Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • liszi70

    nagyúr

    válasz Ijk #81758 üzenetére

    Nem a bunkóság "elfogadásáról" volt szó, hanem a más ízlések, igények elfogadásáról. Valóban nagy deficit van "elfogadásban", mások preferenciáinak megértésében, itt is, máshol is, ebben abszolút egyetértek balisz-al és cszn-el.

    [ Szerkesztve ]

  • DM-Fan

    Topikgazda

    válasz Ijk #81758 üzenetére

    "Márpedig az "igénytelen" zene hallgatói erősen belelépnek, amikor kénytelen vagyok máshonnan üvöltő "zenét" hallgatni. És nem csak a zene igénytelen, hanem a fogyasztói is, mert beleszarik hogy másnak esetleg kellemetlenséget okoz."

    Pontosan ez a lényeg! Bizonyos zenék bizonyos rétegekhez kapcsolódnak elsődlegesen (nyilván nem mandatórikusan, de jellemzően igen). Ez valahol óhatatlanul is hozza magával azt is, hogy ki mennyire van tekintettel a másikra. Pont "el tudnám fogadni", hogy valaki (számomra) igénytelen szutykot hallgat (és igen, igenis kimondom, hogy szutyok, mert bizony van szutyok zene dögivel, ami semmilyen értékrend szerint sem nevehető igényesnek, még ha a seggét veri is a földhöz, aki mást állít) amíg ezt kulturáltan és nem hivalkodóan teszi, csakhogy az elfogadásom útjába pont az áll, hogy olyan szinten bömbölteti azt a szart a kedvelője a ház előtt a kocsiban, hogy az alvó gyerek felébred rá a harmadikon. Ilyenkor minden munkál bennem, csak az elfogadás nem és ahogy írtátok is: jellemzően nem a Wagner, vagy a jazz bömböl az ilyen Bömbikből, hanem elsődlegesen a mulatós vagy valami hallgathatatlanul primitív tuc vagy valami gettójani próbálkozása a mikrofonnal. Ennyit az igényességről és annak elfogadásáról. Plusz egy dolog az elfogadás, másik meg az, hogy ettől függetlenül ugyan hadd döntsem már el én magam, hogy a saját zenei ízlésem, műveltségem tükrében szerintem mi az igénytelen és mi az igényes. Mert olyat azért ne állítsunk már, hogy nincs igénytelen zene, film, technológia, megjelenítő, stb. vagy akár ember maga! És ha már elfogadás: ez az én véleményem. Ezt is el lehet fogadni. Most én is mondjam, hogy aki más véleményen van, az ugyazt teszi pepitában, mint ami miatt szidkozódik az elfogadás hiánya okán?

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

Új hozzászólás Aktív témák