Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Johnyy

    tag

    Sziasztok!

    WDC WD3200BEVT 2,5" HDD, erről fut a rendszer. Windows 7 prof. 32 bit.
    Egy Kingston DataTraveler G2 8GB USB2.0 pendrive -al próbálkoztam.

    WDC WD3200BEVT HDD:
    Működési idő: 15 nap 21 óra
    Összes indulás/leállás száma: 199
    Load/Unload Cycle Count: 16643

    Az első hozzászólás tényleg elég hiányos.
    Tegnap próbáltam megcsinálni az alapján, de kellett egy kis idő, guglizás, meg jó pár újraindítás mire sikerült.

    Próbáltam a (#2067) patex1983 [link] hozzászólása alapján is, de sajnos az se lett jó. Szerintem azért, mert valamiért nem tette aktívvá a pendrive -ot, így nem lehetett róla bootolni.
    Próbáltam a lemezkezelőben aktívvá tenni, de nem lehetett, ki volt szürkítve az az opció.

    Végül találtam egy egész jó leírást, ezt: [link], ami alapján sikerül megcsinálni, így:
    HP USB Disk Storage Format Tool 2.2.3 -t futattam rendszergazda módban, ennek kijelöltem a cikk honlapjáról letöltött win98boot könyvárat. Majd felmásoltam a többi dolgot is a pendrive -ra, amit a HP USB Disk Storage Format Tool nem másolt fel a win98boot könyvtárból (De valószínű enélkül is működne a dolog.) Majd a wdidle3.exe -t.
    Majd újraindítottam a gépet, beléptem a BIOS -ba, és átállítottam a SATA vezérlőt IDE -re, a boot sorrendet, hogy az USB boot legyen az első.
    Ekkor megjelent 4 választási lehetőség (na itt is voltak problémák):
    Végül ezzel sikerült indítani: 1. Adaptec UW (SCSI) CD or DVD -t választottam.

    Ezután jöhetett a wdidle3 /R parancs, ami kiírta, hogy 8 másodpercre volt állítva a parkolás.
    Kiadtam a wdidle3 /S300 parancsot, ami kiírta, hogy 5 percre állította a parkolást.

    Amióta át lett állítva azóta csak akkor parkol, amikor kikapcsolom a gépet.
    Ez normális dolog?
    Szerintetek mi lenne a jó beállítás ennél a HDD -nél?

    (Elnézést, hogy hosszú lett, de úgy gondoltam jó ha leírom a tapasztalataimat.)

Új hozzászólás Aktív témák