Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ViZion

    félisten

    válasz V.Stryker #72 üzenetére

    Köszi, hogy olvastátok! :R

    Nekem működik az USB3 port, külső vinyó van rajta. Sebességeket nem mértem, de iso ide-oda másolásnál nem éreztem lassúnak, mint pl. pendrive-ra másolást.

    kpityu2: az elmúlt 2 évben is sokat változott, 10 éve biztosan más volt...
    A CMD-ből kikapcsolt hibernálás több leütés, de enter után kész (ez Windows, nem linuxról van szó). Ha progival csináljuk, akkor futtatja?, elfogdja?, biztosan? ...meg sokkal több idő. Driver támogatás -főleg USB eszközöknél lehetne jobb, de ehhez a gyártóknak is kellene kicsit áldozni rá.

    AMD e350 + Ubuntu 11.10 minden működik out of the box.

    Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

  • hcl

    félisten

    LOGOUT blog

    válasz V.Stryker #72 üzenetére

    "egy programozónak vagy IT-snak tuti jó, hogy egész nap fejjel benne van a terminalba és pötyög. "

    A franc tudja, a saját gépemen már nagyon ritkán terminálozok, mert megy minden.
    Álatlában az Ubi topicban szoktam segíteni, ahhoz kell terminálozni itthon.

    Egy hardver támogatása alapján meg ne szűrj le sok mindent.

    Amúgy én a melóhelyen írtam scriptet a windózra, a hálózati meghajtók csatolására (a recisnek, meg az egyik főnöknek), mertha úgy indul el a laptopjuk, hogy kicsit később csatlakozik a wifi, mint szokott, akkor a csoda Win7 simán eldobja a hálózati meghajtókat. Így kitettem az asztalukra +a sartupba a .bat -ot, ami meg felcsatolja :D

    Most akkor mondjam ez alapján, hogy a Win7 ígyfosúgyfos? Ami az egyik redszernél hiba, az a másiknál nem? :)

    A disztrók számával egyetértünk, de az X működésének kicsit utánanézhetnél, mert az X-het elég 1, azaz 1 drivert megírni, az ugyanis minden disztróban ugyanaz.

    A hardvergyártók hozzáállása meg egy másik dolog, mert az USB3-ad támogatása sem a Linux fejlesztőitől függ igazából (pontosabban mire lesz hozzá open driver, az függ tőlük, de azért vedd bele, hogy ezek az emberek nem fizetésért dolgoznak javarészt...)

    Mutogatni való hater díszpinty

  • ViZion

    félisten

    válasz V.Stryker #76 üzenetére

    Ndiswrapper-t próbáltad?

    Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

  • hcl

    félisten

    LOGOUT blog

    válasz V.Stryker #76 üzenetére

    "Valószínűleg azért bírja kb egy órával kevesebbet a noti ubi alatt, mint winfos alatt."
    Az egy konkrétan ismert bug, amit valóban sokkal komolyabb sebességgel kellett volna javítani. Amúgy a kisebb prociterhelés nem jelent automatikusan kisebb fogyasztást, mert az energiagazdálkodási feature-öket nem használja a 2.6.x kernel. De amúgy azt is csak bizonyos procikon asszem, a P3 Mobile, és a Pentium M-es notijaimon szépen mennek a spóroló fícsörök.

    " De ha jársz az ubis topikba, akkor bizonyára te is látod, sőt ahogy írod, te is be be írsz, hogy a tanácsok nagyobb része arról szól, hogy mit gépészkedjél a terminálba, miket írjál be"

    Mert sokkal informatívabb, mint egy GUI-s hibaüzenet, illetve könnyebb bemásolni a PH-ra az eredményt. Amikor kép kell, akkor azt kérünk.

    Windózos ismerősök szólnak, hogy kiírt valamit a gép -> küld esetleg képet, de azért azoknak a hibaüzeneteknek jó része nem túl informatív.

    "Arról meg nem beszélek, hogy az ubi pár éve frissítette magát és restart után a grafikus felület összehányta magát."

    Egy alkalom volt. Konkrétan a KDE alapértelmezett témáját cserélte a csomag, és hát olyan témára, ami nem létezett :D Ez elég nagy baki, de csak az Ubuntu disztrókat érintette. Ne általánosítsunk.

    (Windózra meg voltak olyan frissítések, amiktől az előző melóhelyemen több milliós gépek hánytak be, jó nagy kiesést okozott...)

    " Pl. ki se írja, hogy ismeretlen hardver vagy valami. "
    A windóz meg kiírja, de ha ott nincs driver, akkor se tudsz hova elindulni... Én is sokat érek a PDA-mmal a hibaüzenettel, ha a Win7 nem ismeri fel, és nem létezik hozzá driver.
    Meg azok is, akiknek olyan Creative hangkártyája van, amihez szintén nincs.
    És azok is sokat értek vele, akiknek a Realtek HD chipsethez felment az XP-s driver, csak épp' hang nem volt vele, mert nem. Az 1-2 -vel régebbi driverrel ment csak... Ezt egy mezei user ugyanúgy nem szopja ki az ujjából.

    Tökéletes oprendszer márpedig nincs. Ne is keresd. :) Lesznek hibák, amikkel együtt kell élni, mind M$, mind pingvin vonalon. Annyit kell tenni, hogy ki kell alakítani egy használható környezetet a magad számára.

    @franc0 : Ráadásul a TP szoftvereket igazán felkarolhatná az az IBM, aminek saját Linux disztrói vannak... Még akkor is, ha már eladták a notigyártást.

    [ Szerkesztve ]

    Mutogatni való hater díszpinty

  • CPT.Pirk

    Jómunkásember

    válasz V.Stryker #147 üzenetére

    Nemrég 3 Chakrát telepítettem, egyet a Thinkpademre, egyet az asztali full AMD konfigra, egyet meg egy régi, P4-es romhalmazra. Semmi utómunka nem volt, nem kellett drivereket vadászni, meg semmit. Persze biztos csak szeretnek odafent...

    DanielK: ha legalább azt elérik UAC-vel, hogy olvassák el a felugró ablak szövegét, már sokat tettek az előrelépés érdekében.

    [ Szerkesztve ]

    Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

  • Benőke

    őstag

    válasz V.Stryker #147 üzenetére

    A felhasználók 99% nem akar és nem is fog soha sem okosan használni semmit. Ha arra építed hogy használd okosan, akkor csak azokra adj lehetőséget ami tutira működik, különben bukta. Meg lehet nézni miket tudnak művelni az emberek a gépen. Honnan kéne neki tudnia bármit is? Pont ez a lényege.
    Linuxon 1 hét belőni mindent? Win install 2 nap mire belövöm Linux nem volt 3 óra. Mind a kettőben benne volt a driver keresgélés. Win alá minden egyes komponenshez a megfelelőt levadászni. Linux alá csak a nyomtatóét kellett telepíteni, ami hihetetlen de elsőre ment zökkenőmentesen, sőt automatikusan feltette a megfelelő drivereket, de csak finomságokat nem tudott. pl Scanelésnél több oldalas PDF -et.
    Win hasonlóan megpróbálta összevakarni a drivereket (A gép még bőven a W7 születése előtti darab szóval nincs kifogás hogy túl fiatal), sikerült is majdnem mindenből használhatót feltenni. VGA nem ment, nyomtatóról fogalma sem volt, Wifi volt csak nem tudtam csatlakozni, touch pad nem működött csak külső egér.

    "De kérdem én, hogy ilyen jó és fain a linux, akkor mégis miért nem érzik szükségesnek a gyártók,hogy nyissanak a linux felé?"
    Nem tudjuk.

  • CPT.Pirk

    Jómunkásember

    válasz V.Stryker #158 üzenetére

    Azt írják neten friss postban, hogy Arch Linuxon Ndiswarperrel működésre tudták bírni, meg hogy jelenleg ennek a BCM chipsetnek nincs egyáltalán Linuxos Drivere, így nincs más út. A Chakra meg Arch alapú, szóval elvileg nem lesz akadálya, de ne kérdezd hogyan, Ndist. még sosem használtam.

    Btw, ha tényleg kipróbálod a Chakrát ;] , akkor a "nem szabad driverekkel" opciót válaszd a legelején, ne a normál bootot.

    Am. UAC-t én is kinyomtam magamnak. Tudom, ez a background processzeket is monitorozza és nem enged olyat futni, aminek nem kellene, így ezt buktam, de vírus riasztást utoljára 2 v. 3 éve láttam fertőzött weblap miatt, azon kívül semmi, szóval nem félek.
    Jah meg aki férfi, az IE6-on netezik. :DDD

    [ Szerkesztve ]

    Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

  • hcl

    félisten

    LOGOUT blog

    válasz V.Stryker #158 üzenetére

    A wifi támogatás nem annyira disztrófüggő, max. ha belepakoltak valami patchet, ami a többiben nincs... Amúgy asszem volt másnak is ilyen baja, hogy nem ment egy hasonló wifi, és volt rá vagy 3 megoldás, rakat solved topic mindenhol, és neki nem működött :S

    Ilyen X-akták is előfordulnak azért mindenféle szoprendszer alatt. :S

    @#163 fairi : Kezdem irigyelni a windózodat... Melóhelyen rengeteg registrí turkálós, dll-es problémát tudnék neked mutatni.

    Egyébként elég sokszor egyszerűen nem opció az újrateleptés, olyankor azért értelmesebb megoldásokat kell találni.

    [ Szerkesztve ]

    Mutogatni való hater díszpinty

  • Vladi

    nagyúr

    válasz V.Stryker #243 üzenetére

    Vagy nem.
    Rosszul érted.
    Nem tudom.

    Most jobb? :DD :P

    Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

  • hcl

    félisten

    LOGOUT blog

    válasz V.Stryker #243 üzenetére

    A programok 99%-a megy KDe és Gnome alapú dolgokon is.
    Mondjuk ha egy Gnome asztalkezelőre KDE-s programot teszel, az lerántja a fél KDE-t, mert kellenek neki a függvénykönyvtárak, meg futtatókörnyezetek, de a helypazarláson kívül nem szokott gond lenni.

    Én is sok Gnome-os progit használok KDE-n. Megy mind.

    Mutogatni való hater díszpinty

  • ViZion

    félisten

    válasz V.Stryker #369 üzenetére

    Csinálj egy frissítést, és engedélyezd a zárt meghajtót, de ne az updatedet, ha kettő van. utána elvileg tudja szabályozni a GPU-t és a CPU-t is.
    Sensor és cpufreq telepítése -ha még nincs fent- Utána terminálba
    cpufreq-info
    ha magas terhelés nélkül, akkor terminál,
    sudo cpufreq-set --governor ondemand
    ezzel freki állítás automatikusan igazodik a terheléshez.
    Ha így nem állítja át, akkor magonként kell:
    sudo cpufreq-set -c 0 -g ondemand
    sudo cpufreq-set -c 1 -g ondemand

    Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

Új hozzászólás Aktív témák