Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Hugo85

    aktív tag

    Sziasztok!

    Már jó pár hónapja birtoklom a fekete E51-em és nagyon elégedett vagyok vele, mondjuk ez a Birdstep SmartConnect gyakran kifagy és akkor kell egy restart - apropó van valami kód restarthoz, csak mert a ki-be kapcsolás nem olyan nyerő - de lusta vagyok keresni helyette másik progit, és elég kényelmes, hogy nem kell hozzáférési pontokat állítgatnom soha.

    A Gmail POP3-on szinkronizálva - automata letöltés belőve - szépen működget, csak egyes levelek miután elolvastam őket következő szikronizálásnál hajlamosak eltűnni a telefonról, mondjuk ez egyértelműen a Gmail hülyesége. IMAP-en csak nem csinálná, de így is használható, így lusta vagyok macerálni ezzel.

    Van még egy olyan dolog, hogy Fringe nem hajlandó kapcsolódni néha Skypehoz (csak erre használom, MSN-hez az MSN kilensét használom mással nem élek), főleg akkor nem, ha párhuzamosan fut az MSN, de ez is csak ritka probléma.

    A Google térképe szerintem nagyon jó, és gyakran használom is, viszont itt olvastam, hogy le lehet tölteni egész Magyarországot hozzá (vagy csak rosszul értettem?) és akkor mobilnet nélkül is megy? Ez igaz?

    Nekem a memóriakártya kivételével és betételével sincs gond, igaz szökőévente veszem ki.

    Viszont lenne két kérdésem:
    Volt már olyan valakinek, hogy a középső műanyag keret elrepedt keresztben? Mindkét oldalon, körülbelül az infra alatti magasságban, a hátlapot levéve lehet látni, hogy a repedés a kis csavar furatában végződik. Szerintetek ez garanciális probléma (nem dobáltam nem rugdostam, de mivel nagy lapaly dög így lehet, hogy feszült rendesen a zsebemben egy leülésnél)? Ha igen akkor kinek van tapasztalata a pesti szervízekkel, egy ilyen jellegű javítást mennyi időre vállalnak, csak mert nem akarok telefon nélkül maradni hosszabb időre.

    A navigyűrűt akkor ha jól értem cserélik garanciálisan ha kopott? Mennyire "kell" kopottnak lennie ehhez, csak mert a telefon most múlt egy éves, és már eléggé vidáman látszik kifelé az eredeti rézszínű anyag, de még nem olyan vészes.

    Amúgy én egy Speedshopban vásárolt 600 Ft-os tokban tartom a kicsikét, ami nagy egyszerű, de megvédi sok mindentől (nekem mindig nadrágzsebben van) a kijelzőt és a fémkeretet, hátlapot is, és nem megy bele a por meg a zsebszösz az USB csatlakozóba sem. Nagyon egyszerű kis tok, alig lesz tőle vastagabb a telefon, magasabb, szélesebb pedig egyáltalán nem lesz, nincs rajta semmi akasztó vagy övbizbasz, csatt. Mindenkinek tudom ajánlani aki zsebben hordja.

    A kijelzőn egy Brando UltraClear fólia van, ami nagyon jól védi, és tökéletesen átlátszó, bár nagyon macerás volt feltenni (nagyon passzentos a mérete). Viszont ez nem is nagyon karcolódik és nem gyűjtik a kilógó ragasztórészek a port (ami a gyári fóliánál elkerülhetetlen), illetve összehasonlíthatatlanul jobban átlátni rajta. Annak a veszélye is fennáll, hogyha a gyári kijelzővédő fólia rajta marad sokáig (nekem 8 hónapot volt rajta), akkor a ragasztója rendesen rágyógyul a kijelzőre, amit elég macerás levakarni (nekem is ilyen gondom volt), szóval szerintem megéri azt a befektetést egy ilyen fólia, persze ez csak az én véleményem.

    Köszi a válaszokat előre is, a többivel meg remélem segítettem valakinek. :B

  • Hugo85

    aktív tag

    válasz asadasad22 #11839 üzenetére

    IMAP-et akartam (egyébként más levelezőszerverekkel megy rendes POP3-al is), csak a teló nagyon "varázslóra" vette a figurát és meg se kérdezte, sőt tulajdonképpen a Gmail név megkérdezése után vígan konfigolt majdnem mindent magának, csak felhasználónevet és jelszót kért, és POP3-al tette mindezt. Át akartam állítani utólag IMAP-re, de azt csak úgy lehet ha új postafiókot hozok létre, ahhoz meg eddig nem volt erőm (igen, nagyon lusta vagyok :DDD ). Az a baj a Gmaillel és a POP3-al, hogy túl okos akar lenni, van benne egy olyan, hogy az olvasott üzeneteket nem engedi letölteni, és emiatt tűnnek el sokszor olvasás után az e-mailek (de ötletszerűen). Ez kicsit bugos, de ha állítok egyet a webes felületükön, megint jó lesz minden egy ideig, de aztán újra elkezdi. Ez egyértelműen nem a telefon baja, hanem a Gmail-é. Freemaillel például tökéletesen megy, minden gond nélkül.

    Amúgy a Birdstep nem fagyasztja ki a telefont, csak ő maga hal el a háttérben, ezt néha 3G - Wifi migrációnál (amit amúgy automatikusan megcsinál oda-vissza) teszi, néha pedig akkor, amikor éppen nincs térerő, amikor automatán szinkronizálni akar a Gmail-el. Ez azt eredményezi, hogy ilyenkor nem nagyon van net addig, amíg újra nem indítom a telefont, legalább is a Birdstep SC virtuális hozzáférési pontján keresztül (ami egy prioritási lista a többi létező hozzáférési pontból) nincs. De ez ahhoz képest ritkán fordul elő, hogy a telefon 8-20:00 30 percenként szinkronizál e-maillel és sok mást is kontárkodom rajta, aminek köze van a nethez. Mondjuk heti-kétheti egyszer van ilyen. Viszont a kérdésem továbbra is áll: van szoft-reset kód amit begépelve a telefon újraindul? Csak mert a kikapcsológomb híresen gatya (nem hiába van nekem kitéve a bal szoftgombra az üzemmódváltás), és a ki-bekapcsolás lassú is.

    A műanyag keret meg úgy repedt el, hogy először az egyik oldalon az infra alatt, utána követte a másik oldal is szimmetrikusan. Le nem esett, gyönyörű, szinte karcmentes a fém (van rajta pár hajszálkarc, ami nem tudom hogyan került oda), a kijelző teljesen makulátlan. Azért vigyázok rá nagyon. Egyrészt mert a valaha volt legjobb telefonom, másrészt mert szép és törékeny, harmadrészt mert imádom :R

    Amúgy azt meg lehet oldani valahogy, hogy néma üzemmódnál a # gomb hosszú megnyomására nem az "Általános" üzemmódba másszon vissza, hanem abba, amiből némába lett küldve szintén a # gomb hosszú megnyomásával? Ez ugyanis elég idegesítő.

  • Hugo85

    aktív tag

    válasz micro #11855 üzenetére

    "A repedesrol annyit, hogy a bal oldali az az infra ablakanak a szele, szoval az gyarilag olyan." - fáj, hogy ennyire hülyének nézel. Szerinted ha az infra ablak alsó illesztését nézem repedésnek, akkor a felsőt nem néztem volna annak?

    El van repedve szépen hajszálvékonyan, szimmetrikusan mindkét oldalon, és mind a két repedés a csavar furatában végződik. Bár ahogy hallom akkor ezt nem nagyon cserélik garanciálisan. Ez elég szomorú :(

    Esetleg az ismerősöd elérhetőségét nem adod meg, hátha segítenek még pár repedt telefonos fórumozónak. :U

    Azt egyébként hogy érted, hogy nullázzák a szoftvert? Csak a telepített alkalmazások és beállítások vesznek el (amúgy nem értem ezt mi a gyíknak csinálják) vagy SMS-ek, e-mailek, telefonszámok, naptárbejegyzések (nekem benne van az órarendem például, így nem mindegy) minden? Csak mert ha ez így megy, akkor inkább marad repedt a telefon, tekintve hogy elképesztő macerás lenne mindent visszaállítani, vagy keresek egy szoftvert amivel lehet rendesen backupolni mindent (vagy ezt talán még a PcSuite is tudja, ezt a részét sosem használtam). Az egy hét átfutási idő is elég vicces, tekintve, hogy a telefont azért elég intenzíven használt dolog vagy adnak cseretelefont? :F

    Haart @ #11869: Nem tudom, nekem semmi bajom a Kingstonnal, igaz, hogy az enyém csak kétgigás, és így nem SDHC-s. Lehet, hogy az SDHC kártyáik problémásak :F

  • Hugo85

    aktív tag

    válasz GML #11893 üzenetére

    Áhá!
    Akkor mégis csak a szervízes volt balf*sz... ugyanis a telefont használtam vettem tavaly októberben (gyári független, magyarországi Nokiától véve garipapírral, most februárban volt egy éves), és a csávó aki eladta mondta, hogy pont előtte vitte gariztatni a telefont, mert a bekapcsológomb meghalt, és emiatt cserélték azzal a műanyag felső résszel együtt (ez be is van jegyezve a garanciapapírra), így a kamerán vadiúj fólia volt (vagyis van, még mindig).

    Gondolom a gondos szervízes túlhúzta a csavarokat és ezért tudott ilyen frankón elrepedni. Eddig azt hittem, hogy a felső műanyag hátlap az nincs egyben a középső műanyag kerettel (mondjuk ránézésre még mindig külön darabnak tűnnek), de most, hogy tudom mi a helyzet, sokkal világosabb, hogy mi történhetett.

    De most akkor adjam be egy hétre a központi szervízbe? De egy hétig hogy bírom ki mobilnet nélkül? :( :O

    Akkor ha Nokia Pcsuittal csinálok backupot, akkor az SMS-ek, e-mailek, nevek, illetve a telefon beállításai (hálózati beállítások, postafiókok, wifi beállítások, aktív készenlét, gyorsgombok) tuti megmaradnak? A programokat újra tudom rakni, azokból úgy sem használok túl sokat, így az nem vészes, de az nagyon szívenütne ha újra be kellene mindet állítani.

    Gondolom a szervízbe memóriakártya nélkül küldjem a telefont.

    Egyébként 200.34.36-os szoft van rajta most. Akkor ezt most vajon az általatok utált 220-asra vagy már a 300-asra frissítik?

    [ Szerkesztve ]

  • Hugo85

    aktív tag

    válasz Kbali #11924 üzenetére

    Köszi, megnézem és körbekérdezem őket. Bár nem nagyon zavar ez a repedt középrész, csak ne törjön teljesen szét, illetve ha egyszer eladásra kerülne a sor (eladni? E51-et? Noormális? :DDD ), akkor azért tényleg fontos.

  • Hugo85

    aktív tag

    Sziasztok!

    Rég nem írtam a topikba. Most újra benézek. Nos az volna a kérdésem (próbáltam keresni, de nem találtam, így ha már volt, akkor bocs), hogy milyen - lehetőleg ingyenes - távirányítóprogramokat ismertek symbianra, pontosabban E51-re.

    Egyáltalán létezik ingyenes? Erről a Psiloc irRemote-ról olvastam, illetve fel is tettem. Remekül működik, de csak 10 napos próbaverzió, 19 eurót meg nem adnék ki erre a célra. Amúgy még 200-as szoft van a telefonomon, de hamarosan megy szervízbe (eléggé halk már, megkérem pucolják ki, meg a D-pad is eléggé elkopott krómügyileg, meg elrepedt oldalt). Van értelme ezt a 400-asra frissíteni - független a gép - illetve meg lehet kérni, hogy esetleg NE frissítsenek, vagy nincs választási lehetőségem?

    A harmadik dolog. Használt már valaki BT-s billentyűzetet a telefonnal? Ha igen, akkor működik? Mindenfélével vagy csak Nokiával? Elgondolkoztam egy jutányos árú használt darab beszerzésén, de nem tudom mennyire kiforott, és, hogy működne-e.

    Köszi a válaszokat előre is.

  • Hugo85

    aktív tag

    válasz Karma #14736 üzenetére

    Nem csak TV: házimozi, klíma, bármi :) néha azért jól jönne, bár én sem nézek TV-t, de akár a számítógépet is lehetne irányítani egy jó tanulós programmal és egy USB-s IRDA-val.

    Szóval felrakják a legújabb szoftot... na mindegy, én úgyse hackeltem eddig se semmit, és nem is nagyon fogok, szóval mindegy ;)

    A BT-s update-et köszi, már csak meg kell dumálnom ezt a sráct, mert úgy tűnik nem is annyira akarja eladni, legalább is nagyon vonakodik, mert szerinte nem támogatja a bill a telefonom... mondtam neki, hogy az a kompatibilitási lista egyszerűen régi, akkor még nem is volt E51... azt is mondtam, hogy próbáljuk össze, de valahogy nem nagyon akar velem találkozni... (ijesztő a gomba avatarom vagy mi van? ;] )

    Apropó BT. Másnak is olyan tetü lassú a BT-s kapcsolat más eszközökkel? Nekem még sosem sikerült 200-250 kbit/sec fölé mennem, se ha fájlt mozgattam, se mobilnetnél amikor modem volt a teló, se telefonok közti fájmozgatásánál. Elvileg ez a 2.0-ás BT 3 megabitet tud (laptopomban is olyan van, ha minden igaz), de sose láttam még olyan sebességgel müködni, vagy ez csak mese habbal? Van rá megoldás? :F

    [ Szerkesztve ]

  • Hugo85

    aktív tag

    válasz z0d1AK #14769 üzenetére

    És nem vetted észre a kis ikont a térerő alatt, ami azt mutatja, hogy éppen neten lóg a telefon? Vagy az e60-nál még nem volt olyan? Én mindig látom min van csatlakozva a telefon, pedig SmartConnect-et használok priorizált hozzáférési pontokkal, és még úgy sem, hogy megvan a lehetősége rá a gyakorlatban is, még úgy se mászott át itthon soha wifiről. Egyszerűen elképzelni sem bírom, hogy kérdés nélkül hozzáférési pontot váltson a telefon. Egyébként a LiveMessenger szokta azt csinálni, hogy még kilépés után is egy rakás ideig lóg a hálózaton (legyen az mobilnet vagy wifi, mindegy), és ha bontani próbálom (az első pár percben) a hálózati kapcsolatoknál, akkor egyszerűen újracsatlakozik. Bosszantó... (tudom, ne használjak MSN-t :P).

    Egyébként eddig (ha jól érzékeltem) csak Vodás tulajok panaszkodtak erre az észrevétlenül mobilnetre mászásra, lehet ez a Vodás szoftver sajátja?

    Ja igen, ha már itt vagyok kérdezek is. Az animált ikonok a menüben benne vannak minden 220+ szoftverben? Ma nyomogattam MM-ben E51-et (amin volt HelloCarbide és NFS... lol), és azon kívül, hogy konstatáltam, hogy annak rohadtul nem lötyög a billentyűzete úgy, mint az enyémnek (pedig biztos nyúzták eleget vérpistikék), és elrepedve sincs (bár az a szervíz hibája...), észrevettem, hogy a menüben nem statikus, hanem ilyen kifordulós 3D-s ikonok vannak.

    Ez gyári, alapértelmezett? Csak mert baromi ronda és idegesítő volt, illetve az enyémben nincs ilyen (200-as szoft) és ha lehet, nem is szeretnék.

    [ Szerkesztve ]

  • Hugo85

    aktív tag

    válasz Evo50 #14772 üzenetére

    Jé tényleg van, meg is találtam. Rossz helyen kerestem, mert a beállításoknál nincs, csak a főmenüben állítható. Hát nem túl logikus, de megnyugodtam.

  • Hugo85

    aktív tag

    Az létezik, hogy a Nimbuzz azért nem települ mert fenn van a Fring? Belefagy a telepítőbe, vagyis nem is a telepítőbe, hanem telepíteni akar valami Nokia szerver alkalmazást vagy mit, de annak kiakad a telepítője és ha nyomok egy mégse-t akkor meg majdnem összezuhan az egész telefon, Nimbuzz nem indul el és leszedni sem lehet csak újraindítás után. Megpróbáltam háromszor. Vagy lehet ez a régi szoft miatt van a telón? :F

    Másik kérdés, valakinek sikerült már összelőnie a Nokia VPN kliensét bármivel is? Én az egyetem (közgáz) VPN-jével próbálom, de sehogy sem akar kapcsolódni...

  • Hugo85

    aktív tag

    válasz Symbio #14786 üzenetére

    Akkor vajon mitől lehet, hogy lefagy a telepítője a Nimbuzz-nak és utána alig bírom levakarni az egészet? :F
    Amúgy a Fring nekem nagyon esetlegesen tud kapcsolódni Skype-hoz, sokszor egész egyszerűen nem listáz ki egy kontaktot sem. MSN-re a live messengert használom, csak Skype-ra kéne valami megoldás, és ezért gondoltam a Nimbuzz-ra.

    Amúgy van valahogy lehetőség arra, hogy 6-nál több fokozatban lehessen állítani a hangerőt, vagy van olyan mp3 lejátszó program, ami ingyenes és több (20-30) hangerő fokozat van benne? Valami egészen egyszerű is jó lenne. Borzasztóan zavaró ez a kevés szint, nagyon hozzászoktam az mp3 lejátszóm 55 fokozatú hangerejéhez, ez meg nagyon nagyokat ugrik...

    Amúgy vettem egy BT-s bill-t a géphez itt Ph-n. Majd beszámolok róla, eddig egészen tűrhető, főleg ahhoz képest amennyiért vettem. Bár mondjuk az ékezetes betűkröl le kell vele mondani...

  • Hugo85

    aktív tag

    válasz Karma #14790 üzenetére

    Leszedtem a Fringet, de úgyis ugyanazt csinálja.

    Ezt:

    Miután 15 perc malmozással sem történt semmi, fogtam magam és nyomtam egy "Mégse"-t. Azután malmozott kicsit az "Alkalmazás megnyitása" felirattal, majd "Nem sikerült megnyitni a tételt". Ezután a telefon megint baromi lassú, és restartért kiállt, egy csomó dologra nem reagál :(

    Ha reboot nélkül próbálom uninstallálni akkor az meg "Az alkalmazás eltávolítása sikertelen". Nemtudom mi lehet ezzel. Megpróbálom máshonnan feltelepíteni, lehet az a ludas :F
    Amúgy van olyan kód, amivel a telefon csak szimplán újraindul? Úgyértem mintha kikapcsolnám és utána bekapcsolnám. Vagy ezt csak programmal tudom megoldani?

    [ Szerkesztve ]

  • Hugo85

    aktív tag

    válasz Karma #14794 üzenetére

    A saját oldalukról leszedtem a 2.00(3)-as bulidet. A 2.00(0) (vagy (1) :F) volt az, ami meghalt, de ez gond nélkül felment, hála az égnek. Azért az gáz, hogy a "Letöltések" menüben nem a legújabbat telepíti, főleg, hogy az még csak nem is működött. Azt hiszem ezek után el is felejtem azt a menüpontot :N

    Az újraindítás szívás, főleg ezzel a kikapcsológombbal, még jó, hogy nem kell túl gyakran.

    Ja igen, mp3 lejátszó ügyben nem tudsz segíteni "sok hangerőfokozatos"-t találni? Vagy ez nem megoldható?

  • Hugo85

    aktív tag

    válasz Karma #14796 üzenetére

    Hát nemtudom. Az a baj, hogy az mp3 lejátszó plusz súly, plusz csomag, otthon felejtem, a telefon meg mindig nálam van, elég egy dolog töltöttségére figyelni. Csak meg akartam próbálni hogy mit nyújthat, mert ez ugye már megvan, mp3 lejátszót meg még akkor is vehetek, ha ezt kipróbáltam és nem jött be :B
    Volt, vagyis van egy Diva Gem-em, csak már ezer éves (2003-as és még működik, sőt, az aksija is nagyon jól bírja), félig halott kijelzővel, és nemtudom hova tenni ha úton vagyok és nincs nálam táska, mert hülye alakja van, az e51 pedig kellemesen lapos.
    Lehet amúgy sztereó BT füles lesz a dologból. Akkor nem számít a telefon hangkimentének minösége és saját hangerőállítót is kapok, illetve a hülye zsinórokat is elfelejthetem, meg a tokon sem kell lyukat vágnom a füles drótjának :K

    Egyébként köszönöm szépen a segítséget, úgy látom rád lehet számítani Symbian ügyben :R

  • Hugo85

    aktív tag

    válasz old rocker #14799 üzenetére

    Az a baj mindkettő fizetős. Nekem csak két dolog kéne:
    1. legyen ingyenes
    2. legyen legalább 25-30 fokozatban állítható hangerő (az is jó, ha összesen lesz annyi, tehát állítom a telefonon is x fokozatban, meg ebben külön, függetlenül y-ban).

    Az a baj, hogy nekem mindig pont valahol két fokozat között lenne jelen pillanatban az ideális hangerő, a fülem meg érzékeny, így állandóan le-fel léptetek (már abban a kevés időben amiben zenét hallgatok az E51-el).

    Amúgy most, hogy végre felment a Nimbuzz, konstatáltam, hogy agyonveri a Fringet kezelhetőségben, és ez működik is. Így a Fring-et vissza se teszem már :)

  • Hugo85

    aktív tag

    válasz Karma #14810 üzenetére

    Kár hogy ezt a stewardess-ek nem hiszik el a repülőn, és kapcsolhatom ki :( Mondjuk ezért sem ideális zenegépnek meg fényképezőnek egy telefon :P

  • Hugo85

    aktív tag

    válasz mogyesz #14961 üzenetére

    "Láttam már túlhúzott csavar miatti házrepedéses E51-et is..." - én is, a sajátomon. Miután visszajött a hivatalos szervízből, szépen lassan elrepedt előbb az egyik majd a másik oldalon (nem használtam frizbiként). Lassan elszánom magam, hogy visszavigyem, többek között a hangszórótisztítás miatt is (még mindig garis).

  • Hugo85

    aktív tag

    válasz Canonfan #15068 üzenetére

    Nagyon egyszerű a válasz.

    Bemész a Speedshop-ba és veszel egy E51-re való ultraclear fóliát. Valahol 1000 Ft alatt van az ára, a teljes plexit befedi ugyanúgy, sztatikusan tapad fel, tökéletesen átlátszó és szinte nem is karcolódik (a gyári fóliával szemben). Nekem tavaly október óta van fent egy ilyen fólia, teljesen meg vagyok vele elégedve, csak elég nehéz pontosan feltenni, illetve maradt egy nagyon kis ragasztó a gyári fólia után, így a képernyő alatti részen egy kis területen (a peremén) nem tapadt fel teljesen a plexire, de ez nem nagyon zavaró.

    Ami a ragasztó lemosását illeti: alkohol (minél nagyobb százalékú elegy, patikában van 70%-os)+puha rongy/papírzsebkendő. Nagyon finoman. Az etilalkohol biztosan nem árt semmilyen műanyagnak. A körömlakklemosót pedig felejtsd el, főleg ha acetonos, mert az kinyírja.

    #15067 - Felesleges kikapcsolni a telefont, csak gyilkolod a (ratyi) bekapcsoló gombot, ami igenis meg tud halni (az én telómon még az előző tulajnál lett garanciálisan cserélve), és olyankor teljes műanyag középrészt kell cseréni! Rakd Offline-ba az üzemmódoknál, így a telefon fogyasztása gyakorlatilag nullára csökken, nem sugároz és hívni sem tudnak, ugyanakkor az óra nem állítódik át és biztosan működik az ébresztő is. Tényleg nem értem az emberek miért forszírozzák a kikapcsolást, amikor a telefon vidáman bootol fél-egy percet, és még a kikapcsolás se azonnali. :N

    [ Szerkesztve ]

  • Hugo85

    aktív tag

    válasz Canonfan #15076 üzenetére

    Hát annyira nagyon nem kell vigyázni, az alkohol elég gyorsan párolog, de ha biztosra akarsz menni, akkor telefon kikapcsol, aku kivesz.
    Az, hogy befolyjon az alkohol szerintem elég esélytelen, mármint nem kell ráönteni a kijelzőre, csak nedvesítsd meg vele a rongyot, amivel pucolod, annak elégnek kell lennie.

    Egyébként azért érdemes a megvétel után rögtön leszedni a gyári fóliát és lecserélni egy rendesre, mert akkor nem gyógyul rá a ragasztó a kijelzőre (gondolj csak bele, a zsebedben folyamatosan préselődik hozzá a kijelzőhöz), nem szed össze annyi mocskot, és úgy sokkal könnyebb nyom nélkül leszedni, bár azért így sem lehetetlen.

    Igen, az E51 legnagyobb gyengepontjai mindenképpen a felső és oldalsó, borzasztó gumigombok (nekem is 6230-asom volt előtte, sőt még megvan tartaléknak). Megnyomhatatlan, tökremenni képes. Nem is használom egyiket sem. Hangerőt D-paddal állítok beszélgetés közben (bár azok a gombok még nem is annyira vészesek), profilváltást meg áttettem a bal szoftgombra, így a kikapcsoló gomb csak havonta egyszer kell, amikor tényleg kikapcsolom, vagy resetelni kell.

  • Hugo85

    aktív tag

    válasz cabii #15121 üzenetére

    Adtronic megy fel?
    Az nekem fent van. Nem vészes, meg lehet szelidíteni. Napi egyszer akar csatlakozni valamilyen hálózatra (te állítod be) azért, hogy új reklámanyagot töltsön le, és feltöltse a credit pontjaidat a szerverre. Ha nem hagyod, hogy csatlakozzon, akkor addig fog újra próbálkozni, amíg nem sikerül neki. Nekem sose próbált SMS-t küldeni sehová, pedig tőbb hónapja használom. Egyébként még ezt a napi egy frissítést is ki lehet kapcsolni, de azért néha érdemes manuálisan rányomni.
    Nekem eddig semmi bajom nem volt az Adtronic-cal, még a reklámjai sem zavaróak, csak kevés értelmes program van benne ebben a keretrendszerben.
    Persze ha neked másik programot rak fel, akkor tárgytalan ;)

  • Hugo85

    aktív tag

    válasz NoX #15139 üzenetére

    Na, akkor válaszolok.

    1, wifi kapcsolat kezelő, ami jobb, mint a beépített
    WEFI, Birdstep SmartConnect (nem csak wifi-t tudnak kezelni, tudnak kapcsolatokat priorozálni, kifejezetten csak Wifi-hez a WEFI jobb választás)

    2, voip kezelő - skype-nak van?
    Fring, Nimbuzz, ezekkel nem csak Skype (hanghívást is tudnak) de több IM kezelése is megoldható (én a Nimbuzz-t ajánlom, Fringgel nekem több gondom volt)

    3, MSN kezelő
    Live Messenger, Fring, Nimbuzz (én Live Messengert használok erre, működik)

    4, gmail e-mail fiók kezelő, ami csekkolná a maileket és jelezne, ha új van
    Gmail saját kliense, telefon beépített levelezőkliense

    5, egyéb e-mail kliens, ahova esetleg több e-mailt is be lehet állítani és valahogy jelezne ha új jött - hanggal és a külső leddel tök jó lenne
    telefon beépített levelezőkliense ezt mind tudja, és annyi postafiókot húz le amennyit nem szégyelsz, akár automatikusan is (rengeteg dolog beállítható) és jelez+villog

    6, híváskezelő
    itt nem értem mire gondolsz, milyen?

    7, jobb a google maps, mint a nokia maps? A google maps-ban mintha frissebb műholdas térkép lenne...
    mindkettő ingyenes (ha nem akarsz navigálni). Nokia Maps működik hivatalosan is Offline módban (azaz a térkép a memóriakártyán van és nem kell hozzá net), a Gmap lehet frissebb, de csak kis ügyekedés árán lehet rábírni, hogy a térképet ne a netről akarja szedni, amúgy tedd fel mindkettőt és hasonlítsd össze neked melyik tetszik

    8, jó időjárás progi, amit esetleg a készenléti képernyőre is lehetne tenni
    ingyenesről én nem tudok, fizetősben ott van a Forece, Accuweather, stb.

    Lehetőleg ingyenesek érdekelnek.
    Amit felsoroltam (a 8-ast leszámítva) mind az.

    Van valami ajánlott sorrend a telepítésekre?
    Nincs. Tapasztalatom szerint teljesen mindegy.

    A progikat hova érdemes telepíteni? Memória kártyára, vagy a telefonmemóriára?
    Programokat, témákat kizárólag a telefonmemóriába érdemes telepíteni, amennyiben nem akarsz magadnak extra bosszúságot. Amúgy van bőven hely, nem kell félni. Fényképek, videók, zenék, egyéb fájlok meg menjenek a memóriakártyára.

    Remélem segítettem. Ha valaki más okosabb, ne fogja vissza magát :B

    #15138 - Nézd meg a naplóban, hogy valami nem bizgerálja-e a Wlan-t vagy a mobilnetet. E-mail automatikus letöltése nincs beállítva? Wefi? Ha nem kell a 3G, kapcsold át a telefont "kettős mód"-ról "GSM"-re, ezzel sokat megspórolhatsz. Este ha alszol tedd Offline-ba. Ha egyik sem segít, töltsd le a "Nokia energy profiler" nevű programot, és nézd meg, hogy valami nagyon zabálja-e az akkut, hogy készenlétben kikapcsolt háttérvilágítással mennyi fogyaszt (0,04-0,03 Watt körül kell lennie).
    Ha egyik sem segít, lehet, hogy már egyszerűen elhasználódott az aksid :(

    [ Szerkesztve ]

  • Hugo85

    aktív tag

    válasz Quasi_modo #15147 üzenetére

    És miért is jobb neked ha csak kevés probléma és szívás van a telepítéssel és az eltávolítással mintha semmi? Ha olvastad a topikot elég sok olyat láthattál hogy egy témát nem lehetett leszedni a memóriakártyáról csak ha újra lett telepítve a telefon memóriájába.
    De amúgy is másra kell neked az a közel 69 mega belső memória ha nem a programokra?

  • Hugo85

    aktív tag

    válasz V.Stryker #15142 üzenetére

    Sajnos arra nem tudok mit ajánlani. Jó ideje én is olyan zenelejátszót keresek mint te, de eddig nem sok sikerrel. Amit találtam, dicsérték és ingyenes az a TTpod, de a legújabb csak kinaiul létezik, a régebbieket meg nekem nem nagyok akarták települni a nem hackelt telefonomra. Azért próbáld meg, hátha neked sikerül.

  • Hugo85

    aktív tag

    válasz NoX #15165 üzenetére

    Nos nemtudom, wefi-t én nem nagyon használtam, SmartConnect-el pedig az összes program együttműködött, de a WEFI jobb arra a célra, amire neked kellett volna.

    A beépített e-mail kezelővel nekem nincs bajom, Gmai-nél kb pont csak arra jó (POP3-on), hogy ha jön új üzenet azt lássam, mert sokszor random eltűnnek régebbi üzenetek, de ez nem a telefon, hanem a gmail sara. Egyébként ha az a bajod, hogy az összes üzeneted le akarja tölteni (egyébként nem minden alkalommal az összeset, csak egyszer, utána csak újakat ellenőriz), akkor lépj be a gmail-be és a weben állítsd be, hogy hogyan viselkedjen POP3 kliensekkel, mennyire régi leveleket töltse le, be lehet állítani hogy mondjuk a max 1 hónaposokat (ha jól emlékszem) és akkor nem lesz ilyen gondod. IMAP-en nem tudom, hogy hogyan működik, azt én nem próbáltam. Amúgy azért ha csak fejléceket tölt le a telefon az nem terheli meg annyira...

    Az én telefonom betonstabil. 200-as szoft van rajta és jó ha 1-2 havonta újra kell indítani mert valami gond van. És gyors, működik vele minden amit én szeretnék (még a külső BT-os billentyűzet is). Nem tudom a tiéddel mi lehet a gond.

    #15179
    Köszi a segítséget, megcsináltam meg1szer a mérést úgy ahogy mondtad, és meglepő dolgot tapasztaltam. Nekem nem állt be a fogyasztás 0,03-ra, hanem a teljes mérés alatt impulzusokat produkált. 5mp hosszan 0,03W a fogyasztás, következő 10mp-ben 0,2W, és ez ismétlődik cikluksan. Ez lesz a baj, ezért "fogy" az akkumlátorom. Már csak arra kellene rájönni, hogy mi okozza ezt. Garmin van a telefonomon, de abban le van tiltva a "Launch background service". További ötletek?

    Hát. Valami biztosan fut a háttérben. Nincs bekapcsolva wifinél a saját telefon láthatósága? Ugye nincs bekapcsolva a "Wifi háózatok keresése sem". BT, bár akkor nem ugrálna? Valami biztosan fut a háttérben. Ha újraindítod a telefont utána is ezt csinálja? Lehet bele kellene mászni és megnézni a futó processeket, esetleg elkezdeni lelődözni őket és mindegyik után mérni, így kitalálható lenne, hogy mi okozza a megugrásokat, aztán csak ki kellene deríteni, hogy az a process melyik programhoz tartozik. Térerő nem gyenge? Nem lehet, hogy a teló hálózatot keres ilyenkor? Vagy ezt offline módban is csinálja? Nagyon fura az egész. 0,3 Watt az olyan mintha menne a háttérvilágítás. Nekem is stabilan 0,03-0,04-re áll be készenlétben, és olyan 3-4 napot eleketyeg kevés piszkálással (persze 6 óra wifi csontra meríti, de az más kérdés).

    [ Szerkesztve ]

  • Hugo85

    aktív tag

    Nos, csak gondoltam viszonyítási pontként mindenkivel megosztom.

    A telefonom múlt pénteken töltöttem fel, és csak most kezdett el sipákolni, hogy az akku merül. Ez alatt egy éjszakát volt Offline, amúgy folyamatosan be volt kapcsolva. Körülbelül 45-60 percet Wifiztem, összesen kb 30 percet beszélgettem és olyan 5-6 SMS jött és ugyanennyi ment, illetve minden reggel ébresztett a telefon pár szundival.

    Tudom nem valami intenzív használat, de a telefonom 2008. februári és 200-as szoft van rajta. Csak GSM módban van és semmi sem fut a háttérben.

    Szóval ilyet is lehet... Ezek után készséggel elhiszem ha valakinek több mint 10 napot elmegy töltés nélkül mondjuk egy E52.

  • Hugo85

    aktív tag

    válasz NoX #15224 üzenetére

    Hát pedig ott kell lennie valaminek. Milyen szoftver is van a tiéden?

  • Hugo85

    aktív tag

    válasz NoX #15227 üzenetére

    Hát komolyan nem tudom. Esetleg vidd el szervízbe, mert azzal a telefonnal már elég sok gyanús dolog történt, vagy itt az ideje egy hard reset-nek.

  • Hugo85

    aktív tag

    válasz NoX #15231 üzenetére

    Ezek a fogyasztási értékek teljesen normálisak, bár a helyedben hagynám a háttérben futni képernyőkimélő mellett több percet is, abból meg lehetne tudni többet is.

    A 20 percenkénti Wifi csatlakozást elvileg tán a WeFi csinálja, ellenőrzi a közeledben levő hálózatokat, és igen, elég vastagon tudja meríteni az akkut. Ha jól emlékszem ez egy ismert jelenség, fentebb már volt róla szó. Az, hogy a futó programok között nem látod, az nem jelenti, hogy a háttérben nem fut egy process-e.

    Kicsit olvass vissza a topikban, ha jól emlékszem le volt írva a megoldás a WeFi kikapcsolására, így ha otthon vagy, akkor le tudod lőni és nem merít feleslegesen.

    Egyébként valami fájlkezelővel (Xplore, Jbak Task Manager, ActiveFile) meg tudod nézni az éppen a háttérben futó processeket, aztán ezeket többnyire be lehet azonosítani kis keresgélés után. Megpróbálhatod lelődösni őket egyesével, és amelyik után megszűnik a Wifi-re mászás az a bűnös.

    (az a kép amúgy nem olyan kicsi, az a negyed felbontása a telefon kijelzőjének. gondolom takarékosságból menti le így)

  • Hugo85

    aktív tag

    válasz NoX #15233 üzenetére

    Én használom a BirdStep-et, de az inkább ilyen kapcsolatcsoportosító és priorizáló. Meglévő hozzáférési pontokat lehet egybe csoportosítani priorozálva benne, és az így létrehozott virtuális hozzáférési pontot megadva mondjuk a böngészőnek, a SC a háttérben mindig a prioritási listán legfelül levő elérhető hálózathoz fog kapcsolódni, sőt ha elérhetővé válik egy magasabb prioritású (mondjuk hazajövök és itt a wifi) át is csatlakozik. Lehet, hogy tud éppen aktuális Wifi-t is keresni, de én azt még nem találtam benne, igaz nem másztam bele túl mélyen.

    Majd megnézem mit lehet még benne állítani, de szerintem nincs meg benne az a funkcionalitás mint a WeFi-ben, igaz nem is mászik 20 percenként wifire, ez biztos.

    [ Szerkesztve ]

  • Hugo85

    aktív tag

    válasz lazlo8 #15237 üzenetére

    Nem a számla kell, hanem a garanciapapír, és igen, minden további nélkül beviheted a Westend-ben található márkaboltba és szervízbe. Sőt a javítás átalában megvárható (max 1,5 óra).

    Egybként ha jól tudom, akkor a rendszerükben benne van, hogy garanciális, tehát akár pótolni is tudják a garancialapot egy bizonyos összegért. Mondjuk jobb nem elhagyni.

  • Hugo85

    aktív tag

    válasz V.Stryker #15239 üzenetére

    Rögzíts egy "találkozót", az csak pár órával az idópontja előtt kezd el ott virítani, illetve be bírsz hozzá állítani hangos riasztást is, Z nap X óra Y percre. Ezt aztán meg lehet fejelni heti vagy havi esetleg éves ismétlődéssel (bár arra már inkább az évfordulót javaslom :DDD).

  • Hugo85

    aktív tag

    Na, próbáltam zenét hallgatni az új fülhallgatómmal (Sennheiser CX400, az előző Koss féle "The Plug"-al csak simán szánalmasan szólt) is az E51-en, de a kevés fokozatos hangerő állítás mellett (és még az öcsém XpressMusic cuccában is csak 10 fokozatú, röhej) bejött az is, hogy a telefonnak iszonytató alapzaja van Mp3 lejátszásnál (jó a füles is nagyon érzékeny és kis ellenállású).

    Ezek után a telefont zenehallgatása alkalmatlannak (esetleg sztereó BT fülessel) minősítettem :(

    Ja, az akkumulátor témához annyit, hogy szombat reggel feltöltöttem aztán szombat este Wifiztem egy órát, majd tegnap este két és fél órát, és ma estére így le is merült, szóval a Wifi csodákra képes, szerintem olyan 4-5 órányi csutkára meríti. Persze a HSDPA még ennél is sokkal durvább, az szerintem max 2 óra, és üres az aksi. Ezek után ki lehet számolni hogy Joikuspottal mennyit bír wireless AP-ként :)

    [ Szerkesztve ]

  • Hugo85

    aktív tag

    válasz rii #15246 üzenetére

    Azért akar GPS-t keresni, mert BT-on csatlakoztathatsz rá és mert rajta van a Nokia Maps, ergo fel van készítve a navigálásra, de ettől még beépített GPS nincs. De a google maps pl elég pontos is tud lenni csak cellainformáció alapú háromszögeléssel (belvárosban egy 500 méteres körben helyez el).

    Nokia Maps-t sok helyen el bírod érni. Ovi Store, Nokia Maps Loader etöltési oldala, Ovi Suite, Pc Suite (bár azt nem tudom ezek hogyan mennek Mac-en).

  • Hugo85

    aktív tag

    Ki milyen tokot használ az E51-hez? Most kellene új tokot vennem mert a régi elvileg gyári Nokia (nem övrefűzhetős, hanem ilye alul bebújtatós, felül ráhajtós) széjjelfoszlott. Bírt egy évet, mondjuk nem volt drága, de eléggé bele tud menni a por, és nem tudom úgy beletenni a telefont, hogy az alsó jack kimenet szabad legyen, így nemtudom headsettel vagy fülessel használni tokban.

    Voltam a MMban és két fajta (azaz két szabású, amúgy ezer fajta) ilyen beledugós tok volt. Az egy túl rövid volt, azaz a telefon alja/tetje kilógott belőle, a másik ugyan elég hosszú volt, de túl széles, így túl sok helyet foglalna a zsebemben. Van esetleg olyan tok (minél vékonyabb, mert zsebben hordom), amibe rendesen belefér a telefon, viszonylag komolyan néz ki és nem túl drága?

    Ti milyen használtok?

    [ Szerkesztve ]

  • Hugo85

    aktív tag

    válasz moltam #15261 üzenetére

    Félre értettetek. Nem azt kérdeztem, hogy vegyek-e tokot, hanem hogy melyik tok olyan, ami megfelel a fent felsorolt kritériumoknak, esetleg tud-e olyat valaki. :U

    Amúgy így sincs semmi más a zsememben, de ha mondjuk leteszem az asztalra, vagy el kell tenni táskába (pl egyetemi vizsga) akkor se karcolódjon, mondjuk példának okért a hátlap (asztalon ugye azon fekszik fel). Enyémen Brando fólia van és folyamatosan tokban van tartva, több mint másfél éves és tényleg TELJESEN karcmentes (simán zsebben tartottról nehezen tudom elképzelni), illetve nem megy tele porral és szösszel az összes rés (csak egy pár) és az alsó csatlakozók sem. Nekem ez megér +15 grammot, plusz 2 mm vastagságot és max 3k Ft-ot.

  • Hugo85

    aktív tag

    válasz Dexter68 #15266 üzenetére

    Szerintem ha még nem próbáltad, akkor próbáld meg törölni a párosítást, újra párosítani és újra beállítni az automata újracsatlakozást. Más ötletem nem nagyon van.

    Tok kérdésre valaki? :B

  • Hugo85

    aktív tag

    válasz rii #15270 üzenetére

    Az régen volt, tán igaz se volt (mondjuk a Ni-Mh aksikat kellett formázni).

    Manapság nem kell ilyenekkel foglalkozni a modern Li-ion akkumulátoroknál. Mindegy, hogy 12 órát töltön van, ha egyszer a telefon leállítja a töltést, amikor tele lesz az aksi. Persze, ha ez megnyugtat, akkor nyugodtan rajtahagyhatod a töltőn 12 órát, baja nem lesz tőle ;)

    Váá, Karma tudtam, hogy megelőzöl. Itt állsz lesben és vársz mi? Mint Chuck Norris? :DDD
    Most nézem csak. 2 perc alatt 2 válasz. Pedig esküszöm, hogy csak most jöttem haza :B

    [ Szerkesztve ]

  • Hugo85

    aktív tag

    válasz Segnior_Barthez #15276 üzenetére

    Nem lehet, hogy túl sok szám van a kártyán és nem bírja egyszerűen? A beépített lejátszónak aztán végképp nem kellene lefagynia. Amúgy neked nincs hallható alapzaja a telefonnak (sistergés szerű) lejátszás közben? A kártyát más programmal el bírod érni gond nélkül? Mondjuk fotó nézegetés. Mert ha igen, akkor kizárhatjuk, hogy hibás.

    #15277 - Nem biztos, hogy érdemes. Nem nyernél sokat, maximum egy-két bugjavítást (bár ha neked ezek nem tűntek fel, akkor úgysem használod az érintett funkciókat), talán nagyon minimálisan hosszabb készenlétet kapnál egy feltöltéssel, viszont a 400-as szoftot nem lehet hackelni, így lehet mindent szignózni, ami elég nagy szívás.

  • Hugo85

    aktív tag

    válasz tg08 #15284 üzenetére

    Nekem a 2 Gigás Kingstonnal gond nélkül megy, igaz az nem SDHC csak sima SD. Mondjuk én is úgy hallottam, hogy jobban csípi a Sandisk-et...

    [ Szerkesztve ]

  • Hugo85

    aktív tag

    válasz valory #15304 üzenetére

    Ne így csináld. Indítsd el az mp3 lejátszót, és ott az összes számot látni fogja, és le is játsza egymás után, illetve csinálhastz úgynevezett lejátszási listákat, amelyekbe csak bizonyos számokat pakolsz.

    Más:
    Találtam egész jó tokot a telefonhoz, ilyen felülről belecsúsztatós, bőr, Nokia CP-371 névre hallgat és elvileg E52, E55, 6720c-hoz való, de jó az E51-hez is, hosszban tökéletes, és csak egy egész kicsit szélesebb. Előnye, hogy bele lehet, úgy rakni hogy az alsó jack szabadon maradjon. Én a "kék" változatot vettem, bár én meg nem mondanám, hogy ez kék, de a férfi 16 színben lát :)

    Ilyen:

    CP-371

    [ Szerkesztve ]

  • Hugo85

    aktív tag

    válasz nfsu17 #15317 üzenetére

    Nem tudom a festék hogy kophat le a telefonodról az átalakítóval. Úgyértem az egy ugyanolyan jack dugó általában, mintha fülest dugnál rá. Az tény, hogy kényelmetlenebb (+1 bumszli a kábelen), ugyanakkor egy 2,5-es fülest veni nem nagy ötlet, ugyanis semmi máshoz nem használható, erősen korlátozott a választék és drágább. Én a helyedben vennék egy olcsó átalakítót (mondjuk 1-2 ezer a minőségibb is) és kipróbálnám egy mostani füleseddel, hogy egyáltalán elfogadhatóan szól-e neked az E51. Én is ezt csináltam és eldöntöttem, hogy nekem nem.

    Ugyanúgy érzékeli a telefon, hogy csatlakoztattál rá fülhallgatót, az antenna pedig nem valami speciális dolog, hanem magának a fülhallgatónak a kábele. Bármivel megy (egy sima kábellel is aminek a végén van egy dugó).

    Ha in-ear alatt agybadugósat értesz (végülis a sima fülbedugós is "in-ear"), akkor igen, jobban szólnak, de főként azért, mert hangszigetelnek, és jobban hallasz sok mindent, főként a mélyhangokat (meg a bezárt hallójárat miatt nagyobb hangnyomást tudnak produkálni). Amúgy nem annyira ajánlanám nagyon érzékeny agybadugós cuccok beszerzését a telefonhoz, mert pl a Sennheiser CX szériával (16 ohm, 116dB) borzasztóan kijön az iszonyatos alapzaj, és szerintem az már a hallgathatatlan szint. Persze lehet valakinek megfelel.
    (amúgy én most rendeltem meg egy kicsi, olcsó, de jó MP3 lejátszót, amin tényleg lehet zenét hallgatni értelmes minőségben, mert szerintem az E51-en sajnos nem lehet)

    Karma: 2,5-es Sennheiser szerintem pénzkidobás, túl érzékeny, semmi mással nem használható (már az újabb telefonokon is 3,5-es jack van), nehezen beszerezhető és drágább vagy 3 ezerrel a 3,5-esnél (és csak 300-asből láttam még 2,5-es jackeset)

    [ Szerkesztve ]

  • Hugo85

    aktív tag

    válasz nfsu17 #15320 üzenetére

    Ezt szokták ajánlani, mint (leg)olcsó(bb) és jó agybadugós fülest. Basszusban nem olyan erős, mint a CX széria, viszont jóval olcsóbb és kiegyensúlyozottabb a hangja valamivel, de azt javaslom nézz be a fülhallgatós topikba ott tudnak igazán segíteni.

    Egyébként tényleg az a lényeg, hogy minél alacsonyabb legyen az alapzaj, mert az teszi igazán elviselhetetlenné.

    [ Szerkesztve ]

  • Hugo85

    aktív tag

    válasz z0d1AK #15343 üzenetére

    Biztos, hogy nem jobb a barátnődet inkább gyakrabban látni élőben, mint 320x240 pixelen (és 2 clol-on) nézni és beáldozni a szépsége oltárán az e-mail postafiókot, Wlan keresőt, naptári bejegyzéseket, gyorsindító sávot, stb? :P
    Arról nem is beszélve, hogy úgyis csak akkor látnád, ha használod, azaz megy a képernyővilágítás, de akkor meg gondolom azért vetted elő, hogy megnézz valamit. Amúgy nem lenne egyszerűbb, ha a képnézegetőben néznéd, és akkor nem minden más lenne +3 kattintás, hanem csak a barátnődet megnézni. Vagy bal/jobb gombra berakhatod a galériát.

    Amúgy sose értettem ezt a minden háttérnek beállítom a barátnőmet mániát (egy havernak még a mini Mp3 lejátszóján is a csaj van OMG, másiknak meg MSN képe helyett :Y). Persze izlések és pofonok, no offense! :B

    [ Szerkesztve ]

  • Hugo85

    aktív tag

    válasz Dexter68 #15347 üzenetére

    Hogy lehetsz ekkora állat? :DDD
    Amúgy egyetértek a "minden kütyün más barátnő" elvvel. Főleg ha jó sok kütyüd van, de még úgy sem elég, és még digitális képkeret is kell a kulcstartódra, hogy elférjen az egész hárem ;]

  • Hugo85

    aktív tag

    válasz nfsu17 #15368 üzenetére

    Nagyjából egyetértek a konklúzióval, ez nem zenemobil, maximum szükség esetén lehet arra használni.
    A fejhallgatónak nagyobb az ellenállása, azért nem jön ki annyira az alapzaj, viszont az összességében halkabb is. Súgás/zúgás nekem csak akkor van, ha le is játszok valamit, ha csak be van dugva és semmi nem történik, akkor nem észrevehető. Lehet az az átalakító sincs a toppon. Én 1200 Ft-os kábelest vettem, bár szerintem elég zavaró rajta a kábel, és totál felesleges.

    Alapzaj ellen az lehet még megoldás, hogy hangerőszabályzós fülest veszel, a telefonon maxra teszed a hangerőt, a potméteren meg halkítasz, így mivel az alapzaj általában nem hangosodik jelentősen a hangerővel együtt, hanem konstans, elég jól meg lehet szabadulni tőle...

  • Hugo85

    aktív tag

    válasz Karma #15379 üzenetére

    A hármas pontot pontosítanám. Ha nem SDHC, azaz max 2 gigás kártyát veszel, akkor nyugodtan lehet egy olcsóbb Kingstont is venni, nekem (és másoknak is) remekül megy vele. Gondok akkor jelentkeznek, ha 4 gigás vagy nagyobb, azaz SDHC kártyát akarsz beletenni, akkor a Sandisk vagy a Nokia marad olyan márkának, amivel biztosan menni fog.

    #15391 - Hol vetted a telefont? Fura dolog, hogy angolul indult újra. A nyelvet próbáltad már átállítani? Eszközök->Beállítások->Általános->Testreszabás->Nyelv (jó hosszú), bár ha angol akkor Tools->Settings->General->Personalisation->Language. Itt kell lennie Magyar-nak, ha nincs, akkor szar van a palacsintában és valahogy nem a kelet-európai szoftver lett ráfrissítve.

    [ Szerkesztve ]

  • Hugo85

    aktív tag

    válasz Kris87 #15405 üzenetére

    2 hsz-t visszaolvasni megerőltető? :U

    Szerk.: Látom közben csak megtaláltad...
    Na megnézem már én is, bár gondolom lassabb, mint az Opera Mini, de legalább majdnem fullfunkciós.

    [ Szerkesztve ]

  • Hugo85

    aktív tag

    válasz Zsé2003 #15420 üzenetére

    Nekem 37-44. Pár dolog fut, de az Opera Mobile nekem is megeszi csúnyán. Ez van, kvázi desktop böngészőmotor van benne, és baromi sok cache-t is generál, és mivel nekem a telefonmemóriában van (így utólag nem volt okos döntés), hát azt is zabálja rendesen, az tuti...
    Szerintem ez izmosabb vasakra van már, illetve pár dolog nem is működik vele. Azt hiszem maradok a mini-nél, mert amíg az Opera Mobile behoz egy weboldalt (pl. Index, itt a képeket sem jeleníti meg, pedig be van kapcsolva... :( ), addig lemegy a nap.
    Én Activefile-t használok, és nekem bezárás után visszaáll a 3x MB szabad RAM.

  • Hugo85

    aktív tag

    válasz attisx #15423 üzenetére

    Én eddig sehogy sem tudtam rávenni az Ovi Maps-ot, hogy szép, részletes útvonalat tervezzen (tömegközlekedéshez meg nem is tud), csak egy vonalat rajzol a képernyőre. Bár lehet ez azért van, mert nem nyomogattam még eleget. Navigálni azt elkezdene, de GPS-em nincs...
    Amúgy legalább az Offline működés frankón megoldott, bár azt vettem észre, hogy csak a térképet tölti rá a microSD-re, viszont műholdkép meg ilyesmi nincs, kivéve olyan területek, amit anno bekesselt, mert mondjuk Online módban nézegetted a műholdképét. Így vannak nekem olyan kockák Bp-ből, ahol van műholdképem is :D

    [ Szerkesztve ]

  • Hugo85

    aktív tag

    válasz nfsu17 #15425 üzenetére

    Ovimaps ugyanaz mint a Nokia maps, csak mindent átneveztek már. Igen, kell hozzá a map loader, ami felteszi a térképet. Szerintem sem százas. Youtubeot saját kliensével is meg lehet nézni, az se olyan rossz. Amúgy meg Skyfire-el (böngésző) megy minden csak az elég lassú, és nem annyira kezelhető könnyen.

    Opera Mobile nekem nem hozza be, meg amúgy is használhatatlan az egész E51-en. Iszonyat lassú, folyton megakad a betöltés kb. 70 kByte után (nem csinál semmit, egy képet sem hoz be...), túl sok cache-t gyárt. Maradok az Opera Mini+ha kell Skyfire kombónál...

    Lehet 200-as szoftver hibája... 400-ason hogy megy a Opera Mobile 10beta1?

    Szerk: most, hogy kikapcsoltam az Opera Turbo-t nem akad meg. De flash támogatás továbbra sincs, szóval videó sem :(

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák