissítés, de a KIES szerint nem, akkor próbáld meg atest mode-ot.

    Nem tudom download illetve recovery módba tenni a telefont, mi a teendő?
    Ez mint nemrég kiderült, nem hiba, hanem telefon függő. Itt a megoldás.

    Mi az a ROOT és a rootolásnak mik az előnyei/hátrányai?
    Az alábbi linken megtalálod a választ.

    Hol tudom megnézni, hogy jelenleg milyen ROM érhető el a készülékhez?
    Samfirmware (ingyenes regisztráció szükséges hozzá)

    Pontatlan a GPS, hogy lehet orvosolni?
    Először is lépj be a GPS beállításokba (*#*#1472365#*#*), majd kövesd az itt leírtakat. Próbálkozhatsz ezzel is, de a Froyo érkezéséig érdemi javulás nem várható ezektől sem. A Samsung a twitter oldalán megerősítette, hogy készítik a javítást.

    Android Marketen (legálisan) elérhetőek a fizetős programok?
    Jelenleg még nem, csak az ingyeneseket lehet hazánkban használni.

    Mennyire módosítható a TouchWiz3? (alap Samsung kezelőfelület)
    Teljesen megváltoztatható. Vannak különböző programok, amikkel egy az egyben eltüntethető. llyen például a LauncherPro.

    Nem csatlakozik a KIES, mi a teendő?
    Tedd fel a driver packet. Csak akkor működik a KIES, ha az alap Home (TouchWiz3) aktív. Ha fent van a launcerpro vagy hasonló Home módosító program, akkor a Home Switcher programmal válaszd ki a TW3-at, majd utána csatlakoztasd a telefont a géphez. Viszont előtte feltétlenül nézd meg a „beállítások-> névjegy -> USB beállításokat” hogy ott a Samsung Kies van-e kiválasztva.

    Hogy tudok legegyszerűbben a telefonra másolni a számítógépről?
    A telefonon bemész a „beállítások-> névjegy -> USB beállításokba”, kiválasztod a háttértárat, majd „beállítások -> alkalmazások -> fejlesztés menü” és bepipálod az „USB-hibakeresést”. Ezután összedugod a telefont a PC-vel, a kezeddel „lehúzod” a telefonon a fenti információs sávot. Rákattintasz az „USB csatlakoztatva” menüre, majd a „Csatolás”-ra. Ha ez megvan, akkor már a PC úgy látja a telefont, mint egy memória kártyát. innentől egy egyszerű total commanderrel másolhatsz rá.

    Kikapcsolt állapotban ébreszt a telefon?
    Nem.

    Miért merül le olyan gyorsan a telefonom?
    Nincs optimalizálva, sok (felesleges) program fut a háttérben. Fentebb olvasható, hogy lehet ezt megakadályozni. Egy példa: A World War című játék adott esetben 20-40% (!) processzor használatot generál, és ha folyamatosan fut, az akksi rendkívül gyorsan merül. Ez nagyjából igaz az összes programra, ha nem kell, le kell lőni. Este érdemes repülő módba tenni a telefont, azzal további százalékokat lehet nyerni, esetleg ki lehet kapcsolni az internet adatforgalmat (pl.: APNDroid vagy Quick Settings). Okos telefon lévén folyamatosan szinkronizál, mindig frissít valamit. Akinek nem fontos, hogy 10 percenként frissüljön a twitter, facebook stb, érdemes beállítani, hogy ritkábban frissítsen.

    Egy töltéssel mennyit bír az akkumulátor?
    1 napot biztosan, feltéve, ha nem nyomkodod folyamatosan. Pár töltés után fogja elérni az akkumulátor a maximális kapacitását, be kell „járódnia”. Nincs szükség az úgynevezett "formázásra", amit a korábban használatos nikkel-bázisú akkumulátoroknál végre kellett hajtanunk. Az első töltés semmiben nem különbözik az ötödiktől, vagy akár az ötvenediktől. A forgalmazók azt tanácsolják, hogy első alkalommal töltsük az akkumulátort 8 órán át, de ez a tévhit még a nikkeles időkből maradt fenn. A töltő 3-4 óra után automatikusan kikapcsol a benne lévő túltöltés védelem miatt.

    Forgalom korlátos a mobilnetem, hogy tudom leellenőrizni, hogy mennyit használtam eddig?
    A 3G Watchdog nevű program az egyik legjobb. Rengeteg beállítási lehetőség van benne.

    Rá lehet tenni a telefonra a HTC Sense felületét?
    Nem. Ugyanakkor a LauncherPro Plus program Sense felületet varázsol a telefonra. A videó már régi, azóta a program is bővült: people, bookmarks, naptár, üzenet, twitter, facebook. A Beautiful Widgets programmal Sense stílusú óra és időjárást lehet beállítani.

    Milyen navigációs programok használhatók a telefonhoz?
    Motonav, Navigon, Ndrive.

    Milyen a beépített GPS a telefonban?
    Nehéz lenne egyszerűen megválaszolni, inkább olvasd el.

    Melyik a jobb telefon: Samsung Galaxy S vagy az iPhone4?
    Ezt a kérdést ne tedd fel a fórumon, ha jót akarsz. A választ mindenki tudja: kinek a pap…

  • ForRedGlory

    félisten

    Na akkor szerintem a végleges. Ha még valakinek valami hiányzik, szóljon :)
    (lehetnek még benn pl helyesírási hibák, de remélem már nem sok, szóljatok, ha láttok)

    SAMSUNG GALAXY S

    A világ és ami mögötte van

    Rövid ismertető:
    A Samsung Galaxy S a Samsung legújabb telefonja, melyen jelenleg az Android 2.1-es operációs rendszer fut, de hamarosan a Froyo (2.2) is érkezik rá, amelytől jelentős gyorsulást vár mindenki. A telefonról a mobilarénán is olvasható teszt, ami itt érhető el. A jelenleg kapható legjobb Androidos telefon, mely paramétereit tekintve is sok mindenben első.
    Kétféle "kiszerelésben" kapható: függetlenül és szolgáltatótól (T-Mobile, Telenor) is vásárolható. A telefonhoz 1 év gyári garancia jár, ami a Samsung oldalán beregisztrálva 2 hónappal kibővíthető. A T-Mobile további egy év korlátozott garanciát biztosít. A független és a szolgáltatói telefonok között lényeges különbség nincs, egyik szolgáltató sem nyúlt bele túlságosan a telefon lelkébe, mindössze pár csengőhang, előre beállított APN, weboldalak, könyvjelezők különböztetik meg a gyári független telefontól. Szerencsére a ROM frissítés is ugyanúgy működik, a frissítés menete nem változik egyik esetben sem. Erről később.
    Első bekapcsolás után az Androidban még járatlan felhasználók könnyedén elveszhetnek a beállítások között, ezért a felhasználói kézikönyvet mindenféleképpen javasolt elolvasni. Nem véletlenül 128 oldal, és ezek tényleg csak az alapok. Azért is érdemes ezt forgatni, mert a telefon dobozában rejtélyes okok miatt ez az "apróság" nem található meg. Amennyiben valaki szórakozva akar ismerkedni a telefonnal, akkor ajánlom a galaxys.samsung.hu oldalát, ezeket a videókat, vagy az interaktív bemutatót.

    ROM frissítés:
    A frissítésnek két lehetséges módja van: hivatalos (KIES*), és nem hivatalos (Odin). Mindenek előtt, ahhoz hogy bármit is tudjunk kezdeni a telefonnal, fel kell tenni ezt a driver packet (WinXP és Win7hez is).
    Miután ez megvan, akkor jöhet a frissítés. Tekintettel arra, hogy itt szépen le van írva, nem írom le még egyszer. Inkább arra térek ki, hogy miért érdemes frissíteni:
    A gyári ROM jó, de közel sem lehet kiaknázni a telefonban rejlő lehetőségeket. A ROM frissítéssel a telefon SOKAT javul, sokkal gyorsabb lesz, gördülékenyebb minden. Érdemes tehát frissíteni, mivel tényleg nagy különbség van a gyári ROM és a legújabb ROM között.
    Figyelem! ROM frissítés során törlődik minden adat, ezért célszerű előtte lementeni. Erre tökéletes a Titanium Backup nevezetű ingyenes program.
    Az APN beállítások itt találhatók:
    - T-Mobile
    - Telenor
    - Vodafone

    *KIES: a Samsung gyári programja, olyan, mint például a Nokia PC Suite, vagy manapság az Ovi, leszámítva hogy nagyjából semmire sem jó/kell. Minden megoldható nélküle, egyedül a hivatalos módon történő frissítés nem.

    A telefon optimalizálása:
    Fentiekből következik, hogy a telefonra (mely bár alap rommal is jó) ráfér az optimalizálás. Én a következő triumvirátust ajánlom:
    - ROM: JM8 (vagy JM5)
    - Lagfix: RyanZA, esetleg Voodoo LagFix (ezzekkel további gyorsulás érhető el)
    - Optimalizáló: Advanced Task Cleaner Pro*.

    *Az Advanced Task Cleaner Pro ingyenes program, amivel a futó alkalmazásokat lehet kilőni, mellyel megakadályozható a telefon esetleges belassulása, illetve nem utolsó sorban az akkumulátor üzemidejét is hosszabbítja. Az Androidban nem lehet máshogy bezárni a programokat. (Az operációs rendszer magától bezárja őket, de nem hatékony). A beállítása nem nehéz, de leginkább tapasztalattól függ, attól hogy ki mit mennyiszer is használ. A programban beállítható kétféle mód: autokill list és ignore list
    1. a képernyő kikapcsolásakor záródjon be program
    2. 1-5-10-30-60 perc inaktivitás után múlva záródjon be a program
    Beállítható hogy bizonyos programokat sose zárjon be (ignore list), ilyenek például a rendszer alkalmazások, amiket felesleges kilőni, egyből újraindulnak.
    Egyén függő hogy ki hogy állítja be. Aki sokat internetezik annak nem célszerű például azt beállítania, hogy 1 perc után kapcsoljon ki böngésző, mert ha vissza akar lépni, akkor újra írhatja be az internet címet. Célszerű megadni mondjuk hogy 5-10 perc után kapcsolja ki. Ugyanakkor felesleges beállítani, hogy például a beállítások menü vagy a játék sokáig aktív legyen a háttérben, ezeket lehet tenni 1 percre, vagy "screen off"-ra, stb-stb.

    Hasznos oldalak:
    PDA Fan Club
    XDA
    Appbrain
    andro-id.info

    Szerviz kódok:
    *#1234# Rom verzió
    * # 0 * # Teszt (LCD, kamera, szenzorok, hangszóró, ...stb)
    * # * # 4636 # * # * Telefon, akkumulátor adatok, használati statisztikák
    * # * # 8255 # * # * GTalk Service Monitor
    * # * # 7594 # * # * Engedélyezni lehet a kikapcsolást az End Call gomb nyomva tartására
    * # 197328640 # Szervizmód
    További szervizkódok

    Frequently Asked Questions

    Mi az az Android, milyen fajtái vannak?
    A Google által fejlesztett nyílt operációs rendszer. Itt elolvashatod az Android fejlődéstörténetét.

    A ROM frissítés garanciavesztéssel jár?
    Amennyiben a KIES-el frissítesz, nem veszted el a garanciát. Odinnal történő frissítésnél sem feltétlenül, ha nem rontod el. Viszont a kérdésre addig nincs biztos válasz, amíg nincs precedens.

    Tönkre mehet a telefon ROM frissítés közben?
    Nem, ha jól csinálod. Amíg a download mode (hangerő szabályozó le, home gomb és a bekapcsoló gomb egyszerre történő megnyomásával jön elő) és a recovery mode (hangerő szabályozó fel, home gomb és a bekapcsoló gomb egyszerre történő megnyomásával jön elő) bejön, nincs különösebb gond.

    ROM frissítéshez kell a telefont ROOT-olni?
    Nem kell rootolni.

    Hogyan kell frissíteni a ROM-ot?
    A PDA Fan Club oldalán több verzió is le van írva, de fontos ROM frissítés előtt az adatok lementése, mert minden törlődni fog. A fentebb már említett Titanium Backup (Marketből letölthető) illetve a most linkelt oldalon lévő Clockwork recovery erre tökéletesen alkalmas.
    ROM frissítés videó 1-2. rész
    ROM frissítés videó 3. rész
    Frissítés Kies programmal:
    A telefonon bemész a „beállítások-> névjegy -> USB beállításokba”, kiválasztod a Samsung Kiest. Csatlakoztatod a telefont a számítógéphez, miután felismerte a program a telefont, rákattintasz a frissítésre. Ha van elérhető frissítés, akkor már mehet is a frissítés. Amennyiben biztos vagy benne, hogy van újabb frissítés, de a KIES szerint nem, akkor próbáld meg atest mode-ot.

    Nem tudom download illetve recovery módba tenni a telefont, mi a teendő?
    Ez mint nemrég kiderült, nem hiba, hanem telefon függő. Itt a megoldás.

    Mi az a ROOT és a rootolásnak mik az előnyei/hátrányai?
    Az alábbi linken megtalálod a választ.

    Hol tudom megnézni, hogy jelenleg milyen ROM érhető el a készülékhez?
    Samfirmware (ingyenes regisztráció szükséges hozzá)

    Pontatlan a GPS, hogy lehet orvosolni?
    Először is lépj be a GPS beállításokba (*#*#1472365#*#*), majd kövesd az itt leírtakat. Próbálkozhatsz ezzel is, de a Froyo érkezéséig érdemi javulás nem várható ezektől sem. A Samsung a twitter oldalán megerősítette, hogy készítik a javítást.

    Android Marketen (legálisan) elérhetőek a fizetős programok?
    Jelenleg még nem, csak az ingyeneseket lehet hazánkban használni.

    Mennyire módosítható a TouchWiz3? (alap Samsung kezelőfelület)
    Teljesen megváltoztatható. Vannak különböző programok, amikkel egy az egyben eltüntethető. llyen például a LauncherPro.

    Nem csatlakozik a KIES, mi a teendő?
    Tedd fel a driver packet. Csak akkor működik a KIES, ha az alap Home (TouchWiz3) aktív. Ha fent van a launcerpro vagy hasonló Home módosító program, akkor a Home Switcher programmal válaszd ki a TW3-at, majd utána csatlakoztasd a telefont a géphez. Viszont előtte feltétlenül nézd meg a „beállítások-> névjegy -> USB beállításokat” hogy ott a Samsung Kies van-e kiválasztva.

    Hogy tudok legegyszerűbben a telefonra másolni a számítógépről?
    A telefonon bemész a „beállítások-> névjegy -> USB beállításokba”, kiválasztod a háttértárat, majd „beállítások -> alkalmazások -> fejlesztés menü” és bepipálod az „USB-hibakeresést”. Ezután összedugod a telefont a PC-vel, a kezeddel „lehúzod” a telefonon a fenti információs sávot. Rákattintasz az „USB csatlakoztatva” menüre, majd a „Csatolás”-ra. Ha ez megvan, akkor már a PC úgy látja a telefont, mint egy memória kártyát. innentől egy egyszerű total commanderrel másolhatsz rá.

    Kikapcsolt állapotban ébreszt a telefon?
    Nem.

    Miért merül le olyan gyorsan a telefonom?
    Nincs optimalizálva, sok (felesleges) program fut a háttérben. Fentebb olvasható, hogy lehet ezt megakadályozni. Egy példa: A World War című játék adott esetben 20-40% (!) processzor használatot generál, és ha folyamatosan fut, az akksi rendkívül gyorsan merül. Ez nagyjából igaz az összes programra, ha nem kell, le kell lőni. Este érdemes repülő módba tenni a telefont, azzal további százalékokat lehet nyerni, esetleg ki lehet kapcsolni az internet adatforgalmat (pl.: APNDroid vagy Quick Settings). Okos telefon lévén folyamatosan szinkronizál, mindig frissít valamit. Akinek nem fontos, hogy 10 percenként frissüljön a twitter, facebook stb, érdemes beállítani, hogy ritkábban frissítsen.

    Egy töltéssel mennyit bír az akkumulátor?
    1 napot biztosan, feltéve, ha nem nyomkodod folyamatosan. Pár töltés után fogja elérni az akkumulátor a maximális kapacitását, be kell „járódnia”. Nincs szükség az úgynevezett "formázásra", amit a korábban használatos nikkel-bázisú akkumulátoroknál végre kellett hajtanunk. Az első töltés semmiben nem különbözik az ötödiktől, vagy akár az ötvenediktől. A forgalmazók azt tanácsolják, hogy első alkalommal töltsük az akkumulátort 8 órán át, de ez a tévhit még a nikkeles időkből maradt fenn. A töltő 3-4 óra után automatikusan kikapcsol a benne lévő túltöltés védelem miatt.

    Forgalom korlátos a mobilnetem, hogy tudom leellenőrizni, hogy mennyit használtam eddig?
    A 3G Watchdog nevű program az egyik legjobb. Rengeteg beállítási lehetőség van benne.

    Rá lehet tenni a telefonra a HTC Sense felületét?
    Nem. Ugyanakkor a LauncherPro Plus program Sense felületet varázsol a telefonra. A videó már régi, azóta a program is bővült: people, bookmarks, naptár, üzenet, twitter, facebook. A Beautiful Widgets programmal Sense stílusú óra és időjárást lehet beállítani.

    Milyen navigációs programok használhatók a telefonhoz?
    Motonav, Navigon, Ndrive.

    Milyen a beépített GPS a telefonban?
    Nehéz lenne egyszerűen megválaszolni, inkább olvasd el.

    Melyik a jobb telefon: Samsung Galaxy S vagy az iPhone4?
    Ezt a kérdést ne tedd fel a fórumon, ha jót akarsz. A választ mindenki tudja: kinek a pap…

    [ Szerkesztve ]

  • Dotcom

    aktív tag

    válasz ForRedGlory #9686 üzenetére

    még ezt beteheted ala Compi, ha működik:

    a rejtett gps menube a *#*#1472365#*#* tarcsazasaval jutsz

    az Alma az agyban csodákra képes...Az Apple az új Chuck Norris...

  • tariattila

    veterán

    válasz ForRedGlory #9695 üzenetére

    akkor elkerülte a figyelmeteket, hogy froyon eddig többeknek nem müködik ez a rejtett gps menü a tárcsázóból...
    hiába tépem a billentyüzetem? :DDD

  • ForRedGlory

    félisten

    válasz mex77 #9700 üzenetére

    LOL, ezt írja:

    "A Galaxy S csáberejében fontos tényező az amoledes kijelző"
    Most én tévedek rosszul, vagy ebben tényleg nem super amoled van? :DDD

    tariattila: beirkáltam oda, ha törlik, akkor melóhelyen kiderítem ki volt az. Elvégre az origo is T találmány többek közt. Előkapom a csáveszt, aki írta, és írok helyette Én egy cikket. :DDD
    Délután lehet beírom az összes baromságra az igazságot, remélem nem törlik. Olvasgatom ott a hsz-eket, szifonoznak. Van már origo szifon4 teszt is? Elolvasnám, azt a tömjén orgazmust :DDD
    Magadra vess a froyoval, ha nem jön elő a gps menü, tegyél fel JM8-at pl :DDD

    sztrogoff19: THX, de még nincs kész. Azóta is bővült kicsit :DDD

    [ Szerkesztve ]

  • ForRedGlory

    félisten

    Újabb verzió, kicsit bővítve. FAQ utolsó előtti kérdését olvassátok el feltétlenül ;]

    SAMSUNG GALAXY S

    A világ és ami mögötte van

    Rövid ismertető:
    A Samsung Galaxy S a Samsung legújabb telefonja, melyen jelenleg az Android 2.1-es operációs rendszer fut, de hamarosan a Froyo (2.2) is érkezik rá, amelytől jelentős gyorsulást vár mindenki. A telefonról a mobilarénán is olvasható teszt, ami itt érhető el. A jelenleg kapható legjobb Androidos telefon, mely paramétereit tekintve is sok mindenben első.
    Kétféle "kiszerelésben" kapható: függetlenül és szolgáltatótól (T-Mobile, Telenor) is vásárolható. A telefonhoz 1 év gyári garancia jár, ami a Samsung oldalán beregisztrálva 2 hónappal kibővíthető. A T-Mobile további egy év korlátozott garanciát biztosít. A független és a szolgáltatói telefonok között lényeges különbség nincs, egyik szolgáltató sem nyúlt bele túlságosan a telefon lelkébe, mindössze pár csengőhang, előre beállított APN, weboldalak, könyvjelezők különböztetik meg a gyári független telefontól. Szerencsére a ROM frissítés is ugyanúgy működik, a frissítés menete nem változik egyik esetben sem. Erről később.
    Első bekapcsolás után az Androidban még járatlan felhasználók könnyedén elveszhetnek a beállítások között, ezért a felhasználói kézikönyvet mindenféleképpen javasolt elolvasni. Nem véletlenül 128 oldal, és ezek tényleg csak az alapok. Azért is érdemes ezt forgatni, mert a telefon dobozában rejtélyes okok miatt ez az "apróság" nem található meg. Amennyiben valaki szórakozva akar ismerkedni a telefonnal, akkor ajánlom a galaxys.samsung.hu oldalát, ezeket a videókat, vagy az interaktív bemutatót.

    ROM frissítés:
    A frissítésnek két lehetséges módja van: hivatalos (KIES*), és nem hivatalos (Odin). Mindenek előtt, ahhoz hogy bármit is tudjunk kezdeni a telefonnal, fel kell tenni ezt a driver packet (WinXP és Win7hez is).
    Miután ez megvan, akkor jöhet a frissítés. Tekintettel arra, hogy itt szépen le van írva, nem írom le még egyszer. Inkább arra térek ki, hogy miért érdemes frissíteni:
    A gyári ROM jó, de közel sem lehet kiaknázni a telefonban rejlő lehetőségeket. A ROM frissítéssel a telefon SOKAT javul, sokkal gyorsabb lesz, gördülékenyebb minden. Érdemes tehát frissíteni, mivel tényleg nagy különbség van a gyári ROM és a legújabb ROM között.
    Figyelem! ROM frissítés során törlődik minden adat, ezért célszerű előtte lementeni. Erre tökéletes a Titanium Backup nevezetű ingyenes program.
    Az APN beállítások itt találhatók:
    - T-Mobile
    - Telenor
    - Vodafone

    *KIES: a Samsung gyári programja, olyan, mint például a Nokia PC Suite, vagy manapság az Ovi, leszámítva hogy nagyjából semmire sem jó/kell. Minden megoldható nélküle, egyedül a hivatalos módon történő frissítés nem.

    A telefon optimalizálása:
    Fentiekből következik, hogy a telefonra (mely bár alap rommal is jó) ráfér az optimalizálás. Én a következő triumvirátust ajánlom:
    - ROM: JM8 (vagy JM5)
    - Lagfix: RyanZA, esetleg Voodoo LagFix (ezzekkel további gyorsulás érhető el)
    - Optimalizáló: Advanced Task Cleaner Pro*.

    *Az Advanced Task Cleaner Pro ingyenes program, amivel a futó alkalmazásokat lehet kilőni, mellyel megakadályozható a telefon esetleges belassulása, illetve nem utolsó sorban az akkumulátor üzemidejét is hosszabbítja. Az Androidban nem lehet máshogy bezárni a programokat. (Az operációs rendszer magától bezárja őket, de nem hatékony). A beállítása nem nehéz, de leginkább tapasztalattól függ, attól hogy ki mit mennyiszer is használ. A programban beállítható kétféle mód: autokill list és ignore list
    1. a képernyő kikapcsolásakor záródjon be program
    2. 1-5-10-30-60 perc inaktivitás után múlva záródjon be a program
    Beállítható hogy bizonyos programokat sose zárjon be (ignore list), ilyenek például a rendszer alkalmazások, amiket felesleges kilőni, egyből újraindulnak.
    Egyén függő hogy ki hogy állítja be. Aki sokat internetezik annak nem célszerű például azt beállítania, hogy 1 perc után kapcsoljon ki böngésző, mert ha vissza akar lépni, akkor újra írhatja be az internet címet. Célszerű megadni mondjuk hogy 5-10 perc után kapcsolja ki. Ugyanakkor felesleges beállítani, hogy például a beállítások menü vagy a játék sokáig aktív legyen a háttérben, ezeket lehet tenni 1 percre, vagy "screen off"-ra, stb-stb.
    A programmal 1 kattintással bezárható minden háttérben futó alkalmazás, ami eszi az erőforrásokat. Ehhez a következőket kell tenni: Megnyitod az Advanced Task Cleaner Pro-t, majd „menü -> preference -> widget press action”. Kiválasztod, hogy „kill all running tasks”. A kitett widgetre kattintva minden futó program bezáródik (kivéve, amik az ignore listán vannak).

    Hasznos oldalak:
    PDA Fan Club
    XDA
    Appbrain
    andro-id.info

    Szerviz kódok:
    *#1234# Rom verzió
    * # 0 * # Teszt (LCD, kamera, szenzorok, hangszóró, ...stb)
    * # * # 4636 # * # * Telefon, akkumulátor adatok, használati statisztikák
    * # * # 8255 # * # * GTalk Service Monitor
    * # * # 7594 # * # * Engedélyezni lehet a kikapcsolást az End Call gomb nyomva tartására
    * # 197328640 # Szervizmód
    További szervizkódok

    Frequently Asked Questions

    Mi az az Android, milyen fajtái vannak?
    A Google által fejlesztett nyílt operációs rendszer. Itt elolvashatod az Android fejlődéstörténetét.

    A ROM frissítés garanciavesztéssel jár?
    Amennyiben a KIES-el frissítesz, nem veszted el a garanciát. Odinnal történő frissítésnél sem feltétlenül, ha nem rontod el. Viszont a kérdésre addig nincs biztos válasz, amíg nincs precedens.

    Tönkre mehet a telefon ROM frissítés közben?
    Nem, ha jól csinálod. Amíg a download mode (hangerő szabályozó le, home gomb és a bekapcsoló gomb egyszerre történő megnyomásával jön elő) és a recovery mode (hangerő szabályozó fel, home gomb és a bekapcsoló gomb egyszerre történő megnyomásával jön elő) bejön, nincs különösebb gond.

    ROM frissítéshez kell a telefont ROOT-olni?
    Nem kell rootolni.

    Hogyan kell frissíteni a ROM-ot?
    A PDA Fan Club oldalán több verzió is le van írva, de fontos ROM frissítés előtt az adatok lementése, mert minden törlődni fog. A fentebb már említett Titanium Backup (Marketből letölthető) illetve a most linkelt oldalon lévő Clockwork recovery erre tökéletesen alkalmas. ROM frissítés után (és akár előtte is) célszerű elvégezni a wipe data/factory resetet és a wipe partitiont, ami a recovery menüből (hangerő fel + Home gomb + bekapcsoló gomb egyszerre) érhető el.
    ROM frissítés videó 1-2. rész
    ROM frissítés videó 3. rész
    Frissítés Kies programmal:
    A telefonon bemész a „beállítások-> névjegy -> USB beállításokba”, kiválasztod a Samsung Kiest. Csatlakoztatod a telefont a számítógéphez, miután felismerte a program a telefont, rákattintasz a frissítésre. Ha van elérhető frissítés, akkor már mehet is a frissítés. Amennyiben biztos vagy benne, hogy van újabb frissítés, de a KIES szerint nem, akkor próbáld meg atest mode-ot.

    Nem tudom download illetve recovery módba tenni a telefont, mi a teendő?
    Ez mint nemrég kiderült, nem hiba, hanem telefon függő. Itt a megoldás.

    Mi az a ROOT és a rootolásnak mik az előnyei/hátrányai?
    Az alábbi linken megtalálod a választ.

    Hol tudom megnézni, hogy jelenleg milyen ROM érhető el a készülékhez?
    Samfirmware (ingyenes regisztráció szükséges hozzá)

    Pontatlan a GPS, hogy lehet orvosolni?
    Először is lépj be a GPS beállításokba (*#*#1472365#*#*), majd kövesd az itt leírtakat. Próbálkozhatsz ezzel is, de a Froyo érkezéséig érdemi javulás nem várható ezektől sem. A Samsung a twitter oldalán megerősítette, hogy készítik a javítást.

    Android Marketen (legálisan) elérhetőek a fizetős programok?
    Jelenleg még nem, csak az ingyeneseket lehet hazánkban elérni.

    Mennyire módosítható a TouchWiz3? (alap Samsung kezelőfelület)
    Teljesen megváltoztatható. Vannak különböző programok, amikkel egy az egyben eltüntethető. llyen például a LauncherPro.

    Nem csatlakozik a KIES, mi a teendő?
    Tedd fel a driver packet. Csak akkor működik a KIES, ha az alap Home (TouchWiz3) aktív. Ha fent van a launcerpro vagy hasonló Home módosító program, akkor a Home Switcher programmal válaszd ki a TW3-at, majd utána csatlakoztasd a telefont a géphez. Viszont előtte feltétlenül nézd meg a „beállítások-> névjegy -> USB beállításokat” hogy ott a Samsung Kies van-e kiválasztva.

    Hogy tudok legegyszerűbben a telefonra másolni a számítógépről?
    A telefonon bemész a „beállítások-> névjegy -> USB beállítások”-ba, kiválasztod a háttértárat, majd „beállítások -> alkalmazások -> fejlesztés” menü, bepipálod az „USB-hibakeresést”. Ezután összedugod a telefont a PC-vel, a kezeddel „lehúzod” a telefonon a fenti információs sávot. Rákattintasz az „USB csatlakoztatva” menüre, majd a „Csatolás”-ra. Ha ez megvan, akkor már a PC úgy látja a telefont, mint egy memória kártyát. innentől egy egyszerű total commanderrel másolhatsz rá. Előfordul(hat) hogy ezek után sem látja a gép megfelelően a telefont. Ezt a driver packet tedd fel, ne amit a Kies akar telepíteni, illetve ne legyen USB hosszabbító (nekem azzal nem látta). Ha ezután sem jó, újra kell indítani a gépet, esetleg másik USB-be kell dugni a telefont.

    Hogyan tudok programokat telepíteni a telefonra?
    A telefonra „.apk” (Android Package)kiterjesztésű programokat lehet telepíteni. A letöltött programokat felmásolod a telefon memóriakártyájára. Ezt követően a Galaxy S saját beépített fájl kezelőjével („Saját fájl” névre hallgat) betallózod, rákattintasz és már telepíti is. A „Saját fájl” helyett érdemes az Astro programot használni, sokkal jobb.
    Programok telepíthetők a Marketről is (hazánkban csak ingyenesek érhetők el), vagy az Apbrain.com-ról, ami gyakorlatilag a Marketet teszik SOKKAL felhasználóbarátabbá. Érdemes ezt használni. Csak egy példa: Appbrainről telepíted a programokat, de elfelejtesz ROM frissítés előtt mentést csinálni. Az Apbrain megjegyzi mik voltak fent és nem kell újra kikeresni őket, 1 kattintással mind újra feltelepíthető. Továbbá láthatod, hogy ki milyen programot telepített fel, miket használ, feltéve, ha engedélyezi ezt a másik fél.

    Hogyan tudok programokat eltávolítani a telefonról?
    A telefonon belül „beállítások -> alkalmazások -> alkalmazások kezelése. Rányomsz arra, amit el szeretnél távolítani. Nagyon hasznos az appbrain-en lévő Uninstaller program is.

    Gyári programokat el tudok távolítani?
    Igen, a következő három program bármelyikével: Stock App Removal, SGS Tools és Root Explorer. Olyat sose távolíts el, amiről nem tudod biztosan, hogy mi. Hiszen ha véletlenül fontos rendszerprogramot törölsz, majd nem kapcsol be a telefon, ne csodálkozz. Az oldalon van hivatkozás a biztonsággal eltávolítható programokról is, de itt is találhatsz. A root explorer fizetős (!), ráadásul előtte rootolni kell a telefont. A másik két program ingyenes, és nem kell hozzá root sem.

    Kikapcsolt állapotban ébreszt a telefon?
    Nem.

    Miért merül le olyan gyorsan a telefonom?
    Nincs optimalizálva, sok (felesleges) program fut a háttérben. Fentebb olvasható, hogy lehet ezt megakadályozni. Egy példa: A World War című játék adott esetben 20-40% (!) processzor használatot generál, és ha folyamatosan fut, az akku rendkívül gyorsan merül. Ez nagyjából igaz az összes programra, ha nem kell, le kell lőni. Este érdemes repülő módba tenni a telefont, azzal további százalékokat lehet nyerni, esetleg ki lehet kapcsolni az internet adatforgalmat (pl.: APNDroid vagy Quick Settings). Okos telefon lévén folyamatosan szinkronizál, mindig frissít valamit. Akinek nem fontos, hogy 10 percenként frissüljön a twitter, facebook stb, érdemes beállítani, hogy ritkábban frissítsen.

    Egy töltéssel mennyit bír az akkumulátor?
    1 napot biztosan, feltéve, ha nem nyomkodod folyamatosan. Pár töltés után fogja elérni az akkumulátor a maximális kapacitását, be kell „járódnia”. Nincs szükség az úgynevezett "formázásra", amit a korábban használatos nikkel-bázisú akkumulátoroknál végre kellett hajtanunk. Az első töltés semmiben nem különbözik az ötödiktől, vagy akár az ötvenediktől. A forgalmazók azt tanácsolják, hogy első alkalommal töltsük az akkumulátort 8 órán át, de ez a tévhit még a nikkeles időkből maradt fenn. A töltő 3-4 óra után automatikusan kikapcsol a benne lévő túltöltés védelem miatt.

    Forgalom korlátos a mobilnetem, hogy tudom leellenőrizni, hogy mennyit használtam eddig?
    A 3G Watchdog nevű program az egyik legjobb. Rengeteg beállítási lehetőség van benne.

    Rá lehet tenni a telefonra a HTC Sense felületét?
    Nem. Ugyanakkor a LauncherPro Plus program Sense felületet varázsol a telefonra. A videó már régi, azóta a program is bővült: people, bookmarks, naptár, üzenet, twitter, facebook. A Beautiful Widgets programmal Sense stílusú óra és időjárást lehet beállítani.

    Milyen navigációs programok használhatók a telefonhoz?
    Motonav, Navigon, Ndrive.

    Milyen a beépített GPS a telefonban?
    Nehéz lenne egyszerűen megválaszolni, inkább olvasd el.

    Milyen minőségben rögzít videót a telefon?
    HD-ban rögzít videókat a telefon, egészen pontosan 720p minőségben és 30 képkocka/másodperc sebességgel.
    - Red Bull teszt videó
    - Éjszakai teszt videó
    További videók itt, illetve a youtubeon ezer számra.

    Miért nincs a fényképezőhöz villanó?
    Azért, mert akkor elmondhatnánk, hogy kompromisszumok nélkül használható telefon. Kellett bele hiba is :)

    Melyik a jobb telefon: Samsung Galaxy S vagy az iPhone4?
    Ezt a kérdést ne tedd fel a fórumon, ha jót akarsz. A választ mindenki tudja: kinek a pap…

  • ForRedGlory

    félisten

    Újabb verzió, kicsit bővítve. FAQ utolsó előtti kérdését olvassátok el feltétlenül ;]

    SAMSUNG GALAXY S

    A világ és ami mögötte van

    Rövid ismertető:
    A Samsung Galaxy S a Samsung legújabb telefonja, melyen jelenleg az Android 2.1-es operációs rendszer fut, de hamarosan a Froyo (2.2) is érkezik rá, amelytől jelentős gyorsulást vár mindenki. A telefonról a mobilarénán is olvasható teszt, ami itt érhető el. A jelenleg kapható legjobb Androidos telefon, mely paramétereit tekintve is sok mindenben első.
    Kétféle "kiszerelésben" kapható: függetlenül és szolgáltatótól (T-Mobile, Telenor) is vásárolható. A telefonhoz 1 év gyári garancia jár, ami a Samsung oldalán beregisztrálva 2 hónappal kibővíthető. A T-Mobile további egy év korlátozott garanciát biztosít. A független és a szolgáltatói telefonok között lényeges különbség nincs, egyik szolgáltató sem nyúlt bele túlságosan a telefon lelkébe, mindössze pár csengőhang, előre beállított APN, weboldalak, könyvjelezők különböztetik meg a gyári független telefontól. Szerencsére a ROM frissítés is ugyanúgy működik, a frissítés menete nem változik egyik esetben sem. Erről később.
    Első bekapcsolás után az Androidban még járatlan felhasználók könnyedén elveszhetnek a beállítások között, ezért a felhasználói kézikönyvet mindenféleképpen javasolt elolvasni. Nem véletlenül 128 oldal, és ezek tényleg csak az alapok. Azért is érdemes ezt forgatni, mert a telefon dobozában rejtélyes okok miatt ez az "apróság" nem található meg. Amennyiben valaki szórakozva akar ismerkedni a telefonnal, akkor ajánlom a galaxys.samsung.hu oldalát, ezeket a videókat, vagy az interaktív bemutatót.

    ROM frissítés:
    A frissítésnek két lehetséges módja van: hivatalos (KIES*), és nem hivatalos (Odin). Mindenek előtt, ahhoz hogy bármit is tudjunk kezdeni a telefonnal, fel kell tenni ezt a driver packet (WinXP és Win7hez is).
    Miután ez megvan, akkor jöhet a frissítés. Tekintettel arra, hogy itt szépen le van írva, nem írom le még egyszer. Inkább arra térek ki, hogy miért érdemes frissíteni:
    A gyári ROM jó, de közel sem lehet kiaknázni a telefonban rejlő lehetőségeket. A ROM frissítéssel a telefon SOKAT javul, sokkal gyorsabb lesz, gördülékenyebb minden. Érdemes tehát frissíteni, mivel tényleg nagy különbség van a gyári ROM és a legújabb ROM között.
    Figyelem! ROM frissítés során törlődik minden adat, ezért célszerű előtte lementeni. Erre tökéletes a Titanium Backup nevezetű ingyenes program.
    Az APN beállítások itt találhatók:
    - T-Mobile
    - Telenor
    - Vodafone

    *KIES: a Samsung gyári programja, olyan, mint például a Nokia PC Suite, vagy manapság az Ovi, leszámítva hogy nagyjából semmire sem jó/kell. Minden megoldható nélküle, egyedül a hivatalos módon történő frissítés nem.

    A telefon optimalizálása:
    Fentiekből következik, hogy a telefonra (mely bár alap rommal is jó) ráfér az optimalizálás. Én a következő triumvirátust ajánlom:
    - ROM: JM8 (vagy JM5)
    - Lagfix: RyanZA, esetleg Voodoo LagFix (ezzekkel további gyorsulás érhető el)
    - Optimalizáló: Advanced Task Cleaner Pro*.

    *Az Advanced Task Cleaner Pro ingyenes program, amivel a futó alkalmazásokat lehet kilőni, mellyel megakadályozható a telefon esetleges belassulása, illetve nem utolsó sorban az akkumulátor üzemidejét is hosszabbítja. Az Androidban nem lehet máshogy bezárni a programokat. (Az operációs rendszer magától bezárja őket, de nem hatékony). A beállítása nem nehéz, de leginkább tapasztalattól függ, attól hogy ki mit mennyiszer is használ. A programban beállítható kétféle mód: autokill list és ignore list
    1. a képernyő kikapcsolásakor záródjon be program
    2. 1-5-10-30-60 perc inaktivitás után múlva záródjon be a program
    Beállítható hogy bizonyos programokat sose zárjon be (ignore list), ilyenek például a rendszer alkalmazások, amiket felesleges kilőni, egyből újraindulnak.
    Egyén függő hogy ki hogy állítja be. Aki sokat internetezik annak nem célszerű például azt beállítania, hogy 1 perc után kapcsoljon ki böngésző, mert ha vissza akar lépni, akkor újra írhatja be az internet címet. Célszerű megadni mondjuk hogy 5-10 perc után kapcsolja ki. Ugyanakkor felesleges beállítani, hogy például a beállítások menü vagy a játék sokáig aktív legyen a háttérben, ezeket lehet tenni 1 percre, vagy "screen off"-ra, stb-stb.
    A programmal 1 kattintással bezárható minden háttérben futó alkalmazás, ami eszi az erőforrásokat. Ehhez a következőket kell tenni: Megnyitod az Advanced Task Cleaner Pro-t, majd „menü -> preference -> widget press action”. Kiválasztod, hogy „kill all running tasks”. A képernyőre kitett widgetre kattintva minden futó program bezáródik (kivéve, amik az ignore listán vannak).

    Hasznos oldalak:
    PDA Fan Club
    XDA
    Appbrain
    andro-id.info

    Szerviz kódok:
    *#1234# Rom verzió
    * # 0 * # Teszt (LCD, kamera, szenzorok, hangszóró, ...stb)
    * # * # 4636 # * # * Telefon, akkumulátor adatok, használati statisztikák
    * # * # 8255 # * # * GTalk Service Monitor
    * # * # 7594 # * # * Engedélyezni lehet a kikapcsolást az End Call gomb nyomva tartására
    * # 197328640 # Szervizmód
    További szervizkódok

    Frequently Asked Questions

    Mi az az Android, milyen fajtái vannak?
    A Google által fejlesztett nyílt operációs rendszer. Itt elolvashatod az Android fejlődéstörténetét.

    A ROM frissítés garanciavesztéssel jár?
    Amennyiben a KIES-el frissítesz, nem veszted el a garanciát. Odinnal történő frissítésnél sem feltétlenül, ha nem rontod el. Viszont a kérdésre addig nincs biztos válasz, amíg nincs precedens.

    Tönkre mehet a telefon ROM frissítés közben?
    Nem, ha jól csinálod. Amíg a download mode (hangerő szabályozó le, home gomb és a bekapcsoló gomb egyszerre történő megnyomásával jön elő) és a recovery mode (hangerő szabályozó fel, home gomb és a bekapcsoló gomb egyszerre történő megnyomásával jön elő) bejön, nincs különösebb gond.

    ROM frissítéshez kell a telefont ROOT-olni?
    Nem kell rootolni.

    Hogyan kell frissíteni a ROM-ot?
    A PDA Fan Club oldalán több verzió is le van írva, de fontos ROM frissítés előtt az adatok lementése, mert minden törlődni fog. A fentebb már említett Titanium Backup (Marketből letölthető) illetve a most linkelt oldalon lévő Clockwork recovery erre tökéletesen alkalmas. ROM frissítés után (és akár előtte is) célszerű elvégezni a wipe data/factory resetet és a wipe partitiont, ami a recovery menüből (hangerő fel + Home gomb + bekapcsoló gomb egyszerre) érhető el.
    ROM frissítés videó 1-2. rész
    ROM frissítés videó 3. rész
    Frissítés Kies programmal:
    A telefonon bemész a „beállítások-> névjegy -> USB beállításokba”, kiválasztod a Samsung Kiest. Csatlakoztatod a telefont a számítógéphez, miután felismerte a program a telefont, rákattintasz a frissítésre. Ha van elérhető frissítés, akkor már mehet is a frissítés. Amennyiben biztos vagy benne, hogy van újabb frissítés, de a KIES szerint nem, akkor próbáld meg atest mode-ot.

    Nem tudom download illetve recovery módba tenni a telefont, mi a teendő?
    Ez mint nemrég kiderült, nem hiba, hanem telefon függő. Itt a megoldás.

    Mi az a ROOT és a rootolásnak mik az előnyei/hátrányai?
    Az alábbi linken megtalálod a választ.

    Hol tudom megnézni, hogy jelenleg milyen ROM érhető el a készülékhez?
    Samfirmware (ingyenes regisztráció szükséges hozzá)

    Pontatlan a GPS, hogy lehet orvosolni?
    Először is lépj be a GPS beállításokba (*#*#1472365#*#*), majd kövesd az itt leírtakat. Próbálkozhatsz ezzel is, de a Froyo érkezéséig érdemi javulás nem várható ezektől sem. A Samsung a twitter oldalán megerősítette, hogy készítik a javítást.

    Android Marketen (legálisan) elérhetőek a fizetős programok?
    Jelenleg még nem, csak az ingyeneseket lehet hazánkban elérni.

    Mennyire módosítható a TouchWiz3? (alap Samsung kezelőfelület)
    Teljesen megváltoztatható. Vannak különböző programok, amikkel egy az egyben eltüntethető. llyen például a LauncherPro.

    Nem csatlakozik a KIES, mi a teendő?
    Tedd fel a driver packet. Csak akkor működik a KIES, ha az alap Home (TouchWiz3) aktív. Ha fent van a launcerpro vagy hasonló Home módosító program, akkor a Home Switcher programmal válaszd ki a TW3-at, majd utána csatlakoztasd a telefont a géphez. Viszont előtte feltétlenül nézd meg a „beállítások-> névjegy -> USB beállításokat” hogy ott a Samsung Kies van-e kiválasztva.

    Hogy tudok legegyszerűbben a telefonra másolni a számítógépről?
    A telefonon bemész a „beállítások-> névjegy -> USB beállítások”-ba, kiválasztod a háttértárat, majd „beállítások -> alkalmazások -> fejlesztés” menü, bepipálod az „USB-hibakeresést”. Ezután összedugod a telefont a PC-vel, a kezeddel „lehúzod” a telefonon a fenti információs sávot. Rákattintasz az „USB csatlakoztatva” menüre, majd a „Csatolás”-ra. Ha ez megvan, akkor már a PC úgy látja a telefont, mint egy memória kártyát. innentől egy egyszerű total commanderrel másolhatsz rá. Előfordul(hat) hogy ezek után sem látja a gép megfelelően a telefont. Ezt a driver packet tedd fel, ne amit a Kies akar telepíteni, illetve ne legyen USB hosszabbító (nekem azzal nem látta). Ha ezután sem jó, újra kell indítani a gépet, esetleg másik USB-be kell dugni a telefont.

    Hogyan tudok programokat telepíteni a telefonra?
    A telefonra „.apk” (Android Package)kiterjesztésű programokat lehet telepíteni. A letöltött programokat felmásolod a telefon memóriakártyájára. Ezt követően a Galaxy S saját beépített fájl kezelőjével („Saját fájl” névre hallgat) betallózod, rákattintasz és már telepíti is. A „Saját fájl” helyett érdemes az Astro programot használni, sokkal jobb.
    Programok telepíthetők a Marketről is (hazánkban csak ingyenesek érhetők el), vagy az Apbrain.com-ról, ami gyakorlatilag a Marketet teszik SOKKAL felhasználóbarátabbá. Érdemes ezt használni. Csak egy példa: Appbrainről telepíted a programokat, de elfelejtesz ROM frissítés előtt mentést csinálni. Az Apbrain megjegyzi mik voltak fent és nem kell újra kikeresni őket, 1 kattintással mind újra feltelepíthető. Továbbá láthatod, hogy ki milyen programot telepített fel, miket használ, feltéve, ha engedélyezi ezt a másik fél.

    Hogyan tudok programokat eltávolítani a telefonról?
    A telefonon belül „beállítások -> alkalmazások -> alkalmazások kezelése. Rányomsz arra, amit el szeretnél távolítani. Nagyon hasznos az appbrain-en lévő Uninstaller program is.

    Gyári programokat el tudok távolítani?
    Igen, a következő három program bármelyikével: Stock App Removal, SGS Tools és Root Explorer. Olyat sose távolíts el, amiről nem tudod biztosan, hogy mi. Hiszen ha véletlenül fontos rendszerprogramot törölsz, majd nem kapcsol be a telefon, ne csodálkozz. Az oldalon van hivatkozás a biztonsággal eltávolítható programokról is, de itt is találhatsz. A root explorer fizetős (!), ráadásul előtte rootolni kell a telefont. A másik két program ingyenes, és nem kell hozzá root sem.

    Kikapcsolt állapotban ébreszt a telefon?
    Nem.

    Miért merül le olyan gyorsan a telefonom?
    Nincs optimalizálva, sok (felesleges) program fut a háttérben. Fentebb olvasható, hogy lehet ezt megakadályozni. Egy példa: A World War című játék adott esetben 20-40% (!) processzor használatot generál, és ha folyamatosan fut, az akku rendkívül gyorsan merül. Ez nagyjából igaz az összes programra, ha nem kell, le kell lőni. Este érdemes repülő módba tenni a telefont, azzal további százalékokat lehet nyerni, esetleg ki lehet kapcsolni az internet adatforgalmat (pl.: APNDroid vagy Quick Settings). Okos telefon lévén folyamatosan szinkronizál, mindig frissít valamit. Akinek nem fontos, hogy 10 percenként frissüljön a twitter, facebook stb, érdemes beállítani, hogy ritkábban frissítsen.

    Egy töltéssel mennyit bír az akkumulátor?
    1 napot biztosan, feltéve, ha nem nyomkodod folyamatosan. Pár töltés után fogja elérni az akkumulátor a maximális kapacitását, be kell „járódnia”. Nincs szükség az úgynevezett "formázásra", amit a korábban használatos nikkel-bázisú akkumulátoroknál végre kellett hajtanunk. Az első töltés semmiben nem különbözik az ötödiktől, vagy akár az ötvenediktől. A forgalmazók azt tanácsolják, hogy első alkalommal töltsük az akkumulátort 8 órán át, de ez a tévhit még a nikkeles időkből maradt fenn. A töltő 3-4 óra után automatikusan kikapcsol a benne lévő túltöltés védelem miatt.

    Forgalom korlátos a mobilnetem, hogy tudom leellenőrizni, hogy mennyit használtam eddig?
    A 3G Watchdog nevű program az egyik legjobb. Rengeteg beállítási lehetőség van benne.

    Rá lehet tenni a telefonra a HTC Sense felületét?
    Nem. Ugyanakkor a LauncherPro Plus program Sense felületet varázsol a telefonra. A videó már régi, azóta a program is bővült: people, bookmarks, naptár, üzenet, twitter, facebook. A Beautiful Widgets programmal Sense stílusú óra és időjárást lehet beállítani.

    Milyen navigációs programok használhatók a telefonhoz?
    Motonav, Navigon, Ndrive.

    Milyen a beépített GPS a telefonban?
    Nehéz lenne egyszerűen megválaszolni, inkább olvasd el.

    Milyen minőségben rögzít videót a telefon?
    HD-ban rögzít videókat a telefon, egészen pontosan 720p minőségben és 30 képkocka/másodperc sebességgel.
    - Red Bull teszt videó
    - Éjszakai teszt videó
    További videók itt, illetve a youtubeon ezer számra.

    Miért nincs a fényképezőhöz villanó?
    Azért, mert akkor elmondhatnánk, hogy kompromisszumok nélkül használható telefon. Kellett bele hiba is :)

    Melyik a jobb telefon: Samsung Galaxy S vagy az iPhone4?
    Ezt a kérdést ne tedd fel a fórumon, ha jót akarsz. A választ mindenki tudja: kinek a pap…

  • g0dl

    addikt

    A legördülő infó ablakban (ahol ki-be lehet kapcsolni a WIFI-t GPS-t stb, hogy a csendes/néma az miért rezgés az egy másik kérdés)
    Az van írva nálam
    H pannon (igen még pannon, de nem ez gond)
    Folyamatban

    De, kérdem én, mi van folyamatban? Ez nem törölhető üzenet.

    [ Szerkesztve ]

  • compi.hu

    senior tag

    válasz ForRedGlory #9733 üzenetére

    Miért nincs a fényképezőhöz villanó?
    Azért, mert akkor elmondhatnánk, hogy kompromisszumok nélkül használható telefon. Kellett bele hiba is

    Francokat. A hiba az a nem kicsit elcseszett GPS modul. Villano az azert nincs rajta mert:

    a. Ugysem enne lof@szt sem (tobbszor ramtort mar a rohogogorcs a citadellarol a varost fotozo eszkombajnok vakuvillogtatasan pl) De most komolyan, egy atlagos kompakt kameraba epitett rendes villanofenyes vaku is kb 4m-ig er valamit. Mire jo akkor egy szerencsetlen feher led? A zseblampa funkciora meg ott van 800x480 db feher led a masik oldalon ha kell.

    b. A fejlesztoi laborban mindig vilagos volt es senkinek nem hianyzott.

    amugy meg szerintem egyszeruen nem maradt mar hely neki a PCB-n

    [ Szerkesztve ]

  • sztrogoff19

    tag

    válasz compi.hu #9737 üzenetére

    Elcseszett GPS modul ?

    Olvastam már, hogy több SGS tulaj nem tudja rendeletetésének megfelelően használni a GPS-t. Nos, egyszer már írtam róla, hogy nekem működik úgy ahogy kell. Nem azt mondom, hogy nincs vele gond, de pl. az enyém van olyan pontos, mint a Navon N470-es navim. A jelet rendesen fogja és tartja is. A térkép "ingyen" volt így arra sem panaszkodhatom, de ha kijön az erre a nagyfelbontású kijelzőre optimalizált Igo MyWay, akkor arra azért befizetek.
    Készítettem vele Mytraks-es nyomkövetését is, szerintem az is jó volt, a térképet nehezen akarja ráilleszteni, de azt a google számlájára írom.

    Azt elhiszem, hogy aki a munkájához használná a GPS-t akkor bizony fontos, de nekem mint mezei használónak ez is elég amit tud. Ami probléma lehet a GPS nap mint nap használóknak, hogy - legjobb tudomásom szerint - a TMC nem működik még rendesen kis hazánkban.

    Morituri Te Salutant

  • ForRedGlory

    félisten

    válasz g0dl #9739 üzenetére

    Ahh, most tegyem bele FAQ-ba a megoldást? :D

    Begi: nem tudom, nm próbáltam hogy csak azt állítom, de mindjárt megnézem, és kijavítom, ha tényleg elég a "fele". :)

    compi.hu: nyugi, viccnek szántam ;]
    De tegyük fel, a GPS-t javítják (fogják is, semmi kétségem), akkor nem nagyon lehet belekötni. Marad a Vaku és a kékes kijelző (mondjuk az nekem akkor se kék, de szar a látásom ezek szerint)
    Kékes kijelzőre van megoldás: Voodoo Color, ami eléggé impozáns, valaki tesztelhetné, akkor menne FAQ-ba. Én nem akarom, mert most frissítettem ROM-ot, nincs kedvem szórakozni vele.
    Márpedig így a 3 hibából (Vaku, kékes háttér és GPS) egyedül a Vaku maradt. Vagyis a válasz helyt álló :D

    [ Szerkesztve ]

  • compi.hu

    senior tag

    válasz sztrogoff19 #9740 üzenetére

    Olvastam már, hogy több SGS tulaj nem tudja rendeletetésének megfelelően használni a GPS-t.

    Na ez nalam pontosan megfelel az elcseszett GPS modul definiciojanak. Az XDAdeven vegzett felmeres szerint a velemenyt nyilvanito Galaxy S tulajok 56.37%-anak legalabbis idoszakosan minosithetetlen a GPS teljesitmenye (35.07%-nak folyamatosan)

    [ Szerkesztve ]

  • ForRedGlory

    félisten

    válasz Begi #9756 üzenetére

    Azért amikor az usb hibakeresést állítod, írja hogy így érhető el a háttér, bár tényleg furcsa :)

    Más:
    Nah, akkor itt a FAQ (szerintem) végleges verziója. most lépek tesztelem az új GPS beállításokat, ami kb 30 perc lesz, addig ha valakinek valami nem tetszik, írja le, mert utána megy az 1-es hozzászólásba :DDD
    (helyesírási és stilisztikai hibák is jöhetnek)

    SAMSUNG GALAXY S

    A világ és ami mögötte van

    Rövid ismertető:
    A Samsung Galaxy S a Samsung legújabb telefonja, melyen jelenleg az Android 2.1-es operációs rendszer fut, de hamarosan a Froyo (2.2) is érkezik rá, amelytől jelentős gyorsulást vár mindenki. A telefonról a mobilarénán is olvasható teszt, ami itt érhető el. A jelenleg kapható legjobb Androidos telefon, mely paramétereit tekintve is sok mindenben első.
    Kétféle "kiszerelésben" kapható: függetlenül és szolgáltatótól (T-Mobile, Telenor) is vásárolható. A telefonhoz 1 év gyári garancia jár, ami a Samsung oldalán beregisztrálva 2 hónappal kibővíthető. A T-Mobile további egy év korlátozott garanciát biztosít. A független és a szolgáltatói telefonok között lényeges különbség nincs, egyik szolgáltató sem nyúlt bele túlságosan a telefon lelkébe, mindössze pár csengőhang, előre beállított APN, weboldalak, könyvjelezők különböztetik meg a gyári független telefontól. Szerencsére a ROM frissítés is ugyanúgy működik, a frissítés menete nem változik egyik esetben sem. Erről később.
    Első bekapcsolás után az Androidban még járatlan felhasználók könnyedén elveszhetnek a beállítások között, ezért a felhasználói kézikönyvet mindenféleképpen javasolt elolvasni. Nem véletlenül 128 oldal, és ezek tényleg csak az alapok. Azért is érdemes ezt forgatni, mert a telefon dobozában rejtélyes okok miatt ez az "apróság" nem található meg. Amennyiben valaki szórakozva akar ismerkedni a telefonnal, akkor ajánlom a galaxys.samsung.hu oldalát, ezeket a videókat, vagy az interaktív bemutatót.

    ROM frissítés:
    A frissítésnek két lehetséges módja van: hivatalos (KIES*), és nem hivatalos (Odin). Mindenek előtt, ahhoz hogy bármit is tudjunk kezdeni a telefonnal, fel kell tenni ezt a driver packet (WinXP és Win7hez is).
    Miután ez megvan, akkor jöhet a frissítés. Tekintettel arra, hogy itt szépen le van írva, nem írom le még egyszer. Inkább arra térek ki, hogy miért érdemes frissíteni:
    A gyári ROM jó, de közel sem lehet kiaknázni a telefonban rejlő lehetőségeket. A ROM frissítéssel a telefon SOKAT javul, sokkal gyorsabb lesz, gördülékenyebb minden. Érdemes tehát frissíteni, mivel tényleg nagy különbség van a gyári ROM és a legújabb ROM között.
    Figyelem! ROM frissítés során törlődik minden adat, ezért célszerű előtte lementeni. Erre tökéletes a Titanium Backup nevezetű ingyenes program.
    Az APN beállítások itt találhatók:
    - T-Mobile
    - Telenor
    - Vodafone

    *KIES: a Samsung gyári programja, olyan, mint például a Nokia PC Suite, vagy manapság az Ovi, leszámítva hogy nagyjából semmire sem jó/kell. Minden megoldható nélküle, egyedül a hivatalos módon történő frissítés nem.

    A telefon optimalizálása:
    Fentiekből következik, hogy a telefonra (mely bár alap rommal is jó) ráfér az optimalizálás. Én a következő triumvirátust ajánlom:
    - ROM: JM8 (vagy JM5)
    - Lagfix: RyanZA, esetleg Voodoo LagFix (ezzekkel további gyorsulás érhető el)
    - Optimalizáló: Advanced Task Cleaner Pro*.

    *Az Advanced Task Cleaner Pro ingyenes program, amivel a futó alkalmazásokat lehet kilőni, mellyel megakadályozható a telefon esetleges belassulása, illetve nem utolsó sorban az akkumulátor üzemidejét is hosszabbítja. Az Androidban nem lehet máshogy bezárni a programokat. (Az operációs rendszer magától bezárja őket, de nem hatékony). A beállítása nem nehéz, de leginkább tapasztalattól függ, attól hogy ki mit mennyiszer is használ. A programban beállítható kétféle mód: autokill list és ignore list
    1. a képernyő kikapcsolásakor záródjon be program
    2. 1-5-10-30-60 perc inaktivitás után múlva záródjon be a program
    Beállítható hogy bizonyos programokat sose zárjon be (ignore list), ilyenek például a rendszer alkalmazások, amiket felesleges kilőni, egyből újraindulnak.
    Egyén függő hogy ki hogy állítja be. Aki sokat internetezik annak nem célszerű például azt beállítania, hogy 1 perc után kapcsoljon ki böngésző, mert ha vissza akar lépni, akkor újra írhatja be az internet címet. Célszerű megadni mondjuk hogy 5-10 perc után kapcsolja ki. Ugyanakkor felesleges beállítani, hogy például a beállítások menü vagy a játék sokáig aktív legyen a háttérben, ezeket lehet tenni 1 percre, vagy "screen off"-ra, stb-stb.
    A programmal 1 kattintással bezárható minden háttérben futó alkalmazás, ami eszi az erőforrásokat. Ehhez a következőket kell tenni: Megnyitod az Advanced Task Cleaner Pro-t, majd „menü -> preference -> widget press action”. Kiválasztod, hogy „kill all running tasks”. A képernyőre kitett widgetre kattintva minden futó program bezáródik (kivéve, amik az ignore listán vannak).
    Tipp: feltétlenül tegyed bele „ignore list”-be az Advanced Task Cleaner Pro-t!

    Hasznos oldalak:
    PDA Fan Club (ingyenes regisztráció szükséges)
    XDA
    Appbrain
    andro-id.info

    Szerviz kódok:
    * # 1234 # Rom verzió
    * # 0 * # Teszt (LCD, kamera, szenzorok, hangszóró, ...stb)
    * # * # 4636 # * # * Telefon, akkumulátor adatok, használati statisztikák
    * # * # 8255 # * # * GTalk Service Monitor
    * # * # 7594 # * # * Kikapcsolás engedélyezés az End Call gomb nyomva tartására
    * # 197328640 # Szervizmód
    További szervizkódok

    Frequently Asked Questions

    Mi az az Android, milyen fajtái vannak?
    A Google által fejlesztett nyílt operációs rendszer. Itt elolvashatod az Android fejlődéstörténetét.

    Miben jobb a Froyo (android 2.2), mint az Eclair (android 2.1)?
    A választ itt találod.

    A ROM frissítés garanciavesztéssel jár?
    Amennyiben a KIES-el frissítesz, nem veszted el a garanciát. Odinnal történő frissítésnél sem feltétlenül, ha nem rontod el. Viszont a kérdésre addig nincs biztos válasz, amíg nincs precedens.

    Tönkre mehet a telefon ROM frissítés közben?
    Nem, ha jól csinálod. Amíg a download mode (hangerő szabályozó le, home gomb és a bekapcsoló gomb egyszerre történő megnyomásával jön elő) és a recovery mode (hangerő szabályozó fel, home gomb és a bekapcsoló gomb egyszerre történő megnyomásával jön elő) bejön, nincs különösebb gond.

    ROM frissítéshez kell a telefont ROOT-olni?
    Nem kell rootolni.

    Hogyan kell frissíteni a ROM-ot?
    A PDA Fan Club oldalán több verzió is le van írva, de fontos ROM frissítés előtt az adatok lementése, mert minden törlődni fog. A fentebb már említett Titanium Backup (Marketből letölthető) illetve a most linkelt oldalon lévő Clockwork recovery erre tökéletesen alkalmas. ROM frissítés után (és akár előtte is) célszerű elvégezni a wipe data/factory resetet és a wipe partitiont, ami a recovery menüből (hangerő fel + Home gomb + bekapcsoló gomb egyszerre) érhető el.
    ROM frissítés videó 1-2. rész
    ROM frissítés videó 3. rész

    Frissítés Kies programmal:
    A telefonon bemész a „beállítások-> névjegy -> USB beállításokba”, kiválasztod a Samsung Kiest. Csatlakoztatod a telefont a számítógéphez, miután felismerte a program a telefont, rákattintasz a frissítésre. Ha van elérhető frissítés, akkor már mehet is a frissítés. Amennyiben biztos vagy benne, hogy van újabb frissítés, de a KIES szerint nem, akkor próbáld meg atest mode-ot.

    Nem tudom download illetve recovery módba tenni a telefont, mi a teendő?
    Ez mint nemrég kiderült, nem hiba, hanem telefon függő. Itt a megoldás.

    Mi az a ROOT és a rootolásnak mik az előnyei/hátrányai?
    Az alábbi linken megtalálod a választ.

    Hol tudom megnézni, hogy jelenleg milyen ROM érhető el a készülékhez?
    Samfirmware (ingyenes regisztráció szükséges hozzá)

    Pontatlan a GPS, hogy lehet orvosolni?
    Először is lépj be a GPS beállításokba (*#*#1472365#*#*), majd kövesd az itt leírtakat. Próbálkozhatsz ezzel is, de a Froyo érkezéséig érdemi javulás nem várható ezektől sem. A Samsung a twitter oldalán megerősítette, hogy készítik a javítást.

    Android Marketen (legálisan) elérhetőek a fizetős programok?
    Jelenleg még nem, csak az ingyeneseket lehet hazánkban elérni.

    Mennyire módosítható a TouchWiz3? (alap Samsung kezelőfelület)
    Teljesen megváltoztatható. Vannak különböző programok, amikkel egy az egyben eltüntethető. llyen például a LauncherPro.

    Nem csatlakozik a KIES, mi a teendő?
    Tedd fel a driver packet. Csak akkor működik a KIES, ha az alap Home (TouchWiz3) aktív. Ha fent van a launcerpro vagy hasonló Home módosító program, akkor a Home Switcher programmal válaszd ki a TW3-at, majd utána csatlakoztasd a telefont a géphez. Viszont előtte feltétlenül nézd meg a „beállítások-> névjegy -> USB beállításokat” hogy ott a Samsung Kies van-e kiválasztva.

    Hogy tudok legegyszerűbben a telefonra másolni a számítógépről?
    A telefonon bemész a „beállítások-> névjegy -> USB beállítások”-ba, kiválasztod a háttértárat, majd „beállítások -> alkalmazások -> fejlesztés” menü, bepipálod az „USB-hibakeresést”. Ezután összedugod a telefont a PC-vel, a kezeddel „lehúzod” a telefonon a fenti információs sávot. Rákattintasz az „USB csatlakoztatva” menüre, majd a „Csatolás”-ra. Ha ez megvan, akkor már a PC úgy látja a telefont, mint egy memória kártyát. innentől egy egyszerű total commanderrel másolhatsz rá. Előfordul(hat) hogy ezek után sem látja a gép megfelelően a telefont. Ezt a driver packet tedd fel, ne amit a Kies akar telepíteni, illetve ne legyen USB hosszabbító (nekem azzal nem látta). Ha ezután sem jó, újra kell indítani a gépet, esetleg másik USB-be kell dugni a telefont.

    Hogyan tudok programokat telepíteni a telefonra?
    A telefonra „.apk” (Android Package) kiterjesztésű programokat lehet telepíteni. A letöltött fájlt felmásolod a telefon memóriakártyájára. Ezt követően a Galaxy S saját beépített fájl kezelőjével („Saját fájl” névre hallgat) betallózod, rákattintasz és már telepíti is. A „Saját fájl” helyett érdemes az Astro programot használni, sokkal jobb.
    Programok telepíthetők a Marketről is (hazánkban csak ingyenesek érhetők el), vagy az Appbrain.com-ról, ami gyakorlatilag a Marketet teszik SOKKAL felhasználóbarátabbá. Érdemes ezt használni. Csak egy példa: Appbrainről telepíted a programokat, de elfelejtesz ROM frissítés előtt mentést csinálni. Az Apbrain megjegyzi mik voltak fent és nem kell újra kikeresni őket, 1 kattintással mind újra feltelepíthető. Továbbá láthatod, hogy ki milyen programot telepített fel, miket használ, feltéve, ha engedélyezi ezt a másik fél.

    Hogyan tudok programokat eltávolítani a telefonról?
    A telefonon belül „beállítások -> alkalmazások -> alkalmazások kezelése. Rányomsz arra, amit el szeretnél távolítani. Nagyon hasznos az appbrain-en lévő Uninstaller program is.

    Gyári programokat el tudok távolítani?
    Igen, a következő három program bármelyikével: Stock App Removal, SGS Tools és Root Explorer. Olyat sose távolíts el, amiről nem tudod biztosan, hogy mi. Hiszen ha véletlenül fontos rendszerprogramot törölsz, majd nem kapcsol be a telefon, ne csodálkozz. Az Stock App Removal oldalon van hivatkozás a biztonsággal eltávolítható programokról is, de itt is utána olvashatsz. A root explorer fizetős (!), ráadásul előtte rootolni kell a telefont. A másik két program ingyenes, és nem kell hozzá root sem.

    Kikapcsolt állapotban ébreszt a telefon?
    Nem. Viszont repülő módban ébreszt, így éjjel nem merül annyira a telefon sem.

    Miért merül le olyan gyorsan a telefonom?
    Nincs optimalizálva, sok (felesleges) program fut a háttérben. Fentebb olvasható, hogy lehet ezt megakadályozni. Egy példa: A World War című játék adott esetben 20-40% (!) processzor használatot generál, és ha folyamatosan fut, az akku rendkívül gyorsan merül. Ez nagyjából igaz az összes programra, ha nem kell, le kell lőni. Este érdemes repülő módba tenni a telefont, azzal további százalékokat lehet nyerni, esetleg ki lehet kapcsolni az internet adatforgalmat (pl.: APNDroid vagy Quick Settings). Okos telefon lévén folyamatosan szinkronizál, mindig frissít valamit. Akinek nem fontos, hogy 10 percenként frissüljön a twitter, facebook stb, érdemes beállítani, hogy ritkábban frissítsen.

    Egy töltéssel mennyit bír az akkumulátor?
    1 napot biztosan, feltéve, ha nem nyomkodod folyamatosan. Pár töltés után fogja elérni az akkumulátor a maximális kapacitását, be kell „járódnia”. Nincs szükség az úgynevezett "formázásra", amit a korábban használatos nikkel-bázisú akkumulátoroknál végre kellett hajtanunk. Az első töltés semmiben nem különbözik az ötödiktől, vagy akár az ötvenediktől. A forgalmazók azt tanácsolják, hogy első alkalommal töltsük az akkumulátort 8 órán át, de ez a tévhit még a nikkeles időkből maradt fenn. A töltő 3-4 óra után automatikusan kikapcsol a benne lévő túltöltés védelem miatt.

    Forgalom korlátos a mobilnetem, hogy tudom leellenőrizni, hogy mennyit használtam eddig?
    A 3G Watchdog nevű program az egyik legjobb. Rengeteg beállítási lehetőség van benne.

    Rá lehet tenni a telefonra a HTC Sense felületét?
    Nem. Ugyanakkor a LauncherPro Plus program Sense felületet varázsol a telefonra. A videó már régi, azóta a program is bővült: people, bookmarks, naptár, üzenet, twitter, facebook. A Beautiful Widgets programmal Sense stílusú óra és időjárást lehet beállítani.

    Milyen navigációs programok használhatók a telefonhoz?
    Motonav, Navigon, Ndrive.

    Milyen a beépített GPS a telefonban?
    Nehéz lenne egyszerűen megválaszolni, inkább olvasd el.

    Milyen minőségben rögzít videót a telefon?
    HD-ban rögzít videókat a telefon, egészen pontosan 720p minőségben és 30 képkocka/másodperc sebességgel.
    - Red Bull teszt videó
    - Éjszakai teszt videó
    További videók itt, illetve a youtubeon ezer számra.

    Melyik a jobb telefon: Samsung Galaxy S vagy az iPhone4?
    Ezt a kérdést ne tedd fel a fórumon, ha jót akarsz. A választ mindenki tudja: kinek a pap…

    Miért nincs a fényképezőhöz villanó?
    Azért, mert akkor elmondhatnánk, hogy kompromisszumok nélkül használható telefon. Kellett bele hiba is :)

    Tippek - Trükkök:

    - ha a fenti információs sávon az ujjad jobbra húzod, akkor a fényerő növekszik, balra húzás esetén csökken (feltéve, ha nincs automatikus fényerőn)
    - A névjegyzékben a kiválasztott névjegyen, ha jobbra húzod az ujjad, akkor már hívod is az illetőt, balra történő húzásnál pedig az SMS-t küldhetsz
    - A telefon bekapcsoló gombját 8 másodpercig nyomva a telefon nem kikapcsol, hanem újraindul
    - tetszőleges ki- és bekapcsoló hangot állíthatsz be az SGS Tools programmal (marketen fent van)

  • ForRedGlory

    félisten

    válasz Begi #9756 üzenetére

    Azért amikor az usb hibakeresést állítod, írja hogy így érhető el a háttér, bár tényleg furcsa :)

    Más:
    Nah, akkor itt a FAQ (szerintem) végleges verziója. most lépek tesztelem az új GPS beállításokat, ami kb 30 perc lesz, addig ha valakinek valami nem tetszik, írja le, mert utána megy az 1-es hozzászólásba :DDD
    (helyesírási és stilisztikai hibák is jöhetnek)

    SAMSUNG GALAXY S

    A világ és ami mögötte van

    Rövid ismertető:
    A Samsung Galaxy S a Samsung legújabb telefonja, melyen jelenleg az Android 2.1-es operációs rendszer fut, de hamarosan a Froyo (2.2) is érkezik rá, amelytől jelentős gyorsulást vár mindenki. A telefonról a mobilarénán is olvasható teszt, ami itt érhető el. A jelenleg kapható legjobb Androidos telefon, mely paramétereit tekintve is sok mindenben első.
    Kétféle "kiszerelésben" kapható: függetlenül és szolgáltatótól (T-Mobile, Telenor) is vásárolható. A telefonhoz 1 év gyári garancia jár, ami a Samsung oldalán beregisztrálva 2 hónappal kibővíthető. A T-Mobile további egy év korlátozott garanciát biztosít. A független és a szolgáltatói telefonok között lényeges különbség nincs, egyik szolgáltató sem nyúlt bele túlságosan a telefon lelkébe, mindössze pár csengőhang, előre beállított APN, weboldalak, könyvjelezők különböztetik meg a gyári független telefontól. Szerencsére a ROM frissítés is ugyanúgy működik, a frissítés menete nem változik egyik esetben sem. Erről később.
    Első bekapcsolás után az Androidban még járatlan felhasználók könnyedén elveszhetnek a beállítások között, ezért a felhasználói kézikönyvet mindenféleképpen javasolt elolvasni. Nem véletlenül 128 oldal, és ezek tényleg csak az alapok. Azért is érdemes ezt forgatni, mert a telefon dobozában rejtélyes okok miatt ez az "apróság" nem található meg. Amennyiben valaki szórakozva akar ismerkedni a telefonnal, akkor ajánlom a galaxys.samsung.hu oldalát, ezeket a videókat, vagy az interaktív bemutatót.

    ROM frissítés:
    A frissítésnek két lehetséges módja van: hivatalos (KIES*), és nem hivatalos (Odin). Mindenek előtt, ahhoz hogy bármit is tudjunk kezdeni a telefonnal, fel kell tenni ezt a driver packet (WinXP és Win7hez is).
    Miután ez megvan, akkor jöhet a frissítés. Tekintettel arra, hogy itt szépen le van írva, nem írom le még egyszer. Inkább arra térek ki, hogy miért érdemes frissíteni:
    A gyári ROM jó, de közel sem lehet kiaknázni a telefonban rejlő lehetőségeket. A ROM frissítéssel a telefon SOKAT javul, sokkal gyorsabb lesz, gördülékenyebb minden. Érdemes tehát frissíteni, mivel tényleg nagy különbség van a gyári ROM és a legújabb ROM között.
    Figyelem! ROM frissítés során törlődik minden adat, ezért célszerű előtte lementeni. Erre tökéletes a Titanium Backup nevezetű ingyenes program.
    Az APN beállítások itt találhatók:
    - T-Mobile
    - Telenor
    - Vodafone

    *KIES: a Samsung gyári programja, olyan, mint például a Nokia PC Suite, vagy manapság az Ovi, leszámítva hogy nagyjából semmire sem jó/kell. Minden megoldható nélküle, egyedül a hivatalos módon történő frissítés nem.

    A telefon optimalizálása:
    Fentiekből következik, hogy a telefonra (mely bár alap rommal is jó) ráfér az optimalizálás. Én a következő triumvirátust ajánlom:
    - ROM: JM8 (vagy JM5)
    - Lagfix: RyanZA, esetleg Voodoo LagFix (ezzekkel további gyorsulás érhető el)
    - Optimalizáló: Advanced Task Cleaner Pro*.

    *Az Advanced Task Cleaner Pro ingyenes program, amivel a futó alkalmazásokat lehet kilőni, mellyel megakadályozható a telefon esetleges belassulása, illetve nem utolsó sorban az akkumulátor üzemidejét is hosszabbítja. Az Androidban nem lehet máshogy bezárni a programokat. (Az operációs rendszer magától bezárja őket, de nem hatékony). A beállítása nem nehéz, de leginkább tapasztalattól függ, attól hogy ki mit mennyiszer is használ. A programban beállítható kétféle mód: autokill list és ignore list
    1. a képernyő kikapcsolásakor záródjon be program
    2. 1-5-10-30-60 perc inaktivitás után múlva záródjon be a program
    Beállítható hogy bizonyos programokat sose zárjon be (ignore list), ilyenek például a rendszer alkalmazások, amiket felesleges kilőni, egyből újraindulnak.
    Egyén függő hogy ki hogy állítja be. Aki sokat internetezik annak nem célszerű például azt beállítania, hogy 1 perc után kapcsoljon ki böngésző, mert ha vissza akar lépni, akkor újra írhatja be az internet címet. Célszerű megadni mondjuk hogy 5-10 perc után kapcsolja ki. Ugyanakkor felesleges beállítani, hogy például a beállítások menü vagy a játék sokáig aktív legyen a háttérben, ezeket lehet tenni 1 percre, vagy "screen off"-ra, stb-stb.
    A programmal 1 kattintással bezárható minden háttérben futó alkalmazás, ami eszi az erőforrásokat. Ehhez a következőket kell tenni: Megnyitod az Advanced Task Cleaner Pro-t, majd „menü -> preference -> widget press action”. Kiválasztod, hogy „kill all running tasks”. A képernyőre kitett widgetre kattintva minden futó program bezáródik (kivéve, amik az ignore listán vannak).
    Tipp: feltétlenül tegyed bele „ignore list”-be az Advanced Task Cleaner Pro-t!

    Hasznos oldalak:
    PDA Fan Club (ingyenes regisztráció szükséges)
    XDA
    Appbrain
    andro-id.info

    Szerviz kódok:
    * # 1234 # Rom verzió
    * # 0 * # Teszt (LCD, kamera, szenzorok, hangszóró, ...stb)
    * # * # 4636 # * # * Telefon, akkumulátor adatok, használati statisztikák
    * # * # 8255 # * # * GTalk Service Monitor
    * # * # 7594 # * # * Kikapcsolás engedélyezés az End Call gomb nyomva tartására
    * # 197328640 # Szervizmód
    További szervizkódok

    Frequently Asked Questions

    Mi az az Android, milyen fajtái vannak?
    A Google által fejlesztett nyílt operációs rendszer. Itt elolvashatod az Android fejlődéstörténetét.

    Miben jobb a Froyo (android 2.2), mint az Eclair (android 2.1)?
    A választ itt találod.

    A ROM frissítés garanciavesztéssel jár?
    Amennyiben a KIES-el frissítesz, nem veszted el a garanciát. Odinnal történő frissítésnél sem feltétlenül, ha nem rontod el. Viszont a kérdésre addig nincs biztos válasz, amíg nincs precedens.

    Tönkre mehet a telefon ROM frissítés közben?
    Nem, ha jól csinálod. Amíg a download mode (hangerő szabályozó le, home gomb és a bekapcsoló gomb egyszerre történő megnyomásával jön elő) és a recovery mode (hangerő szabályozó fel, home gomb és a bekapcsoló gomb egyszerre történő megnyomásával jön elő) bejön, nincs különösebb gond.

    ROM frissítéshez kell a telefont ROOT-olni?
    Nem kell rootolni.

    Hogyan kell frissíteni a ROM-ot?
    A PDA Fan Club oldalán több verzió is le van írva, de fontos ROM frissítés előtt az adatok lementése, mert minden törlődni fog. A fentebb már említett Titanium Backup (Marketből letölthető) illetve a most linkelt oldalon lévő Clockwork recovery erre tökéletesen alkalmas. ROM frissítés után (és akár előtte is) célszerű elvégezni a wipe data/factory resetet és a wipe partitiont, ami a recovery menüből (hangerő fel + Home gomb + bekapcsoló gomb egyszerre) érhető el.
    ROM frissítés videó 1-2. rész
    ROM frissítés videó 3. rész

    Frissítés Kies programmal:
    A telefonon bemész a „beállítások-> névjegy -> USB beállításokba”, kiválasztod a Samsung Kiest. Csatlakoztatod a telefont a számítógéphez, miután felismerte a program a telefont, rákattintasz a frissítésre. Ha van elérhető frissítés, akkor már mehet is a frissítés. Amennyiben biztos vagy benne, hogy van újabb frissítés, de a KIES szerint nem, akkor próbáld meg atest mode-ot.

    Nem tudom download illetve recovery módba tenni a telefont, mi a teendő?
    Ez mint nemrég kiderült, nem hiba, hanem telefon függő. Itt a megoldás.

    Mi az a ROOT és a rootolásnak mik az előnyei/hátrányai?
    Az alábbi linken megtalálod a választ.

    Hol tudom megnézni, hogy jelenleg milyen ROM érhető el a készülékhez?
    Samfirmware (ingyenes regisztráció szükséges hozzá)

    Pontatlan a GPS, hogy lehet orvosolni?
    Először is lépj be a GPS beállításokba (*#*#1472365#*#*), majd kövesd az itt leírtakat. Próbálkozhatsz ezzel is, de a Froyo érkezéséig érdemi javulás nem várható ezektől sem. A Samsung a twitter oldalán megerősítette, hogy készítik a javítást.

    Android Marketen (legálisan) elérhetőek a fizetős programok?
    Jelenleg még nem, csak az ingyeneseket lehet hazánkban elérni.

    Mennyire módosítható a TouchWiz3? (alap Samsung kezelőfelület)
    Teljesen megváltoztatható. Vannak különböző programok, amikkel egy az egyben eltüntethető. llyen például a LauncherPro.

    Nem csatlakozik a KIES, mi a teendő?
    Tedd fel a driver packet. Csak akkor működik a KIES, ha az alap Home (TouchWiz3) aktív. Ha fent van a launcerpro vagy hasonló Home módosító program, akkor a Home Switcher programmal válaszd ki a TW3-at, majd utána csatlakoztasd a telefont a géphez. Viszont előtte feltétlenül nézd meg a „beállítások-> névjegy -> USB beállításokat” hogy ott a Samsung Kies van-e kiválasztva.

    Hogy tudok legegyszerűbben a telefonra másolni a számítógépről?
    A telefonon bemész a „beállítások-> névjegy -> USB beállítások”-ba, kiválasztod a háttértárat, majd „beállítások -> alkalmazások -> fejlesztés” menü, bepipálod az „USB-hibakeresést”. Ezután összedugod a telefont a PC-vel, a kezeddel „lehúzod” a telefonon a fenti információs sávot. Rákattintasz az „USB csatlakoztatva” menüre, majd a „Csatolás”-ra. Ha ez megvan, akkor már a PC úgy látja a telefont, mint egy memória kártyát. innentől egy egyszerű total commanderrel másolhatsz rá. Előfordul(hat) hogy ezek után sem látja a gép megfelelően a telefont. Ezt a driver packet tedd fel, ne amit a Kies akar telepíteni, illetve ne legyen USB hosszabbító (nekem azzal nem látta). Ha ezután sem jó, újra kell indítani a gépet, esetleg másik USB-be kell dugni a telefont.

    Hogyan tudok programokat telepíteni a telefonra?
    A telefonra „.apk” (Android Package) kiterjesztésű programokat lehet telepíteni. A letöltött fájlt felmásolod a telefon memóriakártyájára. Ezt követően a Galaxy S saját beépített fájl kezelőjével („Saját fájl” névre hallgat) betallózod, rákattintasz és már telepíti is. A „Saját fájl” helyett érdemes az Astro programot használni, sokkal jobb.
    Programok telepíthetők a Marketről is (hazánkban csak ingyenesek érhetők el), vagy az Appbrain.com-ról, ami gyakorlatilag a Marketet teszik SOKKAL felhasználóbarátabbá. Érdemes ezt használni. Csak egy példa: Appbrainről telepíted a programokat, de elfelejtesz ROM frissítés előtt mentést csinálni. Az Apbrain megjegyzi mik voltak fent és nem kell újra kikeresni őket, 1 kattintással mind újra feltelepíthető. Továbbá láthatod, hogy ki milyen programot telepített fel, miket használ, feltéve, ha engedélyezi ezt a másik fél.

    Hogyan tudok programokat eltávolítani a telefonról?
    A telefonon belül „beállítások -> alkalmazások -> alkalmazások kezelése. Rányomsz arra, amit el szeretnél távolítani. Nagyon hasznos az appbrain-en lévő Uninstaller program is.

    Gyári programokat el tudok távolítani?
    Igen, a következő három program bármelyikével: Stock App Removal, SGS Tools és Root Explorer. Olyat sose távolíts el, amiről nem tudod biztosan, hogy mi. Hiszen ha véletlenül fontos rendszerprogramot törölsz, majd nem kapcsol be a telefon, ne csodálkozz. Az Stock App Removal oldalon van hivatkozás a biztonsággal eltávolítható programokról is, de itt is utána olvashatsz. A root explorer fizetős (!), ráadásul előtte rootolni kell a telefont. A másik két program ingyenes, és nem kell hozzá root sem.

    Kikapcsolt állapotban ébreszt a telefon?
    Nem. Viszont repülő módban ébreszt, így éjjel nem merül annyira a telefon sem.

    Miért merül le olyan gyorsan a telefonom?
    Nincs optimalizálva, sok (felesleges) program fut a háttérben. Fentebb olvasható, hogy lehet ezt megakadályozni. Egy példa: A World War című játék adott esetben 20-40% (!) processzor használatot generál, és ha folyamatosan fut, az akku rendkívül gyorsan merül. Ez nagyjából igaz az összes programra, ha nem kell, le kell lőni. Este érdemes repülő módba tenni a telefont, azzal további százalékokat lehet nyerni, esetleg ki lehet kapcsolni az internet adatforgalmat (pl.: APNDroid vagy Quick Settings). Okos telefon lévén folyamatosan szinkronizál, mindig frissít valamit. Akinek nem fontos, hogy 10 percenként frissüljön a twitter, facebook stb, érdemes beállítani, hogy ritkábban frissítsen.

    Egy töltéssel mennyit bír az akkumulátor?
    1 napot biztosan, feltéve, ha nem nyomkodod folyamatosan. Pár töltés után fogja elérni az akkumulátor a maximális kapacitását, be kell „járódnia”. Nincs szükség az úgynevezett "formázásra", amit a korábban használatos nikkel-bázisú akkumulátoroknál végre kellett hajtanunk. Az első töltés semmiben nem különbözik az ötödiktől, vagy akár az ötvenediktől. A forgalmazók azt tanácsolják, hogy első alkalommal töltsük az akkumulátort 8 órán át, de ez a tévhit még a nikkeles időkből maradt fenn. A töltő 3-4 óra után automatikusan kikapcsol a benne lévő túltöltés védelem miatt.

    Forgalom korlátos a mobilnetem, hogy tudom leellenőrizni, hogy mennyit használtam eddig?
    A 3G Watchdog nevű program az egyik legjobb. Rengeteg beállítási lehetőség van benne.

    Rá lehet tenni a telefonra a HTC Sense felületét?
    Nem. Ugyanakkor a LauncherPro Plus program Sense felületet varázsol a telefonra. A videó már régi, azóta a program is bővült: people, bookmarks, naptár, üzenet, twitter, facebook. A Beautiful Widgets programmal Sense stílusú óra és időjárást lehet beállítani.

    Milyen navigációs programok használhatók a telefonhoz?
    Motonav, Navigon, Ndrive.

    Milyen a beépített GPS a telefonban?
    Nehéz lenne egyszerűen megválaszolni, inkább olvasd el.

    Milyen minőségben rögzít videót a telefon?
    HD-ban rögzít videókat a telefon, egészen pontosan 720p minőségben és 30 képkocka/másodperc sebességgel.
    - Red Bull teszt videó
    - Éjszakai teszt videó
    További videók itt, illetve a youtubeon ezer számra.

    Melyik a jobb telefon: Samsung Galaxy S vagy az iPhone4?
    Ezt a kérdést ne tedd fel a fórumon, ha jót akarsz. A választ mindenki tudja: kinek a pap…

    Miért nincs a fényképezőhöz villanó?
    Azért, mert akkor elmondhatnánk, hogy kompromisszumok nélkül használható telefon. Kellett bele hiba is :)

    Tippek - Trükkök:

    - ha a fenti információs sávon az ujjad jobbra húzod, akkor a fényerő növekszik, balra húzás esetén csökken (feltéve, ha nincs automatikus fényerőn)
    - A névjegyzékben a kiválasztott névjegyen, ha jobbra húzod az ujjad, akkor már hívod is az illetőt, balra történő húzásnál pedig az SMS-t küldhetsz
    - A telefon bekapcsoló gombját 8 másodpercig nyomva a telefon nem kikapcsol, hanem újraindul
    - tetszőleges ki- és bekapcsoló hangot állíthatsz be az SGS Tools programmal (marketen fent van)

  • ForRedGlory

    félisten

    válasz Begi #9756 üzenetére

    Azért amikor az usb hibakeresést állítod, írja hogy így érhető el a háttér, bár tényleg furcsa :)

    Más:
    Nah, akkor itt a FAQ (szerintem) végleges verziója. most lépek tesztelem az új GPS beállításokat, ami kb 30 perc lesz, addig ha valakinek valami nem tetszik, írja le, mert utána megy az 1-es hozzászólásba :DDD
    (helyesírási és stilisztikai hibák is jöhetnek)

    SAMSUNG GALAXY S

    A világ és ami mögötte van

    Rövid ismertető:
    A Samsung Galaxy S a Samsung legújabb telefonja, melyen jelenleg az Android 2.1-es operációs rendszer fut, de hamarosan a Froyo (2.2) is érkezik rá, amelytől jelentős gyorsulást vár mindenki. A telefonról a mobilarénán is olvasható teszt, ami itt érhető el. A jelenleg kapható legjobb Androidos telefon, mely paramétereit tekintve is sok mindenben első.
    Kétféle "kiszerelésben" kapható: függetlenül és szolgáltatótól (T-Mobile, Telenor) is vásárolható. A telefonhoz 1 év gyári garancia jár, ami a Samsung oldalán beregisztrálva 2 hónappal kibővíthető. A T-Mobile további egy év korlátozott garanciát biztosít. A független és a szolgáltatói telefonok között lényeges különbség nincs, egyik szolgáltató sem nyúlt bele túlságosan a telefon lelkébe, mindössze pár csengőhang, előre beállított APN, weboldalak, könyvjelezők különböztetik meg a gyári független telefontól. Szerencsére a ROM frissítés is ugyanúgy működik, a frissítés menete nem változik egyik esetben sem. Erről később.
    Első bekapcsolás után az Androidban még járatlan felhasználók könnyedén elveszhetnek a beállítások között, ezért a felhasználói kézikönyvet mindenféleképpen javasolt elolvasni. Nem véletlenül 128 oldal, és ezek tényleg csak az alapok. Azért is érdemes ezt forgatni, mert a telefon dobozában rejtélyes okok miatt ez az "apróság" nem található meg. Amennyiben valaki szórakozva akar ismerkedni a telefonnal, akkor ajánlom a galaxys.samsung.hu oldalát, ezeket a videókat, vagy az interaktív bemutatót.

    ROM frissítés:
    A frissítésnek két lehetséges módja van: hivatalos (KIES*), és nem hivatalos (Odin). Mindenek előtt, ahhoz hogy bármit is tudjunk kezdeni a telefonnal, fel kell tenni ezt a driver packet (WinXP és Win7hez is).
    Miután ez megvan, akkor jöhet a frissítés. Tekintettel arra, hogy itt szépen le van írva, nem írom le még egyszer. Inkább arra térek ki, hogy miért érdemes frissíteni:
    A gyári ROM jó, de közel sem lehet kiaknázni a telefonban rejlő lehetőségeket. A ROM frissítéssel a telefon SOKAT javul, sokkal gyorsabb lesz, gördülékenyebb minden. Érdemes tehát frissíteni, mivel tényleg nagy különbség van a gyári ROM és a legújabb ROM között.
    Figyelem! ROM frissítés során törlődik minden adat, ezért célszerű előtte lementeni. Erre tökéletes a Titanium Backup nevezetű ingyenes program.
    Az APN beállítások itt találhatók:
    - T-Mobile
    - Telenor
    - Vodafone

    *KIES: a Samsung gyári programja, olyan, mint például a Nokia PC Suite, vagy manapság az Ovi, leszámítva hogy nagyjából semmire sem jó/kell. Minden megoldható nélküle, egyedül a hivatalos módon történő frissítés nem.

    A telefon optimalizálása:
    Fentiekből következik, hogy a telefonra (mely bár alap rommal is jó) ráfér az optimalizálás. Én a következő triumvirátust ajánlom:
    - ROM: JM8 (vagy JM5)
    - Lagfix: RyanZA, esetleg Voodoo LagFix (ezzekkel további gyorsulás érhető el)
    - Optimalizáló: Advanced Task Cleaner Pro*.

    *Az Advanced Task Cleaner Pro ingyenes program, amivel a futó alkalmazásokat lehet kilőni, mellyel megakadályozható a telefon esetleges belassulása, illetve nem utolsó sorban az akkumulátor üzemidejét is hosszabbítja. Az Androidban nem lehet máshogy bezárni a programokat. (Az operációs rendszer magától bezárja őket, de nem hatékony). A beállítása nem nehéz, de leginkább tapasztalattól függ, attól hogy ki mit mennyiszer is használ. A programban beállítható kétféle mód: autokill list és ignore list
    1. a képernyő kikapcsolásakor záródjon be program
    2. 1-5-10-30-60 perc inaktivitás után múlva záródjon be a program
    Beállítható hogy bizonyos programokat sose zárjon be (ignore list), ilyenek például a rendszer alkalmazások, amiket felesleges kilőni, egyből újraindulnak.
    Egyén függő hogy ki hogy állítja be. Aki sokat internetezik annak nem célszerű például azt beállítania, hogy 1 perc után kapcsoljon ki böngésző, mert ha vissza akar lépni, akkor újra írhatja be az internet címet. Célszerű megadni mondjuk hogy 5-10 perc után kapcsolja ki. Ugyanakkor felesleges beállítani, hogy például a beállítások menü vagy a játék sokáig aktív legyen a háttérben, ezeket lehet tenni 1 percre, vagy "screen off"-ra, stb-stb.
    A programmal 1 kattintással bezárható minden háttérben futó alkalmazás, ami eszi az erőforrásokat. Ehhez a következőket kell tenni: Megnyitod az Advanced Task Cleaner Pro-t, majd „menü -> preference -> widget press action”. Kiválasztod, hogy „kill all running tasks”. A képernyőre kitett widgetre kattintva minden futó program bezáródik (kivéve, amik az ignore listán vannak).
    Tipp: feltétlenül tegyed bele „ignore list”-be az Advanced Task Cleaner Pro-t!

    Hasznos oldalak:
    PDA Fan Club (ingyenes regisztráció szükséges)
    XDA
    Appbrain
    andro-id.info

    Szerviz kódok:
    * # 1234 # Rom verzió
    * # 0 * # Teszt (LCD, kamera, szenzorok, hangszóró, ...stb)
    * # * # 4636 # * # * Telefon, akkumulátor adatok, használati statisztikák
    * # * # 8255 # * # * GTalk Service Monitor
    * # * # 7594 # * # * Kikapcsolás engedélyezés az End Call gomb nyomva tartására
    * # 197328640 # Szervizmód
    További szervizkódok

    Frequently Asked Questions

    Mi az az Android, milyen fajtái vannak?
    A Google által fejlesztett nyílt operációs rendszer. Itt elolvashatod az Android fejlődéstörténetét.

    Miben jobb a Froyo (android 2.2), mint az Eclair (android 2.1)?
    A választ itt találod.

    A ROM frissítés garanciavesztéssel jár?
    Amennyiben a KIES-el frissítesz, nem veszted el a garanciát. Odinnal történő frissítésnél sem feltétlenül, ha nem rontod el. Viszont a kérdésre addig nincs biztos válasz, amíg nincs precedens.

    Tönkre mehet a telefon ROM frissítés közben?
    Nem, ha jól csinálod. Amíg a download mode (hangerő szabályozó le, home gomb és a bekapcsoló gomb egyszerre történő megnyomásával jön elő) és a recovery mode (hangerő szabályozó fel, home gomb és a bekapcsoló gomb egyszerre történő megnyomásával jön elő) bejön, nincs különösebb gond.

    ROM frissítéshez kell a telefont ROOT-olni?
    Nem kell rootolni.

    Hogyan kell frissíteni a ROM-ot?
    A PDA Fan Club oldalán több verzió is le van írva, de fontos ROM frissítés előtt az adatok lementése, mert minden törlődni fog. A fentebb már említett Titanium Backup (Marketből letölthető) illetve a most linkelt oldalon lévő Clockwork recovery erre tökéletesen alkalmas. ROM frissítés után (és akár előtte is) célszerű elvégezni a wipe data/factory resetet és a wipe partitiont, ami a recovery menüből (hangerő fel + Home gomb + bekapcsoló gomb egyszerre) érhető el.
    ROM frissítés videó 1-2. rész
    ROM frissítés videó 3. rész

    Frissítés Kies programmal:
    A telefonon bemész a „beállítások-> névjegy -> USB beállításokba”, kiválasztod a Samsung Kiest. Csatlakoztatod a telefont a számítógéphez, miután felismerte a program a telefont, rákattintasz a frissítésre. Ha van elérhető frissítés, akkor már mehet is a frissítés. Amennyiben biztos vagy benne, hogy van újabb frissítés, de a KIES szerint nem, akkor próbáld meg a test mode-ot.

    Nem tudom download illetve recovery módba tenni a telefont, mi a teendő?
    Ez mint nemrég kiderült, nem hiba, hanem telefon függő. Itt a megoldás.

    Mi az a ROOT és a rootolásnak mik az előnyei/hátrányai?
    Az alábbi linken megtalálod a választ.

    Hol tudom megnézni, hogy jelenleg milyen ROM érhető el a készülékhez?
    Samfirmware (ingyenes regisztráció szükséges hozzá)

    Pontatlan a GPS, hogy lehet orvosolni?
    Először is lépj be a GPS beállításokba (*#*#1472365#*#*), majd kövesd az itt leírtakat. Próbálkozhatsz ezzel is, de a Froyo érkezéséig érdemi javulás nem várható ezektől sem. A Samsung a twitter oldalán megerősítette, hogy készítik a javítást.

    Android Marketen (legálisan) elérhetőek a fizetős programok?
    Jelenleg még nem, csak az ingyeneseket lehet hazánkban elérni.

    Mennyire módosítható a TouchWiz3? (alap Samsung kezelőfelület)
    Teljesen megváltoztatható. Vannak különböző programok, amikkel egy az egyben eltüntethető. llyen például a LauncherPro.

    Nem csatlakozik a KIES, mi a teendő?
    Tedd fel a driver packet. Csak akkor működik a KIES, ha az alap Home (TouchWiz3) aktív. Ha fent van a launcerpro vagy hasonló Home módosító program, akkor a Home Switcher programmal válaszd ki a TW3-at, majd utána csatlakoztasd a telefont a géphez. Viszont előtte feltétlenül nézd meg a „beállítások-> névjegy -> USB beállításokat” hogy ott a Samsung Kies van-e kiválasztva.

    Hogy tudok legegyszerűbben a telefonra másolni a számítógépről?
    A telefonon bemész a „beállítások-> névjegy -> USB beállítások”-ba, kiválasztod a háttértárat, majd „beállítások -> alkalmazások -> fejlesztés” menü, bepipálod az „USB-hibakeresést”. Ezután összedugod a telefont a PC-vel, a kezeddel „lehúzod” a telefonon a fenti információs sávot. Rákattintasz az „USB csatlakoztatva” menüre, majd a „Csatolás”-ra. Ha ez megvan, akkor már a PC úgy látja a telefont, mint egy memória kártyát. innentől egy egyszerű total commanderrel másolhatsz rá. Előfordul(hat) hogy ezek után sem látja a gép megfelelően a telefont. Ezt a driver packet tedd fel, ne amit a Kies akar telepíteni, illetve ne legyen USB hosszabbító (nekem azzal nem látta). Ha ezután sem jó, újra kell indítani a gépet, esetleg másik USB-be kell dugni a telefont.

    Hogyan tudok programokat telepíteni a telefonra?
    A telefonra „.apk” (Android Package) kiterjesztésű programokat lehet telepíteni. A letöltött fájlt felmásolod a telefon memóriakártyájára. Ezt követően a Galaxy S saját beépített fájl kezelőjével („Saját fájl” névre hallgat) betallózod, rákattintasz és már telepíti is. A „Saját fájl” helyett érdemes az Astro programot használni, sokkal jobb.
    Programok telepíthetők a Marketről is (hazánkban csak ingyenesek érhetők el), vagy az Appbrain.com-ról, ami gyakorlatilag a Marketet teszik SOKKAL felhasználóbarátabbá. Érdemes ezt használni. Csak egy példa: Appbrainről telepíted a programokat, de elfelejtesz ROM frissítés előtt mentést csinálni. Az Apbrain megjegyzi mik voltak fent és nem kell újra kikeresni őket, 1 kattintással mind újra feltelepíthető. Továbbá láthatod, hogy ki milyen programot telepített fel, miket használ, feltéve, ha engedélyezi ezt a másik fél.

    Hogyan tudok programokat eltávolítani a telefonról?
    A telefonon belül „beállítások -> alkalmazások -> alkalmazások kezelése. Rányomsz arra, amit el szeretnél távolítani. Nagyon hasznos az appbrain-en lévő Uninstaller program is.

    Gyári programokat el tudok távolítani?
    Igen, a következő három program bármelyikével: Stock App Removal, SGS Tools és Root Explorer. Olyat sose távolíts el, amiről nem tudod biztosan, hogy mi. Hiszen ha véletlenül fontos rendszerprogramot törölsz, majd nem kapcsol be a telefon, ne csodálkozz. Az Stock App Removal oldalon van hivatkozás a biztonsággal eltávolítható programokról is, de itt is utána olvashatsz. A root explorer fizetős (!), ráadásul előtte rootolni kell a telefont. A másik két program ingyenes, és nem kell hozzá root sem.

    Kikapcsolt állapotban ébreszt a telefon?
    Nem. Viszont repülő módban ébreszt, így éjjel nem merül annyira a telefon sem.

    Miért merül le olyan gyorsan a telefonom?
    Nincs optimalizálva, sok (felesleges) program fut a háttérben. Fentebb olvasható, hogy lehet ezt megakadályozni. Egy példa: A World War című játék adott esetben 20-40% (!) processzor használatot generál, és ha folyamatosan fut, az akku rendkívül gyorsan merül. Ez nagyjából igaz az összes programra, ha nem kell, le kell lőni. Este érdemes repülő módba tenni a telefont, azzal további százalékokat lehet nyerni, esetleg ki lehet kapcsolni az internet adatforgalmat (pl.: APNDroid vagy Quick Settings). Okos telefon lévén folyamatosan szinkronizál, mindig frissít valamit. Akinek nem fontos, hogy 10 percenként frissüljön a twitter, facebook stb, érdemes beállítani, hogy ritkábban frissítsen.

    Egy töltéssel mennyit bír az akkumulátor?
    1 napot biztosan, feltéve, ha nem nyomkodod folyamatosan. Pár töltés után fogja elérni az akkumulátor a maximális kapacitását, be kell „járódnia”. Nincs szükség az úgynevezett "formázásra", amit a korábban használatos nikkel-bázisú akkumulátoroknál végre kellett hajtanunk. Az első töltés semmiben nem különbözik az ötödiktől, vagy akár az ötvenediktől. A forgalmazók azt tanácsolják, hogy első alkalommal töltsük az akkumulátort 8 órán át, de ez a tévhit még a nikkeles időkből maradt fenn. A töltő 3-4 óra után automatikusan kikapcsol a benne lévő túltöltés védelem miatt.

    Forgalom korlátos a mobilnetem, hogy tudom leellenőrizni, hogy mennyit használtam eddig?
    A 3G Watchdog nevű program az egyik legjobb. Rengeteg beállítási lehetőség van benne.

    Rá lehet tenni a telefonra a HTC Sense felületét?
    Nem. Ugyanakkor a LauncherPro Plus program Sense felületet varázsol a telefonra. A videó már régi, azóta a program is bővült: people, bookmarks, naptár, üzenet, twitter, facebook. A Beautiful Widgets programmal Sense stílusú óra és időjárást lehet beállítani.

    Milyen navigációs programok használhatók a telefonhoz?
    Motonav, Navigon, Ndrive.

    Milyen a beépített GPS a telefonban?
    Nehéz lenne egyszerűen megválaszolni, inkább olvasd el.

    Milyen minőségben rögzít videót a telefon?
    HD-ban rögzít videókat a telefon, egészen pontosan 720p minőségben és 30 képkocka/másodperc sebességgel.
    - Red Bull teszt videó
    - Éjszakai teszt videó
    További videók itt, illetve a youtubeon ezer számra.

    Melyik a jobb telefon: Samsung Galaxy S vagy az iPhone4?
    Ezt a kérdést ne tedd fel a fórumon, ha jót akarsz. A választ mindenki tudja: kinek a pap…

    Miért nincs a fényképezőhöz villanó?
    Azért, mert akkor elmondhatnánk, hogy kompromisszumok nélkül használható telefon. Kellett bele hiba is :)

    Tippek - Trükkök:

    - ha a fenti információs sávon az ujjad jobbra húzod, akkor a fényerő növekszik, balra húzás esetén csökken (feltéve, ha nincs automatikus fényerőn)
    - A névjegyzékben a kiválasztott névjegyen, ha jobbra húzod az ujjad, akkor már hívod is az illetőt, balra történő húzásnál pedig az SMS-t küldhetsz
    - A telefon bekapcsoló gombját 8 másodpercig nyomva a telefon nem kikapcsol, hanem újraindul
    - tetszőleges ki- és bekapcsoló hangot állíthatsz be az SGS Tools programmal (marketen fent van)

  • ForRedGlory

    félisten

    válasz Begi #9756 üzenetére

    Azért amikor az usb hibakeresést állítod, írja hogy így érhető el a háttér, bár tényleg furcsa :)

    Más:
    Nah, akkor itt a FAQ (szerintem) végleges verziója. most lépek tesztelem az új GPS beállításokat, ami kb 30 perc lesz, addig ha valakinek valami nem tetszik, írja le, mert utána megy az 1-es hozzászólásba :DDD
    (helyesírási és stilisztikai hibák is jöhetnek)

    SAMSUNG GALAXY S

    A világ és ami mögötte van

    Rövid ismertető:
    A Samsung Galaxy S a Samsung legújabb telefonja, melyen jelenleg az Android 2.1-es operációs rendszer fut, de hamarosan a Froyo (2.2) is érkezik rá, amelytől jelentős gyorsulást vár mindenki. A telefonról a mobilarénán is olvasható teszt, ami itt érhető el. A jelenleg kapható legjobb Androidos telefon, mely paramétereit tekintve is sok mindenben első.
    Kétféle "kiszerelésben" kapható: függetlenül és szolgáltatótól (T-Mobile, Telenor) is vásárolható. A telefonhoz 1 év gyári garancia jár, ami a Samsung oldalán beregisztrálva 2 hónappal kibővíthető. A T-Mobile további egy év korlátozott garanciát biztosít. A független és a szolgáltatói telefonok között lényeges különbség nincs, egyik szolgáltató sem nyúlt bele túlságosan a telefon lelkébe, mindössze pár csengőhang, előre beállított APN, weboldalak, könyvjelezők különböztetik meg a gyári független telefontól. Szerencsére a ROM frissítés is ugyanúgy működik, a frissítés menete nem változik egyik esetben sem. Erről később.
    Első bekapcsolás után az Androidban még járatlan felhasználók könnyedén elveszhetnek a beállítások között, ezért a felhasználói kézikönyvet mindenféleképpen javasolt elolvasni. Nem véletlenül 128 oldal, és ezek tényleg csak az alapok. Azért is érdemes ezt forgatni, mert a telefon dobozában rejtélyes okok miatt ez az "apróság" nem található meg. Amennyiben valaki szórakozva akar ismerkedni a telefonnal, akkor ajánlom a galaxys.samsung.hu oldalát, ezeket a videókat, vagy az interaktív bemutatót.

    ROM frissítés:
    A frissítésnek két lehetséges módja van: hivatalos (KIES*), és nem hivatalos (Odin). Mindenek előtt, ahhoz hogy bármit is tudjunk kezdeni a telefonnal, fel kell tenni ezt a driver packet (WinXP és Win7hez is).
    Miután ez megvan, akkor jöhet a frissítés. Tekintettel arra, hogy itt szépen le van írva, nem írom le még egyszer. Inkább arra térek ki, hogy miért érdemes frissíteni:
    A gyári ROM jó, de közel sem lehet kiaknázni a telefonban rejlő lehetőségeket. A ROM frissítéssel a telefon SOKAT javul, sokkal gyorsabb lesz, gördülékenyebb minden. Érdemes tehát frissíteni, mivel tényleg nagy különbség van a gyári ROM és a legújabb ROM között.
    Figyelem! ROM frissítés során törlődik minden adat, ezért célszerű előtte lementeni. Erre tökéletes a Titanium Backup nevezetű ingyenes program.
    Az APN beállítások itt találhatók:
    - T-Mobile
    - Telenor
    - Vodafone

    *KIES: a Samsung gyári programja, olyan, mint például a Nokia PC Suite, vagy manapság az Ovi, leszámítva hogy nagyjából semmire sem jó/kell. Minden megoldható nélküle, egyedül a hivatalos módon történő frissítés nem.

    A telefon optimalizálása:
    Fentiekből következik, hogy a telefonra (mely bár alap rommal is jó) ráfér az optimalizálás. Én a következő triumvirátust ajánlom:
    - ROM: JM8 (vagy JM5)
    - Lagfix: RyanZA, esetleg Voodoo LagFix (ezzekkel további gyorsulás érhető el)
    - Optimalizáló: Advanced Task Cleaner Pro*.

    *Az Advanced Task Cleaner Pro ingyenes program, amivel a futó alkalmazásokat lehet kilőni, mellyel megakadályozható a telefon esetleges belassulása, illetve nem utolsó sorban az akkumulátor üzemidejét is hosszabbítja. Az Androidban nem lehet máshogy bezárni a programokat. (Az operációs rendszer magától bezárja őket, de nem hatékony). A beállítása nem nehéz, de leginkább tapasztalattól függ, attól hogy ki mit mennyiszer is használ. A programban beállítható kétféle mód: autokill list és ignore list
    1. a képernyő kikapcsolásakor záródjon be program
    2. 1-5-10-30-60 perc inaktivitás után múlva záródjon be a program
    Beállítható hogy bizonyos programokat sose zárjon be (ignore list), ilyenek például a rendszer alkalmazások, amiket felesleges kilőni, egyből újraindulnak.
    Egyén függő hogy ki hogy állítja be. Aki sokat internetezik annak nem célszerű például azt beállítania, hogy 1 perc után kapcsoljon ki böngésző, mert ha vissza akar lépni, akkor újra írhatja be az internet címet. Célszerű megadni mondjuk hogy 5-10 perc után kapcsolja ki. Ugyanakkor felesleges beállítani, hogy például a beállítások menü vagy a játék sokáig aktív legyen a háttérben, ezeket lehet tenni 1 percre, vagy "screen off"-ra, stb-stb.
    A programmal 1 kattintással bezárható minden háttérben futó alkalmazás, ami eszi az erőforrásokat. Ehhez a következőket kell tenni: Megnyitod az Advanced Task Cleaner Pro-t, majd „menü -> preference -> widget press action”. Kiválasztod, hogy „kill all running tasks”. A képernyőre kitett widgetre kattintva minden futó program bezáródik (kivéve, amik az ignore listán vannak).
    Tipp: feltétlenül tegyed bele „ignore list”-be az Advanced Task Cleaner Pro-t!

    Hasznos oldalak:
    PDA Fan Club (ingyenes regisztráció szükséges)
    XDA
    Appbrain
    andro-id.info

    Szerviz kódok:
    * # 1234 # Rom verzió
    * # 0 * # Teszt (LCD, kamera, szenzorok, hangszóró, ...stb)
    * # * # 4636 # * # * Telefon, akkumulátor adatok, használati statisztikák
    * # * # 8255 # * # * GTalk Service Monitor
    * # * # 7594 # * # * Kikapcsolás engedélyezés az End Call gomb nyomva tartására
    * # 197328640 # Szervizmód
    További szervizkódok

    Frequently Asked Questions

    Mi az az Android, milyen fajtái vannak?
    A Google által fejlesztett nyílt operációs rendszer. Itt elolvashatod az Android fejlődéstörténetét.

    Miben jobb a Froyo (android 2.2), mint az Eclair (android 2.1)?
    A választ itt találod.

    A ROM frissítés garanciavesztéssel jár?
    Amennyiben a KIES-el frissítesz, nem veszted el a garanciát. Odinnal történő frissítésnél sem feltétlenül, ha nem rontod el. Viszont a kérdésre addig nincs biztos válasz, amíg nincs precedens.

    Tönkre mehet a telefon ROM frissítés közben?
    Nem, ha jól csinálod. Amíg a download mode (hangerő szabályozó le, home gomb és a bekapcsoló gomb egyszerre történő megnyomásával jön elő) és a recovery mode (hangerő szabályozó fel, home gomb és a bekapcsoló gomb egyszerre történő megnyomásával jön elő) bejön, nincs különösebb gond.

    ROM frissítéshez kell a telefont ROOT-olni?
    Nem kell rootolni.

    Hogyan kell frissíteni a ROM-ot?
    A PDA Fan Club oldalán több verzió is le van írva, de fontos ROM frissítés előtt az adatok lementése, mert minden törlődni fog. A fentebb már említett Titanium Backup (Marketből letölthető) illetve a most linkelt oldalon lévő Clockwork recovery erre tökéletesen alkalmas. ROM frissítés után (és akár előtte is) célszerű elvégezni a wipe data/factory resetet és a wipe partitiont, ami a recovery menüből (hangerő fel + Home gomb + bekapcsoló gomb egyszerre) érhető el.
    ROM frissítés videó 1-2. rész
    ROM frissítés videó 3. rész

    Frissítés Kies programmal:
    A telefonon bemész a „beállítások-> névjegy -> USB beállításokba”, kiválasztod a Samsung Kiest. Csatlakoztatod a telefont a számítógéphez, miután felismerte a program a telefont, rákattintasz a frissítésre. Ha van elérhető frissítés, akkor már mehet is a frissítés. Amennyiben biztos vagy benne, hogy van újabb frissítés, de a KIES szerint nem, akkor próbáld meg a test mode-ot.

    Nem tudom download illetve recovery módba tenni a telefont, mi a teendő?
    Ez mint nemrég kiderült, nem hiba, hanem telefon függő. Itt a megoldás.

    Mi az a ROOT és a rootolásnak mik az előnyei/hátrányai?
    Az alábbi linken megtalálod a választ.

    Hol tudom megnézni, hogy jelenleg milyen ROM érhető el a készülékhez?
    Samfirmware (ingyenes regisztráció szükséges hozzá)

    Pontatlan a GPS, hogy lehet orvosolni?
    Először is lépj be a GPS beállításokba (*#*#1472365#*#*), majd kövesd az itt leírtakat. Próbálkozhatsz ezzel is, de a Froyo érkezéséig érdemi javulás nem várható ezektől sem. A Samsung a twitter oldalán megerősítette, hogy készítik a javítást.

    Android Marketen (legálisan) elérhetőek a fizetős programok?
    Jelenleg még nem, csak az ingyeneseket lehet hazánkban elérni.

    Mennyire módosítható a TouchWiz3? (alap Samsung kezelőfelület)
    Teljesen megváltoztatható. Vannak különböző programok, amikkel egy az egyben eltüntethető. llyen például a LauncherPro.

    Nem csatlakozik a KIES, mi a teendő?
    Tedd fel a driver packet. Csak akkor működik a KIES, ha az alap Home (TouchWiz3) aktív. Ha fent van a launcerpro vagy hasonló Home módosító program, akkor a Home Switcher programmal válaszd ki a TW3-at, majd utána csatlakoztasd a telefont a géphez. Viszont előtte feltétlenül nézd meg a „beállítások-> névjegy -> USB beállításokat” hogy ott a Samsung Kies van-e kiválasztva.

    Hogy tudok legegyszerűbben a telefonra másolni a számítógépről?
    A telefonon bemész a „beállítások-> névjegy -> USB beállítások”-ba, kiválasztod a háttértárat, majd „beállítások -> alkalmazások -> fejlesztés” menü, bepipálod az „USB-hibakeresést”. Ezután összedugod a telefont a PC-vel, a kezeddel „lehúzod” a telefonon a fenti információs sávot. Rákattintasz az „USB csatlakoztatva” menüre, majd a „Csatolás”-ra. Ha ez megvan, akkor már a PC úgy látja a telefont, mint egy memória kártyát. innentől egy egyszerű total commanderrel másolhatsz rá. Előfordul(hat) hogy ezek után sem látja a gép megfelelően a telefont. Ezt a driver packet tedd fel, ne amit a Kies akar telepíteni, illetve ne legyen USB hosszabbító (nekem azzal nem látta). Ha ezután sem jó, újra kell indítani a gépet, esetleg másik USB-be kell dugni a telefont.

    Hogyan tudok programokat telepíteni a telefonra?
    A telefonra „.apk” (Android Package) kiterjesztésű programokat lehet telepíteni. A letöltött fájlt felmásolod a telefon memóriakártyájára. Ezt követően a Galaxy S saját beépített fájl kezelőjével („Saját fájl” névre hallgat) betallózod, rákattintasz és már telepíti is. A „Saját fájl” helyett érdemes az Astro programot használni, sokkal jobb.
    Programok telepíthetők a Marketről is (hazánkban csak ingyenesek érhetők el), vagy az Appbrain.com-ról, ami gyakorlatilag a Marketet teszik SOKKAL felhasználóbarátabbá. Érdemes ezt használni. Csak egy példa: Appbrainről telepíted a programokat, de elfelejtesz ROM frissítés előtt mentést csinálni. Az Apbrain megjegyzi mik voltak fent és nem kell újra kikeresni őket, 1 kattintással mind újra feltelepíthető. Továbbá láthatod, hogy ki milyen programot telepített fel, miket használ, feltéve, ha engedélyezi ezt a másik fél.

    Hogyan tudok programokat eltávolítani a telefonról?
    A telefonon belül „beállítások -> alkalmazások -> alkalmazások kezelése. Rányomsz arra, amit el szeretnél távolítani. Nagyon hasznos az appbrain-en lévő Uninstaller program is.

    Gyári programokat el tudok távolítani?
    Igen, a következő három program bármelyikével: Stock App Removal, SGS Tools és Root Explorer. Olyat sose távolíts el, amiről nem tudod biztosan, hogy mi. Hiszen ha véletlenül fontos rendszerprogramot törölsz, majd nem kapcsol be a telefon, ne csodálkozz. Az Stock App Removal oldalon van hivatkozás a biztonsággal eltávolítható programokról is, de itt is utána olvashatsz. A root explorer fizetős (!), ráadásul előtte rootolni kell a telefont. A másik két program ingyenes, és nem kell hozzá root sem.

    Kikapcsolt állapotban ébreszt a telefon?
    Nem. Viszont repülő módban ébreszt, így éjjel nem merül annyira a telefon sem.

    Miért merül le olyan gyorsan a telefonom?
    Nincs optimalizálva, sok (felesleges) program fut a háttérben. Fentebb olvasható, hogy lehet ezt megakadályozni. Egy példa: A World War című játék adott esetben 20-40% (!) processzor használatot generál, és ha folyamatosan fut, az akku rendkívül gyorsan merül. Ez nagyjából igaz az összes programra, ha nem kell, le kell lőni. Este érdemes repülő módba tenni a telefont, azzal további százalékokat lehet nyerni, esetleg ki lehet kapcsolni az internet adatforgalmat (pl.: APNDroid vagy Quick Settings). Okos telefon lévén folyamatosan szinkronizál, mindig frissít valamit. Akinek nem fontos, hogy 10 percenként frissüljön a twitter, facebook stb, érdemes beállítani, hogy ritkábban frissítsen.

    Egy töltéssel mennyit bír az akkumulátor?
    1 napot biztosan, feltéve, ha nem nyomkodod folyamatosan. Pár töltés után fogja elérni az akkumulátor a maximális kapacitását, be kell „járódnia”. Nincs szükség az úgynevezett "formázásra", amit a korábban használatos nikkel-bázisú akkumulátoroknál végre kellett hajtanunk. Az első töltés semmiben nem különbözik az ötödiktől, vagy akár az ötvenediktől. A forgalmazók azt tanácsolják, hogy első alkalommal töltsük az akkumulátort 8 órán át, de ez a tévhit még a nikkeles időkből maradt fenn. A töltő 3-4 óra után automatikusan kikapcsol a benne lévő túltöltés védelem miatt.

    Forgalom korlátos a mobilnetem, hogy tudom leellenőrizni, hogy mennyit használtam eddig?
    A 3G Watchdog nevű program az egyik legjobb. Rengeteg beállítási lehetőség van benne.

    Rá lehet tenni a telefonra a HTC Sense felületét?
    Nem. Ugyanakkor a LauncherPro Plus program Sense felületet varázsol a telefonra. A videó már régi, azóta a program is bővült: people, bookmarks, naptár, üzenet, twitter, facebook. A Beautiful Widgets programmal Sense stílusú óra és időjárást lehet beállítani.

    Milyen navigációs programok használhatók a telefonhoz?
    Motonav, Navigon, Ndrive.

    Milyen a beépített GPS a telefonban?
    Nehéz lenne egyszerűen megválaszolni, inkább olvasd el.

    Milyen minőségben rögzít videót a telefon?
    HD-ban rögzít videókat a telefon, egészen pontosan 720p minőségben és 30 képkocka/másodperc sebességgel.
    - Red Bull teszt videó
    - Éjszakai teszt videó
    További videók itt, illetve a youtubeon ezer számra.

    Melyik a jobb telefon: Samsung Galaxy S vagy az iPhone4?
    Ezt a kérdést ne tedd fel a fórumon, ha jót akarsz. A választ mindenki tudja: kinek a pap…

    Miért nincs a fényképezőhöz villanó?
    Azért, mert akkor elmondhatnánk, hogy kompromisszumok nélkül használható telefon. Kellett bele hiba is. :)

    Tippek - Trükkök:

    - ha a fenti információs sávon az ujjad jobbra húzod, akkor a fényerő növekszik, balra húzás esetén csökken (feltéve, ha nincs automatikus fényerőn)
    - A névjegyzékben a kiválasztott névjegyen, ha jobbra húzod az ujjad, akkor már hívod is az illetőt, balra történő húzásnál pedig az SMS-t küldhetsz
    - A telefon bekapcsoló gombját 8 másodpercig nyomva a telefon nem kikapcsol, hanem újraindul
    - tetszőleges ki- és bekapcsoló hangot állíthatsz be az SGS Tools programmal (marketen fent van)

  • ForRedGlory

    félisten

    válasz Begi #9756 üzenetére

    Azért amikor az usb hibakeresést állítod, írja hogy így érhető el a háttér, bár tényleg furcsa :)

    Más:
    Nah, akkor itt a FAQ (szerintem) végleges verziója. most lépek tesztelem az új GPS beállításokat, ami kb 30 perc lesz, addig ha valakinek valami nem tetszik, írja le, mert utána megy az 1-es hozzászólásba :DDD
    Tipp-trükk jöhetne még, csak 4 jutott eszembe hirtelen. :)
    (helyesírási és stilisztikai hibák is jöhetnek)

    SAMSUNG GALAXY S

    A világ és ami mögötte van

    Rövid ismertető:
    A Samsung Galaxy S a Samsung legújabb telefonja, melyen jelenleg az Android 2.1-es operációs rendszer fut, de hamarosan a Froyo (2.2) is érkezik rá, amelytől jelentős gyorsulást vár mindenki. A telefonról a mobilarénán is olvasható teszt, ami itt érhető el. A jelenleg kapható legjobb Androidos telefon, mely paramétereit tekintve is sok mindenben első.
    Kétféle "kiszerelésben" kapható: függetlenül és szolgáltatótól (T-Mobile, Telenor) is vásárolható. A telefonhoz 1 év gyári garancia jár, ami a Samsung oldalán beregisztrálva 2 hónappal kibővíthető. A T-Mobile további egy év korlátozott garanciát biztosít. A független és a szolgáltatói telefonok között lényeges különbség nincs, egyik szolgáltató sem nyúlt bele túlságosan a telefon lelkébe, mindössze pár csengőhang, előre beállított APN, weboldalak, könyvjelezők különböztetik meg a gyári független telefontól. Szerencsére a ROM frissítés is ugyanúgy működik, a frissítés menete nem változik egyik esetben sem. Erről később.
    Első bekapcsolás után az Androidban még járatlan felhasználók könnyedén elveszhetnek a beállítások között, ezért a felhasználói kézikönyvet mindenféleképpen javasolt elolvasni. Nem véletlenül 128 oldal, és ezek tényleg csak az alapok. Azért is érdemes ezt forgatni, mert a telefon dobozában rejtélyes okok miatt ez az "apróság" nem található meg. Amennyiben valaki szórakozva akar ismerkedni a telefonnal, akkor ajánlom a galaxys.samsung.hu oldalát, ezeket a videókat, vagy az interaktív bemutatót.

    ROM frissítés:
    A frissítésnek két lehetséges módja van: hivatalos (KIES*), és nem hivatalos (Odin). Mindenek előtt, ahhoz hogy bármit is tudjunk kezdeni a telefonnal, fel kell tenni ezt a driver packet (WinXP és Win7hez is).
    Miután ez megvan, akkor jöhet a frissítés. Tekintettel arra, hogy itt szépen le van írva, nem írom le még egyszer. Inkább arra térek ki, hogy miért érdemes frissíteni:
    A gyári ROM jó, de közel sem lehet kiaknázni a telefonban rejlő lehetőségeket. A ROM frissítéssel a telefon SOKAT javul, sokkal gyorsabb lesz, gördülékenyebb minden. Érdemes tehát frissíteni, mivel tényleg nagy különbség van a gyári ROM és a legújabb ROM között.
    Figyelem! ROM frissítés során törlődik minden adat, ezért célszerű előtte lementeni. Erre tökéletes a Titanium Backup nevezetű ingyenes program.
    Az APN beállítások itt találhatók:
    - T-Mobile
    - Telenor
    - Vodafone

    *KIES: a Samsung gyári programja, olyan, mint például a Nokia PC Suite, vagy manapság az Ovi, leszámítva hogy nagyjából semmire sem jó/kell. Minden megoldható nélküle, egyedül a hivatalos módon történő frissítés nem.

    A telefon optimalizálása:
    Fentiekből következik, hogy a telefonra (mely bár alap rommal is jó) ráfér az optimalizálás. Én a következő triumvirátust ajánlom:
    - ROM: JM8 (vagy JM5)
    - Lagfix: RyanZA, esetleg Voodoo LagFix (ezzekkel további gyorsulás érhető el)
    - Optimalizáló: Advanced Task Cleaner Pro*.

    *Az Advanced Task Cleaner Pro ingyenes program, amivel a futó alkalmazásokat lehet kilőni, mellyel megakadályozható a telefon esetleges belassulása, illetve nem utolsó sorban az akkumulátor üzemidejét is hosszabbítja. Az Androidban nem lehet máshogy bezárni a programokat. (Az operációs rendszer magától bezárja őket, de nem hatékony). A beállítása nem nehéz, de leginkább tapasztalattól függ, attól hogy ki mit mennyiszer is használ. A programban beállítható kétféle mód: autokill list és ignore list
    1. a képernyő kikapcsolásakor záródjon be program
    2. 1-5-10-30-60 perc inaktivitás után múlva záródjon be a program
    Beállítható hogy bizonyos programokat sose zárjon be (ignore list), ilyenek például a rendszer alkalmazások, amiket felesleges kilőni, egyből újraindulnak.
    Egyén függő hogy ki hogy állítja be. Aki sokat internetezik annak nem célszerű például azt beállítania, hogy 1 perc után kapcsoljon ki böngésző, mert ha vissza akar lépni, akkor újra írhatja be az internet címet. Célszerű megadni mondjuk hogy 5-10 perc után kapcsolja ki. Ugyanakkor felesleges beállítani, hogy például a beállítások menü vagy a játék sokáig aktív legyen a háttérben, ezeket lehet tenni 1 percre, vagy "screen off"-ra, stb-stb.
    A programmal 1 kattintással bezárható minden háttérben futó alkalmazás, ami eszi az erőforrásokat. Ehhez a következőket kell tenni: Megnyitod az Advanced Task Cleaner Pro-t, majd „menü -> preference -> widget press action”. Kiválasztod, hogy „kill all running tasks”. A képernyőre kitett widgetre kattintva minden futó program bezáródik (kivéve, amik az ignore listán vannak).
    Tipp: feltétlenül tegyed bele „ignore list”-be az Advanced Task Cleaner Pro-t!

    Hasznos oldalak:
    PDA Fan Club (ingyenes regisztráció szükséges)
    XDA
    Appbrain
    andro-id.info

    Szerviz kódok:
    * # 1234 # Rom verzió
    * # 0 * # Teszt (LCD, kamera, szenzorok, hangszóró, ...stb)
    * # * # 4636 # * # * Telefon, akkumulátor adatok, használati statisztikák
    * # * # 8255 # * # * GTalk Service Monitor
    * # * # 7594 # * # * Kikapcsolás engedélyezés az End Call gomb nyomva tartására
    * # 197328640 # Szervizmód
    További szervizkódok

    Frequently Asked Questions

    Mi az az Android, milyen fajtái vannak?
    A Google által fejlesztett nyílt operációs rendszer. Itt elolvashatod az Android fejlődéstörténetét.

    Miben jobb a Froyo (android 2.2), mint az Eclair (android 2.1)?
    A választ itt találod.

    A ROM frissítés garanciavesztéssel jár?
    Amennyiben a KIES-el frissítesz, nem veszted el a garanciát. Odinnal történő frissítésnél sem feltétlenül, ha nem rontod el. Viszont a kérdésre addig nincs biztos válasz, amíg nincs precedens.

    Tönkre mehet a telefon ROM frissítés közben?
    Nem, ha jól csinálod. Amíg a download mode (hangerő szabályozó le, home gomb és a bekapcsoló gomb egyszerre történő megnyomásával jön elő) és a recovery mode (hangerő szabályozó fel, home gomb és a bekapcsoló gomb egyszerre történő megnyomásával jön elő) bejön, nincs különösebb gond.

    ROM frissítéshez kell a telefont ROOT-olni?
    Nem kell rootolni.

    Hogyan kell frissíteni a ROM-ot?
    A PDA Fan Club oldalán több verzió is le van írva, de fontos ROM frissítés előtt az adatok lementése, mert minden törlődni fog. A fentebb már említett Titanium Backup (Marketből letölthető) illetve a most linkelt oldalon lévő Clockwork Recovery erre tökéletesen alkalmas. ROM frissítés után (és akár előtte is) célszerű elvégezni a wipe data/factory resetet és a wipe partitiont, ami a recovery menüből (hangerő fel + Home gomb + bekapcsoló gomb egyszerre) érhető el.
    ROM frissítés videó 1-2. rész
    ROM frissítés videó 3. rész

    Frissítés Kies programmal:
    A telefonon bemész a „beállítások-> névjegy -> USB beállításokba”, kiválasztod a Samsung Kiest. Csatlakoztatod a telefont a számítógéphez, miután felismerte a program a telefont, rákattintasz a frissítésre. Ha van elérhető frissítés, akkor már mehet is a frissítés. Amennyiben biztos vagy benne, hogy van újabb frissítés, de a KIES szerint nem, akkor próbáld meg a test mode-ot.

    Nem tudom download illetve recovery módba tenni a telefont, mi a teendő?
    Ez mint nemrég kiderült, nem hiba, hanem telefon függő. Itt a megoldás.

    Mi az a ROOT és a rootolásnak mik az előnyei/hátrányai?
    Az alábbi linken megtalálod a választ.

    Hol tudom megnézni, hogy jelenleg milyen ROM érhető el a készülékhez?
    Samfirmware (ingyenes regisztráció szükséges hozzá)

    Pontatlan a GPS, hogy lehet orvosolni?
    Először is lépj be a GPS beállításokba (*#*#1472365#*#*), majd kövesd az itt leírtakat. Próbálkozhatsz ezzel is, de a Froyo érkezéséig érdemi javulás nem várható ezektől sem. A Samsung a twitter oldalán megerősítette, hogy készítik a javítást.

    Android Marketen (legálisan) elérhetőek a fizetős programok?
    Jelenleg még nem, csak az ingyeneseket lehet hazánkban elérni.

    Mennyire módosítható a TouchWiz3? (alap Samsung kezelőfelület)
    Teljesen megváltoztatható. Vannak különböző programok, amikkel egy az egyben eltüntethető. llyen például a LauncherPro.

    Nem csatlakozik a KIES, mi a teendő?
    Tedd fel a driver packet. Csak akkor működik a KIES, ha az alap Home (TouchWiz3) aktív. Ha fent van a launcerpro vagy hasonló Home módosító program, akkor a Home Switcher programmal válaszd ki a TW3-at, majd utána csatlakoztasd a telefont a géphez. Viszont előtte feltétlenül nézd meg a „beállítások-> névjegy -> USB beállításokat” hogy ott a Samsung Kies van-e kiválasztva.

    Hogy tudok legegyszerűbben a telefonra másolni a számítógépről?
    A telefonon bemész a „beállítások-> névjegy -> USB beállítások”-ba, kiválasztod a háttértárat, majd „beállítások -> alkalmazások -> fejlesztés” menü, bepipálod az „USB-hibakeresést”. Ezután összedugod a telefont a PC-vel, a kezeddel „lehúzod” a telefonon a fenti információs sávot. Rákattintasz az „USB csatlakoztatva” menüre, majd a „Csatolás”-ra. Ha ez megvan, akkor már a PC úgy látja a telefont, mint egy memória kártyát. innentől egy egyszerű total commanderrel másolhatsz rá. Előfordul(hat) hogy ezek után sem látja a gép megfelelően a telefont. Ezt a driver packet tedd fel, ne amit a Kies akar telepíteni, illetve ne legyen USB hosszabbító (nekem azzal nem látta). Ha ezután sem jó, újra kell indítani a gépet, esetleg másik USB-be kell dugni a telefont.

    Hogyan tudok programokat telepíteni a telefonra?
    A telefonra „.apk” (Android Package) kiterjesztésű programokat lehet telepíteni. A letöltött fájlt felmásolod a telefon memóriakártyájára. Ezt követően a Galaxy S saját beépített fájl kezelőjével („Saját fájl” névre hallgat) betallózod, rákattintasz és már telepíti is. A „Saját fájl” helyett érdemes az Astro programot használni, sokkal jobb.
    Programok telepíthetők a Marketről is (hazánkban csak ingyenesek érhetők el), vagy az Appbrain.com-ról, ami gyakorlatilag a Marketet teszik SOKKAL felhasználóbarátabbá. Érdemes ezt használni. Csak egy példa: Appbrainről telepíted a programokat, de elfelejtesz ROM frissítés előtt mentést csinálni. Az Apbrain megjegyzi mik voltak fent és nem kell újra kikeresni őket, 1 kattintással mind újra feltelepíthető. Továbbá láthatod, hogy ki milyen programot telepített fel, miket használ, feltéve, ha engedélyezi ezt a másik fél.

    Hogyan tudok programokat eltávolítani a telefonról?
    A telefonon belül „beállítások -> alkalmazások -> alkalmazások kezelése. Rányomsz arra, amit el szeretnél távolítani. Nagyon hasznos az appbrain-en lévő Uninstaller program is.

    Gyári programokat el tudok távolítani?
    Igen, a következő három program bármelyikével: Stock App Removal, SGS Tools és Root Explorer. Olyat sose távolíts el, amiről nem tudod biztosan, hogy mi. Hiszen ha véletlenül fontos rendszerprogramot törölsz, majd nem kapcsol be a telefon, ne csodálkozz. Az Stock App Removal oldalon van hivatkozás a biztonsággal eltávolítható programokról is, de itt is utána olvashatsz. A root explorer fizetős (!), ráadásul előtte rootolni kell a telefont. A másik két program ingyenes, és nem kell hozzá root sem.

    Kikapcsolt állapotban ébreszt a telefon?
    Nem. Viszont repülő módban ébreszt, így éjjel nem merül annyira a telefon sem.

    Miért merül le olyan gyorsan a telefonom?
    Nincs optimalizálva, sok (felesleges) program fut a háttérben. Fentebb olvasható, hogy lehet ezt megakadályozni. Egy példa: A World War című játék adott esetben 20-40% (!) processzor használatot generál, és ha folyamatosan fut, az akku rendkívül gyorsan merül. Ez nagyjából igaz az összes programra, ha nem kell, le kell lőni. Este érdemes repülő módba tenni a telefont, azzal további százalékokat lehet nyerni, esetleg ki lehet kapcsolni az internet adatforgalmat (pl.: APNDroid vagy Quick Settings). Okos telefon lévén folyamatosan szinkronizál, mindig frissít valamit. Akinek nem fontos, hogy 10 percenként frissüljön a twitter, facebook stb, érdemes beállítani, hogy ritkábban frissítsen.

    Egy töltéssel mennyit bír az akkumulátor?
    1 napot biztosan, feltéve, ha nem nyomkodod folyamatosan. Pár töltés után fogja elérni az akkumulátor a maximális kapacitását, be kell „járódnia”. Nincs szükség az úgynevezett "formázásra", amit a korábban használatos nikkel-bázisú akkumulátoroknál végre kellett hajtanunk. Az első töltés semmiben nem különbözik az ötödiktől, vagy akár az ötvenediktől. A forgalmazók azt tanácsolják, hogy első alkalommal töltsük az akkumulátort 8 órán át, de ez a tévhit még a nikkeles időkből maradt fenn. A töltő 3-4 óra után automatikusan kikapcsol a benne lévő túltöltés védelem miatt.

    Forgalom korlátos a mobilnetem, hogy tudom leellenőrizni, hogy mennyit használtam eddig?
    A 3G Watchdog nevű program az egyik legjobb. Rengeteg beállítási lehetőség van benne.

    Rá lehet tenni a telefonra a HTC Sense felületét?
    Nem. Ugyanakkor a LauncherPro Plus program Sense felületet varázsol a telefonra. A videó már régi, azóta a program is bővült: people, bookmarks, naptár, üzenet, twitter, facebook. A Beautiful Widgets programmal Sense stílusú óra és időjárást lehet beállítani.

    Milyen navigációs programok használhatók a telefonhoz?
    Motonav, Navigon, Ndrive.

    Milyen a beépített GPS a telefonban?
    Nehéz lenne egyszerűen megválaszolni, inkább olvasd el.

    Milyen minőségben rögzít videót a telefon?
    HD-ban rögzít videókat a telefon, egészen pontosan 720p minőségben és 30 képkocka/másodperc sebességgel.
    - Red Bull teszt videó
    - Éjszakai teszt videó
    További videók itt, illetve a youtubeon ezer számra.

    Melyik a jobb telefon: Samsung Galaxy S vagy az iPhone4?
    Ezt a kérdést ne tedd fel a fórumon, ha jót akarsz. A választ mindenki tudja: kinek a pap…

    Miért nincs a fényképezőhöz vaku?
    Azért, mert akkor elmondhatnánk, hogy kompromisszumok nélkül használható telefon. Kellett bele hiba is. :)

    Tippek - Trükkök:

    - ha a fenti információs sávon az ujjad jobbra húzod, akkor a fényerő növekszik, balra húzás esetén csökken (feltéve, ha nincs automatikus fényerőn)
    - A névjegyzékben a kiválasztott névjegyen, ha jobbra húzod az ujjad, akkor már hívod is az illetőt, balra történő húzásnál pedig az SMS-t küldhetsz
    - A telefon bekapcsoló gombját 8 másodpercig nyomva a telefon nem kikapcsol, hanem újraindul
    - tetszőleges ki- és bekapcsoló hangot állíthatsz be az SGS Tools programmal (marketen fent van)

    [ Szerkesztve ]

  • ForRedGlory

    félisten

    válasz ForRedGlory #9627 üzenetére

    Nah, MS based beállítással ilyen lett... jobb köridőt mentem, :DDD de szerintem szarabb lett, mint standalone módban... Majd megnézem az MS assisted és a Network Provider módot is. Szerintem a Network Provider lesz a legjobb...

    Emlékszem hogy a felső érparton jobbra néztem, hát a GPS nem ott ugrott ki jobbra? Ez a google tud valamit, amerre néz az ember, arra megy a GPS koordináta is ;]

    [ Szerkesztve ]

  • herrká

    senior tag

    Sziasztok!
    Írták már itt néhányan, hogy beleugrottak 75 - 100eFt-os számlákba. Velem is ez történt. Ma hívtak a trémobiltól, hogy mit csinálok a telefonommal, mert folyamatosan megy a WAP és már 80 ezernél tart a számlám! Az érdekes az a dologban, hogy mivel folyamatosan olvasom az elejétől a fórumot, ezért az egyik első progi amit letöltöttem, az a QuickSettings volt, ahol letiltottam a Mobile Data(APN)-t, a Wi-Fi-t és a GPS receivert.
    Mivel nem vagyok hozzáértő, ezért kérdezem:
    Az elején Samsung Apps-ból szedtem le két-három alkalmazást, illetve a Marketből is két-három játékot a gyerkőcnek. Az Asphalt5-öt, biztos, hogy a telefonnal töltöttem le. A többi az itthoni nettel, Wi-Fi-vel ment.
    Akkor honnan van ez a nagy adatforgalmam?
    Mondjuk érdekes, hogy a Wi-Fi-t is letiltottam a QS-el, mint írtam fent, de ha a "felső sávot" lehúzom és rányomok, hogy Wi-Fi már kapcsolódik is. Vagy ez így kell, hogy működjön? Vagy a Samsung Apps és a Market a Wap-ról megy? Hiába kapcsolom a Wi-Fi-t, pörög a számláló? Teljesen nem értek ezekhez a dolgokhoz, én csak használom, ezért aki tudja a választ, úgy segítsen már, hogy megértsem amit ír! Köszönöm!
    A trémobilos csaj felhívta a főnöknőmet is, aki még kevesebbet ért hozzá mint én, és fel biztatta, hogy akkor szokott ilyen előfordulni, ha valaki töltöget le programokat zenéket! Lehet, még ki is kell fizetnem a számlát! Most egyébként ott tart a dolog, hogy felhívtam egy trémobilos ismerősömet, ő letiltotta a net elérést, 84500Ft-on állt meg a számláló! Azt mondta most is pörgött! De mi pörgette?
    Kösz a válaszokat, és bocs a hosszért, de kicsit fel vagyok dúlva!
    Olvastátok az origón a tesztet? Jól lehúzták! Pedig ettől az esettől eltekintve, nagyon megszerettem ez alatt a 3 - 4 nap alatt mióta megvan!

Aktív témák