Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • van gond

    csendes tag

    Sziasztok!

    Hosszú lesz, hogy érthető legyen :)

    Egy problémám miatt regeltem. Mégpedig:
    Vettem egy WD Element USB 2.0 vinyót azzal a céllal, hogy majd HD filmeket fogok rajta tárolni és nézni a tv-n. Erre az eddig olvasott fórumbejegyzések szerint tökéletes megoldás.
    Viszont lenne még egy fontos feladata: A jelenlegi Vista-mat szeretném rá klónozni, hogy míg a mostani helyére feltelepítem az új Win7-et, meglegyen a régi rendszerem is. Mivel iszonyú sok adat, jelszó, beállítás, levél, stb van rajta és nagyon nem szeretném, ha valami elszállna.
    Rögtön azzal kezdtem, hogy megcsináltam a klónozást ezzel a programmal. Meg is csinálta, nem írt ki hibát.
    Alaplapi USB-be dugtam be, ha nem is elsőre, de a BIOS-ban látszik. Viszont, mikor bootolnia kellene róla, nem talál rendszerlemezt a gép(előtte lehúztam a többi vinyót). Másik gépen is próbáltam, ott sem indul. Néha a setup képernyőnél le is fagy.
    Gondoltam a klónozáskor megmaradt 3. partícióra felteszek egy új Win7-et, hátha megy vele.
    Hát a nagy lófüttyöt! :( Kiírja, hogy az USB-lévő eszközre nincs támogatva a winfos.
    Végig bújtam órákon keresztül a netet, de semmi infót nem találtam a problémámról.

    Lehetőségek - szerintem:

    - a klónozáskor valami hiba került a lemezre
    - a gépemmel van a gond - beállítás, esetleg alaplap - ez am. asus P5KPL
    - usb vinyóra tényleg nem lehet telepíteni wint
    - az én cuccom hibás, csere
    - ???

    Plíz válaszoljatok, van-e tapasztalat.

    Örök hálám Nektek :R

  • van gond

    csendes tag

    válasz Killer01 #2194 üzenetére

    Tud, be is állítottam, meg is jelent az eszköz, mégsem :((

  • van gond

    csendes tag

    válasz van gond #2193 üzenetére

    Na úgy néz ki megvan a gond. Nem oldódott meg a problem, de tudom miért :)

    Tehát aszonták nekem okosok, hogy usb-ről(mindegy, hogy pen vagy vinyó) csak az ún. portable winfos telepíthető és bootolható. Tehát az én "hagyományos" oprendszeremet hiába klónoztam, azt nem indul el.
    Azóta egy másik (sata) vinyóra megcsináltam a klónt. Restart után 2x kérte a telepítőlemezt, hogy javítást csináljon, de úgy néz ki müxik. Remélem addig kibírja, amíg minden beállítást és telepítést megcsinálok az új, szűz oprendszeremen - gondolom az újratelepítéskori adatvesztés nem csak nálam szokott gondot okozni :(

    Na ezt azért írtam le, hogy más is tudjon erről. Ill. ha valaki tud megoldást, akkor az meg tudja cáfolni.

    Szép napot! :))

Új hozzászólás Aktív témák