Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • isvarga

    csendes tag

    válasz Szirty #2799 üzenetére

    Szia !

    Nekem is így volt logikus .
    Lehet rosszul fordítottam vagy értelmeztem a Thinget PLC leírását.
    Természetesen törlöm a megfelelő helyen .(Végig néztem az adott írást ,de most nem találtam meg. Úgy emlékszem 1-100ms között írta az értéket ,csak akkor ezek szerint állítható )
    Talán akkor ez a legnagyobb különbség a 2 megközelítésben.(bár számomra ez mosolyogtató érték)
    Pont azoknak a dolgoknak próbálok most utánanézni ,amit várhatóan majd kérdezni fognak tőlem az érdeklődők .
    Sajnos semmi gyakorlati tapasztalatom nincs a PLC területén ,ezért biztosan lesznek még "félreértéseim".

    Talán az első oldal volt a tiéd amit végig böngésztem a témában.

    3 fórumot találtam ahol foglalkoznak a témával (2 aktív) ,végig olvastam a beszélgetéseket .
    Az első gondolatom az volt : Egy plc használata semmivel sem egyszerűbb ,mint mondjuk a mikró számítógépek. Az egyetlen előnyét abban tudnám megfogalmazni ,hogy "konyhakész" termékek ,és ha az én céljaimra megfeleltek volna biztos abba az irányba indulok. Ezt a pic-es vezérlőt is inkább a termék hiánya hozta létre ,ha megtudom venni valahol ,biztosan nem teszünk bele 2 évet.(azért vannak ,de igazi termék talán ez lesz az első)
    Az én véleményem szerint a megfelelő eszközt a megfelelő munkára .(sok feladatra én is plc-t használnék ha olyan területen foglalatoskodnék)
    Az egyik fórumtársunk példának okáért ,szálanyag adagolót szeretett volna építeni . A sikeres építés után a kérdése az volt ,hogyan lehetne kicsit gyorsabbá tenni ?
    Én azt gondoltam : Pont neked készítem ezt a fejlesztést . (kár ,hogy 2008-as hozzászólás volt)

    Varga István

Új hozzászólás Aktív témák