Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • szaszlaci

    addikt

    válasz Johnyy #2292 üzenetére

    "Az első hozzászólás tényleg elég hiányos."
    Abban az esetben, hogyha volnál oly szíves és kifejtenéd, szerinted mi hiányzik belőle, nagyobb esély lenne rá, hogy jóvá tudom tenni hanyagságomat.

    "nem tette aktívvá a pendrive -ot"
    Ó, ezen nem is csodálkozom, mert azt elég nehéz "aktívvá" tenni, mivel a boot sector helyét a partíció alakítja ki, így megtenni is csak azzal lehet.

    "Amióta át lett állítva azóta csak akkor parkol, amikor kikapcsolom a gépet.
    Ez normális dolog?"

    Valószínűsíthető, hogy a rendszer hozzányúl az időtartam lejárta előtt; miért is parkolna ez esetben.
    Ellenben úgy gondolom, közel nem kellő alapossággal olvastad el azt a szegény első hozzászólást, különben nem tetted volna fel a kérdéseidet.

    ■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

  • szaszlaci

    addikt

    válasz Johnyy #2294 üzenetére

    Nekem az a benyomásom, hogy a kolléga elrejtett egy leheletnyi iróniát a közlendőjében. :)
    Lehetne még sok egyéb ezzel kapcsolatos dolgot leírni – a már így is hosszóra sikeredett hozzászólásba – úgymint a ház szétszerelését, a BIOS/UEFI rejtelmeit, azonban érzésem szerint ezek nem kapcsolódnak szorosan a témához, meg lehet keresni a módját, ami aztán egy vizsga jelleggel teszi próbára a felhasználót a módosítás előtt. De ha ti úgy gondoljátok, hogy szükséges, idővel bele fogom rakni ennek menetét.

    Mondandóm lényege az lett volna, hogy nem a pendrivet, hanem a partíciót tesszük bootolhatóvá (aktívvá). – Mint azt a linkelt hozzászólásomban is írtam.

    Csak magamat tudom ismételni, miszerint nem kellő figyelemmel olvastad az útmutatást, annyival kiegészítve, hogy a végén vagy egy link, konkrét példára. Hogyha egyáltalán nem parkol, nem jó, minden esetre én DOS felületen nézném meg a következőképpen: hat perc üresjárat után lekérdezném, majd újra várnék hat percet, így ez két plusz parkolást jelent az áramtalanításkor végbemenőkön felül.

    ■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

Új hozzászólás Aktív témák