Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • BoB

    veterán

    Rám még a válság előtt akartak svájci frank alapú megtakarítást tukmálni.

    Mondtam hogy nem nagyon bízok a stabil gazdasági helyzetben, erre elkezdte nekem ecsetelni hogy a svájci gazdaság milyen megingathatatlan.

    Én ugye a magyarra gondoltam. Hiszen ha a svájci gazdaság csődöl be, azzal én csak jól járok mert esik a frank árfolyam és kevesebbet fizetek.

    Na ennyire nagy szakértők vannak, ott is hagytam őket.

    [ Szerkesztve ]

    You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

  • Feruendios

    aktív tag

    Legalizált átbaszás kb. mint bármelyik mlm.

    Sajnos mar nincs magyar billentyuzetem :(

  • mustang08

    aktív tag

    válasz BoB #1 üzenetére

    Ez attól függ. Ha már egy vagon pénzt tettél félre svájci frankban, akkor a magyar állam becsődölése esetén jársz jól. Ha meg még csak most kezdted, akkor meg fordítva, mivel úgy ugyanannyi forintért több svájci frankot kapsz.

  • Rimuru

    veterán

    2 (3) ismeros csinalja, egyik "karriert epitett" a masik csak probalkozik. :) (harmadikkal nem tudom mi van, azt hiszem mast csinal mar)
    De mas hasonlo cegnel is van ismeros.

    Visoznt en nem kezdenek bele ugy ahogy tobb masik ismerorsom is kihagyta. :DDD

    [ Szerkesztve ]

    Vigyázat, csalok!

  • GabN73

    addikt

    "pénzügyi tanácsadással foglalkozó vállalat vagy cég"

    Agymosással kitermelt, esetek 95%-ban hozzá nem értő szélszes' emberek gyülekezete.
    A lényeg hogy minél több pénzt "fektess be", legtöbbször unit linked sz*rságokba, mert milyen jó lesz neked majd nyugdíjas korodra.

    Látszik hogy hol tart Mo. pénzügyi ismeretekben, és az ilyen cégek több milliárdos éves nettó bevételt termelnek :(

  • alkatraz3000

    senior tag

    Hát aki fel tud maga alá épiteni embereket, az már elég vaskosan keres. Van 3 ismerősöm akik ott dolgoznak. 2 csaj ugyanott, ők szeretik. 3. Haverom másik fioknal volt, atbasztak őt is, eljött.

    Állítólag nagyon fiók függő milyen a meló.

    "Nincs pénzünk olcsó sz.rt venni ... !"

  • Aprósólyom

    addikt

    Én is jártam hozzájuk képzésre, egészen addig, míg be nem kerültem egy külön kis csoportba, ahol csak managerek voltak, meg 1-2 újonc velem együtt. (Azért kerültem arra az oktatásra, mert a nagy csoportos képzés időpontja nem volt alkalmas.) Azóta tudom, hogy se alacsony, se magas szintű managereknek lövésük sincsen a valódi pénzügyi tanácsadáshoz. Az egész OVB csak termékeladásról (befektetés, hitel, stb...) szól. Halkan jegyzem meg, gyanítom minden hasonló cégnél így van. Valójában más nem is nagyon érdekli őket, sőt le is szarják. Egy valami számít nekik, a jutalék, a számok. Kitűznek egy jutalék célt maguknak és azért küzdenek. Nem az elégedett ügyfél a cél.

    Jevons paradox

  • VirsLee

    őstag

    válasz Aprósólyom #7 üzenetére

    Persze, hogy ilyen szutyok az egész, hisz gondolj bele miről szólnak az ilyenek. Ez az egész a hiszékeny, hülye emberek miatt ilyen. Ingyenes tanácsadás? :) Egy kicsit olyan, mintha lenne egy autószerelőd, aki soha nem kér óradíjat tőled, de mindig ki kell valamit cserélni az autódban, amit Ő fog beszerezni, mindig drágábban, mint amennyiért Te is meg tudnád venni magadnak.
    Az embereknek meg kell tanulni, hogy azért, mert valami nem jár egy tényleges ingatlan/ingóság átruházásával, hanem az egy szolgáltatás, attól annak még ára van :) A szolgáltatások között pedig egész komoly különbség van annak műveléséhez szükséges szaktudásban. Vannak emberek, akik 15-30e forintot elszívnak egy hónapban, eljár fodrászhoz, szoliba és műkörmöshöz minden hónapban annyi pénzért, amennyiből igénybe vehetne egy tényleg független pénzügyi tanácsadót, aki megmondja, hogy hol és milyen pénzügyi termékeket vehetne igénybe, de mindezt nem rajta keresztül, hogy a jutalék részt ki lehessen zárni belőle :)

