Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • fpeter84

    senior tag

    hajjj, azok a régi szép tunyingos idők... :)

    Abit BP6 Cel1 400@600MHz x2!!!
    Abit BE6-II Cel2 633@1100MHz
    Abit NF7-S TBred-B 1700+@2300MHz
    Abit IS7 NW 2@3GHz, majd Prescott 3@3.8GHz
    többféle lap E2180 2@3GHz, E6550 2.9@4GHz (ez a mai napig)

    Abit for president! :))

    Azért a Cel2-höz hozzáfűzném, hogy örültem mint majom a farkának a 75%-os tuningommal, egészen addig amíg a frissen vásárolt (talán MX400?) vidkártyámat el nem vittem a haver 750-es Duron-jához egy teszt erejéig, és pofára nem estem hogy a durci bizony átlag 20-30%-al magasabb fps értékeket pörget ki belőle alapórajelen :W No utána hamar cserélődött egy 1200-as Duron konfigra (a fenti lista persze messze nem teljes, csak ezek voltak az említésre méltó tuningosak), és már meg sem lepett amikor összehasonlítottuk valakinek a 2@3GHz-es P4 cerkájával és a Duron minden tesztben és játékban lazán lenyomta fps-ben :)

    De jó érzés is néha nosztalgiázni kicsit, van is egy hatalmas kupac régi vidkártyám, alaplapom, procim és igyekszem egyre csak növelni a kupacot, mert ha pénzben nem is, de számomra érzelmileg egyre nagyobb értékkel bírnak!

  • fpeter84

    senior tag

    Srácok, nem mondom hogy kívülről nézve nem vicces ahogy így egymás torkának mentek, de azért felhívnám a figyelmet Sotho #33 hsz-ének végén a szmájlira, miszerint is nem gondolta azt komolyan, erre itt gyilkoljátok egymást már egy ideje :)

    Szintetikus teszt vs igazi: annó középiskolás koromban bizony én is rendesen beleestem ebbe a hibába - illetve ezzel próbáltam magyarázni a rossz döntéseimet, amiben némileg szerepet játszott persze a csóróságom is... Szóval a TBred B először egy SiS745-ös ECS K7S6A-ba, majd mivel az nagyon rövid úton kilehelte a lelkét, egy SiS746-os ECS L7S7A2-be került. Utóbbi váltással örültem mint majom a farkának, mert a 745 még nem tudott async PCI/AGP/MEM órajelet, de a 746 már igen így új távlatok nyíltak a tuning előtt: a hivatalosan csak oc-vel 333-as csipszet mellett lazán futott a proci 400-as FSB-vel, a szerencsés DDR1 modulok pedig async-ben majdnem 500-at. Én hátradőltem a szintetikus tesztek eredményeivel, illetve valahogy szemellenzősen nem akartam annál tovább látni - hiszen erre volt pénzem - és örültem neki hogy milyen atomerőművem van. Aztán történt egyszer hogy lecseréltem a SiS-es lapot egy Abit NF7-S-re - a proci ugyanaz maradt azonos tuninggal de alacsonyabb RAM órajellel - és meglepődtem hogy jééé, átlag 50-100% plussz FPS a játékokban! Pedig a szintetikus tesztek nem sok különbséget mutattak...

    Szóval ennyit ér az hogy a szintetikus tesztek milyen értékeket tudnak hozni 1-1 dologra koncentrálva, de amikor rendszerként kell együttműködnie mindennek a valós életben akkor hatalmas különbségek tudnak kijönni!

  • fpeter84

    senior tag

    Ezeknek a régi hűtőknek nem az volt az elsődleges baja hogy túl kicsik voltak, hanem maga a konstrukció...

    Az aluminium jobban le tudja adni a levegőnek a felvett hőt, viszont magában az anyagában nehézkesebben terjed. Ezért csinálhatsz aluból akár 10 kilós hűtőt is, a proci pontszerű melegedő magja attól még felforr alatta.

    A réz sokkal jobban vezeti anyagában a hőt, viszont a levegőnek nehézkesebben adja le, ezért a tiszta réz hűtők picit jobbak voltak a tiszta alunál de még mindig nem az igazi. Ezért találták ki a kombinált, réztalpas-alubordás megoldásokat, ahol a réz segit szétvezetni a hőt nagy alapterületre, az alubordák pedig könnyebben leadják azt a levegőnek...

    Majd ugye jött a nagy áttörés, a heatpipe-ok elterjedése, ami minőségbeli ugrás volt a hő-széthordás kérdésében, igy már tényleg volt értelme akkora batár hűtőbordákat csinálni mint amik később megjelentek, mert a borda túlvégéig hatékonyan elhordták a csövek a pontszerű hőforrás melegét...

    FOP32: nekem is volt még abban a vérpistike korszakomban, amikor direkt élveztem hogy hangos a gép: ventik mindenhol, vagy 8-10 darab a házban mind 12 volton, ha lúd legyen kövér alapon, szóljon csak mint a porszivó! Placebó hatás, ettől biztosan erősebbnek éreztem a gépet, volt benne kraft! :))

    [ Szerkesztve ]

  • fpeter84

    senior tag

    Ha már szóbakerültek a régi kis boltocskák... Manapság léteznek még kisebb "turkálós" bontós boltok valamerre? Bp belvárosból nagyon eltűntek... Régen nem csak a pcbonto, computerek.hu meg computerbonto.hu volt hanem még vagy 8-10 kisebb bolt szétszórva a dohány utca - király utca övezetben. Még a Bakáts téren volt annó egy pincebolt, ami pár éve átköltözött a Berzenczey utcába majd meg is szűnt - nem csodálom... Nem tudom minek volt ott az eladó - már volt hogy direkt olyat kértem ami ott állt mögötte a polcon dobozban, de arra is azt mondta hogy őőő nemtom, olyan nincsen...

    Szóval valamerre tudtok még ilyen boltokról Bp-en ahol halmokban álnak a régi belezés alatt álló vasak, előfordulhatnak régebbi érdekességek?

  • fpeter84

    senior tag

    válasz RexMaximus #122 üzenetére

    No azt nem tudtam hogy a mogyoró srác már nincsen - már a kezdetekkor jártam nála párszor budafokon, a ház mögött a garázsban lehetett turkálni és pár száz forintokért vettük az akkor még valamire használható p1-p2 maradványokat - akkor kellett volna feltankolni, dehát azok még a diákévek voltak

    A másik két boltban is megfordulok időről időre és néha sikerült is 1-1 érdekességet vagy hiánypótlót begyűjtenem, de azért még reménykedek, hátha jön pár tipp félreesőbb helyeken megmarad kis boltokról ahol érdemes lehet körbenézni.

    Vatera/ebay környékén gyakran turkálok, nézem az amcsi és német felhozatalt is, de sajnos egyre ritkábban akad 1-1 jó vétel - van pár röhelyes fix áron hirdetett dolog aztán annyi... :U Sajnos mostanra az újrahasznositás áldozatává vált a legtöbb ilyesmi, ritka a jó lehetőség...

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák