Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Penge_4

    veterán

    válasz Morden24 #384 üzenetére

    És azért nem ismerik, mert a Linuxos kommuna (leszámítva néhány distrót, ld. Ubuntu) baszott a marketingre, a propagációra.

    Miből? Tudod léteznek még emberek, akiknek nem a pénz az istene. :D

    Már bocs, de ha sikereket akarsz elérni, akkor az idealista geeknek nincsen helye a főnöki székben.

    Ez a szomorú.

    A nagy cégek a felhasználók által válnak nagyokká.

    Akárcsak Napóleon, Hitler, Saddam...stb is. Csak abban az esetben népnek hívták a "felhasználókat". :U

    Ha változtatni akarsz, akkor nem a nagy cégeket kell basztatni, mert akkor csak az lesz, hogy X helyére Y kerül.

    Jelenleg ha az MS elbukik, akkor inkább tartom esélyesnek a Linuxot, mint az Apple-t, mert rugalmasabb és könnyebben tud idomulni a pillanatnyi változásokhoz, így egyből megismerné mindenki a nem profitorientált közösség erejét.
    Bár ehhez hozzáteszem, ha az IE bukik, akkor is inkább tartom esélyesnek a Firefoxot, mint az Operát. De az FF sikerei az Operának is kedveznek, mert közös a cél.

    Pl. állj be infótanárnak, és tanítsd a kiskölköknek, hogy nem csak MS Office van a világon.

    A "kiskölkök" válasza hasonló lenne, mint korábban DukeFX utolsó írásai. Azt nem fogja fel a sok "gazdasági guru", hogy a végfelhasználót abszolút nem érdekli, hogy jobb, ha a jelenleg megszokottal nem kompatibilis, illetve a jelenleg megszokott dolgok nem úgy mennek a "jobb" dolgon. A MS-hez hasonló multik pedig ezért harcolnak, hogy ne legyen soha teljes átjárhatóság, különben kénytelenek lennének jobbat alkotni folyamatosan, ami megterhelőbb lenne, mint a kis konkurens cégeknek keresztbe tenni.

    Akkor nem csüngnél úgy a Google-on, mint majom az anyján.

    Először is:
    Csüng rajta a halál. Amiket használok, azt tudatosan teszem, nem a sült galamb belerepül a számba, aztán az jó lesz, nem nézek utána, mert a pofámba rakják. A kereső sebessége és releváns találatai, a gmail csoportosítós nézete...stb mind tud újat és innovatívat adni. A YouTube-ot például nem használom. Ha belinkelnek videót, azt megnézem, de egy legutolsó selejt videómegosztónak tartom, bár már fejlődött sokat, de ez kevés.
    Másodszor: Mint már többször is leírtam, ne keverd már össze az MS-t a Google-lel, mert nagyon nem ugyanaz. A Google ingyen ad mindent, csak ha rajta keresztül hirdetsz, azért kell fizetni. Az MS meg olyan profitorientált, hogy még az Hotmailnél is fizetni kell a pop3-ért és a redirect-ért (nehogy véletlenül a jól hozzádnőtt e-mail címet egykönnyen lecserélhesd, ha csak nem fizetsz érte).

    Ellenben Sergei Brin és Larry Page feltalálták (ők!) a világ legjobb keresőalgoritmusát, amiből egy világméretű céget alapítottak és bővítettek az évek során.

    Sem a Yahoo-t, sem az MS-t nem akadályozza senki, hogy feltaláljon egy jobb algoritmust. Csak egy öltönyös nagyfejesnek már derogál, ha valamit fel kell találni, jobban szereti tollvonásokkal forgatni a pénzt. :D
    Nem akadályozza, hogy a felhasználó más mailszolgáltatóhoz menjen, mert bátran átirányíthatja az emailjeit, sőt akár POP3-on vagy IMAP-on keresztül is fetchelheti.
    Két kattintással exportálhatja a Google Readerből a feedjeit, majd máshová importálhatja.
    Ugyanezt egy kattintással megteheti a Google Bookmarks-ból.
    Szabványos(!) formátumban és MS formátumban is exportálhatod a Docs-ban tárolt dokumentumaidat. A Google nem hozott létre Google Document Format-ot, hogy ezzel is megkeserítse a userek életét. A Google Video Chat is szabványos technológián és codec-eken alapul. A legjobbon, az x264-en.
    Tehát nem él vissza a piaci előnyével.

    Az MS-nél például azt sem értem, hogy volt pofája a beleegyezésem nélkül saját publikus profilt létrehozni, amikor megalakult a Live.com? A Google-nál mikor regisztráltam egy Gmail címet
    1: Nem rakott bele semmilyen olyan szolgáltatásba, amibe én nem egyeztem bele.
    2: Tudom törölni magam egyes szolgáltatásokból anélkül, hogy az egész google accomat megszüntetném.
    3: Ez a törlés azonnal megtörténik, nem pedig szemét módon még 120 napig felfüggesztve él és csak utána törlik.
    4: Mikor megalakult a Google profil és beléptem a My Accounts részhez felhívta a figyelmemet, hogy akarok-e csinálni. Nem hülye mailekkel zaklatott, meg beúszó szarokkal idegesített. Amikor elindítottam a releváns szolgáltatást. Addig békén hagyott. És utána sem zaklatott, hogy esetleg akarok-e mégis.

    Amint már mondtam, számomra 100%-ban ellenkezik a két cég mentalitása. Amíg ez így marad, addig nem fogok a Google-ra MS-ként tekinteni. Ettől függetlenül, nem vagyok fanatikus. Ha jön egy olyan szolgáltatás, ami az igényeimnek jobban megfelel, akkor azt fogom használni. Ha belőlem akar pénzt kivasalni a Google, vagy megakadályozza, hogy egy szolgáltatásától megváljak, akkor ugyanúgy szidni fogom, mint az MS-t.

    De addig is úgy fogok rá tekinteni, mint két "idealista geek" által megalapított cég, ami mindig fejlődik, mindig előrukkol valami újjal, valami hasznossal, a pénzt azoktól szedi be, akik pénzesek (AdWords) a felhasználóknak diszkréten, nem zavaró és nem erőforrászabáló módon csak szöveges hirdetéseket jelenít meg, aminek a blokkolásához csak pár egyszerű kattintásra van szükség, a felhasználóknak ingyen ad mindent, nem láncol magához senkit erőszakkal, az egyetlen, amivel operál az a fejlődés és hogy jobbat nyújt, mint a többi, vagy ugyanazt de jobban, mint a többi.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák