Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Penge_4

    veterán

    válasz Morden24 #292 üzenetére

    Jobb lesz számodra, ha a barátnőm apának a szomszédja is azt fogja használni? Értsd: neked, nem a cégnek.

    Igen, közvetetten jobb, mert minél több ember használja annál nagyobb piaci részesedése lesz, ami mit hoz magával? Na mit? Hát támogatottságot. Végre normálisan fognak vele olyan oldalak is menni, amik eddig nem is tudtak a létezéséről. Elérhető lesz a Google Gears plugin, támogatott lesz a Google Desktop (bár erre azért nem vennék mérget, mert még a Chrome-mal sem teljes :D Legalább nem lehet őket elítélni, hogy maguk felé hajlik a kezük. :D, támogatott lesz a RoboForm meg még egy rakás minden, ami most hirtelen nem jut eszembe.

  • Penge_4

    veterán

    válasz moonman #300 üzenetére

    Tudod, ahogy a mondás is tartja, jobb ma egy panasz, mint holnap egy per. ;]

  • cousin333

    addikt

    válasz Penge_4 #298 üzenetére

    "Ami ilyenben rögzít az nálam kiesik a "videókamera" fogalmából és a kiötlőjének 20 év szigorítottat adnék."

    Pedig jelenleg sok választásod nincs, ha adott műszaki paraméterekre vágysz.

    "XviD MPEG-4 codec-kel .avi-ba rögzít minimum, de ha támogatja az x264-et, akkor abban."

    Az AVCHD egy speciális h.264 formátum :)

    "XviD MPEG-4 codec-kel .avi-ba rögzít minimum, de ha támogatja az x264-et, akkor abban."

    Nem tudom, milyen CD-ről van szó, ez egy HD kamera, ami flash kártyára rögzít. A felvételeket pedig az általad vázolt módon másolom a PC-re. :)

    "Ilyesmi vásárlását (ha addig nem szakad rám az OTP) az USB 3.0 elterjedése után tervezek, mert nem akarok szakállat növeszteni, mialatt 2.0-val csigalassúsággal átmásolja a cuccot."

    Ezért kell a jó tömörítés, mint az AVCHD. Mert ugyebár nem elég átmásolni, valahol tárolni is kell. Mondjuk így is elég nagy, de ezt még át is lehet tömöríteni.

    "We spared no expense"

  • DukeFX

    tag

    válasz Penge_4 #301 üzenetére

    Engem nem érdekel, hogy kinek hogy jobb. Engem az érdekel, hogy ne baszogassanak másokat ha a saját termékük egy nagy rakás sz*r és azért nem használja a többség. Ezért most biztos megkapom a magamét, de már tényleg tele a tököm az inkompatibilitásával. Messze a leghülyébb böngésző. Gyors? Ha nem csinálsz semmit, persze, hogy gyorsan végrehajtod azt! Fícsőőőr??? Hát persze, még Jancsika és Juliska is használja azokat a totál felesleges funkciókat amiben "kiemelkedik". CSS3? Mi az? Használj képeket ha félig áttetsző hátteret szeretnél, na meg helyettesíts minden <INPUT>-ot képpel ha egyedit szeretnél. Szűrők? Mi az? Kiegészítők? http://www.opera.com/docs/plugins/ ROFL, alapvető flash/java/QT/Real, a többi meg Pistikének jó Passziánsz helyett, hogy elfoglalja magát könyvjelzők rendezésével. És most térjünk rá a támogatottságára: nem a böngésző feladata, hogy támogasson? Vagy a fika eszi a gyereket?

    Ha a többi böngésző az átlagembert jelképezi, akkor az Opera a neandervölgyi egy betonból készült strandpapuccsal a bal kezében. : :DD

    Csináljanak igazi böngészőt vagy maradjanak csendben és örüljenek neki, hogy van ember akinek tetszik és hajlandó használni.

    "Programmers are in a race with the Universe to create bigger and better idiot-proof programs, while the Universe is trying to create bigger and better idiots. So far the Universe is winning."

  • moonman

    titán

    válasz cousin333 #294 üzenetére

    nekem 6605, 1279, 83 lett, nemtom ezek mit mértek. megaztán a tesztek tényleg életszerűbbek, mindenki egész nap teszteket akar futtatni.

    [ Szerkesztve ]

  • Penge_4

    veterán

    válasz DukeFX #304 üzenetére

    Engem nem érdekel, hogy kinek hogy jobb.

    Akkor miért írtad meg ezt a hozzászólást? Ezt az időt produktív böngészésre is fordíthattad volna az IE8-al. :P

    Ezért most biztos megkapom a magamét, de már tényleg tele a tököm az inkompatibilitásával.

    Ha nem érdekel, akkor feleslegesen is ismételném magam, hogy miért inkompatibilis. Ha te üzletember vagy, akkor fogsz pénzt beleölni abba, hogy 1% profitod legyen, ha ugyanannyit kellene beleölni, mint 90% profitért? Persze, hogy nem. És ezért nem is őket kell hibáztatni, hanem azt, aki ezt a helyzetet okozta.

    Gyors? Ha nem csinálsz semmit, persze, hogy gyorsan végrehajtod azt!

    Nem kéne Gportálos oldalakat nézegetned? Az pont IE-re van optimalizálva. Csilivili és semmiféle hülye adblock nem zavar be, így teljes pompájában csodálhatod a villódzó bannereket. :D

    Használj képeket ha félig áttetsző hátteret szeretnél

    Úgy van. Remélem egyszer neked is lesz egy 9 milliós számlád, aztán mi majd egy jót röhögünk rajtad.

    Kiegészítők? http://www.opera.com/docs/plugins/ ROFL, alapvető flash/java/QT/Real

    Miért, mit akarsz még? Bár nem hibáztatlak érte, egy FF emo fanboy nem igazán tud különbséget tenni ilyen bonyolult angol szavak között, mint plugins (beépülők), illetve addons (kiegészítők). ;] A hatalmas tájékozottság és széles látókör csak úgy árad belőled, ha nálad az addonok jelentik a mindent, nélkülük már létezni is kár, ha nem lennének, akkor emberek se lennének. :DDD Ja, és a FF már a rákot is gyógyítja. :DDD

    Saját magadnak is ellentmondasz. Először azért sírsz, hogy senki nem használja a beépített funkciókat, utána meg, hogy addonok nélkül megáll a világ.

    nem a böngésző feladata, hogy támogasson?

    Mégis hogy gondoltad? Most elképzelem Tetzchner-t nindzsának öltözve, ahogy a lézersugarakon átugrálva megkaparint egy vinyót, majd felkiált "Ezaz, végre megszereztem a Google Gears forrását, így tudom optimalizálni a böngészőmet rá, ha már a nagy testvér ezt nem tette meg. Majd ugyanezt eljátsza a Microsoft-nál is (Silverlight, ActiveX). :O

    Ha a többi böngésző az átlagembert jelképezi, akkor az Opera a neandervölgyi egy betonból készült strandpapuccsal a bal kezében

    No comment...

    [ Szerkesztve ]

  • DukeFX

    tag

    válasz Penge_4 #306 üzenetére

    Nem nézegetek GPortálos oldalkat. De majd egyszer letesztelem a betöltődési sebességet különbző böngészőkkel. És nem mondok ellent magamnak. Nálam a kiegészítő minden amit az Opera nem tartalmaz alapból, beleértve az add-on-t és plug-in-t. Amit pedig alapból tartalmaz az egy józan eszű embernek egyszerűen nem kell, mert megvan nélküle. Neked kell beton-strandpapucs? Biztos jó, hogy van és egyesek fel is veszik. A támogatást úgy gondoltam, hogy kifejlesztenek egy technológiát és ezt a böngészők asszimilálják. Ezáltal a böngészők támogatják azt úgy ahogy a technológia előírja. Na most itt vitába lehet szállni, mert a többi böngésző sem támogat egységesen:
    border-radius: 3px;
    -moz-border-radius: 3px;
    -webkit-border-radius: 3px;
    ez csak 1 példa arra, hogy 3 féleképpen kell megadni, hogy a legtöbb böngésző végre tudja hajtani. De biztos vagyok benne, hogy az Opera kitalál majd 1 negyedik féle szintaxist ha egyáltalán támogatja majd.

    Az angoltudásom pedig köszöni szépen, anyanyelvi szinten elboldogul. :)

    "Programmers are in a race with the Universe to create bigger and better idiot-proof programs, while the Universe is trying to create bigger and better idiots. So far the Universe is winning."

  • bobsys

    addikt

    válasz cousin333 #294 üzenetére

    megszokott szinvonal na

    Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

  • Penge_4

    veterán

    válasz DukeFX #307 üzenetére

    Amit pedig alapból tartalmaz az egy józan eszű embernek egyszerűen nem kell, mert megvan nélküle. Neked kell beton-strandpapucs?

    Akkor biztos hülye vagyok, mert az Adblockról, Mouse Gestures-ról, Fast Forwardról, 10-15 userscriptemről, finomgörgetésről, könyvjelzőkezelésről, oldalsávról, testreszabható eszköztárakról, menükről, két kattintással felvehető saját egyéni keresőkről, cookie szerkesztésről, oldalspecifikus beállításokról (pl mely oldalakon ne blokkolja a hirdetéseket, mely oldalakon használok más userscripteket, usercss-t, oldalspecifikus JavaScript jogosultságok, oldalspecifikus popup tulajdonságok, 1 gombos billentyűparancsok, paste and go, tabok kezelése, teljes tartalomkeresés, speed dial, letöltéskezelő, egyénileg konfigurálható billentyűkombinációk, saját gombok, akár külső szoftverek megnyitására...stb nem fogok lemondani.

    Meg olyan idegesítő tényezők, mint például ez: Hirtelen ezt találtam. FF, Chrome és IE le akarja menteni mindenképp. Opera gond nélkül megnyitja. (és ne magyarázd meg, hogy azért, mert ott van a _d a végén, mert nagyon sok hasonló van, amikor az ember gyorsan keresne valamit, aztán ilyen szarságokba botlik és elmegy a kedve a böngészőtől. :((

    Vagy az olyan "apróságok", mint a formokban való keresésnél is működik a Shift+klikk (új lapon) Ctrl+Shift+klikk (új lapon háttérben) nyitja meg az oldalakat.
    Akkor az MDI ablakokról nem is beszéltem, hogy nem rak külön ablakot ilyen JS felugró izéknek a tálcán, hanem tabként jeleníti meg ablakban. Nagyon hatékony tud lenni.

    Majd elfelejtettem. Itt jelöld már ki a cikk szövegének egy részét. IE-ben, Chrome-ban lehetetlen, Safariban nem tudom, FF-nél még működik, Operában szintén működik. Szintén jó dolog, hogy be tudod idézni a cikk topicjában a cikk szövegének egy részét. Ezt IE-vel hogy teszed meg? Forráskotorászással?

    [ Szerkesztve ]

  • DukeFX

    tag

    válasz Penge_4 #309 üzenetére

    Amiket felsoroltál, a legtöbbet tudja a többi böngésző is, azon kívül mit érdekel engem a "finomgörgetés és hasonlók. Középső egérgombról hallotál már? Nem tekerni, lenyomni 1x. Az nem finomgörgetés? Ha most nem lennék lusta, mindenre megmondanám, hogy hogyan kell, de a googel a barátod, tudod a "how to" kulcsszavakkal ha nem tudsz magadtól rájönni. Azt, hogy 1 nyomorult felhasználónevet és jelszót nem tud megjegyezni meg vicc.
    FF: beírok 1 d-t, rákattintok és nyomhatom az ENTER-t mert mindent kitölt. Sőt, még ott is egész jól tölti az űrlapokat ahol nincs belekódolva, hogy na most ide jön a felhasználónév, ide meg a jelszó, ide meg az e-mail, tudod a <LABEL> kapcsolókkal.
    IE: beírom a felhasznélónevet, TAB, jelszó kitöltve.
    Opera: végiggépelhetek mindent annak ellenére, hogy közöltem vele, hogy jegyezze meg.
    Megint csak ott tartunk, hogy marhaságokat tud, de kódot értelmezni nem és normálisan műkdöni nem. Érdekes böngésző. Mint a pék aki tud kötélen táncolni, de a kenyere pocsék. No comment, részemről le is zártam a "vitát" ha ezt egyáltalán annak lehet nevezni, mert ez már inkább Opera-imádat.

    "Programmers are in a race with the Universe to create bigger and better idiot-proof programs, while the Universe is trying to create bigger and better idiots. So far the Universe is winning."

  • Penge_4

    veterán

    válasz DukeFX #310 üzenetére

    Ha most nem lennék lusta, mindenre megmondanám, hogy hogyan kell

    Hány addon is kéne hozzá? 20-30? Mennyi idő alatt indulna el annyival? Mennyi ramot enne annyi addontól mondjuk 15 perc böngészés után? És akkor még szerencséd volt, mert nem akadt össze az egyikkel a másik. Erről van szó... Nem véletlenül hívják bugrókának. :DDD

    Középső egérgombról hallotál már?

    Igen, de nyomogatja a halál minden oldalon. Különben meg akkor is elég érdekesen rendereli a betűk közti sorokat.

    Opera: végiggépelhetek mindent annak ellenére, hogy közöltem vele, hogy jegyezze meg.

    Ctrl+Enter, te nagyon.... Áh.... A rikító sárga keret a formok körül nem szúrta ki a szemed? Mindenre van megoldás... :))

    de kódot értelmezni nem és normálisan műkdöni nem.

    沒有公平的作弊與谷歌翻譯!你是個他媽的小騙子!

    Fentebb leírtam a lényeget. Vagy nem tudod értelmezni? Na ne má'. Pedig a világ legbeszéltebb nyelve. Egymilliárd kínai nem tévedhet. Én a helyedben elsüllyednék...
    Kit érdekel, hogy nem oktatták az iskolában? Kit érdekel, hogy perfekt angol és perfekt magyar vagy? Akkor is értelmezned kell a világ legbeszéltebb nyelvét, különben csak egy használhatatlan strandpapucs vagy. :DD

  • Jim Tonic

    nagyúr

    Ohh. Ez durva. Nyalja ki a vezérigazgató. Ez egy barom... :(

    Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

  • pink75

    aktív tag

    mocskosul unom már ezt a herce-hurcát

    a faxért nem csinál az összes többi böngészdetulaj egy-egy saját oprencert, azt tegye bele kizárólagosan a saját csodáját

    xxx

  • DukeFX

    tag

    válasz Penge_4 #311 üzenetére

    A francba, Lenette azt írta, hogy helytelen. Hát igen, mire jók a kínai barátok :D

    CTRL+ENTER? Még gombokat is kell nyomni? :N
    Még 1 utolsó: a FF-om kevesebb RAM-ot eszik és gyorsabban indul kiegészítőkkel, mint az Opera szűzen. Na erről ennyit.

    [ Szerkesztve ]

    "Programmers are in a race with the Universe to create bigger and better idiot-proof programs, while the Universe is trying to create bigger and better idiots. So far the Universe is winning."

  • DukeFX

    tag

    válasz pink75 #313 üzenetére

    Ebben egyetértek és akkor a MS is beugathatna, hogy miért a saját böngészőjüket teszik bele.

    "Programmers are in a race with the Universe to create bigger and better idiot-proof programs, while the Universe is trying to create bigger and better idiots. So far the Universe is winning."

  • Penge_4

    veterán

    válasz DukeFX #314 üzenetére

    CTRL+ENTER? Még gombokat is kell nyomni?

    Használhatsz mozdulatparancsot is. :K

  • cousin333

    addikt

    válasz DukeFX #314 üzenetére

    "CTRL+ENTER? Még gombokat is kell nyomni?"

    "FF: beírok 1 d-t, rákattintok és nyomhatom az ENTER-t mert mindent kitölt." Úgy látszik, itt is :P

    "Még 1 utolsó: a FF-om kevesebb RAM-ot eszik és gyorsabban indul kiegészítőkkel, mint az Opera szűzen. Na erről ennyit."

    Vistát használsz?

    Nálam meg az FF indul lassabban szűzen, mint az Opera...

    [ Szerkesztve ]

    "We spared no expense"

  • Penge_4

    veterán

    válasz cousin333 #317 üzenetére

    Vistát használsz?

    Ott sem eszik kevesebbet és piszkosul be tud lassulni 15-20 perc után annyi addontól. 3-asra meg még mindig nincs normális billentyűkombináció szerkesztő. Hogy kicsit szőrszálhasogassak, hirtelen a fast forwardot tudom felhozni. Operában mondjuk egy Google keresésnél lenyomom a bal gombot és jobb gombbal kényelmesen lépkedek előre. FF-nél lenyomom a bal gombot a jobb gombot egyszer tudom megnyomni, utána fel kell engedni és újra lenyomni, különben nem lép már többet előre. :D

    Egyébként erősen gyanús ez a feltevés, mert például a képletöltős vs. böngészőből megnyitós és a formokba beírt keresőszó megnyitása új lapon, illetve új lapon háttérben kérdések elől valahogy DukeFX kitért. :D
    A kínai havert meg ahhoz hasonlítom, mintha én havonta egyszer elindítok egy Chrome-ot vagy IE-t egy olyan oldalért, ami nem megy Operával. (FF-et csak akkor, ha előtte wc-re kell mennem, annyi idő alatt talán elindul, míg visszaérek. :D

    Egyébként tényleg volt olyan teszt pár éve, hogy össze volt állítva egy feladatsor (google keresés, email olvasás, xy weblapok betöltése, ahol előre meghatározott időt kell eltölteni, xy fájlok letöltése...stb, tehát egy átlagos napi böngészést modellezve) és minden böngészőt képviselt egy advanced user, akinek el kellett végeznie ezeket az előre összeállított feladatokat, amit mértek időre, vagy csak fejtegettük, hogy jó lenne egy ilyen gyakorlati teszt? :)

    [ Szerkesztve ]

  • cousin333

    addikt

    válasz Penge_4 #318 üzenetére

    "Ott sem eszik kevesebbet és piszkosul be tud lassulni 15-20 perc után annyi addontól."

    Én konkrétan a prefetch-re gondoltam. Az FF az addonjai miatt az elsősorban, ami. Kétségtelenül jó böngészőnek tartom, ami viszont sok idő, az megtalálni a kellő addonok legideálisabb kombinációját.

    Egyébként nem értek egyet a másik böngésző(k) alaptalan fikázásával sem. Én úgy gondolom, hogy az Opera ma már nem a legjobb, de számomra még mindig ez a leghasználhatóbb. Az meg, hogy mit tartunk annak, egyéni preferencia, előélet és megszokás kérdése. Például sok olyan dolog tetszik az Operában, amitől más böngészőkről érkezőknek herótjuk van, legyen az olyan apróság, mint a címsáv fölötti fülsáv.

    "We spared no expense"

  • Morden24

    nagyúr

    válasz cousin333 #293 üzenetére

    [I]Akkor meg nem értem azt a kijelentésedet, hogy "A többieknek is (nem csak böngiknek) ez az út kéne, hogy feküdjön." Ez nekem véleménynek hangzik.[/I]

    Nem értem mit nem értesz. Legyen valami üzletileg sikeres, vagy tűnjön el a süllyesztőben. Az, hogy mellesleg XY módszerrel nem értek egyet, az egy személyes probléma. Tehát pl. én teljes mértékben elismerem a Moz üzleti sikereit, úgy gondolom, hogy a többi böngészőnek is magának kell megoldania a dolgot (nem rinyálni meg perelni, hanem dolgozni). Az más kérdés, hogy nekem eszembe sem jut használni, mert behánytam a kampányuktól.

    Közvetlenül nem, közvetve igen. Ha sokan használnak Operát, akkor a webfejlesztők is komolyabban veszik az optimalizálásnál és a hibakeresésnél. Másrészt maga a cég is több bevételhez jut, amivel finanszírozhatják a további fejlesztéseket, amiket nekem készít.

    Közvetett indokok után még mindig nem értem, hogy mi az, ami rávesz embereket, hogy elkezdjenek harcolni meg vitatkozni és ideológiákat gyártani?
    Mellesleg ezzel az erővel én meg mondhatnám, hogy én nem egy warezpista vagyok, hanem megveszem pénzért a Windózt, úgyhogy az én pénzemmel szórakozik, amikor valaki ki akar valamit vetetni, mert én kapok kevesebbet,

    És az sem véletlen, hogy - emlékeim szerint - a Chrome is felajánlja a választást.

    A korai verziói ilyet tuti nem tettek. Aztán lehet, hogy az 5.0-ba már beépítették, mostanság elég gyakran ugrik verziószámot :P

    Sectumsempra - For Enemies

  • cousin333

    addikt

    válasz Morden24 #320 üzenetére

    "Legyen valami üzletileg sikeres, vagy tűnjön el a süllyesztőben. Az, hogy mellesleg XY módszerrel nem értek egyet, az egy személyes probléma."

    Akkor mégiscsak jól értettem. Viszont nem értek vele egyet. A cél szentesíti az eszközt? Mi számít sikernek?

    "Tehát pl. én teljes mértékben elismerem a Moz üzleti sikereit"

    Én nem. Az a cég, aminek a bevételeit 90%-os arányban egy nagy cég, a Google adja, akinek éppenséggel érdeke az MS-nek befűteni, azt nem nevezném üzletileg sikeresnek. Mi történne vajon, ha a Google egyszerre csak az mondaná, hogy nem? Viszont a böngészőpiacon elért sikere kétségtelen.

    "úgy gondolom, hogy a többi böngészőnek is magának kell megoldania a dolgot (nem rinyálni meg perelni, hanem dolgozni)"

    Az Opera pontosan ezen van. Nem csak abból áll a tevékenysége, hogy MS-t bemószerolgatja az EU-nál, azért a fejlesztők már eddig elég sok mindent tettek le az asztalra. Ami meg a sikert illeti: egyes statisztikák (értsd: nem Hitslink) szerint egyáltalán nem jelentéktelen a részesedése a PC piacon sem. És akkor még nem is beszéltünk a mobil üzletágról, ami kifejezetten jól megy. A cég bővül, jelentős (hogy azt ne mondja, rekordméretű) bevételei vannak, sorra nyitják a nemzetközi irodákat. Ez azért távolról sem a sikertelen kategória szerintem. És mindezt gyakorlatilag teljesen önállóan, úgy, hogy nem állt mögöttük egy multicég sem. És szerintem elég sokáig játszották a jófiút is, mind marketing, mind szabványkövetés terén, ennyi rosszalkodás még belefér, pláne, ha az inkább teátrális és szerintem részben még igaz is.

    "Közvetett indokok után még mindig nem értem, hogy mi az, ami rávesz embereket, hogy elkezdjenek harcolni meg vitatkozni és ideológiákat gyártani?"

    Szerintem ezek a közvetett indokok eléggé a jól felfogott Opera-felhaszálói érdekemet jelentik, szóval most én nem értem, mit nem értesz. Ha pedig kifejezem a saját véleményemet és az történetesen közelebb áll az Operáéhoz, mint a tiedhez, az miért volna ideológiai háború? Miért ne emelhetnék szót egyes primitív, vagy igaztalan megnyilvánulással szemben (és itt most álalánosságban beszélek, nem feltétlenül rólad), és az Opera érdekében? Pláne, hogy érzésem szerint nálad jobban ismerem mind a böngészőt, mind a céget.

    "Mellesleg ezzel az erővel én meg mondhatnám, hogy én nem egy warezpista vagyok, hanem megveszem pénzért a Windózt, úgyhogy az én pénzemmel szórakozik, amikor valaki ki akar valamit vetetni, mert én kapok kevesebbet,"

    Látod, pont ezekről a kijelentésekről beszélek. Először is nem feltétlenül kivételről van szó, bár nem tudom, hogy az elvileg ingyenes IE későbbi (esetleges központi) letöltése mennyiben okozna nehézséget (ha már egyszer más böngészőknek ezt vetik fel). A cikk arról szól, hogy az, hogy utólag valami eldugott beállítás segítségével el lehet távolítani az IE-t (vagyis inkább a látható jeleit), az nem jelent érdemi előrelépést. És szerintem ez teljesen igaz. A másik lehetőség meg a telepítőben a böngésző kiválasztásának a lehetősége volt (és ahogy látom, inkább efelé mennek), ergo a pénzedért éppenséggel az IE mellé még más (igaz, amúgy ingyenes) böngészőket is kapsz a telepítőbe, szóval végképp nem értem, mi lenne ezzel a gond. Mielőtt ezen problémáznál, én is megvettem a Windows-t.

    "A korai verziói ilyet tuti nem tettek."

    Most emiatt nem akarom újratelepíteni, de a haladó beállításokat választva a telepítés során szerintem van rá mód. A beállítások között meg biztos van (És nem is nehéz megtalálni ennyi beállítási lehetőség között ;])

    [ Szerkesztve ]

    "We spared no expense"

  • Morden24

    nagyúr

    válasz Penge_4 #297 üzenetére

    Nem lehet, hogy a default renderer volt olyan, ami automatikusan is átrakja? Például Overlay, vagy a régi Haali.

    De, lehet. Mindenesetre nekem ne kelljen under the hood turkálni, meg fórumokat olvasni, hogy egy ennyire triviális probléma megoldódjon.

    Mert az IE-t ezért is beperelték, hogy a Live-ot preferálja.

    Melyikben? Mert a 6-osban nem volt keresőmező, a 7-esben már volt a felajénlás. Miről és mikor maradtam le?

    A Home PC-dre azóta teheted fel, mióta átálltak PPC-ről Intel Core szériára.

    Tehát az Apple kijött a mezőre, és az oprendszerét a Windows mellett meg lehet venni a boltban? Kapok rá supportot, ha felrakom a mostani gépemre?
    Megválaszolom: nem és nem. Le se szarom, már bocs, hogy fel lehet Hackintosh-odni az OSX-et bármilyen PC-re, amikor pl. a hangkártyadrivereim a nemtommilyen lelkes amatőrök pillanatnyi kedvén múlnak.
    A Mac még mindig nem boltban megvásárolható, elérhető OS. A Mac = hardver + egy OS.

    Halkan megsúgom, amíg ez így van, addig halálra van ítélve a technológia.

    halkan megsúgom, hogy nem.
    Ugyanis a legtöbben a vásárolt blúréj lemezt nem a 20K-s BR/HD olvasójukkal akarják nézni a gépükön, hanem a buzinagy plazmán a hómszíétörrel. Ők aztán rászarnak, hogy nem megy Linuxon... :U

    Amúgy durva, hogy akkor a Linuxok sem viszik a megvásárolt BD lemezeket.

    Nem ez a durva, mert a Windows sem viszi. A durva az, hogy senki nem csinál rá progit.

    Sectumsempra - For Enemies

  • copin

    őstag

    válasz cousin333 #321 üzenetére

    Ez azért távolról sem a sikertelen kategória szerintem. És mindezt gyakorlatilag teljesen önállóan, úgy, hogy nem állt mögöttük egy multicég sem.

    Minden böngető fejlesztő cég mögött ott ólálkodik a Google. ;] A guglinak megéri támogatni a független böngetőket az IE ellenében. Ugyan nem biztos hogy a Chrome időben jött ki, de mivel a csapból is ők folynak, ezért még bármi lehet és csak annak a sikeressége változtathatná meg szerintem ezt a "mecénás" szerepét a Google-nek.

  • Morden24

    nagyúr

    válasz cousin333 #321 üzenetére

    A cél szentesíti az eszközt? Mi számít sikernek?

    Sikernek az számít, amit a cég annak könyvel el. Ha az Opera a Win-fikázós faszrázás miatt +10% részesedésre tesz szert, akkor a következőket fogom gondolni: 1. üzleti sikereket ért el, ezt elvitatni nem tudom 2. gátlástalan és undorító volt.
    De az 1-es pont az egy tényszerű dolog, a 2-es meg egy magánvélemény.

    Viszont a böngészőpiacon elért sikere kétségtelen.

    Kizárólag a bugrókára gondoltam, ami szerintem a piacon levő legócskább böngésző, mindegyik köröket-karikákat ver rá, mégis hype-olt. Hát ez van. De a sikere - ahogy te is írod - kétségtelen, és ezt el kell ismernem még nekem is, mint "ellenlábasnak".

    Az Opera pontosan ezen van.

    Az Opera állatorvosi ló. Megküzdött azzal, hogy a vezetői teljesen retardáltak voltak a financiális tervrajz elkészítésénél, most meg ott tart, hogy sokat tud, de a sok tudás alig kell valakinek.
    Tehát az O/A nemhogy vállalati szinten nem tudott sikereket elérni (szigorúan a PC-böngiről beszélünk, azért a mobilrészleg, meg a Wii-böngi meg hasonlók megint más tészta), de ráadásul (valahol érdemtelenül) el sem ismert.

    Ha pedig kifejezem a saját véleményemet és az történetesen közelebb áll az Operáéhoz, mint a tiedhez, az miért volna ideológiai háború?

    Mert neked, mint felhasználónak, egy nem totális nyakatekert világban max. annyi "dolgod" lenne, hogy meggyőzz a te kedvenced létjogosultságáról, esetleg felsőbbrendűségéről, nem az, hogy simogasd a céget, meg bábáskodj a pereik felett.

    Félre ne érts, ezzel nem lefikáztalak, csak mondom, hogy minden ideológiai alapon megy itt.

    Pláne, hogy érzésem szerint nálad jobban ismerem mind a böngészőt, mind a céget.

    Hát a céget lehet, mert kb. egyáltalán nem érdekel, ahogyan egyetlen másik cég sem, aminek nem vagyok tulajdonosa, részvényese, vezetője vagy alkalmazottja. Hogy a böngit mennyire ismerem, hát nézd; használom. De szerintem eddig mi egymás között két szót nem váltottunk a böngi milyenségéről, szóval elég fura-fura, hogy ilyen megállapítást teszel :U
    Csak hogy tisztába tegyem ezt is: két böngésző jöhet a gépeim közelébe. Az egyik az IE, a másik az O/A.

    A másik lehetőség meg a telepítőben a böngésző kiválasztásának a lehetősége volt (és ahogy látom, inkább efelé mennek), ergo a pénzedért éppenséggel az IE mellé még más (igaz, amúgy ingyenes) böngészőket is kapsz a telepítőbe, szóval végképp nem értem, mi lenne ezzel a gond.

    Emberileg sok gond nincsen vele. Üzletileg felháborítónak tartom, hogy egy kis cég nagy pofával azzal próbálkozik, hogy a konkurencia ingyér' reklámozza őket.
    Mint mondtam: fizessenek. Biztos vagyok benne, hogy van az a pénz, amiért az MS hajlandó lenne erre. Ja, hogy nincsen rá pénz, mert a kugli nem fizet eleget? C'est la vie.

    Sectumsempra - For Enemies

  • cousin333

    addikt

    válasz copin #323 üzenetére

    "Minden böngető fejlesztő cég mögött ott ólálkodik a Google."

    Ez így van, de leginkább a Mozilla esetében "mecénás" szerepről. Úgy vélem (bár ezért lehet, hogy megint kapni fogok), hogy az Operával elsősorban üzleti kapcsolatban vannak, de nyilván van mögötte MS-ellenes hátsó szándék is. Ami viszont nem mindegy, az az arány. Mozillánál ez 90%, Operánál nem tudni pontosan, de az biztos, hogy a teljes bevételnek csak a töredéke. Például a gyorshívóban levő kereső (belegondoltatok már, hogy miért van még egy ilyen keresőmező az Operában? :D) nem Google, ahogy az alapértelmezett honlapon lévő sem az.

    ui: Jó a video :)

    "We spared no expense"

  • DukeFX

    tag

    válasz cousin333 #317 üzenetére

    Khmm... a CTRL+ENTER vajon Pistike vagy Mariska felhasználónevét és jelszavát fogja beírni? Vagy talán Gizikéét?

    És nem tértem ki a képmegnyitós és egyéb hülyeségek elől, mert vártak rám a haverok.
    De ami azt illeti, a kép-et le akarja tölteni, mert úgy van megadva. PHP, vágod? A FF azt csinálja amire utasították. Itt saját magaddal szúrtál ki. A kijelölést is megnéztem, semmit bajom nem volt vele. FF 3.07 és IE7 van fent. Mind2-vel azt csináltam amit akartam

    [ Szerkesztve ]

    "Programmers are in a race with the Universe to create bigger and better idiot-proof programs, while the Universe is trying to create bigger and better idiots. So far the Universe is winning."

  • DukeFX

    tag

    És még1x beteszem a linket, hisz egy böngésző feladata az utasítások végrehajtása és nem seggrázás-elemzés, ha 3x körbefordulsz és 5x balra rázod a seggedet akkor talán hajlandó is a "vissza" műveletet végrehajtani. És hasonlóan felesleges fícsörök.

    http://www.css3.info/preview/

    Tessék nézegetni, hogy az Opera hogy jeleníti meg... akarom mondani, hogy NEM jeleníti meg.

    "Programmers are in a race with the Universe to create bigger and better idiot-proof programs, while the Universe is trying to create bigger and better idiots. So far the Universe is winning."

  • cousin333

    addikt

    válasz Morden24 #324 üzenetére

    "Ha az Opera a Win-fikázós faszrázás miatt +10% részesedésre tesz szert"

    Megnyugodhatsz, az Opera emiatt nem fog ilyen növekedést elérni. Az MS fika szinte kizárólag a Mozillának kifizetődő.

    "De a sikere - ahogy te is írod - kétségtelen, és ezt el kell ismernem még nekem is, mint "ellenlábasnak"."

    Csakhogy te üzleti sikerről beszéltél, én meg piaciról. A kettő szerintem nem ugyanaz.

    "Az Opera állatorvosi ló. Megküzdött azzal, hogy a vezetői teljesen retardáltak voltak a financiális tervrajz elkészítésénél, most meg ott tart, hogy sokat tud, de a sok tudás alig kell valakinek."

    Jon S. von Tetzchner elsősorban fejlesztő (legalábbis annak indult), és tudtommal még jelenleg is ő a fő részvényes. Én nem vitatom, hogy csinálhatnák jobban is, de ha teljesen analfabéták lennének, már nem lenne Opera Software. Pláne nem olyan állapotban, mint aminben amúgy van.

    A viszonylagos sikertelenségének két fő okát látom: az egyik konzervatív üzleti modell (ami nem rossz, csak kevés), lásd például a fizetős -> hirdetés-szponzorált -> ingyenes vonalat. A másik meg, hogy kis cégként indultak a nagy halak között. De éldául az elsők között csaptak rá az olyan, akkor még szűz területekre, mint a mobil és más beágyazott készülékek. És csak mostanára jutottunk oda, hogy az itteni korai tapasztalatok beértek, illetve hogy mások is felfigyeltek a területre. Aligha tudsz olyan böngészőt mondani, ami ennyi oprendszeren és architektúrán ilyen szintű szolgáltatásokat képes nyújtani, mint az Opera. Szerintem jórészt ennek köszönheti a túlélését is, de ezt az utat annak idején meg is kellett látni.

    "Mert neked, mint felhasználónak, egy nem totális nyakatekert világban max. annyi "dolgod" lenne, hogy meggyőzz a te kedvenced létjogosultságáról, esetleg felsőbbrendűségéről, nem az, hogy simogasd a céget, meg bábáskodj a pereik felett."

    Ennyi erővel azt mondhatnám, hogy egy ilyen világban nem is lenne szükség a helyreigazításokra. De a jelek szerint nem ilyen világban élünk. Ha a felsőbbrendűségéről értekeznék, akkor meg pontosan az lenne a problémád. Azt meg továbbra sem értem, hogy szerinted miért számít símogatásnak az, ha valaki valamilyen szinten egyetértő véleményt fogalmaz meg az általa használt böngésző fejlesztőivel. Ha fennen hirdetném minden fórumban, hogy Tetzchneralegnagyobbkirály, akkor még igazad is lenne, de így nincs. A pereik felett sem bábáskodom. Egyszerűen mindkét oldalnak vannak értelmes érvei, amik elfogadhatóak számomra, de történetesen az egyik oldallal jobban egyetértek.

    "Félre ne érts, ezzel nem lefikáztalak, csak mondom, hogy minden ideológiai alapon megy itt."

    Szomorúnak tartom, hogy ezt így gondolod. Másrészt az ilyen témákhoz nehéz nem hozzátapasztani a saját szemléletmódot (itt nem érzelmi alapú böngészőhasználatra gondolok, hanem mondjuk világszemléletre), hogy azt ne mondjam lehetetlen. De nem gondolnám, hogy ez egyfajta dogmatizmus lenne. Mellesleg ha tényleg az volna, akkor nem értem, milyen megfontolásból győzködsz, és mondasz itt nekem ellent? :P Én inkább úgy gondolom, hogy neked más a véleményed, mint nekem és egyszerűen meg akarsz róla győzni. Ezzel nincs semmi baj, csak akkor ne ródd fel nekem a fordítottját.

    Mellesleg nem én voltam itt az, aki indoklás nélkül "ez hülye", illetve "írjon saját oprendszert" típusú leegyszerűsítésekkel élt. Ezt sokkal inkább ideológiai alapnak tekintem, mégsem mondtál rájuk semmit... :B

    A fentiek meg alapvetően pusztán nézetkülönbségek, ilyenek miatt még simán lehetnénk barátok is. Másképp szólva ez legyen a legkomolyabb konfiktusunk az életben. :D

    "De szerintem eddig mi egymás között két szót nem váltottunk a böngi milyenségéről, szóval elég fura-fura, hogy ilyen megállapítást teszel"

    Ezért írtam, hogy "érzésem szerint" és ezt továbbra is fenntartom. Nem sértésnek szánom, csak így gondolom. Ettől még lehet, hogy nincs igazam.

    "Üzletileg felháborítónak tartom, hogy egy kis cég nagy pofával azzal próbálkozik, hogy a konkurencia ingyér' reklámozza őket."

    Ebben az interpretációban viszont szépen elhanyagolod például a konkurencia monopól jellegét. Azért a fenti eléggé leegyszerűsítő szemlélet. És még én vagyok ideoloógiailag vezérelt? :P

    "Biztos vagyok benne, hogy van az a pénz, amiért az MS hajlandó lenne erre."

    Mint a polcpénz a Tes*oban? ;] Te amúgy üzletileg milyen árat tartanál megfelelőnek arra, hogy a riválist reklámozd? Pláne, ha sokkal nagyobb cég vagy, mint a másik?

    "Ja, hogy nincsen rá pénz, mert a kugli nem fizet eleget?"

    Megint a durva egyszerűsítés. És még csodálod, hogy vita bontakozik ki, ahol ellenvéleménnyel élnek egyesek?

    "We spared no expense"

  • cousin333

    addikt

    válasz DukeFX #326 üzenetére

    "Khmm... a CTRL+ENTER vajon Pistike vagy Mariska felhasználónevét és jelszavát fogja beírni? Vagy talán Gizikéét?"

    Látod ez itt a baj, hogy az ilyen vitákban gyakran a hozzád hasonlóan az "ellenfélből" felkészületlen emberek is részt vesznek, méghozzá kellően nagy arccal, mert úgy az igazi. Sokszor érzem úgy, hogy jobban ismerem az FF-et, IE-t (vagy amiről éppen szó van), mint a másik fél az Operát...

    Talán meglepő, de ha több nevet is eltárolt, akkor feldob egy neveket tartalmazó listát, amikből választhatsz. Billentyűzettel és egérrel egyaránt. :P

    [ Szerkesztve ]

    "We spared no expense"

  • cousin333

    addikt

    válasz DukeFX #327 üzenetére

    "Tessék nézegetni, hogy az Opera hogy jeleníti meg... akarom mondani, hogy NEM jeleníti meg."

    Arra gondolsz, amikhez oda van írva, hogy experimental és társai? :) Amúgy megnéztem, körülbelül 40% támogatott Operában is. Ki tudja, talán nem még meg sem jelent böngészőt (pl. FF 3.1) kellene hasonlítgatni egy végleges kiadáshoz... Meg elég sok köztük a meglehetősen böngészőspecifikusnak tűnő (lásd moz- és webkit- előtagok).

    Egyébként az implementálás jelenleg is zajlik, mire letisztul minden, az Opera is tudni fogja. Amúgy nagyon hasznosnak tartanám, ha az Operában mielőbb bekerülnének a még nem támogatott elemek is. Az megint egy más kérdés, hogy elsősorban az IE monpóliuma miatt (hogy visszakanyarodjunk a cikkünk témájához is) ezek mikor fognak valós honlapokon is felbukkanni.

    "az utasítások végrehajtása és nem seggrázás-elemzés, ha 3x körbefordulsz és 5x balra rázod a seggedet akkor talán hajlandó is a "vissza" műveletet végrehajtani."

    Látom nagyon elmélyedtél az Operában... ;]

    [ Szerkesztve ]

    "We spared no expense"

  • Morden24

    nagyúr

    válasz cousin333 #328 üzenetére

    Csakhogy te üzleti sikerről beszéltél, én meg piaciról. A kettő szerintem nem ugyanaz.

    Jó esetben igen, mert a részesedés növelése együtt jár az arányosan nagyobb income-al, ami már bőven kifejezhető növekményként.

    Én nem vitatom, hogy csinálhatnák jobban is, de ha teljesen analfabéták lennének, már nem lenne Opera Software. Pláne nem olyan állapotban, mint aminben amúgy van.

    Nem mondanám analfabétának őket. Inkább azt mondanám, hogy két piacilag is hibás döntéssel, aztán egy kései korrekcióval szerepeltek a PC-böngipiacon. Na most ez természetesen a szoftvereik milyenségére nincsen hatással, én ezt üzleti szempontból írtam.

    De a jelek szerint nem ilyen világban élünk. Ha a felsőbbrendűségéről értekeznék, akkor meg pontosan az lenne a problémád.

    A problémám ugyan nem lenne, főleg azért, mert szerintem az O/A magasan veri a többi altert.

    valamilyen szinten egyetértő véleményt fogalmaz meg az általa használt böngésző fejlesztőivel

    Erről már beszéltünk: mert a fent kifejtett vélemény egy baromság. Illetve legyünk diplomatikusabbak: egy erősen sajtóorientált túlzó kiejelntés.

    Mellesleg nem én voltam itt az, aki indoklás nélkül "ez hülye", illetve "írjon saját oprendszert" típusú leegyszerűsítésekkel élt. Ezt sokkal inkább ideológiai alapnak tekintem, mégsem mondtál rájuk semmit...

    Nem emlékszem ezekre. Egyébként én nem azt mondtam már az elején sem, hogy "ez hülye", hanem azt, hogy "ez most éppen leckét vett a Moz marketingeseitől".

    A fentiek meg alapvetően pusztán nézetkülönbségek, ilyenek miatt még simán lehetnénk barátok is. Másképp szólva ez legyen a legkomolyabb konfiktusunk az életben.

    Nem is orroltam meg rád. Ha nem lenne eltérő a véleményünk, nem lenne értelme beszélgetni.

    Ebben az interpretációban viszont szépen elhanyagolod például a konkurencia monopól jellegét. Azért a fenti eléggé leegyszerűsítő szemlélet. És még én vagyok ideoloógiailag vezérelt?

    A helyzet az, hogy kétféleképpen tudok értékelni egy ilyen szitut: üzleti szempontból, illetve magánvélemény szerint, saját szájízzel. 1-es esetben nem tudok semmi elítélendőt mondani, mert ki az a hülye, aki nem tenne meg mindent a saját termékéért? 2-es esetben ellenben kifejthetem, hogy nekem nem szimpatikus, hogy egy eddig innovatív és nem éppen idióta kitöréeskről meg kijelentésekről elhíresült cég beáll a mostanság divatos sorba.
    Ha a Microsoft majd kiad egy reklámot, hogy "mindenki, aki Linuxot használ, percenként hasbarúg egy terhes nőt", akkor garantálom neked, kellő hangerővel fogom őket szidalmazni.

    Te amúgy üzletileg milyen árat tartanál megfelelőnek arra, hogy a riválist reklámozd? Pláne, ha sokkal nagyobb cég vagy, mint a másik?

    Ha nagyon korrekt akarok lenni, akkor részesedésarányos változó összeget neveznék meg. Ha inkorrekt, akkor meg olyat, amit soha a tetves életben nem fog kifizetni. Amúgy ezzel az a probléma, hogy az O/A (meg a többi alter) sem hülye, minek fizetnének, amikor a letöltést az bizony nagyon nem garantálja?

    Megint a durva egyszerűsítés. És még csodálod, hogy vita bontakozik ki, ahol ellenvéleménnyel élnek egyesek?

    Egyszerűsítés, hogy az O/A PC-böngi a kugliból él?

    Sectumsempra - For Enemies

  • Penge_4

    veterán

    válasz Morden24 #320 üzenetére

    Az más kérdés, hogy nekem eszembe sem jut használni, mert behánytam a kampányuktól.

    Érdekes elgondolás, hogy egy amúgy jó szoftvert (általánosságban) valaki azért nem használ, mert nem tetszik neki az üzleti modellje. Ha senki nem használna Windows-t akinek nem tetszik az MS üzleti modellje, akkor ők lennének 1%-on a Linux meg 95-ön. :D Egyébként tisztelem ezt a hozzáállást, ha minden ember így gondolkozna, akkor sokkal jobb világ lenne. ;)

    Közvetett indokok után

    Közvetett indokok után nekem már az kielégítő lenne, ha úgy mennének Operával is a G-s szolgáltatások, mint IE-vel vagy Firefox-szal. A vicc az, hogy némelyik még Chrome-al sem az igazi.

    úgyhogy az én pénzemmel szórakozik, amikor valaki ki akar valamit vetetni, mert én kapok kevesebbet,

    Ez az állítás akkor lenne igaz, ha az MS a kivett szoftvereket úgy venné ki, hogy a Windows ára nem csökken és emellett a letöltésükért külön fizetned kéne.
    De ha csak az egyik is megvalósul:
    1: A kivett szoftverek függvényében csökken a Windows ára.
    2: Nem csökken a Windows ára, de a korábban built-in szoftverek ingyen letölthetők az aktiválást követően, akkor már nem áll meg ez az állítás.

    A korai verziói ilyet tuti nem tettek.

    Hát nekem konkrétan a 0.2.149.27 (ha jól emlékszem ez volt az első publikus béta) a telepítésnél felajánlotta egyből, hogy akarom-e a Google-t saját keresőmotornak.

  • Morden24

    nagyúr

    válasz Penge_4 #332 üzenetére

    Érdekes elgondolás, hogy egy amúgy jó szoftvert (általánosságban) valaki azért nem használ, mert nem tetszik neki az üzleti modellje.

    Szerintem nem is jó szoftver.

    Hát nekem konkrétan a 0.2.149.27 (ha jól emlékszem ez volt az első publikus béta) a telepítésnél felajánlotta egyből, hogy akarom-e a Google-t saját keresőmotornak.

    Akkor lehet, hogy rosszul emlékszem, bár ezt furcsállom. De én sem vagyok tévedhetetlen, ha így van, akkor mea culpa.

    Sectumsempra - For Enemies

  • Penge_4

    veterán

    válasz Morden24 #322 üzenetére

    De, lehet. Mindenesetre nekem ne kelljen under the hood turkálni

    A Vista megjelenésekor gondolom nem számítottak rá, hogy millióan özönlenek és frissítenek rá, főleg, hogy mindenhol azt lehetett olvasni, mekkora bukott oprendszer. Utána már megoldották, hogy Vistán alapértelmezésben VMR9 Windowed legyen, majd VMR9 Renderless, de érthető, hogy XP-n az Overlay volt a default, mivel nem mindegy, hogy lejátszás közben 25 megát eszik, vagy 200-at. :)
    De ahhoz képest elég gyorsan követte a váltást, ha mondjuk a TC-t nézzük, ahol Vistán nem voltak eszköztár ikonok (64 bites még most sincs belőle), azt pedig egy picit többen használják.

    Egyébként én is hasonlóan jártam, nálam a Media Player Classic repült ugyanezért (amire később rájöttem, hogy renderer probléma volt ott is), de nem bántam meg, mert így egy sokkal jobb lejátszót ismertem meg.

    Melyikben? Mert a 6-osban nem volt keresőmező

    De címsorkeresés volt, ami defaultként Live Search volt. A 7-es első bétáiban meg még ha jól tudom akkor szintén ez volt, csak volt egy panasz és hogy ne legyen belőle per, így az MS gyorsan belerakta, tehát a végleges 7-es már felajánlotta.

    Ugyanis a legtöbben a vásárolt blúréj lemezt nem a 20K-s BR/HD olvasójukkal akarják nézni a gépükön, hanem a buzinagy plazmán a hómszíétörrel.

    Majd meglátod mekkora szerepe van a wareznek egyes technológiák terjedésében. Az mp3-at is ez tette a világ legnépszerűbb formátumává. A DRM-et ugyanez a hullám ítélte halálra.
    Az, hogy pár gazdag megveszi még nem fogja eltartani évekig a Sony-t.

  • Penge_4

    veterán

    válasz copin #323 üzenetére

    Minden böngető fejlesztő cég mögött ott ólálkodik a Google.

    Azért nem ugyanaz, hogy a profitjuk 90%-a a saját fizetős termékekből van és 10% a Google keresőből, vagy 90% a Google keresőből.

  • cousin333

    addikt

    válasz Morden24 #331 üzenetére

    "Inkább azt mondanám, hogy két piacilag is hibás döntéssel, aztán egy kései korrekcióval szerepeltek a PC-böngipiacon."

    Erre mondtam, hogy csinálhatnák jobban is. Mondjuk, ha még így is itt tartanak... :) A reklámozásra, népszerűsítésre például sokkal többet kellene fordítaniuk, kérdés, hogy mekkora keret van rá. Ráadásul a mobil üzletág nagyobb súllyal szerepel itt is. Azt mondjuk nehéz megítélni, hogy egy teljesen más vezetéssel hol tartanának, és milyen lenne a mai Opera (ha lenne).

    "Erről már beszéltünk: mert a fent kifejtett vélemény egy baromság. Illetve legyünk diplomatikusabbak: egy erősen sajtóorientált túlzó kiejelntés."

    Erre mondom, hogy ez legfeljebb a te véleményed. Túlzó? Meglehet. Baromság? Miért? Pláne, hogy elismered, hogy a cég érdekeit is szolgálhatja. Akkor meg legfeljebb a "szerintem gusztustalan", vagy a "nekem nem szimpatikus" kijelentés aggatható rá, nem?

    "Nem emlékszem ezekre."

    Természetesen nem rólad beszéltem, mindenesetre nem kellene sokat visszaolvasnod, hogy ilyet találj, akármelyik irányból kezded olvasni a topikot. :U

    "Ha a Microsoft majd kiad egy reklámot, hogy "mindenki, aki Linuxot használ, percenként hasbarúg egy terhes nőt", akkor garantálom neked, kellő hangerővel fogom őket szidalmazni."

    Ebben az esetben én is (MS <-> Opera cserével természetesen), de komolyan úgy gondolod, hogy a kettő egy szint lenne?

    "Ha nagyon korrekt akarok lenni, akkor részesedésarányos változó összeget neveznék meg. Ha inkorrekt, akkor meg olyat, amit soha a tetves életben nem fog kifizetni."

    Ezek szerint te is nehezen járható útnak látod ezt, mind üzletileg, mind politikailag?

    "Egyszerűsítés, hogy az O/A PC-böngi a kugliból él?"

    Az igazat megvallva nem tudok most neked linkkel szolgálni, de tudtommal a PC-s verzió bevételeinek kevesebb, mint fele Google. És ezt sem a két szép szeméért, vagy Google-s kezdőlapért kapja, hanem a konkrét keresések után (ami a reklámok miatt a Google-nek is üzlet). Ez a megállípodás meg az Opera részéről hallgatólagosan azt eredményezi, hogy telepítés után a Google az alapértelmezett kereső.

    [ Szerkesztve ]

    "We spared no expense"

  • Morden24

    nagyúr

    válasz Penge_4 #334 üzenetére

    Majd meglátod mekkora szerepe van a wareznek egyes technológiák terjedésében.

    Warezosoknak ott van az mkv.

    Az, hogy pár gazdag megveszi még nem fogja eltartani évekig a Sony-t

    Ellenben a warez...
    Mellesleg most már gazdagnak számítok, mert ki tudok fizetni egy 20K-s olvasót, és kéthavonta veszek két BR-t? :U
    Yess, elértem az életcélom.

    A Vista megjelenésekor gondolom nem számítottak rá, hogy millióan özönlenek és frissítenek rá, főleg, hogy mindenhol azt lehetett olvasni, mekkora bukott oprendszer.

    Nem indok, nem érdekelnek a nyűgjeik meg a feltételezéseik. Ha szar, kihajítom. Ilyen kemény a világ. Egyébként ez nem a Vista megjelenése után egy nappal volt, hanem rá egy-két hónapra, tehát 2007 március kb.

    Sectumsempra - For Enemies

  • Morden24

    nagyúr

    válasz cousin333 #336 üzenetére

    Erre mondom, hogy ez legfeljebb a te véleményed. Túlzó? Meglehet. Baromság? Miért? Pláne, hogy elismered, hogy a cég érdekeit is szolgálhatja.

    Baromság, mert a föld nem hallott még olyan nonszenszt, hogy egy céget köteleznének arra, hogy a konkurenst reklámozza. Azért ez egy vicc :)

    Ebben az esetben én is (MS <-> Opera cserével természetesen), de komolyan úgy gondolod, hogy a kettő egy szint lenne?

    Nem, a terhes nős-hasbarúgós az Mozilla-színvonal, annyira mélyen jelenleg senki nincsen. De amúgy igen, ha az MS mondjuk azt mondaná, hogy az Apple minden eladott gépén jelenjen meg egy "buy Office: Mac" pop-up, akkor kb. egy szint lenne.

    Ezek szerint te is nehezen járható útnak látod ezt, se üzletileg, se politikailag?

    Én nem fizetnék, csak ha annyira népszerű a termékem. A rókáéknak lehet, hogy megérné, az Opera az apró részesedésével, hááát... szerintem esélytelen. De amúgy nem ez a kérdés, hanem vannak járható utak is (mint feljebb írtad, kéne költeni talán reklámozásra).

    Sectumsempra - For Enemies

  • Penge_4

    veterán

    válasz cousin333 #328 üzenetére

    Mellesleg nem én voltam itt az, aki indoklás nélkül "ez hülye", illetve "írjon saját oprendszert" típusú leegyszerűsítésekkel élt. Ezt sokkal inkább ideológiai alapnak tekintem, mégsem mondtál rájuk semmit..

    Az ilyenekre nem is érdemes. Ők csak akkor fognák fel a különbséget, ha kapnának egy penészes kenyeret a boltban, aztán ha egyet is nyikkannak miatta kivágni őket egy tanyára, aztán akkor lesz neki kenyere, ha learatja (kézzel) a búzát és feldolgozza saját maga. Ha kombájn is kell, akkor rakjon össze magának egyet. Ha nyersanyag kell, akkor bányásszon a föld alól. :DDD Ilyenekre most őszintén, mit lehet mondani? ;]

  • cousin333

    addikt

    válasz Morden24 #337 üzenetére

    "Warezosoknak ott van az mkv."

    Éppen erről beszélt. A DivX és az MP3 maga volt az ördög, ma meg minden valamire való lejátszó (a populáris kategória, nem a high end) képes mondjuk pendriveról ilyen filmeket és zenéket lejátszani.

    [I][OFF]"Az, hogy pár gazdag megveszi még nem fogja eltartani évekig a Sony-t

    Ellenben a warez..."[/OFF][/I]

    Pedig van ebben is igazság. Ha nem a saját speckó formátumodat erőlteted, akkor több esélyed van, de a Sony már csak ilyen (Memory stick, valaki?), az MKV például ingyenes, a BR meg licencköteles. Pláne, ha mondjuk MKV-t is lejátszó hardvert is gyártasz, azt még warezolni sem lehet.

    "Nem indok, nem érdekelnek a nyűgjeik meg a feltételezéseik. Ha szar, kihajítom. Ilyen kemény a világ."

    Én is így voltam az addig Nr. 1 Mplayerremmel, ami alapból a mai napig nem jó. Viszont a kimenetet változtatva (például SMPlayer frontenddel) már teljesen jól megy.

    "We spared no expense"

  • Penge_4

    veterán

    válasz Morden24 #333 üzenetére

    Szerintem nem is jó szoftver.

    Azért írtam, hogy általánosságban. :P

    De én sem vagyok tévedhetetlen, ha így van, akkor mea culpa.

    Szerintem igen, mert még fórumokon is vitáztam róla a személyiségi jogos adatgyűjtés kapcsán és voltak is olyan utalásaim, hogy már a legelső béta is az elején felajánlja, hogy kell-e a Google és csak akkor küldi el a címsorból(!) a névtelen adatot.

  • Penge_4

    veterán

    válasz cousin333 #336 üzenetére

    És ezt sem a két szép szeméért, vagy Google-s kezdőlapért kapja, hanem a konkrét keresések után (ami a reklámok miatt a Google-nek is üzlet).

    Ez ugye a címsorkeresésre is vonatkozik? Akkor már értem a &sourceid=opera részt a keresőben. :)
    Vagyis ha én az Operából keresek a Google-val, akkor minden keresés után pénzt termelek nekik? Mert akkor lehetne őket támogatni. :D

  • Morden24

    nagyúr

    válasz cousin333 #340 üzenetére

    Éppen erről beszélt. A DivX és az MP3 maga volt az ördög, ma meg minden valamire való lejátszó (a populáris kategória, nem a high end) képes mondjuk pendriveról ilyen filmeket és zenéket lejátszani.

    Az mkv konténerrel ha jól tudom, vannak olyan apró gondok, hogy totál nem egységes, szóval ott még lesz gond.
    De azt nem értem, hogy hol érdekel engem, hogy valaki le tudja-e játszani az mkv-t az asztali lejátszóján? :U

    Viszont a kimenetet változtatva (például SMPlayer frontenddel) már teljesen jól megy.

    Ja, csak megint mondom: miért akarjak én utánajárni a dolgoknak, amikor a [brand X] player meg minden nélkül jól megy?

    Sectumsempra - For Enemies

  • cousin333

    addikt

    válasz Morden24 #343 üzenetére

    "Az mkv konténerrel ha jól tudom, vannak olyan apró gondok, hogy totál nem egységes, szóval ott még lesz gond."

    Az mkv egy nyílt konténerformátum, az egységességgel szerintem legfeljebb a benne foglalt videók, hangok, feliratok tömörítési eljárása esetén lehet probléma.

    "De azt nem értem, hogy hol érdekel engem, hogy valaki le tudja-e játszani az mkv-t az asztali lejátszóján?"

    Én meg azt nem, hogy hogyan jön ide a kérdés? Ha az mkv a menő a torrenteken, akkor nem az "akkor is BR lejátszó forevör!" felkiáltás kellene, hanem mkv lejátszó (mint mondjuk a WD-TV). Naivan azt is mondhatnám, hogy követhetnék a piaci igényeket...

    "Ja, csak megint mondom: miért akarjak én utánajárni a dolgoknak, amikor a [brand X] player meg minden nélkül jól megy?"

    Én elsősorban azért igyekeztem megoldást találni, mert maga a lejátszó számomra a legmegfelelőbbnek bizonyult szoftver volt. Amúgy ha minden probléma után szoftvert váltasz, akkor már biztos elég sokat kipróbáltál. :)

    "We spared no expense"

  • Morden24

    nagyúr

    válasz cousin333 #344 üzenetére

    Én elsősorban azért igyekeztem megoldást találni, mert maga a lejátszó számomra a legmegfelelőbbnek bizonyult szoftver volt. Amúgy ha minden probléma után szoftvert váltasz, akkor már biztos elég sokat kipróbáltál.

    Jó, azt hozzá kell tenni, hogy első blikkre is úgy gondoltam, hogy a Km a VLC olcsó utánzata és még gond is volt vele. Szóval tény, nem voltam sem türelmes, sem kitartó :)

    BR-témát meg végülis hagyjuk el, topikhoz nincsen köze, meg tulajdonképpen nagyon nem érdekel, hogy ki mit warezol :N

    Sectumsempra - For Enemies

  • Penge_4

    veterán

    válasz Morden24 #338 üzenetére

    Baromság, mert a föld nem hallott még olyan nonszenszt, hogy egy céget köteleznének arra, hogy a konkurenst reklámozza. Azért ez egy vicc

    Mutass bármely területen olyan céget, ami
    1: 90%-os piaci részesedéssel bír.
    2: Ez a piaci részesedés olyannyira kiterjed mindenre, hogy létezésének megszűnése egyenlő lenne egy atomrobbanással. Banki rendszerek (Wall Street), munkahelyek, közintézmények, iskolák, szerverek egy x %-a (ami szintén növekvő tendenciát mutat), média, nyomtatott sajtó, hogy az otthoni háztartásokról már ne is beszéljünk.

    Egy átlagos család példájával vázolva, mert sokan nem értik a lényeget.
    apa - orvos, anya - banki pénztáros, nagypapa - bíró, pistike - iskolás

    Reggel Pistike kapcsolja be a gépet, hogy az otthoni háziját informatika órára elvigye pendrive-on. A Windows eltűnt. Megy az iskolában, már lélekben felkészül az 1-esre, az iskolában hatalmas tolongás az infóterem előtt, a tanár közli, hogy eltűnt minden gépről a Windows, így ma lyukas óra lesz, de ha ez hónap végéig így lesz, akkor nem tudja lezárni a tanulókat, megszűnik a munkaköre, majd jövőre átképzik őt állami támogatásból Linuxra. Addig is menjenek el olyan haverjukhoz, aki azt használ, mert mivel nincs Windows így letölteni sem tudják mivel, ha esetleg otthonra telepítenék.
    Eközben az apa megy be a munkahelyére, ahol rohangálnak a többiek idegesen, hogy a várók tömve vannak, több beteg haldoklik, mivel eltűnt a Windows, így nem tudnak új embereket felvenni a nyilvántartásba. Káosz van.
    Az anya ugyanezt tapasztalja a munkahelyére beérve. Hatalmas sor áll a bank előtt, de pénzt senki nem kap, mert a tranzakciókat nem tudják lebonyolítani. Az ATM automaták sem működnek.
    A nagyapa a bíróságra beérve azt a hírt kapja, hogy a tárgyalás elmarad, a börtön nem fogad új elítélteket, nem tudják őket nyilvántartásba venni az őrszobák megteltek, pillanatnyilag hiába tartóztatnak le bárkit, nem tudják hol elhelyezni.
    Hazaér a család összes tagja zavartan, kapcsolja be a TV-t, hogy megtudja mit mondanak a híradóban, de számtalan csatorna csak a nincs adás képet sugározza, ugyanis eltűnt a Windows és azzal streamelték az adást. A rádióval hasonlóképp járnak.
    Pistike leszalad az újságoshoz, hátha írtak valamit, de ott is hatalmas sor áll, az újságosbódéhoz érve az eladó közli, hogy nem érkezett új szállítmány, mert nem tudták mivel begépelni, kinyomtatni, mivel eltűnt a Windows. A boltokban is csak készpénzzel lehet átmenetileg fizetni, a hitelkártya nem működik. Akinek azon van a fizetése az megszívta.

    Kicsit túlzó példa, de talán így sokan megértik mekkora hatalommal bír az MS és mekkora kihatással lehet az élet számtalan területén.

    az Apple minden eladott gépén jelenjen meg egy "buy Office: Mac" pop-up

    Ez ugyan nem, de közel jársz. Ha Mac-en Office után kutatsz, akkor 10-ből 8 alkalommal az MS Office Mac-be fogsz botlani az OpenOffice.org helyett.

  • pink75

    aktív tag

    válasz Penge_4 #339 üzenetére

    talán azt, hogy működik
    a példa meg marhaság, jópár évig elvoltak az emberek vindóz nélkül, persze, belehaltak, dehát ez elkerülhetetlen

    [ Szerkesztve ]

    xxx

  • DukeFX

    tag

    válasz cousin333 #330 üzenetére

    Ahogy mondod, nagyon elmélyedtem, biztos képes lenne riszálásra is parancsokat végrehajtani, de kérdem én: kinek van erre szüksége.

    A C4 tökéletesen reprezentálja az Operát :))
    http://www.dailymotion.com/video/x5f2k0_parodie-pub-citroen-c4-chevrolet-tr_auto

    "Programmers are in a race with the Universe to create bigger and better idiot-proof programs, while the Universe is trying to create bigger and better idiots. So far the Universe is winning."

  • Penge_4

    veterán

    válasz Morden24 #345 üzenetére

    Jó, azt hozzá kell tenni, hogy első blikkre is úgy gondoltam, hogy a Km a VLC olcsó utánzata

    Én egyetlen hasonlóságot nem fedeztem fel benne. A beállítási lehetőségek, a menük, a kezelőfelület teljesen más. A VLC inkább illik natívan egy Linuxos környezetbe, a KMPlayer meg a DirectShow miatt erősen függ a Windowstól (+ a GUI is tipikus Win-a-like)

    De én is csodálkoztam, hogy ilyen kis probléma miatt feladtad. :)

    Nálam a VLC-nek volt mindig valami bugja, akár Linuxon, akár Vistán, akár XP-n. Meg az az 1-2 másodperces időcsúszás a Pause lenyomásakor. Utána már megtaláltam (véletlenül) az esetleges megoldást, ami egyeseknek működött, ugyanennyinek meg nem, de azóta nem próbáltam újra.
    De ezen tényleg nem érdemes vitázni, mert nagyon off.

  • Morden24

    nagyúr

    válasz Penge_4 #346 üzenetére

    1: 90%-os piaci részesedéssel bír.

    Nem indok konkrétan erre. Mint már írták előttem is, erre megvannak a megfelelő jogi lépések, és ilyenkor a cél az, hogy az erőfölénnyel való visszaélést megszűntessék, nem magát az erőfölényt. Egyébként én látok különbséget a "Microsoftnak közvetlen bírság", illetve az "alteroknak közvetlen és indokolatlan támogatás egy harmadik cég kárára" esetek között.

    A Windows eltűnt.

    Jóvanvazze, jön a meteor, meg a négy lovas.
    Mi ez a hülyeség, hogy eltűnt minden gépről a Windóz? Még példaértékű történetnek is rossz. Ha esetleg valami úton-módon kifakulna a létsíkról a Microsoft, akkor is a support tűnne el, nem a telepített rendszer.

    Ez ugyan nem, de közel jársz. Ha Mac-en Office után kutatsz, akkor 10-ből 8 alkalommal az MS Office Mac-be fogsz botlani az OpenOffice.org helyett.

    Mármint ha beírom a google-ba? Hát ezt beszéljék meg a google-al. Egyébként nem tökmindegy? Erre meg mondhatnám, hogy ha beírom, hogy "browser", akkor az első dolog egy link a Chrome letöltéshez. Nem értem, ezzel mit akarsz bizonyítani.

    Van közvetlen reklám a Mac-ben? Nincsen. Ugyanúgy, van közvetlen reklám a Windows-ban? Nincsen. Ne is legyen. Nem csak az Opera miatt. Az én fizetett termékemben ne legyen ajánlgatás.

    [ Szerkesztve ]

    Sectumsempra - For Enemies

Új hozzászólás Aktív témák