Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Zola007

    veterán

    üdv a topiklakóknak
    Elolvastam a leírásokat és szeretnék RAID-et használni 2db 1TB-os lemezzel (még nincsenek meg)

    Adott egy MSI FM2-A75MA-E35 alaplap, ebben elméletileg AMD A75 sata vezérlő.
    Nem tudom hogy jók néztem-e más vezérlőt nem láttam a leírásában
    Ez a besorolás szerint a 2., félszoftveres kategóriába esik.
    Ettől nem lettem boldogabb, külön kártyát nem terveztem venni eredetileg.

    Nem rég vettem a gépet, nem tervezek rendszert váltani Intelre, jó nekem ez az Apu-s megoldás.

    windows 7-el lenne használva, rendszernek 120-as ssd van, a raid csak adattárolásra lenne

    továbbra sem tervezem elhagyni a backup-ot, viszont sok adatot használok állandó jelleggel és egyre fontosabba az is hogy merevlemez probléma esetén ne essen ki a gép napokra a kezem alól.

    milyen ésszerű és kifizetődő alternatíva oldható meg a jelen felállás szerint?

    Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

  • Zola007

    veterán

    válasz BorgBoss #8777 üzenetére

    ez elég biztonságos?
    tehát nem fog széthullani a kötet?

    azt írják az összefoglalóban, hogy "mi több, Windows alatt körültekintést igényel egy újratelepítés is, mert ekkor is elszállhat a tükrözés."

    sebesség nem számít, mert csak adatot tárolok rajta, de minél egyszerűbben kívánom megoldani, lévén nincs benne tapasztalatom
    szimpatikus lenne ez a windows mirror

    Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

  • Zola007

    veterán

    válasz brd #8781 üzenetére

    ez a rebuild dolgot kifejtenéd?
    nem vágom, miért lassul :F

    Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

  • Zola007

    veterán

    válasz brd #8786 üzenetére

    erről tudnál linkelni valami gyorstalpalót mert a betett linkeken nem olvastam ilyesmit
    köszi

    Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

  • Zola007

    veterán

    válasz schmutza #8789 üzenetére

    gigabit hálón nem lenne az lassú
    esetleg nézz szét a külön NAS házak táján
    ahogy nézem ezekben a gyári megoldásokban WD green vinyók vannak, amik nem a megbízhatóság csúcsa, szóval anyagilag és hosszú távon is jobban járnáltalán ha építenél egyet.

    Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

  • Zola007

    veterán

    külső 3,5" topikból küldtek ide, a kérdésem az alábbi:

    Jelenleg 2db külön 3.5 külső HDD-re mentek. Mivel nem teljes a redundancia és fölösleges munka + macerás, ezt szeretném kiváltani 2-bay RAID-1 megoldással, tehát ez a FIX pont:

    ◘ 2.5" kétlemezes RAID külső ház (pl. RaidSonic IB-RD2253, ~12e Ft),
    ◘ 3.5" kétlemezes RAID külső ház (~22ezer-től fölfelé)
    ◘ NAS RAID kétlemezes (40+)

    ► 2.5 külső ház hátránya, hogy kell 2db jó minőségű 2.5 HDD
    de 2,5-esek nekem nem bizonyultak olyan tartósnak eddigi tapasztalataim szerint mint a nagyok
    bár legalább hordozható és pici marad

    ► 3.5 külső ház
    van kéznél 3db 3.5" 2TB vinyóm, így HDD-t nem kell venni
    de ezekkel a házakkal nem nagyon van tapasztalat és majdnem annyiba is kerülnek mint egy NAS

    ► NAS
    Ez mindent tud elvileg, ami kell, csak drága
    másrészt mivel a BACKUP lenne a fő funkció egyelőre, annyira nem szimpatikus, hogy állandóan áram alatt legyen

    :F
    :R

    Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

  • Zola007

    veterán

    válasz jerry311 #10445 üzenetére

    Na várj, egy kicsit akkor újra összeszedem a gondolataim :) :

    NAS-ban nekem előny/hátrány
    + távelérés
    + nem kell minden gépre rádugni, lehetne a másik szobában
    + 200 Mb/s rendelkezésre áll, majdnem USB 2.0 sebessége
    -- S.M.A.R.T ???
    -- 40+ ezer
    -- áram alatt tartsam, ha minden funkcióját akarom használni

    2 külön rack
    + S.M.A.R.T
    + tudom eltérő helyen tárolni
    + legolcsóbb
    -- kábeles
    -- nincs távelérés

    RAID külső ház
    + egyik HDD megpukkan, akkor még jó vagyok
    + ha folyamatosan erről dolgoznék, akkor nem kellene a gépben RAID legyen
    -- helyhez kötött
    -- rossz ár/funkció arány

    Valószínűleg egyébként marad a 2 külön meghajtó és majd kerül mellé egy NAS idővel, de ezt a RAID külső ház dolgot kihagyom, mert az akkor érné meg, ha gépbe nem akarnék RAID-et tenni.

    Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

  • Zola007

    veterán

    válasz r4z #10447 üzenetére

    RAID-ben is mutatja?
    külföldi topikokban sorra azt hozták fel, hogy RAIDben nincs SMART
    mert ha van, akkor tuti NAS-t veszek

    Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

Új hozzászólás Aktív témák