Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • azbest

    félisten

    válasz bambano #124 üzenetére

    Mondom én hogy másról beszélünk. Nem a zenét, mint fogalmat mérjük, hanem lejátszásban részt vevő eszközök eredményét. Megfelelő pontosságú mérésekkel kimutatható kell legyen, hogy a kevésbé műszaki kolléga által misztikusabban megfogalmazott hangzásbeli különbségek mik. Sőt, a legjobb, hogy reprodukálhatóak is. Például van amikor a nagyzenekar lemegy a barlangba az akusztika és a hangulat érdekében, de egy filmben vagy játékban ezt mesterségesen teszik hozzá az élményhez az effektekkel.

    Az ízlésbeli és pszichológiai tényezők nem szempontok a mérnöki "jó" (pontos) meghatározásánál.

    Kezdem azt hinni, hogy azért van ennyi vita hifi témában, mert a a műszakilag hozzá nem értők próbálnak műszaki kifejezésekkel meggyőzni műszaki szakembereket arról, hogy bizonyos fajta torzítás, ami szubjektíven tetszik valakiknek, az a helyes és hibátlan eredmény.

    Szerk: másrészt műszaki tényezőkre próbálnak fogni olyan misztikus hangzásbéli különbséget, ami vagy mérnökileg meghatározható torzítás vagy valójában nem is létezik. A torzítás lehetőségét tudja és belátja az, aki ismeri az eszköz mérnöki működését. A misztikus összetevő meg egy vicc.

    Azzal szerintem senki sem vitatkozik, hogy valaki másnak más fajta zene vagy hangzás tetszik, mert ennyi erővel arról is mehetne a vita, hogy milyen a tökéletes mozifilm. Főleg, hogy ezek még a hormonháztartással összefüggően is változó szubjektív dolgok.

    "A komplexitás viszont valószínűleg így van, olyan műszer szerintem nincs ami MINDENT EGYSZERRE tud mérni amit fül érzékel."
    Innen indultam, hogy kiegészítsem, de igen, ez mérhető teljes egészében, mert pár kHz sávszélesség feldolgozása nem műszaki kihívás.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák