Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • enginev3.0

    félisten

    Újabb tapasztalat tőlem nektek:

    Volt nálam egy OVB-s csávó, megkérdezte mik a céljaim stb... mondtam hogy 3 éven belül saját ház ennyi, nincs más, semmi más nem érdekel, nincs hitelem, van rendszeres jövedelmem, de semmiképp nem fogom lekötni a pénzem 10-15 évre sehova, mert nekem 3 éven belül kell ház, nem 15 év múlva

    2 hét múlva jelentkezett a tervezettel

    15éves megtakarítás -lol-
    Havonta csak 12ezerFt, és akármennyi pluszt rakhatok be, arra is jön kamatos kamat, évi 6-8% kamatot kapok a pénzemre

    3 év után nyúlhatok csak a pénzemhez, mert addig fixen le van kötve, de utána már nyugodtan, persze mindig csak a bentlévő pénzem után kapok kamatot

    Szabadfelhasználású, bármire költhetem
    Nagyjából ennyibe kimerült a tájékoztatás

    Íme a tervezet

    Kaptam 2 napot gondolkodni hogy akarom-e, és aztán felhív, hogy akkor érdekel vagy sem

    Rákérdeztem itt ph-n a pénzügyek topikban hogy mi is ez

    Egyből tájékoztattak hogy semmi csak egy unit linked biztosítás, szóval nem is megtakarítás hanem biztosítás (nevezzük már valódi nevén a dolgokat)

    Utána olvasva hogy mi is ez, kiderül hogy az első 3 évben még annyi pénzem sem lesz bent mint amennyit befizettem, mert akkor próbálja meg a biztosító a saját költségeit fedezni az én "megtakarításomra", ez az egyik gond -speciel egy év után biztos felhívtam volna a srácot hogy figyelj már, hol van a berakott pénzem? mert ez elmaradt a tájékoztatásból-

    Majd tovább járva a dolgot, előkerült olyan szó is hogy TKM, ami 3-4% körül van, ez már lejön a 8%-os hozamomból minden évben, szóval elém dugják hogy idén is jött 8% hozam, csak épp az összeg nincs meg, mert elvitte a TKM a felét vagy a negyedét

    De van még tovább is, ha a szél épp balról jobbra fúj és nem jobbról balra akkor az ügyes biztosítónak köszönhetően akár kaphatok én 2% hozamot is a pénzemre, ami azt jelenti hogy ebből lejön a 4% TKM, így -2%-ot buktam a pénzemből, vagy is nem is én, hanem valaki akinél a pénzem van

    És mikor rákérdeztem arra, hogy mi erre a biztosíték hogy én pluszban leszek, egyszerűséggel azt mondta hogy semmi

    Van kockázat ami teljes mértékben az én felelősségem, vagy nyerek vagy nem

    Hát remélem segít sok embert elrettenteni az OVB-től ez a hozzászólás is

    és akkor előadják magukat hogy ők függetlenek, ők azt mondják ami nekünk a legjobb
    Igen, lehet hogy azt mondják, csak azt nem mondják el hogy lehet az ugyan úgy rossz is mint jó, pont akkora esélye van a bukásra is mint nyerni

    Erre jöhet még az a válasz hogy a statisztikák alapján azért ez mindig pozitív, meg jelenleg is 6% a hozam
    Jah, csak nem a múltnak adom a pénzem, hanem a jövőnek amit nem tudtok irányítani

    Köszöntem

    Szerk.: Még annyit mondott hogy ez minden hol így van, akár hová megyek be, bármelyik bankba vagy biztosítóhoz, bárhol nyerhetek és bukhatok

    Erre nemes egyszerűséggel annyit válaszoltam, hogy ezért nem mentem be soha bankba és biztosítóhoz sem, mert tudtam hogy nyerhetek is, de bukhatok is, míg te nekem a legjobbat akaró ember ugyan úgy csak a jó dolgokat mondtad el, mint bármelyik bankban vagy biztosítónál, és a rosszakat elfelejtetted említeni

    [ Szerkesztve ]

    A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

Új hozzászólás Aktív témák