Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Killer01

    őstag

    válasz ng0ofy #30 üzenetére

    2 különböző dologról beszélsz.....hogy miért ilyen "gyökér" az általad említett eladó, arról lehet vitatkozni csak nem érdemes.
    Van 15.6-os laptopom (Dell Vostro) és nem tartom magam sem igénytelennek sem butának (szóval kikérem magamnak, hogy ismeretlenül ilyesmi jelzőkkel illetsz). Én speciel második gépnek vettem az asztali mellé (konfig az adatlapomon), amit havonta egyszer-kétszer hurcibálunk a családdal, egyébként Asszony netezik rajta vagy én dolgozok vele (excel elsősorban). Szóval megmondanád nekem a hatalmas eszeddel miért felelne meg nekem ezekre a célokra akár 17-es akár 14-es vagy alatta lévő méret?

  • Integrale

    veterán

    válasz ng0ofy #30 üzenetére

    "Egyébként kérdem a 15.6"-os géppel rendelkezőket: Miért jobb a semmilyen igényhez nem szabható gépük, mint a mobilabb vagy az erősebb és nagyobb gépek?"

    Ezt ugye te sem gondolod komolyan?

    Amikor laptop vásárlása volt napirenden, akkor több szempont volt mérvadó.

    1. ne egy hatalmas dögöt kelljen cipelnem egyetemre (Szentmártonkáta - Győr) és ha szükséges akkor órára,
    2. ha összeülünk haverokkal akkor a játéknak se legyen akadálya, illetve kollégiumban/albérletben/itthon ha asztalon van a gép, akkor ha lehet, ne folyjon ki a szemem az apró betűk és képernyő miatt.
    3. most, hogy már nem kell utazgatnom, lerakom az asztalomra és még mindig kényelmesen lehet rajta gépelni (+numpad), ha meg úgy tetszik akkor rákötöm TV-re és nagyobb felbontáson is el lehet lenni vele.

    4. Ezt hajtotta ki a pénztárcám. (kisebb ilyen teljesítménnyel drágább lett volna kb 80-al és még mindig kicsi, a nagyobb szintén drágább lett volna 80-al, és továbbra is nagy)

    Én alapvetően 15,6-ot kerestem, mert az kellett. Vonaton nem vettem/veszem elő, arra ott a telefon.

    Kérdés?

    [ Szerkesztve ]

    "Bad reklám is reklám too"

  • Cypresss

    senior tag

    válasz ng0ofy #30 üzenetére

    Ööööö, ha megengeded részletesen reagálnék erre az egyébként rettenetes kommentre:

    azért van az a sok használhatatlan 15.6-os notebook, mert az emberek többsége igénytelen önmagára

    Honnan tudod, hogy kinek mi az igégyszintje? A fenti analógiával élve azért van olyan iszonyatosan sok és dögunalmas Opel Astra az országban, mert az emberek többsége igénytelen önmágaval szemben (és nem önmagára, nyelvtan náci OFF).

    Viszont a birkák miatt mi, igényesek "szívunk", mert drágán veszem az igényeimnek megfelelő dolgokat és később eladhatatlanok...

    Nem értem a párhuzamot. :U Kifejtenéd?

    Egyébként kérdem a 15.6"-os géppel rendelkezőket: Miért jobb a semmilyen igényhez nem szabható gépük, mint a mobilabb vagy az erősebb és nagyobb gépek?

    Megvilágítom neked. A tableteket utálom, pontosan azt a szerepet töltik be az informatikában, mint a MINI az autók között. Jól néz ki, de egyébként totál használhatatlan. Úgy is fogalmazhatnék, hogy egy funkció nélküli használati tárgy. Sokat utazom, utazás közben pedig dolgozom, ezért szükséges a hardveres billentyűzet, a 15,6-os méret arra még éppen elég hogy két ablakot egymás mellett megnyithassak és párhuzamosan dolgozhassam bennük (fordítok, sokat). A 15,6-os méret még pont jó reptéren vonaton, buszon, szemben a 13-14-es notikkal, melyeknek képernyője használhatatlanul kicsi, a 17-esek pedig kényelmetlenül nagyok és nehezek.

    aztán megy a szervízbe, garancián kívül persze, mert nem a gyártó hibája, hogy olcsó műanyag gépeket kell gyártani a birkáknak, amik törnek a táskában...

    Nekem is Acerem van, alu borítással, nincs 2 kg, és táskában hordom. Minden tekintetben elégedett felhasználó vagyok. ;) Elképzelhető hogy hölgy ismerősödnek inkább egy [abakuszra] lenne szüksége notebook helyett. Persze nem ismerem a pontos igényeit, még az is elképzelhető, hogy tévedek.

    [ Szerkesztve ]

    A világegyetemben két állandó dolog van; a hidrogén és a hülyeség!

Új hozzászólás Aktív témák