  • Aprósólyom

    addikt

    válasz VirsLee #8 üzenetére

    Mindenki tudja, hogy jutalékból élnek. De ez még nem jelentheti azt, hogy rossznak is kell lennie a szolgáltatásnak. Ettől még működhetne normálisan. Viszont az is igaz, hogy ettől még érdemes meghallgatni egy-egy termék kínálatukat. Hiszen vannak saját termékeik, amik jobbak lehetnek azoknál, mikor csak úgy besétálsz egy bankba. Viszont még mindig az ügyfélnek kell okosnak lennie, és megismernie a kockázatot, nyereséget, az előnyöket, hátrányokat. Az ügynöktől tuti nem kap automatikusan megfelelő tájékoztatást.

    Jevons paradox

  • kenwood

    veterán

    Mit iger az ovb?
    Szaktudas nelkul , barki szamara nehany het alatt betanulhato munkat, amivel jol lehet keresni.
    Van ilyen ?
    Nincs.

    Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

  • marked one94

    őstag

    Egy kicsit részletesebben elmesélem én hogy ismerkedtem meg vele. Nekem egy általános iskolás régi barátom kezdett el vele foglalkozni és nővéremhez jött "elemzésre" ( így hívják az első találkozót az ügyféllel) beszélgettek vagy másfél 2 óráig, engem nagyon nem érdekelt. Itt volt barátnőm inkább vele foglalkoztam. Megkérdeztem nővéremnek miről volt szó nagyon nem tudta vissza mondani de ez lényegtelen is. Utána jött, újra ismerősöm 1 hét múlva, valami másik sráccal aki a vezetője volt. Ekkor se mentem ki mert hidegen hagyott a dolog. De mikor vége lett megkérdeztem nővéremet miről volt szó mondta hogy kötött egy szerződést. Signal életbiztosítást és havi 14500ft kell fizetnie és 10 év múlva valami nem tudom már hány milliós összeget fog kapni. Utána pár nap múlva megint jött ismerősöm valamit egyeztettek nővéremmel de pont elkapott a konyhába kérdezte miújság van velem stb. Elkezdtünk beszélni mondta miújság van vele én is meséltem. Mondta hogy régóta ismer stb menjek el majd egy ilyen infós estre hozzájuk mer ttudja hogy megbízható vagyok és neki ilyen emberekre van szüksége. Jól van mondtam majd elmegyek stb. Na ez után elkezdett nekem írogatni minden nap facen stb hogy mizu van velem, átgondoltam-e a dolgot meg mondott egy napot mikor mehetek. Megmondom őszintén sok kedvem nem volt, de tudtam hogy ha nem megyek el sose fog leszállni rólam. Na ez előtt még volt egy találkozó az ő vezetőjével ahol csinált velem egy ilyen kis "állásinterjút". Végén volt egy nagy kamu rész hogy mivel neki most nem kell ember a csapatába ezért fent a pesten az irodába megpróbál engem bejópofizni mert lát bennem potenciát. Másnap hívott is hogy sikerült neki beszervezni, győzködni kellet az igazgatóságot stb de megfeleltem így mehetek és csinálhatom csak rajtam múlik. Ez volt az egyik kamu dolog amivel találkoztam. Elkezdtem járni heti 2x kellet menni mindig este 7-9ig tartott. Csináltam amit mondtak mert láttam ismerősömön hogy jól lehet vele azért keresni és a pénz megmondom őszintén vonzott.
    Van az a része a dolognak hogy megtörténik az elemzés az elemző füzettel és akkor ezt kivizsgálják és akkor-e szerint megtalálják a legjobb megoldást. Aha a nagy faszt. Van bejáratva náluk 3-4 életbiztosítási szerződést és azokat adják mindenkinek. Amelyiket megtanulja a ovb kolléga kitölteni azt fogja mindenkinek oda adni. Itt pl mindenki generali "megoldás" szerződést adtak. Akkor a másik nagy ütőlapjuk hogy jó ügyfél, munkatárs kapcsolat legyen. Mindig telefonálni beszélni az ügyféllel jó pofizni nekik stb hogy ezzel is meggyőzék hogy nekik kell a szerződés. Nekem ez a része nem ment mert valahogy mindig azt éreztem hogy átverem az ügyfelet meg lehúzom. Sose éreztem azt hogy ha én kötök velük egy szerződést milyen sokat tettem értük és a jövőjük felé. Nekem ehhez nem volt gyomrom csinálni így én mondtam is hogy köszönöm de ott hagyom. 1 Hete, hogy ott hagytam és sokkal nyugodtabb lettem több időm van barátnőmre és a hobbiaimra. ideje csak nyűg volt ezt csinálni mindig ügyfelekkel beszélni időpontot egyeztetni nekem ez nem élet. Pénz ott van benne csak ehhez nagyon jó ismerős kapcsolatok kellenek akiknek van felesleges havi 10-20k hogy ilyenre kidobják. Nekem nem volt meg ez így halott ügy volt. Minden azért nem írtam le most hirtelen ennyi jutott eszembe. Ha van valami kérdés megpróbálok válaszolni, meg egy kicsit összevissza írtam :B

    You'll Never Walk Alone

  • kentucky

    őstag

    Nagy kamu az egész, egy szépen megcsavart piramisjátékról van szó. Beakarnak szopatni, olyan szövegekkel, hogy "látnak benned potenciált", meg "megbízhatónak tűnsz" stb. hülye szövegekkel. Menj el egy ratyi tanfolyamra, fizesd ki, aztán hagyd abba, mert már nincs is hozzá kedved stb. Ennyi az egész, legális átverés, és nincsen valódi hozzáadott érték az egész mögött. Mindenki azt hiszi, hogy hú ez a Wall Street farkasa állás, annyira fog majd nekem menni, aztán már az első telefonhívásnál átbaszták.

  • D1Rect

    félisten

    Pénzügyi termékeket értékesítenek mlm rendszerben.
    Én kötöttem velük ezt-azt, de a termékek jelentős része szerintem bonyolított lehúzás.
    Szerintem brutál gyomor kell hozzá, de akkor biztos lehet pénzt keresni.

  • kenwood

    veterán

    válasz D1Rect #13 üzenetére

    Lehet keresni vele penzt,de a csaladod,es a barataid nem nagyon fognak szobaallni veled utana.
    Az ovb nem biztosit ugyfeleket,neked kell megtalalnod az ugyfeleket.
    Altalaban azokkal kezded,akik megbiznak benned,mert az idegenek elhajtanak a francba,ha megjelensz a semmibol,es milliokrol kezdesz beszelni nekik.

    Alapvetoen a penzugyi tanacsadasnak arrol kellene szolnia,hogy te egy penzugyi teruleten szerzett diplomaval,vagy sok eves tapasztalattal rendelkezo szakember vagy.
    Segitesz valakinek,aki meg akar vasarolni egy ilyen termeket.
    Te adod a tudasodat,segitesz kivalasztani a szamara legelonyosebb megoldast,o pedig megfizeti ezt.

    Ezzel szemben az ovb arrol szol,hogy par napos gyorstalpalokon megtanitjak az embereket arra,hogyan lehet valakivel elhitetni,hogy az lesz a legjobb neki,amire az ovb a legtobb jutalekot kapja.
    Gyomorforgato.

    [ Szerkesztve ]

    Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

  • beokabence

    újonc

    Sziasztok!

    Ami nagyon zavar, hogy névtelenül, igazolhatóság nélkül mennek a kommentek oda- vissza... Sokszor sajnos van valóság alapjuk, de egyszerűen hihetetlen, hogy emberek interneten próbálnak még mindig vitatkozni és hozzá nem értő módon tanácsot adni!

    Ha bárki aki intelligens annyira, hogy nem egy álnév alapján kiírt, igazolhatatlan információ alapján akar jó döntést hozni, az írjon nekem messengeren! Nagyon szivesen válaszolok bármilyen kérdésre öszintén!

    Remélem tudok segíteni, hogy jó döntés szülessen!

    Beóka Bence

  • beokabence

    újonc

    Sziasztok! :))

    Ami nagyon zavar, hogy névtelenül, igazolhatóság nélkül mennek a kommentek oda- vissza... Sokszor sajnos van valóság alapjuk, de egyszerűen hihetetlen, hogy emberek interneten próbálnak még mindig vitatkozni és hozzá nem értő módon tanácsot adni!

    Ha bárki aki intelligens annyira, hogy nem egy álnév alapján kiírt, igazolhatatlan információ alapján akar jó döntést hozni, az írjon nekem messengeren!
    Nagyon szivesen válaszolok bármilyen kérdésre öszintén!

    Remélem tudok segíteni, hogy jó döntés szülessen!

    Beóka Bence

  • Polllen

    nagyúr

    A rövid (10 órás) véleményem: [link]

    Kb pont amiatt amit eddig itt felsoroltak. A termékeik nem a legjobbak, a portfólió nem túl széles, a legtöbb ügynök inkább értékesítő, mint tanácsadó. Ezt még meg is fűszerezik egy kis MLM-mel.

    "Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

  • updog

    senior tag

    válasz beokabence #16 üzenetére

    Valahogy mindig ez történik ha az OVB szóba kerül, jön egy (feltehetően)
    OVB-s, aki - természetesen privátban - elárulja a nagy igazságot.

    Sajnos mi, nem intelligens, névtelen, igazolhatatlan kommentelők ezt sosem tudhatjuk meg :(

    [ Szerkesztve ]

    "Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

  • Dare2Live

    nagyúr

    válasz Aprósólyom #9 üzenetére

    " Az ügynöktől tuti nem kap automatikusan megfelelő tájékoztatást."

    Ügynök azt adja el aminek a legmagasabb a jutaléka. Aminek magas a jutaléka az ~100%ban katasztrófa a vásárlónak.

    don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

  • enginev3.0

    félisten

    Újabb tapasztalat tőlem nektek:

    Volt nálam egy OVB-s csávó, megkérdezte mik a céljaim stb... mondtam hogy 3 éven belül saját ház ennyi, nincs más, semmi más nem érdekel, nincs hitelem, van rendszeres jövedelmem, de semmiképp nem fogom lekötni a pénzem 10-15 évre sehova, mert nekem 3 éven belül kell ház, nem 15 év múlva

    2 hét múlva jelentkezett a tervezettel

    15éves megtakarítás -lol-
    Havonta csak 12ezerFt, és akármennyi pluszt rakhatok be, arra is jön kamatos kamat, évi 6-8% kamatot kapok a pénzemre

    3 év után nyúlhatok csak a pénzemhez, mert addig fixen le van kötve, de utána már nyugodtan, persze mindig csak a bentlévő pénzem után kapok kamatot

    Szabadfelhasználású, bármire költhetem
    Nagyjából ennyibe kimerült a tájékoztatás

    Íme a tervezet

    Kaptam 2 napot gondolkodni hogy akarom-e, és aztán felhív, hogy akkor érdekel vagy sem

    Rákérdeztem itt ph-n a pénzügyek topikban hogy mi is ez

    Egyből tájékoztattak hogy semmi csak egy unit linked biztosítás, szóval nem is megtakarítás hanem biztosítás (nevezzük már valódi nevén a dolgokat)

    Utána olvasva hogy mi is ez, kiderül hogy az első 3 évben még annyi pénzem sem lesz bent mint amennyit befizettem, mert akkor próbálja meg a biztosító a saját költségeit fedezni az én "megtakarításomra", ez az egyik gond -speciel egy év után biztos felhívtam volna a srácot hogy figyelj már, hol van a berakott pénzem? mert ez elmaradt a tájékoztatásból-

    Majd tovább járva a dolgot, előkerült olyan szó is hogy TKM, ami 3-4% körül van, ez már lejön a 8%-os hozamomból minden évben, szóval elém dugják hogy idén is jött 8% hozam, csak épp az összeg nincs meg, mert elvitte a TKM a felét vagy a negyedét

    De van még tovább is, ha a szél épp balról jobbra fúj és nem jobbról balra akkor az ügyes biztosítónak köszönhetően akár kaphatok én 2% hozamot is a pénzemre, ami azt jelenti hogy ebből lejön a 4% TKM, így -2%-ot buktam a pénzemből, vagy is nem is én, hanem valaki akinél a pénzem van

    És mikor rákérdeztem arra, hogy mi erre a biztosíték hogy én pluszban leszek, egyszerűséggel azt mondta hogy semmi

    Van kockázat ami teljes mértékben az én felelősségem, vagy nyerek vagy nem

    Hát remélem segít sok embert elrettenteni az OVB-től ez a hozzászólás is

    és akkor előadják magukat hogy ők függetlenek, ők azt mondják ami nekünk a legjobb
    Igen, lehet hogy azt mondják, csak azt nem mondják el hogy lehet az ugyan úgy rossz is mint jó, pont akkora esélye van a bukásra is mint nyerni

    Erre jöhet még az a válasz hogy a statisztikák alapján azért ez mindig pozitív, meg jelenleg is 6% a hozam
    Jah, csak nem a múltnak adom a pénzem, hanem a jövőnek amit nem tudtok irányítani

    Köszöntem

    Szerk.: Még annyit mondott hogy ez minden hol így van, akár hová megyek be, bármelyik bankba vagy biztosítóhoz, bárhol nyerhetek és bukhatok

    Erre nemes egyszerűséggel annyit válaszoltam, hogy ezért nem mentem be soha bankba és biztosítóhoz sem, mert tudtam hogy nyerhetek is, de bukhatok is, míg te nekem a legjobbat akaró ember ugyan úgy csak a jó dolgokat mondtad el, mint bármelyik bankban vagy biztosítónál, és a rosszakat elfelejtetted említeni

    [ Szerkesztve ]

    A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

  • updog

    senior tag

    válasz enginev3.0 #20 üzenetére

    Köszi hogy megírtad! Bakker még mindig a Signal termékeit tolják? 10 éve is azzal akartak engem behúzni...

    "Még annyit mondott hogy ez minden hol így van, akár hová megyek be, bármelyik bankba vagy biztosítóhoz, bárhol nyerhetek és bukhatok
    Erre nemes egyszerűséggel annyit válaszoltam, hogy ezért nem mentem be soha bankba és biztosítóhoz sem"

    Szomorú hogy kvázi egyetértesz vele :) Bár egy normális biztosítónál lényegében arra fogadsz, hogy k* sok pénzt kapsz (vagy az örökösök) ha baj lesz, és lényegében reménykedsz hogy vesztesz ezen a fogadáson. Így nézve, persze hogy "buksz". Ettől még (szerintem) egy felelős embernek kell hogy legyen egy normális életbiztosítása.

    A második feléhez: a mai napig jár 0.1% körüli kamat a bankbetétre is, simán vannak 1-2% körüli garantált hozamot hozó termékek tőkevédetten, ott a 4-5% körüli állampapír (ami ha nem hozza ezt az összeget majd pár év múlva, akkor már sokkal nagyobb gondod is lesz annál hogy hova lett az kamat).

    A fő baj ott kezdődik, hogy az embereknek soha nem elég, és pont azon a rétegen tud élősködni az OVB és társai, akik fújnak a normális pénzintézetekre mert pfejjmocskosbank, ellenben szó nélkül aláírják a sajtpapírt Marcsikának, ha ő havi 10-20%-ot ígér.

    Szóval azért ne induljunk el abba az irányba hogy bankba be se tesszük a lábunkat :)

    "Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

  • enginev3.0

    félisten

    válasz updog #21 üzenetére

    Oh mármint ő is és én is arra gondoltam a bankos/biztosítós résznél, hogyha ugyan ilyen ajánlatért mennék be akkor ugyan úgy megvan a bukás veszélye

    Nem az összes banki szolgáltatásra gondoltam, hanem kifejezetten az ilyenre amit ő akart nekem eladni

    A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

  • updog

    senior tag

    válasz enginev3.0 #22 üzenetére

    I see :R

    "Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

  • garga01

    senior tag

    válasz enginev3.0 #20 üzenetére

    Köszi a részletes összefoglalót, hasznos! :R
    Engem is hasonlóval kerestek meg, de mondhatod, hogy most akarsz lakást/házat venni. A legjobb akkor is az, hogy öreg korodra 2 házad lesz (szerintük). Hát inkább utazok és élek abból a pénzből most, mintsem roggyant nyugdíjasan gazdag legyek... Az állampapír szóba se jött, amibe amúgy érdemes most befektetni.

    Amúgy meg beokabence beírására:
    "egyszerűen hihetetlen, hogy emberek interneten próbálnak még mindig vitatkozni és hozzá nem értő módon tanácsot adni!" :D A Prohardver azért pont nem a hozzánemértők gyülekezőhelye...
    Igazából az elnevezéssel is gond van, hogy pénzügyi tanácsadó. Ha nincs neki végzettsége róla, hogy ért hozzá, hogy még tanácsot is adjon?
    A másik, ami valahogy nem fér a fejembe, ez a papíron magyarázunk mindent el, rajzolunk stb. Jó ez, de nekem személy szerint sokkal hitelesebb lenne, ha egy laptop elé ülnénk le, egy Excel vagy vmi kalkulátor programmal, ami dobja az opciókat grafikonokat stb.

    Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt..... csak más a fogása!

  • Zordo

    újonc

    válasz updog #21 üzenetére

    Bocsánat a nyers stílusért, de akik szerint a normális pénzitézet a Bank, na ott valami tuti nincs rendben fejben.

    Anno volt lekötött betétem 2 banknál is. 3 évre volt 1 milla az OTP-ben, majd kb. Fél milla 1 évre a Raifaisenben.
    Az OTP-ből a lejáratkor felfelé kerekítve olyan 800.000 Ft-ot visszakapni (szép kis hozam), ettől berezelve azonnal fel akartam bontani a másikat is - kb 3 hónapja volt bent akkor - , mire közölték, hogy ha most kiveszem, a berakott 500-ból csak kb. durván 200-at kaphatok meg. Így kivártam az évet, és hozott is mínusz 70.000 hozamot a drága lekötött bankbetét.

    Ezek után kötöttem én is magamnak UL biztosítást és nyugdíjat is az OVB-n keresztül, haver ajánlotta, aki Java architect programozó. Nemzetközi tőzsdepiacon forgatva, növekedési portfólióval van mindkettő.
    (Amint lejár a diákhitelem, még a bankszámlát is megszűntetem szerintem, mert bankokról hallani sem akarok soha többé, most is csak kényszerből vagyok még tagja bankszámla miatt.)

    Egy egyetemre jártunk anno, de már gyerekkorunk óta barátok vagyunk, szóval benne megbízom. Ő már az egész családnak megcsináltatta a pénzügyi terveuetet a céggel, és csak jót mondott róluk. (Neki a BSc végzettsége gazdaságinformatiks, szóval annyira nem hülye a pénzügyekhez, mint egy mezei programozó.)
    /OFF: Anno én is főleg a gazdasági/pénzüzyi tárgyakat erőltettem.az egyetemen, mert az mindig is nagyon érdekelt. Én mérnökinformatikus vagyok, de a programozást már az egyetemen is ki nem állhattam, helyette inkább volt, hogy beülten haver marketing órajára, amikor meg én is tudtam felvenni szabadon választhatót, akkor azt vettem fel. Progot meg letudtam.egy kettesre, csak górbüljön. :)) /

    Én most karrierváltáson gondolkozok, mert az informatikában folyamatosan csak az ilyen napi 8 óraban irodista (számítógép előtti) szarokkal traktálnak, amit rühellek. Haver nem mondom, jól keres, milla fölötti a bruttója, de nincs élete. Reggel megy 10-re, éjjel 10-ig tolja. Otthonról is a hétvégéken, mert mondja, hogy rengeteg a meló. 12 óra egy ablaktalan lyukban nekem nem vonzó. Találkozni is havonta/kéthavonta egy alkalommal tudunk, pedig a szomszéd utcában van az albérlete.

    Szemezek az OVB-vel, mert felajánlottak ott munkát, és eddig ügyfélként nem tudok rájuk rosszat mondani, biztosítós ismerősöm meg a Generalinál már jó pár éve milla fölötti nettóval van.

    A fizika olyan, mint a szex. Időnként van valami haszna is, de nem ezért csináljuk.

  • banánocska

    aktív tag

    Sziasztok,

    Szeretném a tapasztalataimat megosztani veletek, és ha sikerül akár egy embert is eltántorítani a velük való kapcsolattól, már elértem amit szerettem volna.
    Sejteni lehet már a bevezetőből, hogy bizony én is tagja voltam a "közösségnek". Hatalmas hiba volt, és hatalmas tanulópénz. A cég szerkezeti szinten nagyon jól ki van találva. Ugyebár strukturális rendszerben működik, és ennek van egy központja. Ugyebár most az Országos Választási Bizottságról beszélek, mert ha valaki bármit is említ a cégről, megfenyegetik, feljelentik.
    Aki teheti MENEKÜLJÖN.
    Az érzelmekre hatnak, és gyönyörűen masszírozzák az embert, hogy tárja fel kapcsolatait, de garantálom, hogy miután ezek megtörténtek, nem fognak a barátaid szóba állni veled. Beleestem, megetettek. Szerettem volna a szakmát kitanulni, érdekelnek a biztosítások. Sok barátom, rokon mondta akiknek már volt közük ehhez, hogy meneküljek. És igazuk lett. Mert mindenre van kifogás. Ők buták, nem értik a dolgot, majd meglátják amikor egy rakat pénzem lesz. De nem a szakmaiságodból, azt is garantálom. Bújtatott MLM az egész, az általad beszervezett emberekből lesz látható pénzed. A strukturális mivoltának köszönhetően nem nagyon akarnak majd elengedni. Borzasztó macerás, idegőrlő lesz, mert ott fognak alád tenni ahol csak lehet. Mivel az MLM rendszer mivoltából, nekik az a jó ha minél tovább a rendszerben vagy. Továbbá az általad kötött szerződések nagyon elenyésző %át adják oda, a többi a vezetők zsebébe megy. Nincs termékük, mondják ők. De van. TE!
    Te, és az ismeretségi köröd. Természetesen erre az írásra is lesz kifogás, hogy nekem nem jött be, itt én vagyok a hibás. Így van. Én vagyok, aki aláírt nekik.
    Az agymosás működik a legjobban náluk. 50 éves bevált recept.

    Remélem tudtam segíteni.

    [ Szerkesztve ]

  • erikaresza

    friss újonc

    Nekem kb. egy éve van OVB tanácsadóm, és tök jó tapasztalataim vannak vele. Intézett nekünk babaváró hitelt és jelzáloghitelt is. Kötöttünk rajta keresztül önsegélyező pénztárat is a hiteltörlesztéshez meg szülési támogatás igénybevételére. És olcsóbban hozta ki a lakásbiztosítást is, mint amit a banknál ajánlottak ... szóval nekem jó véleményem van róluk

    [ Szerkesztve ]

  • Sebobayern

    csendes tag

    Engem is megkeresett volt kollega ezzel az ovbvel kapcsolatban.

    Szerintem egy faszság. Ez egy közvetitö cég mint a netrisk.hu vagy a bankmonitor. Annyi a különbség, hogy ott nem akarja mrgmondani miért jo neked ez vagy. 20évesen még a nem tul okos embert belehet huzni ilyen hülyeséggel.

    A legnagyobb baj, hogy akarja vegyél vmit. Itt a legjobban akkor tudna segiteni ha olyan tippet adna amivel heti keresel 50.000 forintot és nem akarna ilyen faszsággal fárasztani.
    Aki teheti kerülje messziröl.
    Lehet 100bol 1embert átlehet verni de nem mindenki. Köszi

Új hozzászólás Aktív témák