Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Trava

    tag

    Pénteken vettem egy 55VT50E típusú tv-t, mely a nappaliban váltja samsung 46b650 lcd tévémet.
    Leírnám néhány észrevételemet, melyet az összehasonlításuk alatt szereztem.
    A két televiziót egymás mellett ugyan azon időben, DUNE101-el hajtottam.
    (Az AV erősítömnek két hdmi kimenete van.)
    A plazma feketét mutat minden körülmények között és ezek árnyalatai megszámlálhatatlanok.
    Lcd nél a fekete az inkább kékes valami, az átmeneteknél jól látható konturokkal.
    Mindenfajta sötét színben esélytelen a samsung lcd-je, míg az élénk rikitó színeknél, az lcd-hez szokott szemem, hiányolja a háttérfényt a plazma televízión.
    Ehhez a lágy képhez is hozzá tudnék szokni, mindennapos tvzés során, olyan mintha kivetítőmön nézném a csatornákat.
    Képben verhetetlen a panasonic, feleségem szerint is szebb amit a plazma mutat, pedig őt nem érdekli a technika.
    A samsung sokkal jobban jeleníti meg a 24p mozgást, szinte elrejti az akadást, a plazmán ugrik a kép.
    A panának jobb a beépített hangrendszere, bár ha kell bekapcsolom a házimozi erősítőt.
    Helyesebben bekapcsolja a tv, nagyon jól működik az ARC-n keresztűli vezerlés az erősítővel.
    (ki is kapcsolja ha kikapcsolom a plazmát)
    Megnéztem több focimeccset, hd-ben ill. sd-ben a sávosodás miatt.
    Arra jutottam, vagy a meccset nézem, vagy a tv jobb szélét bámulom, hogy lesz csík vagy sem.
    Ebből a végeredmény az, hogy ha sávosodik is, én nem látom és a figyelmemet nem tereli el semmi a műsorról.
    Van egy hatalmas próblémám az új tv-vel, ventillátor van benne, amit észre sem vettem addig, amíg este nem maradtam egyedül a tv előtt, és le nem halkítottam!
    A kezét levágnám aki ezt így tervezte meg. (ilyen problémákra jó megoldást a 8 napos elállás)
    Többször megnéztem a panashopban a tv-t, persze akkor más körülmények között, nem hallottam hogy zúg.
    A médialejátszója sokkal rosszabb mint a 3 éves samsungé.
    DLNA-n keresztül nem jeleníti meg a felíratot a synologyról, míg a samu simán mutatja. A panasonic sokkal gyorsabban végez egy teljes csatornakereséssel, valószínű a modernebb belseje miatt.
    Még van 7 napom, hogy végig gondoljam megmarad, vagy megy vissza és veszek egy ventillátor nélküli tv-t.
    Egyelőre a tv mögé, a falra feltettem egy hangelnyelő szivacsot, hogy ne verődjön vissza semmilyen hang a falról, legfőképp a ventillátor zaja ne.
    Nem mondanám, hogy tőkéletesen elégedett vagyok.

    [ Szerkesztve ]

  • Trava

    tag

    válasz DM-Fan #22581 üzenetére

    Egyszerűen nem bírom megérteni a panasonicot, ha én a saját összeállítású számítógépembe bele tudok tenni egy 18-20 dB zajhatású ventillátort, fordulatszám szabályozással 2000.-ft/db kisker áron.
    Akkor vajon nekik óriási darabszám mellett mennyibe kerülne ilyet alkalmazni a tévékben, nem pedig ezt a vacak zajkeltőt.
    A felvetés a használatra jogos, hányszor fogom ilyen csendben használni?
    Ezen töprengek, ha csak néha akkor nem lényeg és marad, ha sűrűn akkor viszont megoldást kell találni, legszívesebben kicserélném arctic cooling ventillátorokra magam, de amíg garis hozzá nem nyúlok.

    Még egy megjegyzés. Adnak egy használati útmutatót amely gyors üzembehelyezésben segít, a részleteset pedig a netről kell levadászni.

    liszi70:
    Most már nem bírom megnézni, hogy be volt kapcsolva vagy sem, mert új gazdájánál van már.

    [ Szerkesztve ]

  • Trava

    tag

    válasz gyiku #22587 üzenetére

    Éjfélkor amikor már alszanak a gyerekeid és a feleséged, valószínüleg nem fogod a házimozin ordíttatni a híradót. :)

    [ Szerkesztve ]

  • Trava

    tag

    válasz kolosszus87 #91126 üzenetére

    Ez a hozzászolás az igazán helytálló ebben a beszélgetésben. Inkább legyen nagyobb a képméret, mint a kis minőségbeli különbség, ami csak egymás mellett lévő tévéken vehető észre!
    Mondom azt úgy, hogy 10 évig néztem a vt50-et (be volt kalibráltatva) és amikor kijött a 60-as széria megnéztem azt, és nem igen láttam okot a lecserélésére.
    Most eljött a nagy oled technika, megnéztem néhány összehasonlítást, gondoltam itt már megéri lecserélni. Meghozták az újjat beüzemeltem, ott volt mellette a plazma. Bekapcsoltam néztem egy darabig állitgattam és megkérdeztem magamtól megér 670 ezret a különbség?Egyérteműen nem!!! Azon gondolkodtam visszaküldöm az újjat, a régit pedig visszateszem a helyére!
    (én hirdettem a vt50-et a hardveraprón, azért örülök, hogy a testvéremé lett. ha nézni szeretném csak átmegyek hozzájuk. nem szívesen váltam meg tőle.)

Új hozzászólás Aktív témák