Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Szirty

    őstag

    válasz isvarga #2800 üzenetére

    Helló István!

    "Úgy emlékszem 1-100ms között írta az értéket ,csak akkor ezek szerint állítható )
    Talán akkor ez a legnagyobb különbség a 2 megközelítésben.(bár számomra ez mosolyogtató érték)"

    1-100ms nem vicces, hanem egy rendkívül jó gyakorlati érték.
    Te a mikrovezérlők irányából jösz és furcsa, mert ott nano meg mikroszekundumok vannak.
    Nálunk 20ms ciklus idővel közepes teljesítményű S7 PLC-vel teljes gyártósor üzemel.
    Rajta profibuszon: 27 pozícionáló szervóhajtás, két Fanuc robot, 10 decentralizált frekvenciaváltó, 5 további frekvenciaváltó.
    Ugyanezen a PLC-n profineten egy Cognex alakzat felismerő kamera és egy operátor panel.
    Ugyanezen a PLC-n egy Interbus interfész, amin 800 db digitális I/O pont dolgozik.
    A PLC ethernet hálózaton kapcsolatban áll több más PLC-vel (a gyártás más gyártósorait vezérlik) és Oracle szerverrel, ami a termékkövetést intézi.
    Ilyen egy közepes testhez álló feladat egy PLC számára ipari környezetben.
    Tehát buszos eszközök százai, szervók, hajtások, (buszos mind) lézeres távoslág mérők, nyomás távadók, szintmérők, mérleg modulok, stb, stb, stb...

    "3 fórumot találtam ahol foglalkoznak a témával (2 aktív) ,végig olvastam a beszélgetéseket ."

    Az általam ismert és aktív PLC-s fórumok az alábbiak:
    Hobby Elektronika
    Ez a fórum
    PLC fórum
    És PLC levelező lista

    "Egy plc használata semmivel sem egyszerűbb ,mint mondjuk a mikró számítógépek. Az egyetlen előnyét abban tudnám megfogalmazni ,hogy "konyhakész" termékek ,és ha az én céljaimra megfeleltek volna biztos abba az irányba indulok."

    :) A PLC-k célorientált, a feladatra specializált eszközök annak megfelelő programozási lehetőségekkel és tudással. Ennélfogva ilyen feladatra nagyon hatékonyak (az általános célúaknál hatékonyabbak).

    "Az én véleményem szerint a megfelelő eszközt a megfelelő munkára ."

    A legnagyobb mértékben egyetértek :)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák