Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bviktor93

    tag

    Üdv!

    Elgondolkodtam egy Raspberry Pi3-as vásárlásán. Alapvetően torrentezésre, és a letöltött fájlok hálózaton való megosztására (samba) használnám, meg talán majd médialejátszónak. Ezzel kapcsolatban lenne pár kérdésem:
    1) Első körben egy külső USB-s HDD-vel (500 GB - 1 TB) tervezném használni. Én viszonylag nagy mennyiségben szoktam torrenteket futtatni, kb. 50-60 torrent szokott itt PC-n futni a kliensben, ezek között jópár 10-20 GB-os fájlok. Mennyire alkalmas a kis Pi arra hogy ezek seedeljem mondjuk 24/7-ben?
    2) Ha már torrent: ahogy olvastam interneten alapvetően a 2 legnépszerűbb kliens a deluge és a transmission. Melyiket lenne érdemesebb használni az 1) pont figyelembevételével?
    3) Ez az USB-s külső HDD-s dolog mennyire életképes dolog a 24/7-ben való használatra? Aki esetleg így használja: milyen HDD javasolt erre célra, ami viszonylag halk, és alkalmas arra hogy egész nap menjen?
    4) Ahogy olvastam a partíciót célszerűbb NTFS helyett ext4-re formázni, mert ez kevésbé erőforrásigányes a Pi-nek. Mennyire igaz ez? Nem fog nagyon melegedni egész napos használat alatt? Ha ext4-et használnék Windows alatt ugyanúgy tudnám a fájlokat másolgatni samba megosztással, mintha NTFS lenne?
    5) Tápellátás: Milyennel érdemes használni, anélkül hogy mondjuk külső táp kelljen az USB-s HDD-nek? Ahogy látom van 2,5A-es Raspberry Pi Official táp, érdemes ezt használni?
    OS-nek a hivatalos Raspbian-t terveztem használni, még anno egyetemen tanultam egy kis debiant, úgyhogy a linux commandok meg a config file szerkesztgetések szerintem nem okoznak problémát, főleg hogy rengeteg leírás van mindenről neten.

    Akinek már van tapasztalata fentiekkel kapcsolatban és válaszol annak előre is köszönöm. :R

  • bviktor93

    tag

    Köszi a választ mindenkinek. :R
    Valahogy sejtettem hogy ilyen sok torrenttel nem biztos hogy bír. Akkor vagy egy NAS vagy beérem, hogy egyszerre kevesebb torrent fut a kliensben. Vagy marad a PC torrentre, ami viszont nem menne 24/7.
    Igazából az ára miatt tetszett meg a Pi, 10-15k-ért tudna mindent amire nekem szükségem lenne, csak ugye némi kompromisszumokkal... + még egy csomó mindent ki lehetne próbálgatni rajta, Apache web server stb... :))

  • bviktor93

    tag

    Sziasztok!

    Van valakinek tapasztalata Pi vásárlással kapcsolatban mostanában? Honnan érdemes "megrendelni", az összes helyen ahol én néztem elérhetetlen. Aki rendelt, és meg is kapta mennyit várt rá? Vagy ne is álmodjak róla, hogy mostanában megvásárolható lesz?
    Illetve ahogy látom a legtöbb helyen a Pi3 ModelB és az 1 GB-os Pi4 kb. egy árba van. Igazából bármelyik megfelelő lenne nekem, de gondolom inkább az 1 GB-os Pi4-et érdemes venni?

  • bviktor93

    tag

    Köszi, igen látom KIT-ben azért kapható itt-ott. Nekem csak alaplap kellene. Nyilván a boltoknak is jobban megéri gondolom kitben árulni, ha már egyszer ilyen kevés van belőle.
    Mindenesetre benyomtam, hogy értesítést kérek, aztán majd meglátjuk...
    szerk.: Igazából már van 2 Pi-m, ez a 3. inkább csak ilyen kísérletezgetésekre kellene, a másik 2-t nem szívesen venném ki a bekonfigurált rendszerből.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák