Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • fpeter84

    senior tag

    Srácok, nem mondom hogy kívülről nézve nem vicces ahogy így egymás torkának mentek, de azért felhívnám a figyelmet Sotho #33 hsz-ének végén a szmájlira, miszerint is nem gondolta azt komolyan, erre itt gyilkoljátok egymást már egy ideje :)

    Szintetikus teszt vs igazi: annó középiskolás koromban bizony én is rendesen beleestem ebbe a hibába - illetve ezzel próbáltam magyarázni a rossz döntéseimet, amiben némileg szerepet játszott persze a csóróságom is... Szóval a TBred B először egy SiS745-ös ECS K7S6A-ba, majd mivel az nagyon rövid úton kilehelte a lelkét, egy SiS746-os ECS L7S7A2-be került. Utóbbi váltással örültem mint majom a farkának, mert a 745 még nem tudott async PCI/AGP/MEM órajelet, de a 746 már igen így új távlatok nyíltak a tuning előtt: a hivatalosan csak oc-vel 333-as csipszet mellett lazán futott a proci 400-as FSB-vel, a szerencsés DDR1 modulok pedig async-ben majdnem 500-at. Én hátradőltem a szintetikus tesztek eredményeivel, illetve valahogy szemellenzősen nem akartam annál tovább látni - hiszen erre volt pénzem - és örültem neki hogy milyen atomerőművem van. Aztán történt egyszer hogy lecseréltem a SiS-es lapot egy Abit NF7-S-re - a proci ugyanaz maradt azonos tuninggal de alacsonyabb RAM órajellel - és meglepődtem hogy jééé, átlag 50-100% plussz FPS a játékokban! Pedig a szintetikus tesztek nem sok különbséget mutattak...

    Szóval ennyit ér az hogy a szintetikus tesztek milyen értékeket tudnak hozni 1-1 dologra koncentrálva, de amikor rendszerként kell együttműködnie mindennek a valós életben akkor hatalmas különbségek tudnak kijönni!

Új hozzászólás Aktív témák