Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • manchester85

    addikt

    Nem tudom, engem vhogy nem győzött meg. Minden azt sugallja, hogy remek vétel, jó ár, mindent tud, ígéretes, stb. De ki a fene akar itt kísérletezgetni? Ott van az android és az iPhone, két olyan rendszer, amit világviszonylatban nézve hatalmas cégek mozgósítanak. Android alatt pedig a hosszú éves múlttal rendelkező, kizárólag csúcskészülékekkel foglalkozó HTC. Tehát kijelenthetjük, hogy mind az iPhone mind a HTC márkanév prémiumkategóriás termékekre vonatkozik. Szoftveresen pedig a google és az apple adja a lelkét. Nekem valahogy a Samsungról nem egy szoftveróriás jut eszembe, sokkal inkább egy iparos, aki jó dolgokat csinál, de megmarad inas szerepben. :) Hízelgő a bruttó 100k, de akkor már inkább vennék egy Desire-t egy 20-assal többért, mert az ár nem minden. Egyszerűen úgy érzem, hogy a samsung nem tud felnőni ezekhez a szoftveróriásokhoz, és amíg az apple-ről vagy a htc-ről a prémiumkategória jut eszembe, addig a samsungról nagyon nem. Főleg, hogy csak van hasonlóság alsóbb kategóriás samsungokkal is, ami vhogy illúzióromboló. :U

    i6 Silver

  • manchester85

    addikt

    válasz Zolesz007 #78 üzenetére

    Attól nem lesz prémium kategória, mert Armani bácsi a nevét adja hozzá. :U Max csinálnak egy mobilból egy divatterméket, teljesen értelmetlenül. Hardveresen valóban ott van a Samsung, csak kérdés, szoftveresen mennyire jók. A Google és az Apple két olyan szoftveróriás, akik gyakorlatilag bármit képesek megmozgatni a háttérből. Nem véletlen az iPhone és az android mobilok sikere sem. Főleg mivel a HTC is kifejezetten erre szakosodott gyártó. Egyszerűen nem tudom elképzelni, hogy a Samsung a maga szoftverével, szoftverboltjával fel tudná venni a versenyt olyan iszonyatos cégekkel, mint az Apple vagy a Google, és versenyképes mobilokat tudna piacra dobni úgy, hogy töredéknyi háttere sincs a két említett céghez képest. Hogy az apple mióta prémium márka? Hát ezt inkább nem kommentálnám...

    i6 Silver

  • manchester85

    addikt

    válasz user137 #83 üzenetére

    "Az iPhone meg messze nem csúcskategória, csak csúcsdesign csúcs árakkal. A harmadik generációra jutottak el oda funckionalitásban, ahol egy mostani 3-4 éves Nokia telefon volt 2006-ban (kihangosítás, tethering?, vakus fényképező?, MMS?, ékezetek?). És még az Apple magyarázza a bizonyítványt, h a többiek hülyék. de megszokhattuk az almás júzerektől a brandre jellemző agymosottságot."

    Na, kezdődik már. A samsung meg 2010-ben jutottál el odáig, hogy a kényelmes felhasználói felület a legfontosabb egy telefonban? 2010-ben elkezdenek valamit, amit az Apple már 2007-ben elkezdett. Eddig csak arra voltak jók, hogy pakolják a kamionba az alkatrészeket. :DDD Milyen kihangosításról meg ékezetről beszélsz amúgy?

    [ Szerkesztve ]

    i6 Silver

  • manchester85

    addikt

    válasz Con Troll #109 üzenetére

    Vagy miért kell mindig az iPhone-ra ugrani? Belekeveri az ember az Androidot és az iPhone os-t, mert a Bada is az ő riválisainak indult. Most jött egy új, saját fejlesztésű Samsung rendszer, Bada néven, amit viszonyítani kell vmihez. Elnézést, hogy az induló szoftverboltról és a UI-ról az apple és az android oprendszere jut először eszünkbe. Arról nem is beszélve, hogy értékelni valamit csak viszonyítva lehet.

    i6 Silver

  • manchester85

    addikt

    válasz Ulkesh #138 üzenetére

    Eddig is a szoftveres dolgokról beszéltem, ha nem tűnt volna fel. :U Az alkatrészek, a kijelzők, stb mind-mind nagyon szép dolog, csak éppen a végfelhasználói élmény sokban a szoftvereken áll. Milyen háttérmunka folyik, mekkora pénzt ölnek a szolgáltatásokba, stb. Szoftveresen meg az égvilágon semmit nem tudunk a samsungról, azok kívül, hogy mikrótól hajszárítóig minden terméktípusnál jelen vannak. Én úgy érzem, nagy fába vágták a fejszéjüket, ugyanis szoftver szó hallatán inkább választanék olyan cégeket, akik a hosszú évek folyamán letettek már valamit az asztalra. A samsung nem tartozik ide, én meg nem szívesen lennék béta felhasználó. Majd aztán évek múlva lehet, hogy változik ez is.

    i6 Silver

  • manchester85

    addikt

    válasz Ulkesh #147 üzenetére

    Ha olyan régóta vannak remek szoftvereik, akkor miért symbian, windows mobile vagy android oprendszerek futottak a gépeiken? :U

    i6 Silver

  • manchester85

    addikt

    válasz Karma #150 üzenetére

    Nem, de gondolom a többéves múlt nagyobb tapasztalatot is hordoz magában. Ennek a rendszernek meg egyelőre semmi múltja. Legalábbis a gyakorlatban A jövő meg ugye csak egy bizonytalan kérdés. :U Szóval bizonyára ennek a rendszernek is ki kell forrnia magát, csak éppenséggel a konkurencia ugyanezt a vonalat már 2-3 éve tapossa. Szóval nagyon szép, hogy jön egy új OS, új alkalmazásbolttal, meg mindennel, amit 2007-ben elkezdett az Apple, majd később a Google, de mi előnyt hordoz magában egy felhasználó számára, hogy JELENLEG olyan rendszert válasszon, ami egyelőre csak ígéretekről szól, míg a konkurencia már az évek folyamán beért.

    i6 Silver

  • manchester85

    addikt

    válasz user137 #155 üzenetére

    Ja értem, ha egy jó szoftvercég nem tud mobil platformra jót fejleszteni, akkor evidens, hogy a samsung fog. Azért WM már akkor volt, mikor a samsung még tamagocsikat tervezett. :U

    i6 Silver

  • manchester85

    addikt

    válasz stevve #167 üzenetére

    Látom, nem sikerült felfogni. A hozzászólásomban a hangsúlyt végig a felhasználókra helyeztem. Nem arról van szó, hogy a Samu ne fejlesszen, hanem, hogy ki az a célcsoport, aki jelenleg inkább választaná ezt a rendszert, mint mondjuk a már jobban kiforrott másik kettőt. Ezért mondtam, hogy később még ez változhat, de igen, tulajdonképpen az Apple már mindent megcsinált, hisz a Samu ugyanazt most kezdi el. Tettek bele jó hardvert, szép kijelzőt, jó fényképezőt, stb, na de most indul az alkalmazásbolt és az új OS. Ezt az utat már több szoftveróriás is végigjárta. Nem arra panaszkodott mindenki a Maemo-val kapcsolatban, hogy alig van rá alkalmazás? Mióta is nem hallunk semmi hírt arról a platformról? :U

    i6 Silver

  • manchester85

    addikt

    válasz hackeeeee #172 üzenetére

    "A Te példádat felhozva, az Apple Iphone-t is sokan vették, pedig relatív újdonság volt a piacon mint készülék, és mint OS a telefonokon."

    Ugye nem kell magyaráznom, hogy mennyire új és más volt az iPhone 2007-ben, és az egész koncepció, amit árasztott a készülék. Abban az időben a csúcskészülék fogalma a Nokia symbian telefonokban tornyosult ki. Ennek tudatában a Wave mennyi újdonságot hoz magával 2010-ben a mostani mezőnybe? Ugye ezt az analógiát te se gondoltad komolyan, mert a Wave semmivel nem több, mint a kornak megfelelően felszerelt csúcskészülék, házon belüli, debütáló oprendszerrel. Ennek az újdonság tartalma még csak egy lapon se említhető azzal, amit 2007-ben az iPhone teremtett meg. :U Márcsak azért sem, mert most tök ugyanazt csinálják Samuék, mint 3 éve az apple, ami ugyan szép és jó, hisz jó hatással lehet a piacra, de újdonságról meg innovációról ne beszéljünk már a Bada esetén. Nézz körül, milyen mobilok vannak most a piacon, és nézz körül, milyenek voltak 2007-ben, mikor kijött az iPhone. :U

    [ Szerkesztve ]

    i6 Silver

  • manchester85

    addikt

    válasz madstunt #184 üzenetére

    Látom, neked is nehezen megy a szövegértés. :U A Samsung bejelentette saját gyártású oprendszerét. A Samsung bejelentette, hogy elindítja saját alkalmazásboltját. Mi ebben a forradalmi? Biztos jó telók lesznek, biztos jó lesz a Bada, de nehogy már ezektől a bejelentésektől essünk hasra. Haladnak a korral, a mai kornak megfelelő hardvert tettek a gépbe, de mivel az előző kommentelő az iPhone újdonságához hasonlította a Badát, valamint a Wave-et, így azért megjegyezném mellékesen, hogy itt az égvilágon semmiféle újdonságról nincs szó. Haladnak a korral, de innovációról ne beszéljünk már, főleg ne az iPhone-hoz képest. Vagy szerinted annyival ad többet a Wave a Bada rendszerrel a mai telefonos piacnak, amennyivel az iPhone adott a 2007-es év idején futó E90-es csúcskészülékekhez képest?

    i6 Silver

  • manchester85

    addikt

    válasz Alexios #192 üzenetére

    Nem erről volt szó. Én azt mondtam, hogy mivel ez egy prémium kategóriás mobil, így a vevők azok közül kerülhetnek ki, akik valami jobb Androidot vagy iPhone-t akarnának venni. Viszont az a két platform már többnyire kiforrott, miért választana valaki most egy születőben levő rendszert. Max az a 15-20k dönthetne, amivel olcsóbb a Desire-nál.

    Erre Hackeeee azt nyilatkozta, hogy az újdonság varázsa miatt, ahogy annó az iPhone is új volt, mikor kijött, új szoftver, frissen induló alkalmazásbolt, stb. Erre mondtam én, hogy ne hasonlítsuk már össze ezt a két projektet 2007-ben és 2010-ben. Egyszerűen az érdekelne, hogy mit tud adni a Wave és a debütáló Bada 100k-ért most, amiért megérné ehhez a platformhoz csábulni. Egyedüli előnyét a mérsékelt árában látom. Persze, 1-2 év múlva lehet, hogy megváltozik a véleményem, de egyszerűen nem tudom felfogni, hogy aki ebben az árkategóriában gondolkozik, abból kit csábít egy frissen induló OS, ami max lohol a másik kettő után.

    i6 Silver

  • manchester85

    addikt

    válasz Bayzee5 #194 üzenetére

    Akkor is volt már ujjal érdemben használható, kapacitív érintős mobil, persze. Milyen alkalmazásbolt volt 2007-ben, amit a telefonról érhettél el? Így van, a Wave egy korszerű készülék, minden benne van, ezt nem is vitatom. De ez a rendszer annyira új, hogy szerintem jelenleg a legtöbb ember nem a Bada mellett fog dönteni. Elkötelezni magunkat egy OS mellett, ami még most nyit szoftverboltot? Miért várna bárki is, ha máshol már rég ki van járva az út. Én ezt nem értem. Később igen, de nem most, és nem ez.

    i6 Silver

  • manchester85

    addikt

    válasz AS #201 üzenetére

    Nyugalom! :U Ha jól működő szolgáltatásokat építenek ki maguk köré, nagyszerű lesz, kíváncsi is leszek az egész Bada rendszerre. De te meg azt értsd már meg, hogy jelenleg ezt a készüléket nem tudom hova tenni, mert a "jövő még nincs itt". Nem az elvvel van bajom, nem a Samsung terveivel, hanem azzal, hogy ennek az egésznek akkor lesz értelme, ha a rendszer, az appok, a szolgáltatások kiforrják magukat. Persze, nyilván, valahol el kell kezdeni, de két kiforrott platform mellett azt ne mondd már, hogy ma egy Wave készülék lenne a jó választás. Később, mire kiforr, már lehet, csak addigra nem ez a modell lesz. :U Ez most apple fanatizmus?

    i6 Silver

  • manchester85

    addikt

    válasz AS #207 üzenetére

    "Jó de wave ben minden benne van ami kel nem kel rá program, csak navigáció meg játék"

    Ezt hadd döntse el mindenki maga.

    "+Legtöbb ember azt sem tudja milyen OS van készülékén csak utána kezd kapizsgálni hogy rakjunk rá cuccokat."

    Elhiheted, aki 100k körül vesz mobilt, az tudja.

    i6 Silver

  • manchester85

    addikt

    válasz devast #211 üzenetére

    Hát én is pontosan így érzem. :U

    i6 Silver

  • manchester85

    addikt

    válasz stevve #273 üzenetére

    Látom, még mindig nem érted. Senki nem mondta, hogy felesleges elkezdeni valamit. A kérdés az, hogy ez így ebben a formában ígéretekkel kinek kell MOST, amikor alkalmazások, szolgáltatások terén a konkurencia már beért. Lehet jó a bada, de nem most. Nincs multitasking, nincsenek alkalmazások, majd lesz navigáció. 2010-et írunk, kit érdekelnek az ígéretek? Csinálja a samu, semmi baj ezzel, de a rendszer akkor lehet vonzó, ha már beért. Sokadjára írom le, de te még mindig ott tartasz és azt súlykolod, hogy én arról akarom meggyőzni a fél topikot, hogy ne erőlködjön a samu, mert az apple már mindent megcsinált. De, erőlködjön, csinálja, de aki iPhone vagy Android között gondolkodik az majd pont egy induló rendszernél köti le magát?

    [ Szerkesztve ]

    i6 Silver

  • manchester85

    addikt

    válasz user137 #285 üzenetére

    Mit szajkózok? Elmondom a véleményem, majd 4-5 ember konzekvensen elferdítve adja vissza, amit írtam, rám hivatkozva. Nekem ez az unalmas.

    i6 Silver

  • manchester85

    addikt

    válasz erdoke #289 üzenetére

    Így legyen! :K Mondjuk arra kíváncsi leszek, hogy mennyire fogják tudni futószalagon kidobálni a készülékeket, anélkül, hogy bármi gubanc legyen. Android és WM fronton is külön kézben volt a szoftver és a hardver. A Samsung egy maga akar szoftver+hardver téren széles körbe betörni? Nekem ez így hihetetlennek tűnik, de ha jól sikerül, miért ne. :U

    i6 Silver

  • manchester85

    addikt

    válasz stevve #295 üzenetére

    Nem temetem, csak a platform sikerességét nem most látom.

    "Ha most nincs rá szükség, csak kiforrottan, akkor hogyan forrjon ki?"

    Valószínűleg úgy, ahogy erdőke is mondta. Megpróbálnak minél nagyobb célközönséget kialakítani. Sokféle modell, minden szolgáltató, csábító árak.

    "Semmi köze ennek az iPhone-hoz. Nem teljesen egy árkategória és nem is annak trónját követeli a Samsung"

    Hát de hardveresen simán lekörözi, saját platform, alkalmazásbolt, már miért ne a felsőkategóriát célozná meg? Legfeljebb mérsékeltebb áron.

    Valahol csak el kell kezdeni, nem?

    Persze, de ezt már sokszor leírtam, mindenesetre a célközönséget nem látom ebben a készülékben. Véleményem szerint a Wave csak egy szimbólum, egy reklám a Badának, és ha több készüléken keresztül beindul ez a rendszer, a szolgáltatás, akkor lehet majd átlátni, hogy kinek és miért lesz jó ez a platform. Az android rendszer se a G1-gyel futott be.

    i6 Silver

  • manchester85

    addikt

    válasz erdoke #297 üzenetére

    "És mondjuk 20-ért a Wave-et, ami a fele"

    Erre azért ne vegyél mérget! Akárhogy nézzük, a T-mobile-nál a MM csomagokban felső kategóriás mobiloknál árkedvezmény tekintetében az iPhone a legjobb vétel. Ez pedig nem elfogultság, csak szimpla matek. Ott van pl. a Samsung omnia II. ami MM csomagokban sokkal drágább, mint az iPhone 3GS, viszont használtan is sokkal többért lehet eladni az almamobilt, mint amennyi újonnan lenne függetlenül az Omnia 2. :U Persze van, aki nem ad el készülékeket, nekik ez nem szempont, de azt ne feledd, hogy az iPhone irreálisan magas ára a T-s előfizetőknek nagyon kedvez. Én 1 éve vettem egy 3G-t 60-ért a legolcsóbb ikon csomagban, amit ki is használok. Most ugyanennyiért el tudnám adni a telót. Nyilván nem csak erről szól, hogy ki mit vesz, de ár tekintetében nagyon jól lehet járni az iPhone-nal, mert az exkluzivitása magasan tartja az árát, ha később el akarja adni az ember. Bizonyos csomagokban meg a nála 40-50 ezer forinttal olcsóbb készülékekkel kerül egy árba.

    i6 Silver

  • manchester85

    addikt

    válasz stevve #300 üzenetére

    "A Samsung széles körben elterjedt és a kínálata is széles, miért, ne lenne ez is sláger? Pont most mondtál ellent az eddigi állításaidnak. "

    Mivel is? A Bada nincs még elterjedve, a Wave az első készülék. Én ebben a mobilban csak egy előfutárt látok, ahogy az első androidos mobilok is voltak. Idő és sok mobil kell, hogy versenybe szálljon a többiekkel. Ezt fújom már vagy 100 hsz óta. Semmi ellentmondást nem látok ebben.

    A "kategória" és az "árkategória" nem, ugyanaz. Nem azt mondtam, hogy nem felső, de árban mindenképp az iPhone alá várom én is és más is.

    Az árkategória egy érdekes dolog. Mindenki független árakban gondolkozik, közben mindenki szolgátatónál veszi. Az alábbi hsz-emben leírtam, hogy aki hajlandó aláírni, annak tulajdonképpen csak jó, ha a készülék független ára horribilis. Legalábbis a jelenlegi feltétek szerint.

    i6 Silver

  • manchester85

    addikt

    válasz stevve #300 üzenetére

    Itt az ellentmondás: :U

    "Semmi köze ennek az iPhone-hoz. Nem teljesen egy árkategória és nem is annak trónját követeli a Samsung."

    "A "kategória" és az "árkategória" nem, ugyanaz. Nem azt mondtam, hogy nem felső, de árban mindenképp az iPhone alá várom én is és más is. Márpedig ha erősebb és olcsóbb, igencsak meggondolandó a vásárlás, ha valaki nem elvakult almás.."

    i6 Silver

  • manchester85

    addikt

    válasz stevve #305 üzenetére

    Ennek a készüléknek nem látom az értelmét. Egy szűk 20-assal többért ott a Desire, Sense-szel, androiddal, nagyobb kijelzővel. Persze szükség van erre is, mert valahol el kell kezdeni, de én semmiféle őrületre nem számítok a Wave-vel kapcsolatban, mert....

    Igen, az iPhone már megcsinálta, így önmagában a szoftverbolt ígérete, új oprendszer semmi izgalmat nem hoz magával. Tehát véleményem szerint ez a készülék semmi olyat nem hordoz magával, ami csábítana az újdonság varázsával.

    Hozok egy példát, hogy megértsd végre: Megnyílik itthon az első hatalmas bevásárlóközpont, mindenki ámul-bámul, ott lófrál. Aztán jön még egy, arra is mindenki kíváncsi. A harmadik viszont már senkit nem fog érdekelni, főleg, ha még üres is. Nem lesz láz és örjöngés, mert önmagában véve semmi újat nem hozott. Aztán persze lehet, hogy sok minden olcsóbb lesz, többféle embernek lesz jó az ottani áru, nemcsak egy célcsoportnak, és idővel óriási vásárlói rétege lesz. De most hadd ne essek már hasra a Badától és a Wave-től, hadd ne essek már hasra egy induló szoftverbolttól, meg mindattól, amit ők most készülnek megálmodni. Az idő nekik dolgozik, mert elérhető áron, széles skálába, széles vásárlói rétegnek fognak kedvezni a széles termékpalettával. A Wave pedig ahogy a neve is sugallja, egy hullám, de maga a készülék egy jellegtelen, innovációkat nélkülöző összelopkodott kis gnóm. Aztán majd ha lesz 20 Badas készülék, elérhető áron, akkor lesz értelme az egésznek, de önmagában a Wave és az innováció köszönőviszonyban sincs egymással, így én őrületre se számítok. A rendszernek viszont van jövője.

    [ Szerkesztve ]

    i6 Silver

  • manchester85

    addikt

    válasz D4rkAv3ng3r #309 üzenetére

    Gondolom a sok év során megírt alkalmazástámogatottság és minőségi szoftverek javításai, fejlesztései semmit nem számítanak...

    Nincs multitouch androidra?

    [ Szerkesztve ]

    i6 Silver

  • manchester85

    addikt

    válasz zack #324 üzenetére

    "Hosszú ideje a Wave tetszik eddig a legjobban, de mint minden újdonságnál itt is nagy rizikó belevágni a Badába, és úttörőnek lenni, mert ki tudja mennyire lesz "holtvágány".
    Az hogy mindenki úgy gondolja tele lesz progikkal a "Bada Store", tök jó, de egy esetleges "úttörő" tulajt, aki az elején megveszi, érzékenyen érintené, ha hónapokig nem mozdulna semmi a fejlesztések terén."

    Erről beszéltem, én is pontosan így látom.

    [ Szerkesztve ]

    i6 Silver

  • manchester85

    addikt

    válasz Zolesz007 #327 üzenetére

    Az elemlámpát és a vibrátort kifelejtetted. :P

    i6 Silver

  • manchester85

    addikt

    válasz zack #342 üzenetére

    "akkor nem mondja nekem egyik iPhone fan se, hogy az iPhone és a többi érintős okosteló között nagy lenne az átmenet."

    Ez azért egy elég súlyos általánosítás. Azért egy N97 és egy iPhone között elég nagy a különbség.

    i6 Silver

  • manchester85

    addikt

    válasz zack #348 üzenetére

    Felhasználói élmény és szolgáltatások. Nem kezdek iPhone vitát, de az érintőkijelzős mobilok nagy százalékban szinte kukába valók. Két külön dolog a specifikáció és a felhasználói élmény. Az érintőképernyő messze nem új dolog a PDA-k világában, jópár évtizedes múltra tekint vissza. A hangsúly azon van, hogy olyan érintős mobilok kerüljenek piacra, amik a fizikális gombok hiányával a legkisebb kompromisszumokra késztessék a felhasználót.

    Ja, ha jön a Galaxy S, meg szépen sorjában a többi, az iPhone nem túl sanszos, hogy egyeduralkodó lesz. De te annyit mondtál, hogy érintőkijelzős okostelefon. Hadd ne soroljam, hogy hol vannak a Symbian touch felületű érintős mobilok felhasználói élményben az iPhone-tól, de említhetném a Desire-t is ugyanúgy. Még a HTC hero is nagyon messze van.

    Két külön dolog, hogy valami papíron és gyakorlatban mire alkalmas. És az is nézőpont kérdése, hogy mit tekintünk óriási különbségnek. Az én értelmezésemben óriási különbség, hogy egy gyártó 3 éve olyan felhasználói felütetet teremtett meg, aminek használatával az érintőkijelző használata forradalmasította és újraértelmezte a mobiltelefonok világát. A HTC-nek 2 év kellett az androiddal, a többiek pedig még csak ezután próbálják meg. Ja, végülis semmi különbség az érintőkijelzős okostelefonok között. Ez olyan, mintha azt mondanád, hogy ugyanazt tudja Kiszel Tünde meg Zimány Linda az ágyban. Ja, papíron biztos, csak a felhasználói élmény lesz más. :DDD Van a családban egy 5800xm, gyakorlatilag netezésre alkalmatlan, de van benne webböngésző. A mai okostelók között alkalmazások terén óriási különbségek vannak, és hidd el, van olyan alkalmazás, ami valakinek többet ér, mint egy másik telóban 21 feature, úgyhogy szerintem fölösleges belemenned értelmetlen és buta általánosításokba.

    i6 Silver

  • manchester85

    addikt

    válasz user137 #351 üzenetére

    Őszintén szólva nem igazán értem, miről beszélsz. Felejtsük el az iPhone-t. Vegyük a desire-t és a nokia 5800-t. Mindkettő érintőkijelzős okosmobil. Nekem a büdös életben nem sikerült még úgy 5800-n internetezni, hogy az ne kínról és szenvedésről szóljon. Ennyit arról, hogy ami tapi és okosteló, az ugyanazt tudja. A TV-k is x évtizede ugyanazt tudják, mutatják a képet. Ettől még persze van akinek ég és föld a különbség, egyik és másik között, minden igény kérdése. Mindenesetre az iPhone-t kettőnk közül te szajkózod jobban, én meg nem tudom már hogyan hangsúlyozzam jobban, hogy Desire-t, Nexus One-t vagy tököm tudja, mit mondhatnék még példának.

    i6 Silver

  • manchester85

    addikt

    válasz user137 #354 üzenetére

    "a felhasználói élmény nem jön ide különvonattal sem, mert az szubjektív"

    Szubjektív, ja. Kérdezz már meg pár embert, csak úgy szubjektíven, hogy mondjuk Desire-ön vagy 5800-n jobb-e netezni. Kíváncsi leszek, mennyire lesz szubjektív a válaszok sora. :C

    "csak mindenki másképp csinálja a gyártók közül, ennyi."

    Ja, van aki jobban, van aki szarabbul.

    szörnyű mennyi időd van ebben a topikban baromságokon szőrszálat hasogatni (vagy csak a szövegértéssel van baj?).

    Esetleg neked. Hogy mi mivel jobb minél, abba az is beletartozik, hogy mennyire tudod kihasználni. Millió sok szempont van, mégha néhány befásult agy nem lát túl a bluetooth-on a megapixeleken, a memóriaméreten vagy a GPS-en. Ha 4-5 paraméterből le lehetne szűrni, melyik mobil mennyire jó, akkor nem is lenne szükség tesztekre.

    i6 Silver

  • manchester85

    addikt

    válasz tariattila #357 üzenetére

    Én operával próbálkoztam. A qwerty nagyon apró, a rezisztív érintőkijelző nehézkes, a zoom is körülményes, hisz csak double tap van, vagy előre beállított. De szólj, ha te tudsz olyan megoldást, amivel kényelmesen és könnyedén használható a tube-on a net. Én a gyári és az opera utána feladtam. Bizonyára milliónyi, jobbnál jobb lehetőség van. :U

    i6 Silver

  • manchester85

    addikt

    válasz zack #362 üzenetére

    "Azért általánosítottam, mert így van. Mire nem alkalmas az N97 amire az iPhone igen? Persze itt most nem az a lényeg melyik a gyorsabb, hanem mit tud az iPhone amit az N97 nem, és a mindennapokban nélkülözhetetlen"

    Tökéletesen értettem, amit mondasz. Azt próbálod sulykolni, hogy az utóbbi évek mobiljaiban már minden benne van, és lényeges ugrás nem történt. Van fényképező, sms, e-mail, gps, stb. És hogy semmi olyan újdonság nincs, ami nélkülözhetetlen lenne,

    Egyrészt hogy kinek mi nélkülözhetetlen, azt mindenki maga dönti el. Manapság az a trend, hogy millió alkalmazás segítségével formáljuk funkcionálisan a saját igényeinkre a mobilunkat. A történelem során már sokan megmondták, hogy egy csomó dologra nincs szükség, és hogy nem történt forradalmi újítás. A TV ma is TV, a rádió ma is rádió, ugyanaz a fő funkciója, mint évtizedekkel korábban. Másodlagos telefonként van egy N95-öm. Remek képet készít, lehet rajta netezni, ugyanazt tudja, mint az iPhone, ráadásul ezerszer jobb fényképező van benne. Akkor miért csak porfogóként van a polcomon? Egyszerűen azért, mert más felhasználói élményt nyújt, és attól, hogy papíron, funkcionálisan úgy tűnik, hogy nem történik fejlődés a mobiltelefonok terén, attól még a tényleges valóság a gyakorlatban totálisan más dolgot mutat.

    i6 Silver

  • manchester85

    addikt

    válasz Lord Soth #372 üzenetére

    Nem azért másodlagos, mert jó a kamerája. Elsődlegesnek vettem annó. Hol írtam én olyat, hogy vettem másodlagosnak egyet, hogy legyen egy jó fényképezős is? Annyit írtam, hogy a régi telóm fényképezője sokkal jobb, mint az újé, mégsem dönt ez a szempont a javára. Ez aztán a ferdítés, gratulálok. :U

    i6 Silver

  • manchester85

    addikt

    válasz Quasi_modo #373 üzenetére

    Így van. Nem a kamera miatt van kettő. Kell egy 70-es szám, ezenkívül nem akarok megválni a symbiantól, a garmintól, amik alkalomadtán jól jönnek. Megmarad nosztalgiatelefonnak, és mivel csak ritkán van szükségem navigálásra, alkalomadtán teljesen jól jön.

    i6 Silver

  • manchester85

    addikt

    válasz Integra #379 üzenetére

    Végülis csak kb. 20 ezerszer mondtam el, hogy ne iPhone legyen a példa, hanem mondjuk Desire vagy Legend. Úgy látom, neked már olyan szinten beteges az iPhone fóbiád, hogy az ember ha akar, akkor se mondhat semmit, mert nálad egyből bekapcsol az iPhone alert, és ilyenkor már bármit mondhat az ember, te nem látsz túl az iPhone utálatodon. Hogy jön ide a kiba**ott iPhone, amikor nem tudom hány hozzászólás óta azt hajtogatom, hogy felejtsük már el példának, és vegyük egy androidos HTC esetét. Ezen mit nem bírsz felfogni, mondd már el nekem!

    i6 Silver

  • manchester85

    addikt

    válasz Karma #40720 üzenetére

    "de úgy tűnik itt is igaz, hogy ha eléggé lenyomják az árat, bármilyen szemetet le lehet nyomni az emberek torkán"

    Ezt hívják ár/érték aránynak. :) A ruhaipartól élelmiszeriparig mindenhol jelen van ez a jelenség. Nyilván nem mindenkinek fontos, hogy csúcskategóriás telefonja legyen, innentől fogva a "szemét" pedig szimplán jelenthet egy olcsóbb szegmenst is, úgyhogy azért kicsit erősen fogalmaztál, figyelembe véve, hogy vannak még monokróm kijelzős telefonokkal sétáló emberek is az utcán. :)

    i6 Silver

Aktív témák