Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • updog

    senior tag

    válasz enginev3.0 #20 üzenetére

    Köszi hogy megírtad! Bakker még mindig a Signal termékeit tolják? 10 éve is azzal akartak engem behúzni...

    "Még annyit mondott hogy ez minden hol így van, akár hová megyek be, bármelyik bankba vagy biztosítóhoz, bárhol nyerhetek és bukhatok
    Erre nemes egyszerűséggel annyit válaszoltam, hogy ezért nem mentem be soha bankba és biztosítóhoz sem"

    Szomorú hogy kvázi egyetértesz vele :) Bár egy normális biztosítónál lényegében arra fogadsz, hogy k* sok pénzt kapsz (vagy az örökösök) ha baj lesz, és lényegében reménykedsz hogy vesztesz ezen a fogadáson. Így nézve, persze hogy "buksz". Ettől még (szerintem) egy felelős embernek kell hogy legyen egy normális életbiztosítása.

    A második feléhez: a mai napig jár 0.1% körüli kamat a bankbetétre is, simán vannak 1-2% körüli garantált hozamot hozó termékek tőkevédetten, ott a 4-5% körüli állampapír (ami ha nem hozza ezt az összeget majd pár év múlva, akkor már sokkal nagyobb gondod is lesz annál hogy hova lett az kamat).

    A fő baj ott kezdődik, hogy az embereknek soha nem elég, és pont azon a rétegen tud élősködni az OVB és társai, akik fújnak a normális pénzintézetekre mert pfejjmocskosbank, ellenben szó nélkül aláírják a sajtpapírt Marcsikának, ha ő havi 10-20%-ot ígér.

    Szóval azért ne induljunk el abba az irányba hogy bankba be se tesszük a lábunkat :)

    "Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

  • garga01

    senior tag

    válasz enginev3.0 #20 üzenetére

    Köszi a részletes összefoglalót, hasznos! :R
    Engem is hasonlóval kerestek meg, de mondhatod, hogy most akarsz lakást/házat venni. A legjobb akkor is az, hogy öreg korodra 2 házad lesz (szerintük). Hát inkább utazok és élek abból a pénzből most, mintsem roggyant nyugdíjasan gazdag legyek... Az állampapír szóba se jött, amibe amúgy érdemes most befektetni.

    Amúgy meg beokabence beírására:
    "egyszerűen hihetetlen, hogy emberek interneten próbálnak még mindig vitatkozni és hozzá nem értő módon tanácsot adni!" :D A Prohardver azért pont nem a hozzánemértők gyülekezőhelye...
    Igazából az elnevezéssel is gond van, hogy pénzügyi tanácsadó. Ha nincs neki végzettsége róla, hogy ért hozzá, hogy még tanácsot is adjon?
    A másik, ami valahogy nem fér a fejembe, ez a papíron magyarázunk mindent el, rajzolunk stb. Jó ez, de nekem személy szerint sokkal hitelesebb lenne, ha egy laptop elé ülnénk le, egy Excel vagy vmi kalkulátor programmal, ami dobja az opciókat grafikonokat stb.

    Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt..... csak más a fogása!

Új hozzászólás Aktív témák