Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • cairojack

    aktív tag

    Most G500-asom van, elsőnek váltottam rá G5-ről. Ez a G500s egy nulla. Pár DPI-vel többet tud a lézeres érzékelő, de ezt leszámítva nulla innováció. Ezek alapján marad a G500, amíg meg nem döglik, vagy ki nem jön egy még újabb generáció.
    Ennek a nulla fejlődésnek egy előnye azért van. Ha a G500 megpusztulna, nem kellene aggódnom, hogy "jaj mire cseréljem, meg tudom-e szokni/szeretni az új egeret?'. Ugyan ezt kapom. :)
    Zárójel: Kicsi kezem van, fontos a jól eltalált egér méret és forma. (amúgy az első oldalsó gombot így sem érem el, de még így is maradt 2 gomb :) )

    (G15 rev II-meg már nagyon rég szolgál, de még mindig nem érzem úgy, hogy az utód (immáron a 2. utód) többet tudna annyival, hogy cseréljem.
    Logitechnél befulladt az innováció.

    [ Szerkesztve ]

    4 col fölött minden phablet... nekem 4 colnál nagyobb telefon, soha az életben nem kellene. Ha fizetnének se...

  • cairojack

    aktív tag

    No most kell megtennem azt a kommentet, amit valószínűleg soha senki nem fog elhinni nekem, így 56 perccel az előző után. Úgy fest 3,5 év után tönkrement a G500-asom. :O :O :W :W
    Ha nem velem történt volna meg, én sem hinném el. Ennek mekkora az esélye? Itt áradozok, hogy milyen jó kis cucc ez, erre kevesebb, mint egy órával később kampó.

    Amúgy az egér műxik, csak most azt kezdte játszani, hogy én egyet, ő kettőt klikkel néha. Átdugtam másik gépre, ahol nincs fent az LGS, ott is ezt csinálja. Most az lesz, hogy még várok egy kicsit, meg lenullázom a belső memóriát, de ha aztán sem javul meg... csere. Tán csak nem egy G500s-lesz? Amiben nulla az innováció??? :(((
    Mert más alternatívát nem látok. De most azért egy kicsit berágtam a Logira... Hogy egy csúcs hardver 5 évet nem bír ki az már röhej (Nem mintha ismerőseim Razer, és Giga egerei tartósabbak lennének, sőt...)

    [ Szerkesztve ]

    4 col fölött minden phablet... nekem 4 colnál nagyobb telefon, soha az életben nem kellene. Ha fizetnének se...

  • cairojack

    aktív tag

    válasz WolfheartGR #174 üzenetére

    Hol javítanak ilyesmit? Nagyon sokat segítene a válasz. Nem feltétlen akarnék kiadni 15+K-t egy új egérre most.
    Előre is köszi!

    (BTW köcsög fogyasztói társadalom. Haverom 15!!! évig használt egy golyós egeret. Általános suli végétől, középsulin át, egyetem végéig és azon túl. Informatikus lett. Napi 15000 bal-, és 3000 jobb klikk volt az átlaga. Nem azért nyugdíjazta az egeret, mert tönkrement, hanem mert az új gépén csak 1 PS2-es port volt. Régi, noname, olcsó egér 15 év, új csúcstechnika 3,5 év. Köszönjük Ford úr!)

    [ Szerkesztve ]

    4 col fölött minden phablet... nekem 4 colnál nagyobb telefon, soha az életben nem kellene. Ha fizetnének se...

  • cairojack

    aktív tag

    válasz WolfheartGR #176 üzenetére

    Sajna senki hasonlót nem ismerek, úgyhogy priviben megdobhatnál a nevével, elérhetőségével. Előre is köszi!

    4 col fölött minden phablet... nekem 4 colnál nagyobb telefon, soha az életben nem kellene. Ha fizetnének se...

  • cairojack

    aktív tag

    válasz DeadMeat #179 üzenetére

    Könnyen lehet, hogy rá leszek kényszerülve a cserére. Ami a kopást illeti, nekem 3,5 év alatt annyit kopott a G500-asom, hogy elhalványodott rajta a Logitech felirat meg logó, de még most is olvasható. Amúgy mióta is van meg a G500s-ed? 2 hónapja? Ezt a kopás témát érdemesebb lenne 1 év múlva megvitatni.

    Amúgy: kicsit utána olvastam a témának, és az sem biztos, hogy kapcsolót kell cserélni. Itt egy jó kis videó, ahol a faxi elmondja, hogy elég bénán lett megtervezve a G500.

    http://www.youtube.com/watch?v=dWJk4EWfyOA

    Kíváncsi vagyok, hogy az általa elmondottakból mennyi igaz. Lehet ki fogom próbálni. De ha igaz, akkor azért elég gáz, hogy ennyire trehányul - hogy mást ne mondjak - van megtervezve a G500. Ennek fényében kíváncsi lennék, hogy a G500s-en változtattak-e ezen a hibán.

    [ Szerkesztve ]

    4 col fölött minden phablet... nekem 4 colnál nagyobb telefon, soha az életben nem kellene. Ha fizetnének se...

  • cairojack

    aktív tag

    válasz DeadMeat #181 üzenetére

    Lehet muszáj lesz váltanom, és jó hogy elmondtad a véleményed. Nekem a G5 is nagyon bejött, utána a G500-at kicsit szoknom kellett a szélesebb alsó kialakítás miatt, de 2 hét volt az alkalmazkodási idő, és már ezt is szeretem. Engem inkább az zavar, hogy pont ott nem fejlődött az egér, ahol kellett volna. Pl szerintem az ma már minimum elvárás lenne, hogy ne 1 hanem legalább 3 profilt tudjon az egér onboard tárolni, vagy hogy ezekbe a makrók is beletartozzanak, mert jelenleg hiába mentesz el egy profilt az egér memóriájába, a hozzá rendelt makrókat nem tárolja (Legalábbis a komplexebbeket biztos nem. Sima gombnyomást asszem igen). Én nem olvastam olyasmit, hogy ez változott volna, úgyhogy felteszem ez maradt olyan, mint a G500-ban, amit már 3,5 éve is kevésnek találtam. Plusz elfért volna még +1-2 gomb. Most félre ne érts, nem akarom, hogy egy MMO egeret csináljanak belőle, de mivel nekem a kezem kicsi, nem érem el az első gombot, csak az alsót és a hátsót. Ha pl a görgő kapcsolóját pár milliméterrel arrébb tették volna, akkor befért volna +1 gomb a görgő mögé, mint ahogy a G5-ön is volt ott két gomb, és nagyon imádtam őket. Nekem nagyon kézre álltak, és sok játékban leszedtem róluk a felbontás állítást, és mást programoztam rájuk. (Ill néha csak az első DPI váltót felcseréltem az első oldalsó gombbal, ugyanis azt fogásváltás nélkül a G5-n sem értem el).

    Ami a festést illeti, nekem elég izzadós a kezem, de már a G500-ra sem izzadok rá, és nem fényesedett ki (vagy legalábbis nem olyan szinten, hogy észre vegyem) a felülete, szóval a G500 festése sztem közel tökéletes volt. Technikai értelemben. Ha a kinézetről beszélünk - bár ez szubjektív ugye - meg még jobban is tetszik, mert az új dizájn szerintem (kövezz meg) ronda. Persze sosem baj, ha valami fejlesztenek, de szerintem lett volna az egéren más terület, ahol sokkal inkább ráfért volna a fejlesztés. Mert persze jó a kábel, meg kapcsoló, meg szenzor, meg festék upgrade, de ha az egérnek komoly lemaradása van a versenytársakhoz képest, akkor inkább azt kéne csiszolni szerintem.

    BTW, ha végleg behal a G500, akkor 500s-em lesz, mert ilyen görgőt - tudtommal - senki más nem gyárt, csak a Logi, és én már totálisan függővé váltam tőle. A legkirályabb találmány, mióta leálltunk a golyós egerekkel.

    Abban reménykedek még, hogy a G500s utódja hamar megjön, és nem kell rá 3,5 évet várni, mint az S-re. A Logi mostanában nagyon belassult, ami a fejlesztéseket illeti. Egy nyavalyás kormányt nem tudnak már letenni az asztalra, 5 éve. Van a méreg drága G27, meg a totál ronda DF-GT. Ennek már vagy 3 éve várom az utódját, mert ilyen váltóval egybeépített rusnyaság nem kell, de nincs semmi utód.

    Szerintem a válság betett nekik, tuti, hogy a költségcsökkentés miatt nem fejlesztenek. Sztem az S széria is azért ugyan olyan külsőre, mint az eddigiek, mert nem volt zsé új cuccot tervezni/tesztelni. No meg az előállításhoz szükséges fröccsöntő formákon, stb sokat lehet fogni.
    A korrektség kedvéért azt tegyük hozzá, hogy szinte az összes G sorozatos cucc naaaaaagyon el van találva, annyira, hogy nem is feltétlen kell rajtuk fejleszteni, és ha pedig mégis elszánják magukat erre, össze kell kapni magukat. Nehéz a jónál is jobbat alkotni... :)

    [ Szerkesztve ]

    4 col fölött minden phablet... nekem 4 colnál nagyobb telefon, soha az életben nem kellene. Ha fizetnének se...

  • cairojack

    aktív tag

    válasz thurands #184 üzenetére

    Nekem van (volt) G400-asom és G500-asom, és személyes tapasztalatom, hogy nem kell összehasonlítani a kettőt. A G400 sokkal silányabb felépítésű, a görgője tényleg olyan ratyi, hogy 1200 forintos Genius egerem agyon veri, ha tartósságban nem is, de minőségérzetre igen.
    A DPI váltó gombokkal nekem bajom nem volt azt leszámítva, hogy kicsit nagyobb a nyomáspontja, mint amit kényelmesnek találok, viszont az stabilan hozta évekig. Pontosságra nem rossz, de igénytelen cucc. Ezzel szemben a G500 3,5 évig hibátlanul szolgált, épp a napokban adta meg magát a bal gomb. Mikorokapcsoló csere lesz, aztán meg G500s, előbb utóbb, gondolom.

    4 col fölött minden phablet... nekem 4 colnál nagyobb telefon, soha az életben nem kellene. Ha fizetnének se...

  • cairojack

    aktív tag

    válasz WolfheartGR #195 üzenetére

    Azt én nem is mondtam, hogy ilyen eset soha nem fordulhat elő. Ízlések és pofonok. De a tények azért makacs dolgok. (Értem ez alatt a felhasznált anyagok minőségét, összeszerelési minőséget, stb. Azért a G400 még így is 1000-szer jobb, mint egy átlagos egérke. Szóval nincs szégyenkezni valója.)

    [ Szerkesztve ]

    4 col fölött minden phablet... nekem 4 colnál nagyobb telefon, soha az életben nem kellene. Ha fizetnének se...

  • cairojack

    aktív tag

    válasz WolfheartGR #197 üzenetére

    Hát nem tom, nekem még soha nem volt bajom az érzékelővel. Egyik egérnél sem. Mármint a kettő közül. Egy dolog van a G500-ban ami szerintem nem kéne bele. A görgő oldalra billenthetősége. Magát a görgőt imádom, nekem 3,5 év alatt nem sikerülte "kikopnia". Még mindig tök határozottan kattan, tény, hogy kisebb erővel kell görgetni, mint a G400-ast, amit azóta már utálok is (meg a legtöbb egér görgőt). A szabadon futó mechanizmusához meg baxottul hozzászoktam, netezésnél, irodai alkalmazásnál hihetetlen nagy segítség, már aki használja. Előtte is volt élet, ez kb olyan funkció, mint a kocsiknál az ajtószervó. Egész addig feleslegesnek tartod, míg nem lesz egy olyan kocsid, amiben nincs. Aztán meg már nem tudsz becsukni egy kocsiajtót, mert eleinte csak betolod az ajtót, oszt mikor nem húzza be a szervó, 2. próbálkozásra - már csak dühből is - bebaxod mint a WC ajtót. :)
    Ez a görgő olyan kényelmi funkció, ami bár fölösleges, de ha rászoksz, rász*/sz, mert föggővé tesze, és utána nem kell más.

    Játékhoz tényleg felesleges. No de ellenben az oldalra billentés tényleg tök felesleges, mert túl könnyen meg lehet billenteni a görgőt, főleg, ha csak simán meg akarod nyomni. Én nem is programozok oda soha semmit, mert utálom, hogy akarva akaratlanul aktiválom. Olyan fos ez, mint a W8 charm bar, kb. Csak ezt legalább ki lehet kapcsolni. Hát nekem ennyi a bajom a G500-zal. Nálam minden másban veri a G400-at.

    "Szóval messze nem olyan egyértelmű a dolog mint amennyire próbálod itt feltüntetni." - én nem próbálom sehogy feltüntetni, az tény, hogy más minőségű anyagokból építik fel a két egeret, és más minőségű az összeszerelés is. Ez a tény. Hogy aztán ez kinek hogy jön be az már egyéni kérdés. Olyan parttalan vita ez, hogy BMW M5 vagy 760Li. Van akinek a kényelem, van akinek a nyers teljesítmény számít többet...

    [ Szerkesztve ]

    4 col fölött minden phablet... nekem 4 colnál nagyobb telefon, soha az életben nem kellene. Ha fizetnének se...

  • cairojack

    aktív tag

    válasz thurands #199 üzenetére

    És amit már említettek neked, a hivatalos logi gari? Azt nem próbálod meg?

    4 col fölött minden phablet... nekem 4 colnál nagyobb telefon, soha az életben nem kellene. Ha fizetnének se...

  • cairojack

    aktív tag

    válasz thurands #199 üzenetére

    Esetleg leírod a hibáját, elpasszolod pár rugóval olcsóbban, ha találsz rá vevőt, elrakod az 1000-es kompenzációt, és nem buktál rajta túl sokat.
    Ha meg megjelenik hivatalos Mo-i kereskedelemben, megveszed újra. (Nem okoskodni akarok, de ha nincs gari, én ezt megpróbálnám, jártam már hasonlóképpen régebben, és így jöttem ki belőle).

    Apropó, lehet tudni, hogy mikorra várható a Mo-i forgalmazás?

    [ Szerkesztve ]

    4 col fölött minden phablet... nekem 4 colnál nagyobb telefon, soha az életben nem kellene. Ha fizetnének se...

  • cairojack

    aktív tag

    válasz WolfheartGR #202 üzenetére

    Az oldaluk egész biztos ABS (és szerintem tök egyforma). Azt valahol olvastam is, meg ilyenekből vannak az airsoft puskáim, szal felismerem az ABS-t. Igénytelen, de mocskos tartós anyag. A felső rész szerintem eltérő anyag. Ha nem is nagyon. De akkor is nagyon más a két egér, ha volt a kezedben mindkettő azért érezni a különbséget. A G400 durvább, kicsit kopogósabb, a görgője és a gombjai is fapadosabbak. Legalábbis szerintem, az én tapasztalataim, ítéletem szerint. De figy én nem akarok vitát kezdeni erről. Akinek az tetszik, váljék egészségére. Szabad ország, mindenki olyan véleményen van, amilyet akar. Én csak a sajátom mondtam le. Nekem az a véleményem, hogy a G500 jobb, mint a G400 ráadásul annyival nem drágább. Elfogadom, ha más nem így látja. Aki meg vásárlás előtt áll, annak azt tudom javasolni, hogy ha van rá lehetősége, próbálja ki mindkettőt, mielőtt megveszi (Pl MM és hasonló helyek. Anno én is ott döntöttem el, hogy G5 vagy G9, és nem bántam meg, hogy megnéztem őket, és hogy a G5-lett a vége).

    Aztán szerintem én itt lezártam ezt a dolgot, nekem nem érdekem, hogy bizonygassam a véleményem. Nem árulok G500-asokat. :)
    Csak kifejtettem a véleményem, és simán elfogadom, hogy neked a G400 tetszik jobban. Nem fogok ezért vitába bocsátkozni, nem is lenne értelme. Aki meg akar egeret venni, úgyis eldönti maga. Én tényleg csak a saját tapasztalataimat mondtam el.
    :R

    4 col fölött minden phablet... nekem 4 colnál nagyobb telefon, soha az életben nem kellene. Ha fizetnének se...

  • cairojack

    aktív tag

    válasz gabipaci #204 üzenetére

    Nem lehet mindenhol kapni? WTF? Logitech shopból rendelje a halál, másfél-kétszeres áron...
    (Iponban v Aquában legyen, a többi nem érdekel).

    (#205) b.
    Az általad leírt hibákból semmit nem érzékeltem, nem tudom, hogy te hibás darabot fogtál ki, vagy mi van. 3 év alatt elnyűttem egy mokrokapcsolót, ami 20 millió klikkre van hitelesítve. Elhiheted, hogy régen elég HC gamer voltam. Mostanában nincs rá időm és az új, "1 gombosra butított" konzolportos vackok nem kötnek le.
    Ami az egeret illeti, én High Sense játékos vagyok, nem rántom az egeret, és ebben mind a két egér jó sztem.

    Azt a dumát meg, hogy "én ki tudom akasztani az egeret, ezért akkora kva király vagyok, mint három másik" pont olyannak tartom, mintha egy autóversenyző azzal kérkedne, hogy "Tudom ám én úgy vezetni az autót verseny alatt, hogy felrobbanjon a motor. Látod milyen király vagyok?" - hát ha neki ez jó, csak sztem a tudás nem erről szól.

    Én anno voltam egy bizonyos szintű játékos (és még 1500 forintos egérrel kezdtem), nyilván nem olyan szinten játszottam, mint Fatality, de azért eléggé ott voltam a szeren, külföldi szervereken is megvolt a respectem. Biztos mindent tönkre lehet baxni, de nekem eddig tökéletesen megfelelt a G500, sosem hagyott cserben (igaz a G400 sem, csak szerintem az igénytelenebb kialakítású, anyaghasználatú), és így fórumokon kívül, még nem is halottam ilyet. Itt szokták páran verni magukat, hogy a lézeres egér szar, csak az optikai...
    Na most ez meg sztem pont olyan mint az iPhone vs Android. Kinek a pap, kinek a papné...
    Aki ezen akar lovagolni, sok sikert hozzá.

    Amúgy meg ha neked a G400 jobban bejön, használd azt. Engem aztán nem zavar. 1000 forintos egérrel is el lehet lenni.
    Mint mondtam, nekem mindkettő van, az egyik 3,5 éve, a másik 2 éve. Megvan a preferenciám, és ezt osztottam meg. Ha másnak más, nekem nem fáj... :)

    És attól mert idegenek győzködnek olyasmiről amiket személyesen sosem tapasztaltam, a véleményem sem fog megváltozni.

    [ Szerkesztve ]

    4 col fölött minden phablet... nekem 4 colnál nagyobb telefon, soha az életben nem kellene. Ha fizetnének se...

  • cairojack

    aktív tag

    Sziasztok!

    Előre szólok, hogy ez a komment lesz az utolsó, amit a témában megírok, aztán részemről off. Semmiféle érzelmi töltés nem játszik szerepet ebben, egész egyszerűen arról van szó, hogy nem áll szándékomban (mivel nem érdekem) vitázni a G400 vs. G500 témában, egész egyszerűen elmondom a véleményem, amivel nem kötelező egyetérteni. Nem akarok senkit semmire se rá-, se lebeszélni.

    Ebben a hsz-ben igyekszem annyira konkrétan fogalmazni, amennyire csak tőlem telik. Ha ezt valaki képes és hajlandó megérteni, onnantól kezdve nincs okom, ha pedig nem képes erre, nincs szándékom tovább fejtegetni a dolgot.

    Azt is szeretném leszögezni, hogy a véleményemmel senkit nem akarok megbántani, de ha valaki mégis magára vesz ebből valamit - valamilyen okból - , az már az ő dolga, azért már ne én legyek a hibás.

    No a hosszú bevezetés után lássunk is hozzá. Alapvetően két dolgon meg itt a vita, de mielőtt belekezdenék a véleményem és az érveim ismertetésébe, egy dolgot szeretnék tisztázni.
    Meg lettem vádolva azzal, hogy személyeskedek. Nem mondom, hogy soha nem volt rá példa, de az előző kommentemben nem személyeskedtem. Sőt... sőt, én magam reagáltam egy személyeskedésre.
    Azt állítottam - és ezt fenntartom most is, akár igazat adtok nekem, akár nem - hogy én kifejezetten utálom, és undorítónak tartom, hogy ha valaki azzal nyit egy ilyen fórumon (ugye már tisztáztuk, hogy akinek nem inge ne vegye magára), hogy "A megkérdőjelezhetetlen tudás biztos jele, hogy én ki tudom akasztani az egeret, és ha te meg nem, mert nem így játszol, akkor te csak és kizárólag egy hülye, szerencsétlen, null tudású, béna kis noob vagy". Mert ugye most kb. ez lett rám köpve, ha finomabb formában is.

    Na most én azt megértem, ha valaki olyan stílusban játszik, hogy rántja az egeret, és ki tudja akasztani őket. Olcsóbb egereknél már én is láttam ilyet a saját két szememmel. Azt is megértem, ha ezt a problémát felveti az illető egy fórumon. Azt is, ha síkra száll egy egérért, aminél ez a jelenség nem tapasztalható. De két dolog jut erről az eszembe. Az egyik, hogy szerintem ez a "skill" kb. a játékosok 00,1%-át ha érinti. De igazából még ezzel sincs semmi baj. A baj az - szerintem - hogy egy ilyen gamer bejön ide a fórumra, és melldöngetve szétfikáz mindenkit, aki nem így játszik. Véleménye lehet. Elfogadom. Tolerálom. De nem mindegy, hogy közben szét fikázza-e látatlanban a többi fórumozót, vagy nem. Ez a különbség a normalitás, meg a bunkóság között. Nincs igazam?

    Aztán rátérve erre a "kiakasztom a G500-at" témára. Nekem 3,5 év alatt nem sikerült, sőt előtte meg vagy 2 évig G5-söm volt, és azt sem sikerült kiakasztanom. Nem mondom, hogy lehetetlen. Talán ha a DPI-t maxra tolod, Win panelben meg lehúzod az érzékenységet, és úgy rángatod, talán ki lehet akasztani, de ennek meg mi értelme lenne??
    Ja és azt azért még tegyük hozzá, (ezt elég sokan elfelejtik) hogy nagyon nem mindegy, hogy milyen egérpadot használ az ember. Gyanítom ez is komoly tényező a "kiakasztás"-nál. Szerintem szövet egérpad teljesen felejtős. Már csak a por miatt is, ami igen csak komoly gátja a precizitásnak.
    Én spec SteelSeries 4D-t használok, kb. 5 éve. Még soha gondom nem volt vele. Tisztán kell tartani, por nem mehet rá, de a szövette ellentétben egy mozdulat törölni.
    A teflon talpakat eszi mint az állat, de ennél jobb egérpadom ez előtt még nem volt. (Azóta meg nem vettem, szóval egész biztos van nála jobb pad, de én "érdeklődés hiányában" már nem nézelődöm).

    Ami a lényeg, én még még senkivel nem találkoztam, akinek ilyen egere van/volt, és arra panaszkodott, hogy "kiakasztás" miatt nem tud vele játszani...
    Szeretném, ha ezeket az állításokat valaki bizonyítaná is. Akkor fogom én ezt úgy konkrétan elhinni, ha a Youtube-ra feltölt majd valaki egy olyan videót, ahol látszik, hogy G500-zal tolja, és az egér tótágast áll, mert "kaikadt". Érdekes, hogy 1 milliárd youtube user, és több tíz/százezer Logitech felhasználó (esetleg pont hogy Logitech hater) közül még soha senki nem tudta ezt egy videóval bizonyítani (vagyis, hogy egész pontosan fogalmazzak, én nem tudok róla, hogy ez megtörtént, de ha valaki küld linket, akkor a fenti állításom természetesen visszavonom), csak fórumon olvasni, hogy páran ezt állítják, és még büszkék is rá, mert szerintük ez a tudás biztos jele... aha...

    Ennek kapcsán fölmerült bennem még egy kérdés. Aki azt állítja, hogy a G500-at ki tudja akasztani, a G400-at meg nem, és emiatt csak és kizárólag a G400-al tud játszani, A G500 meg egy vacak... nos a kérdésem az, hogy ezek az emberek hogyan, miként játszottak még a golyós egér korban? Vagy az ezer forintos, 400-800 dpi-s, optikai egerek korában?
    Vagy egyből G400-assal kezdték?
    Ez esetben irigyelem őket, de akkor felmerül egy újabb kérdés. Mi van akkor, ha egyszer, valamilyen oknál fogva pont nem lesz G400-as egerük?? Akkor megáll a tudomány, akkor oda a fantasztikus "Aim Skill"-jük? Mert akkor én ezeken az embereken csak röhögni tudok. Nincs igazam?
    De őszintén, nincs most igazam?

    Ha pedig tudnak ők 800 dpi-s egérrel is játszani, akkor miről is beszélünk?
    Azt meg ugye senki nem állítja nekem, hogy a G500 nem tud annyit, mint egy ezer forintos, 800 dpi-s egér? Ugye senki nem mond ilyet?
    Vagy mégis? Mert ha valaki ezt állítja, akkor én nem csak hogy megkérdőjelezem a józan ítélőképességét, de konkrétan rásütöm, hogy elmebeteg.

    És akkor térjünk át a másik kért kérdésre. WolfheartGR úgy fogalmazott, hogy "szakmai" részre. Én nem vagyok egér szakértő, nem tudok "szakmai" véleményt megfogalmazni, user vagyok, felhasználói véleményem van.

    Én soha nem állítottam azt, hogy a G500 mindig, minden körülmények között jobb egér, mint a G400. Én azt állítottam, hogy SZERINTEM jobb egér. Vannak is érveim. De ezek lényegtelenek. A G500 sem tökéletes egér. Vannak komoly hiányosságai, és van pár - számomra - fölösleges funkciója. De továbbra is mondom, szerintem jobb egér, mint a G400. Ez csak egy vélemény, és ha ezzel valaki nem ért egyet, azt el tudom fogadni. Számtalan oka lehet. Fogjuk rá, hogy elhiszem, és elfogadom, hogy xy ki tudja akasztani a G500-ast, a 400-ast meg nem. Én magam nem tapasztaltam ezt soha (tudom, én vagyok a hülye, tehetségtele, f*x noob, köszike), de ettől függetlenül elfogadom, mint érvet. Meghazudtolni senkit nem akarok. Mint hogy azt is maximálisan elfogadom, hogy valakinek nem jön be a görgő. Nekem is meg kellett szoknom, eleinte nálam is volt, hogy egy görgetés helyett 2-3 jött össze. Tényleg bénáztam vele eleinte, de mára nem csak, hogy megszoktam, de konkrétan függővé váltam. De ha valaki nem tudja, akarja ezt megszokni, én akceptálom.
    Mint ahogy számtalan egyéb érvet is. Azt is, ha valaki jobban szereti a nehezebben nyomható gombokat, vagy ha nem zavarja a nem túl precíz görgő.
    Azt is látni kell, hogy a G500 nem egy Game Only egér. Ha csak és kizárólag játékra kéne egy egér, nem biztos, hogy azt választanám. Sőt valszeg DeathAdder lenne a választottam. De azt még most is állítom, hogy nálam - az én játékstílusom kapcsán - a G500 ugyan úgy megállta a helyét (sőt), mint a G400, és ezen kívül van még pár extra tulajdonsága.
    De a fent leírtak csak egy vélemény. Az enyém, tapasztalatból származik, engem másról meggyőzni nem tudtok, de ha valaki nem ért velem egyet, akkor oké.

    Térjünk rá viszont a másik dologra. A tényekre. Van egy dolog, amit én ténynek állítottam be, és ma is azt mondom, hogy az tény. Ez pedig az anyaghasználat, és az összeszerelés.
    Én állítom, hogy a G500-ban finomabban járó, jóval precízebb gombok és görgő van, mint a G400-ban. Ez tény. És nem attól lesz tény, hogy én azt hajtogatom, mint egy megszállott, hogy "ez tény", "ez tény", hanem attól, hogy ha egymás mellé teszed a két egeret, és próbálgatod őket, egész eltérő minőségérzetet kapsz.

    WolfheartGR, te azt állítod, hogy mindkét egér volt a kezedben, próbáltad őket. Akkor had tegyek fel egy eldöntendő kérdést. Igaz-e az az állítás, hogy ha nyomkodod a G400-ason a DPI állító gombot, vagy az oldalsó gombot, sokkal keményebb, kopogósabb, kevésbé precízebb gombokat találsz ott, mint a G500 esetében? Erre a kérdésre CSAK ÉS KIZÁRÓLAG két válaszod lehet.

    Az állítás igaz. Az állítás hamis.

    Az első esetben elismered, hogy a G500 magasabb minőségű komponensekből építkezik (és/vagy az összeszerelés minősége más). Ez esetben elismered, hogy amire én korábban - és most is - azt mondtam, hogy a tény az tény, nos az tény. Tehát igazam van.
    Most arról lehet vitatkozni, hogy valakinek a kopogósabb, nem annyira kifinomult gomb xy okból jobban tetszi. Azzal én nem tudok vitatkozni, és nem is akarok. DE elismered, hogy tényszerűen magasabb minőségű cucc van a G500-ban.

    Ha pedig azt állítod, hogy a két egér minden gombjának egyforma a minőségérzete, akkor meghazudtolsz engem. Ez esetben két ellentétes állítás áll egymással szemben, és aki nem tudja eldönteni, hogy melyikünk mond igazat, nos az illető kénytelen lesz saját maga utána járni, és a saját tapasztalatai alapján rögtön rá fog jönni, ki mond igazat, és ki hazudik adott esetben.

    No. Azt hiszem, hogy én már mindent elmondtam, amit el akartam mondani. Megfogalmaztam a szubjektív véleményem, és pár tényt is. Előbbit nem kötelező elfogadni, (én legalábbis maximálisan elfogadom, ha valaki xy érv mentén nem ért velem egyet), utóbbit meg lehet hazudtolni, ott pedig mindenki, aki próbálta már mindkét egeret eldönti, hogy kinek ad igazat.
    Innentől kezdve én tényleg lezártam a témát, már így is milliószor több időt fordítottam rá, mint amit eredetileg szándékomban állt.
    Tettem mindezt azért, mert pár ember nagyon nem tudta/akarta megérteni, hogy miről beszélek, és/vagy kiforgatták a szavaim, és meghazudtoltak, lefikáztak.

    Innentől kezdve, én úgy érzem, hogy mindent megtettem a helyzet tisztázása végett, mindenki döntse el, hogy kinek ad igazat, engem ez az egész immáron tényleg nem érdekel többet.

    Sziasztok!

    [ Szerkesztve ]

    4 col fölött minden phablet... nekem 4 colnál nagyobb telefon, soha az életben nem kellene. Ha fizetnének se...

Új hozzászólás Aktív témák