Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • A`rpi

    addikt

    A PlayStaion 3 NTSC verziója 2006. november 11-én jelent meg Japánban (első napi eladási adatok kb. 81.000 db-ról számoltak be), majd szűk egy héttel később, 17-én, az USA-ban. A PAL verzió körülbelül fél év késéssel, 2007. március 27-én került a boltokba, itt már az első napokban túllépte a 600.000-es darabszámot az eladás. Konzolt többször átalakították, eddig összesen 3 verzió került a boltokba, a konzol logója szintén háromszor változott, azonban a sikere töretlen, 2012. novemberében átlépte a 70 milliós eladott darabszámot.

    Változatok:

    Első széria, manapság már csak „Fat” néven emlegetett modellből több változat készült. Az induláskor 40/60 GB-os winchesterrel szerelt gépek mellé 2007. augusztusában érkezett a 80 GB-os. Egyik típust sem gyártják már.

    2009. szeptemberében megtörtént az első ráncfelvarrás, a „Slim” változat a korábbiaknál nagyobb tárhellyel, 120/250 GB-os winchesterrel indított, azonban 2010-ben ismét frissült a széria, kapott egy nagyobb, 320 GB-os , HDD-t.

    Slim modellekből kikerült PlayStaton 2 lemezes játékok támogatása. Ezzel egy időben, PlayStation Store kínálat bővült, letölthető PS2 játékokkal melyeket, bármely Fat, Slim, vagy Superslim készülékre megvásárolhatunk.

    Az újabb váltásra 2012. szeptemberében került sor, az új széria a „Super Slim” nevet kapta ez a jelenleg forgalomban lévő változat, ezzel megszűnt a Slim gyártása is. „Super Slim"-nél komolyabb méretcsökkenés történt, továbbá a lemez tálca a gép tetejére került, mely elcsúsztatható fedelet kapott. „Super Slim" változat hazánkban 12 GB-os és 500 GB-os háttértárral vásárolható meg.

    Kattints a képre visszalépéshez.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák