Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • csiga8

    senior tag

    Sziasztok!

    Nem vagyok informatikai guru, de sok észrevételem nekem is van az évek alatt összejött tapasztalatok alapján.

    1., Nagyon sok teszt ( sajnos ) részrehajló. Egyrészt mert a reklámot, tesztet fizető cégnek kicsit "segíteni" kell, másrészt a tesztelő személyes benyomásai
    elfogultsága érezhető. A konkrét számokban általában ( de nem mindig ) nem, de a tesztalanyok és teszt programok kiválasztásánál, ill leginkább azok értékeléseinek "kommentálásánál" vehető észre.

    Ez az életben máshol is így működik, ( pl Microsoft :) ) nem csak az informatikában, újat gondolom nem mondtam vele....

    2., Kevés olyan életszerű teszt van, ami a lényegre mutatna rá. Azzal, hogy látványos piros meg kék csikozású teszteket mutogatunk, amelyikben az egyiknek vagy másiknak hú de nagy ( néhány százalék) előnye van, csak befolyásolni lehet. A "komment" mikéntjével pedig nem is kicsit. Mondjuk ez a rejtett reklám lényege.

    3., Egyszerű felhasználó lévén egyszerű példák

    Ismerősi köreimben van néhány, aki kifejezetten munkára használja a gépet. Pl. Photoshop, cad, vagy filmvágás, hangvágás. Egyik sem ráncigálja a procit, vagy a memóriát. Nekik a stabilitás a fontos. Aztán rengeteg felhasználó ezt sem tudja mi az a bios, vagy tuning. Azt látják, hogy fut a progi vagy nem. Fagy a gép, vagy nem.

    A mostani felnövekvő fiatalság pedig már ért a gépekhez, de rettenetesen reklámzabáló. Ők falják be a teszten elhangzott mondatokat, és aszerint vásárolnak.... Ugye kezditek érteni....
    Az igazán "keménymag" szokott összecsapni és különböző bencmarkokra hivatkozva szidni a másikat. Számomra ez olyan mosolyogtató :)
    És pont ők azok, akik egy másik bizonyos réteget befolyásolnak, mert szent meggyőződésük, hogy az a jobb, ami 7 fps-el vagy 342 Mhz-el többet tud, meg 5 helyen olyan tesztet írták róla. Ezeket a többleteket csak ők használják egymás versenygéseire, senki más. Ez a való igazság.

    A legtöbb másikra köpködő embert, ha leültetsz két hasonló teljesítményű gép elé, munkára, játékra fogod, de nem nézheti meg milyen gép elött ül, nem is fogja tudni megállapítani.
    Azt a 10-15% különbséget csak a tesztek adják ki.....

    Magyarországi viszonylatban ( jó esetben ) 2-3 évenként cserél a nagytöbbség gépet. Annyi idő alatt meg bőven 100-150%-nyi gyorsulás várható....
    Magyarország széles rétege árérzékeny, de egyben befolyásolható is. A legtöbb az olcsóbbat fogja venni, és azt, amire azt mondják, hogy jó, mert öt helyen
    tesztekben azt írták. Hmmmm.... Kérdés érdemes-e sokkal drágábban 10-15%-al gyorsabb eszközt venni, ha 2 év után úgyis 100-150 %-al gyorsabbat veszel.

    Segítségképpen annyit, hogy a mostani alaplapom, memóriám, processzorom 60.000 Ft alatt lett beszerezve kb 1 hete, a mostani árakon.
    ( Igaz, csak az alaplapom lett üzletben vásárolva. ) Sajnos Intel vonalon meg sem közelíthető ez az ár/teljesítmény úgy, hogy a jövőben érkező procikat is simán bele tudom helyezni....

    4.,
    Egyik ismerősöm MAC gépen dolgozik filmstúdióba, ott csak olyanokat használnak. Azok professzionális gépek, "egybetervezettek", a vastól az OS-ig.
    Nincs is bajuk vele, kivéve azzal, amibe az Inteltől származik a proci. Nem biztos, hogy a proci a hibás, és az sem hogy az OS. Nem nyúlhatnak hozzá, mert külföldi a karbantartó cég. De amire ki akarok lyukadni a következő:

    Az AMD számomra szimpatikusan azt a taktikát választja, hogy az alaplapi chip, a processzor, a videokártya mind-mind tőle származik. Összetervezhetők lesznek eggyé éppúgy, mint a MAC. Ha lesz hír arról, hogy elkezdtek oprendszert is írni, akkor végképp beigazolódott gondolatmenetem. Ha nem, akkor is egy stabilabb, ütközésmentes hardver együttest hozhatnak létre. Szerintem.

    5.,
    Elektromos szakember sem vagyok, de tudom, hogy a W és VA nem ugyanaz. A valóság az a VA, azt fizeted ki, azt veszed ki a konnektorból.
    Nekem van itthon konnektorba dugható W, VA, V... stb mérőm 5% pontosságú. Én azt tüntettem fel, nem a tesztekben szereplő Wattot....

    A gépem az aláírásomban látható, +egy Samsung SyncMaster 940BF monitor. Bootoláskor 230-260 VA, a oprendszer felállása után 180-185 VA, 3DMARK 06 futtatásakor 290-300 VA, 2 db Orthos futtatásakor 260-270 VA az, ami kijön a konnektorból. Ez a gép+monitor együtt és egy szünetmentes együttese ( annak is van valamely vesztesége.)
    Méregessétek ti is így, ez korrektebb adat lesz.

    Köszönöm, nem kérem a szitkozodó válaszokat. Én sem tettem hasonlókat.

Új hozzászólás Aktív témák