Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Zordo

    újonc

    válasz updog #21 üzenetére

    Bocsánat a nyers stílusért, de akik szerint a normális pénzitézet a Bank, na ott valami tuti nincs rendben fejben.

    Anno volt lekötött betétem 2 banknál is. 3 évre volt 1 milla az OTP-ben, majd kb. Fél milla 1 évre a Raifaisenben.
    Az OTP-ből a lejáratkor felfelé kerekítve olyan 800.000 Ft-ot visszakapni (szép kis hozam), ettől berezelve azonnal fel akartam bontani a másikat is - kb 3 hónapja volt bent akkor - , mire közölték, hogy ha most kiveszem, a berakott 500-ból csak kb. durván 200-at kaphatok meg. Így kivártam az évet, és hozott is mínusz 70.000 hozamot a drága lekötött bankbetét.

    Ezek után kötöttem én is magamnak UL biztosítást és nyugdíjat is az OVB-n keresztül, haver ajánlotta, aki Java architect programozó. Nemzetközi tőzsdepiacon forgatva, növekedési portfólióval van mindkettő.
    (Amint lejár a diákhitelem, még a bankszámlát is megszűntetem szerintem, mert bankokról hallani sem akarok soha többé, most is csak kényszerből vagyok még tagja bankszámla miatt.)

    Egy egyetemre jártunk anno, de már gyerekkorunk óta barátok vagyunk, szóval benne megbízom. Ő már az egész családnak megcsináltatta a pénzügyi terveuetet a céggel, és csak jót mondott róluk. (Neki a BSc végzettsége gazdaságinformatiks, szóval annyira nem hülye a pénzügyekhez, mint egy mezei programozó.)
    /OFF: Anno én is főleg a gazdasági/pénzüzyi tárgyakat erőltettem.az egyetemen, mert az mindig is nagyon érdekelt. Én mérnökinformatikus vagyok, de a programozást már az egyetemen is ki nem állhattam, helyette inkább volt, hogy beülten haver marketing órajára, amikor meg én is tudtam felvenni szabadon választhatót, akkor azt vettem fel. Progot meg letudtam.egy kettesre, csak górbüljön. :)) /

    Én most karrierváltáson gondolkozok, mert az informatikában folyamatosan csak az ilyen napi 8 óraban irodista (számítógép előtti) szarokkal traktálnak, amit rühellek. Haver nem mondom, jól keres, milla fölötti a bruttója, de nincs élete. Reggel megy 10-re, éjjel 10-ig tolja. Otthonról is a hétvégéken, mert mondja, hogy rengeteg a meló. 12 óra egy ablaktalan lyukban nekem nem vonzó. Találkozni is havonta/kéthavonta egy alkalommal tudunk, pedig a szomszéd utcában van az albérlete.

    Szemezek az OVB-vel, mert felajánlottak ott munkát, és eddig ügyfélként nem tudok rájuk rosszat mondani, biztosítós ismerősöm meg a Generalinál már jó pár éve milla fölötti nettóval van.

    A fizika olyan, mint a szex. Időnként van valami haszna is, de nem ezért csináljuk.

Új hozzászólás Aktív témák