Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • Lotusomega

    senior tag

    Sziasztok!

    Olvastam asszem homáron, hogy vett srác t-nél galaxy s-t, 50 ropit befizetett. Elmentek vhova egy hétvégére vonattal, leszálltak gpst nézték merre kell menni, és egyszercsak magától berepedt a kijelző és elment a kép.
    Vitték szervízbe, ott aszonták nem garis hiba, kuka, vagy 120ért kijelző csere. Így most 2 évig fizethet egy darab műanyagért ami max levélnehezéknek jó.

    Hasonló volt már valakinek?

    [ Szerkesztve ]

  • ATM_automata

    őstag

    válasz tariattila #9032 üzenetére

    Hogy őszinte legyek, nem nagyon figyeltem. Töltés közben általában nem piszkálom, így nem is néztem. Játék vagy masszív netezés alatt valamennyi melegedés van, de közel se olyan "forró", mint amilyen akkor volt, amikor beszámoltam róla.

    Erősen olyan érzésem van, hogy ezt a melegedést hibás Wi-Fi vagy GPS használat okozhatja, mert a rom csere óta nem emlékszem rá, hogy melegedett volna. Mondjuk nekem ezzel a rommal a Wi-Fi hiba is megjavult. a GPS viszont még nem az igazi ezzel se.

    Szerintem az RSS vagy pl a rosszul működő GPS-t használó widgetek (BeautifulW) is okozhatják a melegedést azzal, hogy folyamatosan túlterhelik a készüléket. Meggyőződésem, hogy szoftveres hiba okozza.

    What else?

  • Lall

    veterán

    válasz CharlieDrop #9107 üzenetére

    Először is próbáld ki. :P Amerre nézel a telefonnal mutatja az abban az irányban lévő (mondjuk GPS nyelven) POI-kat. Van egy csomó (transport, parking restaurant stb..) Kiválsztod pl. hogy sport forogsz körbe és amerre nézel megjelenik egy kis ikon és kiírja az infókat (pl. nálam uszoda, DVSC stadion, Főnix Sportcsarnok) az adott pontról. Továbbá mennyire van tőled stb. és ha akarod akkor útvonalat is tervez oda (Google Maps). Ez külföldön baromi jó lehet. Mikor Lyon-ba voltunk kérdezgettük a stadiont merre van, de ugye nem tudtuk kimondani franciául a nevét, így alig értették. De ha ez nálam van akkor csak körbeforgok és megmondta volna merre induljak, milyen úton metro, busz, villamos stb. Nagyjából ennyit tud, de szerintem a mindennapi életbe nagyon hasznos tud lenni.

    Ja igen. Megy GPS nélkül is csak úgy nem annyira pontos, mert a mobilcellák alapján tájékozódik.

    [ Szerkesztve ]

    Ide figyelj bájgúnár! Felőlem bájologhatsz akár a fákkal is, de mégis minek nézel te engem légypapírnak, hogy így tapadsz rám?

  • Lall

    veterán

    válasz CharlieDrop #9115 üzenetére

    Nekem megy. ATM automata, etterem meg minden kutyaszar. Valamit nem jol csinaltok urak. Compi.hu: Mint emlitettem GPS nem kell hozza. De holnap letesztelem a froyoval ezt a GPS dolgot. Hatha megszereltek. Amugyan a legujabb froyo pöpec. Ha valaki erez magaban erot, energiat es nem akar aludni az tolja fel.

    Ide figyelj bájgúnár! Felőlem bájologhatsz akár a fákkal is, de mégis minek nézel te engem légypapírnak, hogy így tapadsz rám?

  • compi.hu

    senior tag

    válasz tariattila #9117 üzenetére

    Nem, nem a my tracks a hibas. Az csak rogziti a GPS-bol jovo informaciokat. Ez annyira egyszeru feladat hogy szinte lehetetlen elcseszni. A GPS az, ami "varosi dzsungelben" magas hazak mellett a jardan setalva ennyit tud. A telefon a ovtartoban volt kozben. Auto szelvedojen azert jobb a helyzet, de kezben, zsebben vagy ovtartoban tartva siralmas a teljesitmenye. Oke beismerem, a legroszabb tracket szedtem elo szemleltetesul, de akkor is gaz. Nem kicsit, nagyon.

    Remelem 23-an meglatjuk mit birt samu bacsi lepni az ugyben. A jelenleg elerheto informaciok szerint a froyo frissitessel egyutt varhato a GPS problema javitasa: "The latest information I have is that the GPS fix is included in the Froyo update which is currently being tested internally before release. This update will be available via home update on the Kies software. The current timeline for this is that it will be available at the end of September."

  • compi.hu

    senior tag

    válasz Lall #9118 üzenetére

    Ne faradj, a jelenleg kozkezen forgo froyo firmware-ekben nincs benne a gps problema javitasa. Ha mindenkeppen tesztelni szeretned, akkor belvarosban magas hazak kozott gyalogolva, my tracks-szel vagy barmi mar utvonalrogzitovel tedd, igy jelentkezik legszemleletesebben a problema. Az auto szelvedojen nekem is egesz elfogadhato, bar messze nem tokeletes teljesitmenyt mutat tobbnyire.

    Arrol meg hogy nem kell gps a layar-hoz annyit, hogy 10-20 meter boven jelentheti hogy valami ami valojaban elotted van, mogotted levonek szamolodjon.

    [ Szerkesztve ]

  • tariattila

    veterán

    válasz compi.hu #9120 üzenetére

    miből gondolod, hogy a JPH-ban nincs javítva gps-en valami? próbáltad?

    csak mert szerintem ezt fogják kiadni 1-1,5 hét múlva...
    vagy szerinted addig írnak újat?
    ez már az 5. 2.2-es változat...és az az egy hét kevés arra, hogy még egy béta kijöjjön ami ha jó akkor véglegeset adjanak ki belőle... :U

    mit akarsz? az autós track-ed teljesen rendben van... látnád az enyémet...sírnál... az út fele nincs is rajta... a többi is erősen szántó... pedig város közelében sem jártam :O
    (JM7-el)

    [ Szerkesztve ]

  • compi.hu

    senior tag

    válasz tariattila #9121 üzenetére

    Abbol hogy akik teszteltek azok nem szamoltak be szamottevo javulasrol, sot JM6-hoz kepest meg nemi romlast is tapasztaltak. Meg van az az elonyom (vagy hatranyom), hogy a szoftveriparban dolgozom, szoval tudom pontosan mi meg megy a release elotti utolso orakban is akar. Az altalad "beta"-kent aposztrofalt romok pedig nem publikusan kiadott dolgok, (legjobb esetben is csak szandekosan kiszivarogtatottak) es meg ha a veglegeskent kiadott fw azonos jelzessel erjkezik is, a kiadas elotti max 1-2 napban fog elkeszulni az a binaris ami a vegleges kiadasban erkezik majd.
    Sokak szerint amugy igen keves az esely hogy a samsung valoban fizalni tudja majd a problemat a froyo kiadasaig, mert nem valami trivialis problemarol lehet szo, ugyhogy egeszen biztos vagyok benne hogy a GPS-ert felelo csoportjukban meg mostanaban sem sokat alhatnak a "kollegak". Arra is latok valamennyi eselyt, hogy akar a kiadas elhalasztasat is bevallalhatja a samu ha nem tudjak addig megnyugtatoan rendezni a problemat.

    A temaban igen informativ analizist talalsz itt, ha beszelni angol.

  • compi.hu

    senior tag

    válasz tariattila #9123 üzenetére

    Motonav az egy navigacios szoftver, arra van kihekyezve hogy a bejovo bizonytalan adatokbol kisakkozza valoban hol is jarhatsz. My tracks meg egyszeruen elmenti ami a GPS-bol kijon.

  • tariattila

    veterán

    válasz compi.hu #9124 üzenetére

    pesszimistán látjuk a dolgot mindketten...(még ha más megközelítésben is...)

    Sajnos érzem én, hogy ez nem a HD2-féle épületen belül jelfogós teljesítmény...
    de legalább ráfoghatnánk a szoftverre...de félek csak kicsit lesz jobb a froyo-val is...

    szerk: igen de akkor az út másik felében semmi sem jött volna ki a gps-ből ?????
    mondom a motonav szépen végigvisz az utamon... régebben szeretett szántani de mára realizálódott...
    Tudom mi a különbség az autós navi-ra tervezett szoftverek és a valós pozíciót mutatók között...
    de ez azért nem teljesen fogható rá...
    ott pár métertől több tíz métert is áthidal a szoftver azzal, hogy az úton tart...
    de itt kb 10Km hibádzik :F

    [ Szerkesztve ]

  • compi.hu

    senior tag

    válasz tariattila #9126 üzenetére

    Olyan velem is elofordult hogy a my tracks egyszercsak abbahagyta a rogzitest. De amikor rogzit akkor azt rogziti ami a gps-bol kijon. A lenyeg nem abban van amit nem rogzitett, hanem hogy amit rogzitett az eleg gyalazatos pontossagu.

  • mex77

    tag

    Na, meg volt a JPH-s teszt. Szóval. Hazafelé menet próbáltam ki, hogy mit mutat az új rom GPS kérdésben, Motonavval karöltve. Nagy elvárásaim voltak, mivel eddig a Galaxys navigáció, hát mondjuk meg őszintén, egy szép nagy darab sz*r volt. Úgyhogy remegő kézzel pötyögtem be az úticélt és láss csodát, mire beírtam hova akarok menni, fixen megvolt a jel és hazáig el sem dobta egyszer sem. Szépen végigvezetett az úton. Ez volt, ha kiakasztottam a szélvédőre. Ha az első ülésen utazott, minimális takarásban, már nem vizsgázott ilyen jól. Nem használtam ugyan my tracket, vagy hasonló progikat, de az eredmény önmagáért beszél. 20km-en 4x rakott ki az út mellé. Igaz, jelvesztés nem volt és 2-3 másodperc alatt összekapta magát, de azért zavaró egy kicsit. Főleg egy csúcskészüléknek kikiáltott telótól. Felejtsük el nyugodtan a tartóban, vagy zsebben hordott telefont navigáció közben. Nem tudom ez lesz-e a végleges verzió, vagy még lesz javítás, de ez így egyáltalán nem meggyőző. Sajnos. :(
    Hogy valami jót is írjak, a szoftver stabilitása és gyorsasága valami hihetetlen az eddigi romokhoz képest. Egész napos tapigálás, nyomogatás, huzigálás után sem tudtam megfagyasztani, de még csak egy pillanatnyi kihagyása sem volt. Mindenre azonnal reagál gondolkodás nélkül. Az akksival is csodát műveltek Samuék. Este eddig repcsiben pihentettem a drágát, most viszont direkt bekapcsolt wifivel és GPS-el indultunk neki az éjszakának. 80%-ról sikerült 79%-ra meríteni reggelre. 1% az eddigi 10-12%-hoz képest. Viszont, mintha gyorsabban merülne használat közben. Nem tudom, lehet csak bebeszélem magamnak. Külföldi fórumokon olvastam, hogy erősebb lett a wifi. Na, az enyém nem lett az :) Ahol eddig nem volt jelem, ott most sincs. Ellenben a régebbi romokon tapasztalható wifi elhajigálós betegség teljesen megszűnni látszik. Végignéztem a Shaun of the Dead(Haláli Hullák Hajnala) című filmet wifivel Tv-re, megszakítás nélkül. Rekedtre röhögtem magam :DD
    Végeredményben kaptunk egy gyors, stabil telót, ami mindent tud, amit tudnia kell. De ha sűrűn navigálnánk ismeretlen helyeken, akkor jobb választásnak tűnik egy HTC. Amit személyesen nem próbáltam ugyan, de ódákat zengenek a GPS-éről.

  • sghu77

    tag

    válasz mex77 #9161 üzenetére

    Ez a zsebből navigálás nekem új dolog. Egyrészt semmiből nem áll betenni pl. egy pohártartóba vagy a szélédőre, másrészt úgy legalább látom is merre kéne menni, nem csak hallom. Szóval ha csak ennyi a gond, akkor nekem bőven jó (megjegyzem a JF5-tel sem volt problémám a GPS-szel és most a JM2-vel se).

  • compi.hu

    senior tag

    válasz mex77 #9161 üzenetére

    Kezd olyan erzesem lenni mint ha loval imadkoznek... :W Mondtam parszor hogy a navigacios programok egyik alapveto feladata hogy a majdnem hasznalhatatlan gps adatokbol is kitalalja hol is vagy eppen es merre kell menned. Erre meg rajon ilyenkor a sajat szubjektivitasod is, szoval a "szerintem megfelelo a motonavval" az kb annyira megbizhato es pontos ertekeles mint a galaxy S GPS vevoje... Bocs, mernokfajta vagyok, szamomra a szubjektiv velemeny az valami amit a muveszek ertekelnek, engem csak meresekkel lehet meggyozni barmirol is.

    Az, hogy a gps jel milyen, azt csak ugy tudod meg, hogy "felveszed" a megtett utat es kesobb visszanezed valamilyen terkepen. Sajnos erre nem (ahogyan meg sokminden masra sem) alkalmas a motonav, azaz vagy futtatnod kell a hatterben a "My Tracks"-et rogzites uzemmodban, vagy olyan navigacios szoftvert kell hasznalj, ami kepes rogziteni a GPS outputot (pl sygic)

    [ Szerkesztve ]

  • Qru

    MODERÁTOR

    válasz compi.hu #9170 üzenetére

    Nem először fordul elő (pl "hogyan tudok egyszerre több névjegyet törölni"), hogy egy tök egyszerű dolgot kérdezek amire b@szik válaszolni bárki is, holott erre van vagyis csak lenne a topik nem pedig az SGS fikázásra. Azon hogy sz@r a GPS az SGS-ben meg a szifon mennyivel jobb/nem jobb azzal lazán megtöltötök 5000 hsz-t kvázi tök feleslegesen. Mivel rendszeres topik látogató vagy gondolom feltűnt, hogy jó pár hszt emiatt töröltek is a modik. Nem véletlenül. ;)
    Volt már pár telefonom és egyik topikjában sem ment ilyen szintű nyálverés, pedig elhiheted azok sem voltak tökéletesek és ott is voltak fanok és antifanok.

    Ja ha már tökéletesség: Talán nem ismeretlen előtted sem az a közhely, hogy: egyik telefon sem tökéletes. Mivel maga a kifejezés szubjektív így soha nem is lesz. De tudom ez neked mint méricskélő embernek lehet nehezen elfogadható, hogy vannak ilyen elvontabb fogalmak is a világon mint szubjektivitás.
    Senki sem kötelezett rá, hogy vegyél SGS-t. Gondolom van annyi eszed, hogy utána olvass ilyesminek mielőtt megveszel egy ilyen árú kütyüt. Ha a hibáival együtt tudsz élni akkor hajrá, ha nem akkor meg keress másik telefont. Vegyél szifont, HTC-t, vagy egy nagymama-font meg külön egy gps-t.

    Vagy ha az megnyugtat nyiss egy fikázzuk az SGS topikot a fáradtgőzben ott kiélhetitek magatok kedvetekre.

    Csak tudod az bosszant, hogy merek kérdezni a telefonnal kapcsolatban egy tök egyszerű dolgot (amire időközben rájöttem magam is) amiért létrejött ez a topik tulajdon képpen és akkor egyből én vagyok hüle. :(

    #nincsbennetarcsi

  • compi.hu

    senior tag

    válasz Qru #9175 üzenetére

    Nem először fordul elő (pl "hogyan tudok egyszerre több névjegyet törölni"), hogy egy tök egyszerű dolgot kérdezek amire b@szik válaszolni bárki is

    Az eszedbe sem jut, hogy egyik oka lehet a valasz hianyanak, hogy a kerdes nem eloszor fordul elo es minimalis erofeszitessel megtalalhato ra a valasz? Ha meg valaki ezt a minimalis erofeszitest sem kepes meghozni, miert varja el, hogy barki mas erofeszitest tegyen az o problemajanak a megoldasara.

    holott erre van vagyis csak lenne a topik

    Bakker te melyik bolygon vagy melyik evszazadban elsz?! Erre a samsung support lenne, fizetett supportosokkal, akik segitsegeert fizettel a keszulek vetelaraba agyazva.

    Azon hogy sz@r a GPS az SGS-ben meg a szifon mennyivel jobb/nem jobb

    Az hogy a szifon milyen na az pont lesz@rom. Olyan nagy ivben hogy geostacionarius palyara all. Az viszon csipi a szemem hogy a csamcsung kurva nagy mellennyel kevert le egy taslit a tererocsikos Helllllo-s reklamjaban az almanak, de azt ugye amikor kiderult hogy a GPS az egesz Galaxy S sorozatban finoman fogalmazva hagy kivannivalot maga utan, mar nem kommunikalta a dolgot ilyen nagy hirveressel, sot kb megprobalta agyonhallgatni a dolgot. Az osszes kommunikacio ami ebben az ugyben kijott, az is kb felhivatalos csatornakon keresztul (twitter) tortent, es olyan szinten nevetseges volt (pl nem javitas jon majd a gps problemara hanem GPS optimalizacio) hogy az mar szinte hihettetlen.
    Azt hiszem nyugodtan elmondhatom, hogy ha elore tudom hogy mennyire hasznalhato ebben a telefonban a GPS akkor semmikeppen nem vasaroltam volna meg a keszuleket addig, amig a samu nem javitja ezt a problemat megnyugtatoan (mar ha valoban szoftveresen teljesen javithato problemarol van szo).
    Szoval szerintem teljesen jogos ezert ekezni samu bacsit, mert ez az egesz vircsaft kritikan aluli.

    (OFF)Volt már pár telefonom és egyik topikjában sem ment ilyen szintű nyálverés, pedig elhiheted azok sem voltak tökéletesek és ott is voltak fanok és antifanok.(/OFF)

    Van erre is megoldas. Azokba a topicokba kell jarogatni amik megfelelnek a kenyes izlesednek. Amig nem tortenik olyasmi itt ami a forumszabalyzatba utkozne, addig ez az egyetlen olyan megoldas ami megfelel a szabalyoknak. Mi itt betartjuk oket, ha nem akkor kozbelep valamelyik moderator (ha kisse tulbuzgo akkor oket is lehet figyelmeztetni hogy mi a dolguk). Az, hogy neked valami ezek utan nem tetszik, ahoz masnak koze nem nagyon van.

    (OFF)Senki sem kötelezett rá, hogy vegyél SGS-t. Gondolom van annyi eszed, hogy utána olvass ilyesminek mielőtt megveszel egy ilyen árú kütyüt.

    1: Utana olvastam, akkor ugy tunt, hogy a problema nem jellemzo/nem sulyos. Az hogy mennyire az/nem az, az akkor derul ki ha sajat magad tudod tesztelni a keszuleket. Leven ez az elso Androidos ketyerem, jopar nap eltelt addig mire egyaltalan normalisan tudtam tesztelni hogyan is allunk GPS ugyben.
    2: Azt hiszem az maximalisan elvarhato, hogy egy telefonban a gyarto altal vallalt dolgok normalisan mukodjenek. En ebben bizva vettem meg a keszuleket, es csak azert nem ul meg a szervizben a cucc mert bizom benne hogy tenylegesen orvosoljak a problemat a kozeljovoben. Ha ez nem igy lesz, galaxy megy a szervizbe, ha kell kermi/birosag es elobb-utobb visszaszedem toluk a vetelarat. (az mas kerdes hogy ez NEKIK sok-sok galaxy s araba kerul majd)

    (OFF)Vagy ha az megnyugtat nyiss egy fikázzuk az SGS topikot a fáradtgőzben ott kiélhetitek magatok kedvetekre.

    Mi lenne ha esetleg te nyitbnal egy "samsung galaxy s ingyensupport" topicot, biztosan tolongananak azok akik elvegzik azt a melot, amiert a keszulektulajdonosok a csamcsungnak fizettek.

    (OFF)Csak tudod az bosszant, hogy merek kérdezni a telefonnal kapcsolatban egy tök egyszerű dolgot (amire időközben rájöttem magam is) amiért létrejött ez a topik tulajdon képpen és akkor egyből én vagyok hüle.

    Naakkor helyezzuk ezt is kicsit mas megvilagitasba: Volt egy problemad amit kisebb erofeszitessel vegulis te is meg tudtal oldani. Ebbol a nezopontbol ertheto mar miert nem kaptal a kerdesedre valaszt? Masreszrol meg egyszer ki szeretnem emelni, hogy ez itt nem a samsung mobile ingyenes magyarorszagi supportvonala. Nem is a Samsung Galaxy S felhasznaloi kezikonyv keresofelulete. Itt Samsung Galaxy S tulajok beszelgetnek a tapasztalataikrol es problemaikrol es HA UGY LATJAK JONAK megprobalnak segiteni egymasnak tippekkel informaciokkal.
    (/OFF)

    [ Szerkesztve ]

  • KeFe

    tag

    válasz Qru #9175 üzenetére

    "Nem először fordul elő (pl "hogyan tudok egyszerre több névjegyet törölni"), hogy egy tök egyszerű dolgot kérdezek amire b@szik válaszolni bárki is, holott erre van vagyis csak lenne a topik nem pedig az SGS fikázásra"

    Próbálj meg egy kicsit önálló lenni. Fogod szépen a telefont, rákattintasz a marketre, beírod hogy pl. "contact delete", válogatsz, letöltöd a neked tetszőt, örülsz.

    Nem az SGS fikázása a cél, de az tény hogy a gps nem áll a helyzet magaslatán (JM5-os My tracks log alapján bizton állíthatom), és az is igaz hogy a kijelző teljesen oldalról <10fokos szögből kékes árnyalatú. Más kérdés hogy csak a Dawn-kórosok vagy az autisták használnak úgy egy telefont. A mélyfekete többet ér mint a 179fokos színhelyes betekintési szög. Számomra a GPS bizonytalansága sem annyira sorsdöntő mert a kocsiban van gps, ha meg külföldön gyalog eltévednék akkor kitartom szépen magam elé míg rendes jelet fog. De ettől függetlenül biztos van akit zavar mert az ő használati szokásainak nem felel ez meg.

    "Gondolom van annyi eszed, hogy utána olvass ilyesminek mielőtt megveszel egy ilyen árú kütyüt."

    És szerinted hol fog találkozni ilyen irányú bejegyzésekkel? A samsung.hu-n leírják hogy fasza telefon, de a gps megfelelő úton tartási software nélkül jelenleg nem 100% ? Nem... az ehhez hasonló fórumokon mint pl ez...

  • tariattila

    veterán

    válasz compi.hu #9180 üzenetére

    Arra kíváncsi leszek mikor a froyo sem javitja a hibát, hogy mit mondanak majd samuék...
    Ekkora darabszámban eladott telefont így kiadni...ejej...

    Gengi: az értelmes meder szintén relatív...
    Van akinek a névjegytörlés fontos de olyan is akad szépszámmal akinek a gps log... mindenki talál sorstársat itt....válogatni kell sajna... ilyen egy nyilvános fórum...
    Választ pedig szerintem mindenki szívesen ír egyből HA tud...
    a névjegyekre írtam volna egyből ha vala töröltem volna úgy...

    [ Szerkesztve ]

  • Qru

    MODERÁTOR

    válasz compi.hu #9180 üzenetére

    Azt a tökfelesleges időt és energiát amit a fikázásra szánsz/-tok igazán használhatnád hasznosan is, pl segítesz egy kevésbé hozzáértőn egy egyszerű válasszal. Ennek alapján azt vélelmezhető hogy inkább csak a fikázáshoz értesz...

    Szted?! Mire válaszolnak addigra már rég nem lesz meg az SGS-em kb. :D

    Nyilván ha sz@r vmi azt nem reklámozzák, azért kell hiteles teszteket olvasni, user véleményeket olvasni. De ami itt megy a GPS fakóságán lovaglás az már nonszensz.
    Azt tudom tanácsolni, hogy tanulj a hibádból és a fent felsorolt módszereket kombinálva megmentheted magad az ilyen "sz@r" telefonoktól mint az SGS.

    Hát az biztos, hogy nem ez lesz a kedvenc topikom. :D Nem vok kényes, csak sztem feleslegesen töltitek az időtöket ezeknek a hibáknak a túlzott firtatásával, mert úgy sem lesztek előrébb. Attól hogy 50 hsz-en keresztül veritek magatokat a Samu nem fog előbb hotfixet kiadni.

    Azért ez elég súlyos hiba, nem ennek elkendőzésére kell törekedni nyilván, a túlzásba vitt ezen lovaglás megoldás hiányában felesleges.
    Valószínűleg rossz helyen/helyeken néztél akkor utána. Ha meg egy szűz megjelenésű telefont veszel és belefutsz ilyenbe azon nem kell csodálkozni.
    Ha meg emiatt perelsz nagyon ráérős lehetsz, vagy lövésed sincs mennyi időt, pénzt és energiát emészt fel egy ilyen tyúkper.

    Látom nem vagy túl segítőkész csak ha oltani kell vagy fikázni. :N Jó nyitok olyan topikot de csak akkor ha te meg ezt átnevezteted a "kattogjunk azon hogy nem pontos az SGS navigációja".

    Nézd amikor feltettem a kérdést nyilván nem tudtam mi a megoldás különben nem kérdeztem volna. De látom ilyesmi még véletlenül sem merül fel benned.
    Meg azt sem értem mit vered magad itt a Samu supportal. Úgy vélem szted csak arra van a topik hogy olyan dolgon keseregjünk/verjük magunkat amin úgy sem tudunk változtatni jelenleg?!

    A fentiek mellett úgy gondolom felesleges ezt a meddő vitát folytatni, főleg itt. Részemről téma lezárva, ismerjük egymás véleményét, ami nem azonos. Van ilyen, elvégre különböző emberek vagyunk. Vannak akik segítőkészek, vannak akik... de nem ismétlem önmagam újra. ;)

    [ Szerkesztve ]

    #nincsbennetarcsi

  • zolmesz

    aktív tag

    Ha van egy kérdés, és arra valaki tudja a választ, akkor le szokták írni, ez azért látszik a hozzászólásokból. Ergó, ha valamire nem tudják a választ, akkor nem írják le, mégha 12x kérdezi meg az illető, és még morgolódik is, hogy senki nem segít.
    A gps téma meg olyan, mint a betekintési szög. Ahogy nem nézem a telefonom kijelzőjét 180 fokos szögben, ugyanúgy nem navigálok telefonnal a zsebemben sem. Az mire jó?
    Ha eltévedek, ELŐVESZEM A KEZEMBE (hogy lássam is, mert ugye eltévedtem és a kijelzőn látszik merre kell mennem), KIJELZŐVEL MAGAMNAK SZEMBEN és voila, nincs probléma. Jel is van, látom is a kijelzőt.
    Kit érdekel, hogy az ilyen-olyan track programok mit rögzítenek, magamtól is tudom merre jártam, amikor érdekel.
    Az autóval sem megyek a navigációval be a szántóföldre, csak mert a track progi azt mondja, arra van, megyek az úton, mert látom, hol az út, az Ndrive, meg a Motonav, meg egyebeknek meg az a dolga, hogy tegyék az útra a pozíciómat és mutassák az utat.

  • TwentySix

    aktív tag

    válasz compi.hu #9172 üzenetére

    London belvarosaban barmilyen PNA eldobja a jelet, meg autoban hasznalva is. En rendszeresen jarok oda kamionnal arut teriteni, a legujabb TomTom is ossze-vissza ugral a hazak kozott. Foleg ha esos, borus az eg (ami nem tul ritka). Es ez autoban az igazan bosszanto, nincs ido varogatni a GPS jelre, muszaly menni valamerre.... Erdekes helyzeteket tud teremteni.
    Viszont probaltam a Galaxy-t is ott, gyalogosan odavitt barhova, ott van ido varni picit amig magara talal a jel es mutatja a helyes poziciot.
    Rendszeresen jarok Geocache-elni, arra is hasznalhato a Galaxy (ha nem, akkor elokapom a Garmin Dakotat), ha az ember elfogadja a tenyt, hogy ez csupan egy telefon, kiegeszito GPS funkcioval.

    Csak egy gondolat: Nem lehet, hogy a MyTracks ritkan vesz mintat a GPS jelbol, es a kozbenso pontokat osszekoti egy egyenessel?

    [ Szerkesztve ]

    Samsung Galaxy S9+ / TomTom HD6000 HDTraffic / Garmin Montana 650T offroad/

  • BoneDragon

    veterán

    Lenne pár kérdésem, mert kinéztem magamnak egy ilyen telót.
    1: GPS milyen benne? Normálisan működik? (bocsi, hogy nem olvastam vissza)
    2: Irodai felhasználásra mennyire alkalmas az android? Mert ugye céges telefonként is használnám.

    Köszi a válaszokat!:)

  • makaveli666

    senior tag

    válasz BoneDragon #9197 üzenetére

    ha csak ezt az oldalt elolvastad volna, akkor megtudnád, hogy milyen a gps, vagy van egy kereső is^^

  • compi.hu

    senior tag

    válasz BoneDragon #9197 üzenetére

    Brada, lagalabb az utolso oldalt olvasd vissza. mostanra kb az utolso 30 hozzaszolas arrol szol hogy milyen a GPS benne. Meg mentett tracklogokat is talalsz belinkelve.

    Irodai felhasznalas alatt meg mit ertesz? Levelnehezeknek pl tul konnyu,

    [ Szerkesztve ]

  • rankesz

    veterán

    válasz BoneDragon #9197 üzenetére

    1: GPS milyen benne? Normálisan működik? (bocsi, hogy nem olvastam vissza)

    trollololol, pedig csak az előző hsz-től kellene max 30-at, :))

    compi te meg pihenj már, vagy foglalkozz a rilíztájmal, amennyi időt ma már eltrollkodtál azzal sokkal többet tudnál segíteni a projekteden, nem pedig megutáltatni mindenkivel a topikot, és eltántorítani a leendő tulajokat
    (asszem Joey20 írta valahol hogy hányingere van az SGS fórumtól, nem ok nélkül...

    [ Szerkesztve ]

  • compi.hu

    senior tag

    válasz rankesz #9201 üzenetére

    ha a gps problema nem tantorit el eleg leendo tulajt, a csamcsung sz@rni fog a javitasra hidd el.

  • Maegoss

    tag

    Általában igyekszem nem belekeveredni mások vitájába de Compi keresetlen stílusától kinyílt a bicska a zsebemben.

    Szóval kedves Compi:

    1. Qru-nak ugyanannyi joga van egyszerű/bonyolult kérdéseket föltenni a telefonnal kapcsolatban mint amennyi Neked van a telefon GPS-ét érintő problémák megtárgyalására. Csak annyi a különbség köztetek, hogy Qru nem spammeli tele a fórumot a kérdéseivel, míg Te viszont igenis teleszemeteled a kesergéseiddel.

    2. Olyan "kedvesen" megjegyezted Qru-nak, hogy ez a fórum nem a Samsung ingyen support fóruma, csak abba nem gondoltál bele hogy ez Rád is vonatkozik. A készülékkel kapcsolatos hibákat ugyanis szintén a Samsung ügyfélszolgálatánál kellene bejelenteni, nem egy kis ország fórumán kibeszélni. Ha esetleg szólnál a Samsungnak akkor még talán esély is lenne a megoldásra. Ez a normális módja "hallatni a hangodat".

    3. Attól még, hogy Neked szükséged van egy feature-re, ne gondold hogy mindenkinek (vagy legalábbis a nagy többségnek) szüksége lesz rá. Szerinted hány Samsung Galaxy S tulajdonos használja a mobilját az edzés közbeni elégetett kalória számolására? Naugye. Valószínűleg a Samsung is így becsülte ezért inkább másra fordította a fejlesztés költségét. Mivel "mérnökfajtának" vallod magad ezért gondolom tudod, hogy csak az olyan feature-öket valósítjuk meg, amit a vásárlók egy nagyobb része igényel.

    [ Szerkesztve ]

  • compi.hu

    senior tag

    válasz Maegoss #9203 üzenetére

    1. QRU-nak pont ugyan annyira joga van itt barmilyen forumszabalyzatba nem utkozo temat felvetni mint nekem. Mindemellett pont ugyanannyira nincs joga barkin is szamonkernie a valasz elmaradasat a kerdesere mint nekem.
    2. A samsung ugyfelszolgalatan tobb orszagban tobben bejelentettek mar a problemat. a "nem hivatalos" valasz az, hogy dolgoznak rajta, a froyo update-tel erkezik a javitas. (azert nem hivatalos mert a samsung soha nem ismerte el hivatalosan a problema letezeset, javitas helyett is csak optimalizaciorol beszel, szinten nem hivatalosan)
    3. Az teljesen lenyegtelen hogy kinek van szuksege a ficsorre. Ha a keszuleket ugy adtak el hogy az adott ficsor megvan, akkor jogosan varhato el hogy legalabb a nala jelentosen olcsobb keszulekekben megszokott teljesitmenyt hozza.
    3b. Maganak a platformnak (Android) szerves resze a GPS. Ezen kivul pl olyan nagy mellennyel reklamozott ficsor mint a Layar igenis igenyli a PONTOS GPS-t es iranytut a keszulekben (nagyon nem mindegy hogy a plebania ikonjat a plebania bejaratara teszi-e ki a cucc vagy a kuplerajera)

    [ Szerkesztve ]

  • Maegoss

    tag

    válasz compi.hu #9204 üzenetére

    1. A Te általad véghezvitt flood-olást (mert ez az) vajon engedi a fórumszabályzat?
    2. Még mindig több értelme van jelenteni a Samsung ügyfélszolgálatának (mert akkor legalább látják, hogy mennyi embert érint), mint egy fórumon keseregni. Mit tudsz elérni a fórumon való síránkozással (a többi fórumozó idegesítésén és saját magad lejáratásán kívül)?
    3. Hol reklámozta a Samsung hogy a Galaxy S hiperpontos, zsebben használható, edzés közbeni égetett kalória mérésére alkalmas GPS-sel van felszerelve? Azért a Galaxy S GPS-e annyira nem pontatlan, autós és gyalogos navigálásra többé-kevésbé alkalmas, csak az általad igényelt extrém körülmények között (pl.: pontos útvonal követés zsebből) vannak problémái.

    [ Szerkesztve ]

  • Kakumix

    senior tag

    válasz Maegoss #9203 üzenetére

    Azért egy korrekt GPS alap (nem többé-kevésbé pontos). Nekem ne a sarok után mondja, hogy forduljak be, hanem még előtte (előző telefonom egy HTC Diamond volt, annak ez nem mindig jött össze). Egy gyenge GPS-pedig nem +/- 5 métert téved, hanem simán országhatárokon is áttesz, szintén tapasztaltam. Nem csak kalóriaégetés kiszámolására jó, hanem hogy tudd mennyit futottál, ne azt írja ki a futás elkezdése után 2perccel, hogy már túl vagyok 10km-en. Ráadásul, ha csak elindulok az erdőbe és felveszem merre megyek, gondolván visszafelé majd navigál a telefon és nem fogok eltévedni, lehet a lábam is lejárnám mire visszakövetném a rögzített útvonalat. :)
    Én örülök, hogy a GPS probléma kiderült, így nem veszek SGS-t. Olvasom már egy ideje ezt a topikot is, így itt olvashattam a képernyő "furcsa" 2 subpixel/pixel felépítéséről is. Ezzel kapcsolatban vannak elméleti gondjaim, még nem fogtam a kezembe nem láttam mit jelent ez a valóságban, de felírtam, hogy már erre is oda kell figyelni, ha készüléket keresek a Spica-m helyett. És más olvastam még egyéb érdekességeket, de nem azért mert tudatos vásárlóként utánanézek mit veszek, hanem mert épp nincs felesleges 100+ ezresem :)

    [ Szerkesztve ]

    Legyen szép napod!

  • tariattila

    veterán

    válasz zolmesz #9196 üzenetére

    ha kicsit is visszaolvasol akkor látod, hogy nem csak városban házak között hanem vidéken, országúton, erdőben stb. is van, hogy több tíz, több száz métert téved (elveszti a jelet...)

    elég sokan használják sport célokra a mobiljukat... ne nyilatkozz a nevükben is!
    én például terepbicajozok és kizárólag a zsebemben tudom tartani menet közben... gondolom érted, hogy miért :DDD

    annak pedig örülök, hogy akiknek ez fontos és olvassák a topikot azok addíg nem vásárolják amíg samsung méltóztatik tenni valamit ezügyben...
    Szerintem a fórum ezért nagyszerű...

    ennek a gps boncolgatásnak azért is örülök mert nem is oly rég tanácsoltam itt, hogy a szolgáltatós/tarifacsomagos/hol-mennyis/miérimeg-es/miért nincs raktáronha akciós dolgot sem itt kellene csócsálni... de rájöttem esély sincs rá... így most azok is olvasgatnak szépen akiket a gps nem érdekel...ez ilyen adok-kapok dolog... ;]

    [ Szerkesztve ]

  • rankesz

    veterán

    válasz tariattila #9228 üzenetére

    ennek a gps boncolgatásnak azért is örülök mert nem is oly rég tanácsoltam itt, hogy a szolgáltatós/tarifacsomagos/hol-mennyis/miérimeg-es/miért nincs raktáronha akciós dolgot sem itt kellene csócsálni... de rájöttem esély sincs rá... így most azok is olvasgatnak szépen akiket a gps nem érdekel...ez ilyen adok-kapok dolog... ;]

    Bumm. Telitalálat! Megsebesítetted rankesz-t, ezzel 2470 életérőpontját, 734 stamina-át sebeztél rajta, valamint zsákmányoltál tőle 90 SGS tallért. A következő körben rankesz támad... :))

  • Maegoss

    tag

    válasz tariattila #9228 üzenetére

    Azért ne túlozzunk. Tényleg nem a legpontosabb GPS, amit valaha telefonba beleraktak, de nem is téved "több tíz, több száz métert", mint ahogy Te állítod. Rádaásul azzal a kijelentéssel is vitába szállnék, hogy "elég sokan használják sport célokra a mobiljukat". Én ezen a fórumon olvastam először, hogy valaki edzés közbeni kalória égetés számolására és sportolás közbeni útvonal követésére használja a mobilját. Szóval a Galaxy S-ben levő GPS nem a legjobb, de az áltagnak megfelel.

    Mindazonáltal abban igazad van, hogy ha valakinek nagyon fontos a pontos és a jelet kissé árnyékolva (pl. zsebben, stb.) is stabilan tartó GPS (mint például Compinak és Neked) akkor a Galaxy S nem a legideálisabb telefon a számára.

  • compi.hu

    senior tag

    válasz tariattila #9228 üzenetére

    Na de hogy legyen valami remenykelto is GPS ugyben:

    @unfitguy Hi, thanks for getting in touch. We're working hard on a fix for the GPS and hope to have a solution soon.
    4:46 AM Sep 15th via web in reply to unfitguy

    Itt mar legalabb fixrol beszelnek nem "optimization"-rol. De lehet hogy csak a bullshit generator doglott be egy pillanatra...

    [ Szerkesztve ]

  • tariattila

    veterán

    válasz rankesz #9231 üzenetére

    :DDD yee...
    ne csak az én szemem gúvadjon a sok hsz. átrágásán...

    a kijelzővédő fóliás csapásmérő hozzászólásokról még csak említést sem tettem... :))

    compi.hu: volt már gps_fix amit futtatva az eredmény ugyan az maradt...így én elég nagy fenntartásokkal hallgatom az ilyen fix- híreket...

    Maegoss: Nem, hogy nem a legpontosabb de az egyik leggyengébb ami nálam járt az elmúlt egy évben...
    Te hány telefont próbáltál gps célokra mostanság...
    szívesen írok PÜ-ben , hogy miket próbáltam ki...

    [ Szerkesztve ]

  • compi.hu

    senior tag

    válasz tariattila #9234 üzenetére

    volt már gps_fix amit futtatva az eredmény ugyan az maradt...így én elég nagy fenntartásokkal hallgatom az ilyen fix- híreket

    Na ezt rosszul tudod. HIVATALOS gps fix nem volt meg. XDA-s emberkek kiszedtek ilyen-olyan galaxy s firmware rilizekbol a gps fajlokat es csinaltak beloluk update.zipet. A Samsung soha nem allitotta, hogy kijavitotta volna a galaxy s sorozatu telokban a gps problemat. Mondjuk ez az info is csak "felhivatalos" a samsungukmobile twitter csatornajan talaltam.

    [ Szerkesztve ]

  • Maegoss

    tag

    válasz tariattila #9234 üzenetére

    Azt készséggel elhiszem, hogy nekem nincs akkora viszonyítási alapom, mint Neked. Én az emúlt pár hónapban csak az alábbi GPS-képes készülékeket használtam: Nokia 5230, HTC Hero, Samsung Galaxy S valamint egy Mio GPS. Ezeket én kb. mind hasonló pontosságúnak éreztem, éppen ezért kicsit csalódtam a Mio-ban, mert attól többet vártam, mint egy telefontól.

    [ Szerkesztve ]

  • compi.hu

    senior tag

    válasz Maegoss #9237 üzenetére

    Ezeket én kb. mind hasonló pontosságúnak éreztem

    Na latod ettol megyek a falnak. En a homersekletet az irodaban kicsit tul melegnek erzem. Kollega meg megfagy. Az Isten szerelmere probaljunk mar ilyen temakban MÉRNI, nem pedig érezni! Itt tobben kijelentettek, hogy a GPS nekik tok jol megy, de egy ...va tracket mar nem birnak idelinkelni :W

    [ Szerkesztve ]

  • Maegoss

    tag

    válasz compi.hu #9238 üzenetére

    Azért nem kell mindent méricskélni. Kit érdekel, hogy a HTC Hero GPS-e 2%-kal pontosabb, mint mondjuk a Nokia 5230-é? Ez már amolyan "az én telefonomban 100 MHz-cel gyorsabb CPU van, bibibííííííí" stílusú gyerekes versengés. Ameddig az adott eszközben számomra megfelelő pontossággal működik a GPS, addig nem fogom hat másik telefon GPS-ével tudományos módszerekkel összehasonlítani. Persze amint nem működik az általam elvárt szinten, akkor már én is tesztelgetném.

    [ Szerkesztve ]

  • ForRedGlory

    félisten

    Nekem is jól működik a GPS, amihez kell, arra tökéletes. ha "eltévedek" ami mondjuk Pesten nehéz... (nem is szoktam :) ), előveszem, várok kb 15 másodpercet és már tudom is hol vagyok, általában 5-10 méter pontossággal. nem dobálja el (néha van olyan,m hogy csatlakozik, majd eldobja, és utána újracsatlakozásnál már nem dobja el még egyszer). Szal nekem bőven jó ez, nem érdekel a kalória, stb. Úgy sincs túl sok elégetni valóm :DDD

  • t-real

    tag

    válasz compi.hu #9238 üzenetére

    Nem lehet mar birni ezt a gps-es nyivakolast! Mar nem eloszor irtam be hogy tuti hogy szoftveres hiba van, semmi extra baja nincs a gps-nek, a kulonbozo romokkal kulonbozoen mukodik! Csak egyesek hulyek ezt felfogni! Es azt is hogy ez nem egy autos navigacios keszulek,ha eldobja a jelet egyszer egyszer akkor most oszinten hova sz*rjak? Biztos hogy fogjak javitani, nem egy felvett track-et linkeltem mar be en is vissza lehet keresni, meg lehet nezni,mondhatnam tokeletes! Tovabb megyek, futashoz hasznalom en is, zsebben es tokeletesen rogzit,megtovabb megyek, kocsiban ZSEBBEN is megfeleloen rogziti az utat! En meg soha nem jartam ugy hogy navigalas kozben elvesztette volna a jelet zavaroan vagy barmi gond lett volna a gps-el, nalam is vesztette mar el par mp-re, de ezt csak utolag vettem eszre mikor googlemapsben megneztem nagyitva a mytracksel felvett utat, es ismet kihangsulyoznam kulonbozo firmwareekkel kulonbozoen mukodik! Nalam lakasban is fixal,kocsiban zsebben is, gyorsnak is gyors, de pl van olyan rom amivel pontatlanabb...ennyi...

  • user137

    őstag

    válasz t-real #9254 üzenetére

    ha te már látsz a fától tovább (itt egyeseknek a GPS jelerősségre áll fel :DD) hálás lennék, ha segítenél a fenti kérdéseimben :B

    [ Szerkesztve ]

  • tariattila

    veterán

    válasz t-real #9254 üzenetére

    Szerintem a gps-es nyivákolás ezerszer szakmaibb és fontos mint pl. az, hogy hány szösz maradt a frissen ragasztott fólia alatt... és hogy mennyi a buborék számszerűen...
    :DDD

    [ Szerkesztve ]

  • compi.hu

    senior tag

    válasz t-real #9254 üzenetére

    Nem lehet mar birni ezt a gps-es nyivakolast!

    az en egeremen van kozepen egy gorgonek nevezett dolog. ha azt lefele forgatom, tovabb csuszik az oldal, es lehet olvasni a kovetkezo hozzaszolast. Amennyiben a te egereden nem lenne ilyen, a neked erdektelen hozzaszolasok atugrasahoz hasznald nyugodtan a "lefele nyil" billentyut, vagy szolj, es kuldok neked gorgos egeret.

    Csak egyesek hulyek ezt felfogni!

    Arcodbol meg vegyel vissza legy szives.

  • t-real

    tag

    válasz compi.hu #9259 üzenetére

    egyáltalán nem arcoskodom! de ez a ti szegénységi bizonyítványotok, ha nem tudjátok azt megérteni hogy
    1 - a gps-nek nincs baja
    2 - szoftveres eredetű a hiba
    3 - mi is a hiba? hogy néha megszakad 3mp-re? vagy hogy néha nem pontosan veszi az utat?
    4 - biztos lesz javítás, nincs olyan készülék ami hibátlan lenne, ez sem az! a retek htc-tek sem az, meg az iphone-otok sem az!
    5 - más romokon máshogy muzsikál a gps
    6 - hivatalosan még nincs gps fix, és a romok többsége SEM HIVATALOS!

    Most komolyan akkor végülis miért is kell ekkora trollkodást csinálni ebből? Mert ha már megjelent volna egy hivatalos gps fix, vagy megjött volna a hivatalos froyo, és ezek után is "szar" lenne a gps akkor még megértem, de akkor is nem tudom hogy pl valaki belenézett-e már a gps beállításokba?(*#*#1472365#*#*) (lemerném fogadni hogy nem mindenkinek ugyanolyan) youtube-on van pár videó, én is nézelődtem már benne hát itt aztán mindent át lehet állítani! vagy pl hagy ne mondjam, hogy már párszor frissült a my tracks program is, és azon belül is aztán mindent be lehet állítani hogyan vegyen, milyen pontosan vegyen, stb stb stb...
    A tört alkalmazásokról (térkép szoftverekről) meg aztán ne is beszéljünk...

    Érdemes lenne ezen elgonolkoznia valakinek mielőtt nekiáll fikázni hogy milyen szar a gps ebben a készülékben, és jóhogynem te írod nekem hogy ugorjam át a hsz-eket, hogy ha egyszer ti beszéltek hülyeségeket... :W :W :W

  • makaveli666

    senior tag

    Szerintem sracok egy hetre fuggesszetek fel a gps vitat. Majd froyo utan tobb ertelme lesz a vitanak ha meg mindig szar. Amugymeg tudtommal nem csak ezt a keszuleket adtak ki egy igennagy szarvashibaval. (i4)

  • tariattila

    veterán

    válasz Másik Zé #9270 üzenetére

    szerintem lehet beszélgetni bármiről... de ha valaki szakmai dolgokra azt mondja, hogy nem ide való... arra mondtam, hogy sokkal nem idevalóbb dolgokról is több oldalnyi HSZ. születik...
    na ezt jólkimagyarfejeztem de Te úgy is érted mire gondolok...

    tehát gps-re fel! fóliázzunk! és milyen adatcsomagod van? :DDD

    most olvasom csak: makaveli666: nem, nem, nem! igenis kulturáltan beszélni fogunk a gps problémáról addig míg meg nem oldódik... akit nem érdekel majd görget... :DDD

    [ Szerkesztve ]

  • makaveli666

    senior tag

    válasz tariattila #9271 üzenetére

    Engem erdekel a gps problema, csak azzal hogy itt megy. a duma sajnos semmit nem erunk el.

  • #94793216

    törölt tag

    Elkezdtem játszani kicsit. Csak úgy heccből kiraktam az ablakba.

    Fog gps jelet, méghozzá nem is lassan. (4.emelet, panel. :( )

    Mostmár tényleg ki kell majd próbálnom a belvárosban is.
    Felvettem, úgyhogy felrakom a Youtube-ra.

Aktív témák